Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-24, 13:33   #361
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Coz, to zdjecie mnie przekonalo - Sophie Ellis Bextor to intensywna zima, prawda? (tak znalazlam na jednej stronie i dokladnie to pasuje). Ten kolor jest absolutnie przepiekny i to jak sie komponuje z intensywnie rozowa szminka to marzenie. Ja bym tylko zrobila nieznacznie ciemniejsze wlosy. Oby wyszlo i obym dobrze wygladala.

Wampierzu strasznie Ci dziekuje, bo bym sie poddala i zdobila braz!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sophie-Ellis-Bextor.jpg (56,8 KB, 43 załadowań)
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 14:22   #362
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Re: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy czę

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Wampierzu, bardzo Ci dziekuje za odpowiedz.

Wlasnie w czerwienie czy fiolety srednio chce isc - niby kusi i wiem, ze bym wygladala dobrze, ale jakos malo powaznie sie czuje, poza tym to nie moje wymarzone kolory jednak. Stad moj pomysl na mahon, bo to jednak bardziej braz, a do tej jego glebi mnie jakos ciagnie. Mam teraz dlugi weekend, moze w takim razie sprobuje wycelowac jednak w jakis mahoniowy braz z czerwonawymi refleksami i w razie czego w poniedzialek polece po ciemny, chlodny braz i bede sie ratowac? Boje sie o moje wlosy, ale szczerze mowiac, obawiam sie, ze bez sprobowania niczego sie nie dowiem. A peruk niestety nie bylo tak duzego wyboru.

No i nie, ja wciaz nie wiem co mi pasuje to znaczy niby wiem, ale nie jestem pewna, sadze, ze tutaj upodobania maja jednak strasznie duze znaczenie. W kazdym razie makijaz jasno wskazuje na zime intensywna, a nie ciemna i chyba tego bede sie trzymac.

A w ogole to jestem prawie pewna, ze za kilka miesiecy z podkulonym ogonem wroce do czerni.
Rozumiem, ale mahonie to mieszanka brązu z czerwienią lub fioletem. Chodzi właśnie aby farba była zrobiona z "zimowych" pigmentów, a nie np. jesiennych. Chociaż, jak już pisałam, mała domieszka ciepłych pigmentów nie zaszkodzi intensywnej ani ciemnej zimie, byle nie były dominujące.

Mahoń jest raczej łatwiejszy w utrzymaniu niż intensywne czerwienie lub fiolety, więc powinno być ok.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 16:17   #363
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Re: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.

Tak, tak, mnie chodzilo o czystsze czerwienie i fiolety, braz z takimi tonami jak najbardziej. Co sadzisz o kolorze Sophie Ellis Bextor? Wydaje mi sie on dosc cieply, ale pasuje jej bardzo i swietnie komponuje sie z jaskrawa, zimna szminka...
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 19:44   #364
madelinne3211
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Re: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy czę

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Tak, tak, mnie chodzilo o czystsze czerwienie i fiolety, braz z takimi tonami jak najbardziej. Co sadzisz o kolorze Sophie Ellis Bextor? Wydaje mi sie on dosc cieply, ale pasuje jej bardzo i swietnie komponuje sie z jaskrawa, zimna szminka...
Zgadzam się kolor bardzo dobrze się zgrywa z innymi detalami Sophie
madelinne3211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 00:54   #365
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Re: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy czę

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Tak, tak, mnie chodzilo o czystsze czerwienie i fiolety, braz z takimi tonami jak najbardziej. Co sadzisz o kolorze Sophie Ellis Bextor? Wydaje mi sie on dosc cieply, ale pasuje jej bardzo i swietnie komponuje sie z jaskrawa, zimna szminka...
Szczerze mówiąc bardzo mi się nie podoba jej makijaż na tym zdjęciu, wygląda sztucznie, chyba zły kolor podkładu i jakieś cieniowanie... Niestety typom czystym (wiosnom, zimom) często trudno dobrać właściwy kolor podkładu i przygaszają sobie tylko karnację.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 13:35   #366
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - opalam się najpierw na różowo, z czasem ta opalenizna staje się brązowa, ale w kierunku złotej niż szarej. opalam się baaaardzo powoli, nawet po całym dniu na słońcu ta opalenizna jest niewielka.

