aparat ortodontyczny stały - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-02, 15:09   #1
nieznaj0ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5
Question

aparat ortodontyczny stały


Witam. Czy można założyć jeszcze raz stary aparat ortodontyczny stały (jeśli ma to znaczenie, to konkretnie metalowy)? A może każdy ortodonta sądzi co innego na ten temat? Czytałam różne wypowiedzi na forach, ale bardzo się one różnią i sama już nie wiem co myśleć na ten temat. Dodam jeszcze, że chciałabym do niego powrócić po prawie roku.
nieznaj0ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 18:40   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: aparat ortodontyczny stały

Ciekawe, co się stało, że po roku od zakończenia leczenia zamierza Pani zakładać aparat. Czy nosiła Pani aparaty retencyjne? W mojej klinice do roku zachowujemy aparaty pacjentów, przypisane do ich karty. W razie potrzeby możemy wówczas wykorzystać jakąś sekwencję, ale raczej robimy to ze względów gwarancyjnych. Pacjentom w każdej chwili przez 12 miesiecy można pokazać, jaki system został u nich zastosowany. Jestem przeciwniczką recyclingu ortodontycznego, odkształcenia skrzydełek czy slotów zamków (niewidoczne gołym okiem) moga wywołać więcej szkody niż pożytku. Proszę zgłosić się do ortodonty i przede wszystkim wyjaśnić, co się stało, że po roku wraca Pani do leczenia. Pozdrawiam.
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 22:00   #3
nieznaj0ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5
Dot.: aparat ortodontyczny stały

Retencję noszę sumiennie. Po zdjęciu aparatu szczególnie górne kły bardzo się krzywiły, ale z tym już prawie sobie poradziłam (oczywiście dzięki retencji). Jednak moim największym problemem jest górny ząb przedtrzonowy, który powędrował ku górze. Nie wygląda to estetycznie. Moje kły są dosyć duże i sprawia to, że podwyższenie tego zęba jest bardziej widoczne i źle się z tym czuję. Ząb przemieścił się o ok. 2mm. Na wizycie kontrolnej miałam zamiar o tym porozmawiać.
nieznaj0ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 13:22   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: aparat ortodontyczny stały

Proszę koniecznie podczas wizyty porozmawiać o tym z lekarzem. Niestety takie mikroruchy zdarzają się u nielicznych pacjentów, mimo prawidłowości leczenia. Być może będzie można założyć jeszcze raz aparat. Inne rozwiązanie: założenie retencji stałej i objęcie nią większej liczby zębów: od piątki do piątki. Oczywiście to sugestai, metodę wybierze lekarz po zdiagnozowaniu problemu. Powodzenia
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 20:51   #5
nieznaj0ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5
Dot.: aparat ortodontyczny stały

Dziękuję serdecznie za Pani odpowiedzi .
nieznaj0ma jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.