2. Kolor oczu
- moje oczy są szaro-niebiesko-zielone. mam plamki, kolor nie jest jednolity i jedno lekko różni się od drugiego. ale są to odcienie jasne. rzęsy i brwi są czarne, ale nie jest to głęboka czerń.

3. Piegi - złotawe, ciepłe


4. Cera - tu ciężko zdefiniować, mam z tym spory problem. jestem blada, ale raczej żółta. porcelana to to na pewno nie jest. cera jest raczej chłodna. rumienię się na ciemny, malinowy kolor.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond. coś na poziomie 6.0. przebłyski mysie.


6. Kolor ust - malinowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? źle czuję się w delikatnych kolorach, szczególnie błękitach, turkusach, różach, beżach, pomarańczach, żółciach. dobrze czuję się w wyraźnych brązach, trawiastych zieleniach, granatach, czerni.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
w bieli jestem niewyraźna, nijaka, tak samo w kremowych odcieniach - wyglądam wtedy na chorą. ciemno szary i ciemny brąz są jak najbardziej ok.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? każda jaskrawość jest ok, byleby nie były to odcienie niebieskie, różowe, żółte.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
lepiej wyglądam w żywych odcieniach.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
bardziej pasują mi odcienie chłodne i odrobinę ciepłe, ale nie za bardzo. złoto/złote odcienie wyglądają na mnie bardzo źle.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
lepiej mi w drastycznych zastawieniach kolorów, pstrych wzorach, cętkach, kwiatach.


jeśli jeszcze pojawią się jakieś pytania, to odpowiem
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 14:16   #367
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - opalam się najpierw na różowo, z czasem ta opalenizna staje się brązowa, ale w kierunku złotej niż szarej. opalam się baaaardzo powoli, nawet po całym dniu na słońcu ta opalenizna jest niewielka.

2. Kolor oczu
- moje oczy są szaro-niebiesko-zielone. mam plamki, kolor nie jest jednolity i jedno lekko różni się od drugiego. ale są to odcienie jasne. rzęsy i brwi są czarne, ale nie jest to głęboka czerń.

3. Piegi - złotawe, ciepłe


4. Cera - tu ciężko zdefiniować, mam z tym spory problem. jestem blada, ale raczej żółta. porcelana to to na pewno nie jest. cera jest raczej chłodna. rumienię się na ciemny, malinowy kolor.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond. coś na poziomie 6.0. przebłyski mysie.


6. Kolor ust - malinowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? źle czuję się w delikatnych kolorach, szczególnie błękitach, turkusach, różach, beżach, pomarańczach, żółciach. dobrze czuję się w wyraźnych brązach, trawiastych zieleniach, granatach, czerni.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
w bieli jestem niewyraźna, nijaka, tak samo w kremowych odcieniach - wyglądam wtedy na chorą. ciemno szary i ciemny brąz są jak najbardziej ok.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? każda jaskrawość jest ok, byleby nie były to odcienie niebieskie, różowe, żółte.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
lepiej wyglądam w żywych odcieniach.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
bardziej pasują mi odcienie chłodne i odrobinę ciepłe, ale nie za bardzo. złoto/złote odcienie wyglądają na mnie bardzo źle.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
lepiej mi w drastycznych zastawieniach kolorów, pstrych wzorach, cętkach, kwiatach.


jeśli jeszcze pojawią się jakieś pytania, to odpowiem
Wygląda to na czysty typ urody, zimę lub wiosnę. Powinnaś trochę poprzymierzać kolory i skupić się na tym jaka "temperatura" koloru jest najlepsza i jak wypada różnica między czystą bielą a złamanymi bielami (kremowy, ecru) oraz głęboka czernią a jaśniejszymi wersjami (czerń słoniowa, bardzo ciemne brązy, antracyty). To powinno wykazać, czy jesteś wiosną czy zimą. W przypadku intensywnej wiosny i intensywnej zimy rozróżnienie między typami nie jest takie łatwe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 14:46   #368
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Wygląda to na czysty typ urody, zimę lub wiosnę. Powinnaś trochę poprzymierzać kolory i skupić się na tym jaka "temperatura" koloru jest najlepsza i jak wypada różnica między czystą bielą a złamanymi bielami (kremowy, ecru) oraz głęboka czernią a jaśniejszymi wersjami (czerń słoniowa, bardzo ciemne brązy, antracyty). To powinno wykazać, czy jesteś wiosną czy zimą. W przypadku intensywnej wiosny i intensywnej zimy rozróżnienie między typami nie jest takie łatwe.
temperatura - czyli jak intensywny kolor do mnie pasuje? raczej intensywny, niż pastelowy.
w kremach i ecru wyglądam źle. biel jest ok, pod warunkiem, że czysta, jak z reklamy proszku do prania. wszelkie odcienie bieli, biele z domieszką innego koloru wyglądają źle.
czerń najlepiej też głęboka. im jaśniejsza czerń tym bardziej na chorą wyglądam.
natomiast odwrotnie mam w makijażu. nie używam czarnych kredek i cieni, bo to do mnie nie pasuje. najlepsze są stonowane kolory, jaskrawe odpadają. wszelkie brązy, ecru, kremowe kolory.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

wygooglałam sobie te typy urody i chyba bardziej pasuje do mnie zima. większość zim to brunetki, a wiosen - blondynki. ja w blondach wyglądam jak Piggy z Mupettów. dobrze rozumuję?
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 16:16   #369
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Temperatura - jak sama nazwa wskazuje, chodzi o to, czy kolor jest ciepleszy, czy chlodniejszy. Kazdy kolor ma wersje ciepla i chlodna
Nie kazda Zima to brunetka, poza tym, Czyste Wiosny czesto maja ciemne wlosy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 17:42   #370
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

w chłodnych mi lepiej
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 20:29   #371
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
temperatura - czyli jak intensywny kolor do mnie pasuje? raczej intensywny, niż pastelowy.
w kremach i ecru wyglądam źle. biel jest ok, pod warunkiem, że czysta, jak z reklamy proszku do prania. wszelkie odcienie bieli, biele z domieszką innego koloru wyglądają źle.
czerń najlepiej też głęboka. im jaśniejsza czerń tym bardziej na chorą wyglądam.
natomiast odwrotnie mam w makijażu. nie używam czarnych kredek i cieni, bo to do mnie nie pasuje. najlepsze są stonowane kolory, jaskrawe odpadają. wszelkie brązy, ecru, kremowe kolory.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

wygooglałam sobie te typy urody i chyba bardziej pasuje do mnie zima. większość zim to brunetki, a wiosen - blondynki. ja w blondach wyglądam jak Piggy z Mupettów. dobrze rozumuję?
W takiej bieli i czerni dobrze wyglądają tylko zimy...
Z tymi brunetkami to mit, zimy mogą mieć i blond, i rude, i brązowe włosy... W Polsce większość ludzi ma brązowe albo niezbyt jasny blond włosy, więc większość polskich zim siłą rzeczy też ma takie właśnie kolory.


Trzeba by sprawdzić jakim podtypem zimy jesteś, możliwe że intensywną, za tym by przemawiało że już wiesz, że jaskrawe i kontrastowe kolory są dla ciebie dobre i że unikasz czarnej kredki do oczu. Intensywna zima ma lekki wpływ intensywnej wiosny, czyli czystych i ciepłych pigmentów. To sprawia że na oko może być trudne stwierdzenie, że jest się chłodnym typem. Ale też dzięki temu możemy nosić bardzo intensywne kolory.

Blond też można dobrać, ale bywa trudno go w praktyce wykrzesać z ciemniejszych włosów. Coś o tym wiem, bo ustawicznie walczę ze swoimi włosami o chłodniejszy odcień


Dlatego pisałam, że trzeba ustalić jaką dokładnie "temperaturę" tolerujemy bo np. chłodna zima w ogóle nie toleruje domieszek ciepłych, a intensywna tak. U chłodnej zimy bardzo chłodne kolory sa niezwykle twarzowe a u intensywnej mogą mocno podkreślać dodatek ciepłych pigmentów, co może wyglądać ok, ale może też nadawać np. dziwnie żółty kolor twarzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-05-25 o 20:30
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 22:51   #372
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Coz, to zdjecie mnie przekonalo - Sophie Ellis Bextor to intensywna zima, prawda? (tak znalazlam na jednej stronie i dokladnie to pasuje). Ten kolor jest absolutnie przepiekny i to jak sie komponuje z intensywnie rozowa szminka to marzenie. Ja bym tylko zrobila nieznacznie ciemniejsze wlosy.
Wg mnie Sophie na tym zdjęciu wygląda nieładnie... Bardziej mi się podoba w ciemnych włosach.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 09:20   #373
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dla mnie Sophie w blondzie w ogole wyglada tragicznie, tak samo jak nelly Furtado. Taki zolty pasuje chyba tylko Cieplym Wiosnom :/
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 10:50   #374
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W takiej bieli i czerni dobrze wyglądają tylko zimy...
Z tymi brunetkami to mit, zimy mogą mieć i blond, i rude, i brązowe włosy... W Polsce większość ludzi ma brązowe albo niezbyt jasny blond włosy, więc większość polskich zim siłą rzeczy też ma takie właśnie kolory.


Trzeba by sprawdzić jakim podtypem zimy jesteś, możliwe że intensywną, za tym by przemawiało że już wiesz, że jaskrawe i kontrastowe kolory są dla ciebie dobre i że unikasz czarnej kredki do oczu. Intensywna zima ma lekki wpływ intensywnej wiosny, czyli czystych i ciepłych pigmentów. To sprawia że na oko może być trudne stwierdzenie, że jest się chłodnym typem. Ale też dzięki temu możemy nosić bardzo intensywne kolory.

Blond też można dobrać, ale bywa trudno go w praktyce wykrzesać z ciemniejszych włosów. Coś o tym wiem, bo ustawicznie walczę ze swoimi włosami o chłodniejszy odcień


Dlatego pisałam, że trzeba ustalić jaką dokładnie "temperaturę" tolerujemy bo np. chłodna zima w ogóle nie toleruje domieszek ciepłych, a intensywna tak. U chłodnej zimy bardzo chłodne kolory sa niezwykle twarzowe a u intensywnej mogą mocno podkreślać dodatek ciepłych pigmentów, co może wyglądać ok, ale może też nadawać np. dziwnie żółty kolor twarzy.
bardzo Ci dziękuję za tak obszerne wyjaśnienia z tego opisu wynika, że bardziej jestem intensywną zimą, bo jednak jak ciepłe tony pojawiają się gdzieś w moim ubiorze, to nie daje to złego efektu.


zabieram się za intensywną lekturę na ten temat.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 13:45   #375
parowka
Raczkowanie
 
Avatar parowka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

prosilabym o pomoc...
postanowilam sie przefarbowac z czarnego w ktorym wydaje mi sie ze wygladalam korzystnie.. a teraz w tym co mam na glowie wygladam - raczej sie nie widze... prosilabym o okreslenie moge typu urody.. na codzien sie nie maluje.. nie umiem typowa chłopiara ze mnie
od czasu do czasu rzesy no i wizyty w solarium przesyłam moje fotki
zastanawiam sie nad przefarbowaniem sie na blond poziom 7.1 lub 8.1 tylko nie wiem czy to dobry pomysl ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (29,5 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja1.jpg (32,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja2.jpg (36,9 KB, 21 załadowań)
__________________
1o.o8.2o13' najpiękniejszy dzień mojego życia..
parowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 14:03   #376
katusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 216
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

@parówka

ani opalenizja, ani czarne włosy... a te brwi to Twój wybór czy kwestia zdrowotna/nie zależna od Ciebie, że masz takie?
katusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 14:33   #377
parowka
Raczkowanie
 
Avatar parowka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

@katusek
brwi... hmm.. nie rosną więc to była jedyna metoda, żeby je mieć i są ...
__________________
1o.o8.2o13' najpiękniejszy dzień mojego życia..
parowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 20:56   #378
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć

1. Jak się opalasz - bardzo szybko i na czerwień typu "polska flaga", wystarczy 15 min na słońcu i skóra robi się czerwoniutka. Później brązowieje, ale niezbyt mocno. Właściwie co roku w jakimś miejscu ciała jestem spalona i gdzieś mnie piecze.

2. Kolor oczu - niebieskoszary (dosłownie niebieski wymieszany z szarym), ciemniejsza obwódka tylko po zewnętrznej stronie tęczówki. Oprawa oczu - ciemne, długie i gęste rzęsy, niemalże czarne, gęste, "proste" (jak u faceta) brwi.

3. Piegi - tylko kilka, jasnobrązowe, nie rzucają się za bardzo w oczy.

4. Cera - bardzo jasna, chłodna, idealna do najjaśniejszych odcieni podkładów popularnych firm Rumienię się prawie non stop na kolor pomidorowy.

5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemny, prawie czarny brąz, nieco złotawo-brązowych przebłysków (zazwyczaj latem, końcówki)

6. Kolor ust - raczej ciemna, nasycona czerwień (w przedszkolu byłam podejrzewana o malowanie się szminką)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze się czuję w czerni, granacie, szarościach, pudrowym różu i khaki, biały też jest ok. Uważam, że źle mi w każdym odcieniu czerwieni i fiolecie typu interfejs Wizażu Nieładnie wyglądam też w beżach - znikam całkiem.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Raczej tak. W kremowym wyglądam mdło i jakbym była nieubrana.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Uważam, że nie (może dlatego, że nie podobają mi się takie kolory). Mam tylko spódnicę w odcieniu mocnego kobaltu. Poza tym chodzę raczej w kolorach neutralnych/zmiękczonych, rozwodnionych.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tylko troszkę zgaszone. W bardzo mocno zgaszonych kolorach wyglądam blado. Dobrze wyglądam w khaki i "brudnym" różu (ten róż tylko w połączeniu z czymś bardziej odróżniającym się od skóry), wyciszony niebieski chyba też jest ok.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? Z palety ciepłej pasuje mi pomarańcz i chyba karmel, bardzo jasny żółty raczej też. Zdecydowanie częściej noszę się w kolorach chłodnych - granat, ciemnoniebieski, ciemnoszary. Ponoć dobrze mi też w śliwkowym, ale nie mogę namierzyć nic ładnego w tym kolorze

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Raczej nie (może to wynika z tego, że nie podobają mi się takie zestawienia), bardzo nie podobam się sobie w klasycznym zestawie czerń-biel. Wolę zestawy typu czarny-szary, szary-róż, wzory też raczej drobne i mało wyróżniające się.

Czy dobrze trafiam z kolorem włosów? Czy mogę rozjaśnić je jeszcze trochę albo zrobić ombre, rozjaśniając końcówki? I czy dobrze dobieram kolory ubrań? Słyszałam opinię, że ubieram się "blado" i "niewyraziście" (od koleżanki, która uwielbia żywe kolory i często łączy kilka naraz). Zawsze mówiono mi, że jestem typową Królewną Śnieżką, ale nie jestem tego taka pewna - moim zdaniem nie wyglądam dobrze w kolorach zalecanych zimom.
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.


Edytowane przez brulionbebeb
Czas edycji: 2013-05-28 o 21:39
brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:21   #379
mariposaszeptem
Raczkowanie
 
Avatar mariposaszeptem
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To teraz ja

1. Jak się opalasz
- ciężko. Na różowo/czerwono. Ale nie mam jakichś wielkich podrażnień z tego tytułu. No i opalam się rzadko. Czasem skoczę na solarium, ale raz na ruski rok. Po czerwieni/różu odcień jest raczej szaro-beżowy, przykurzony.



2. Kolor oczu
- kolor nie jest czysty, z plamkami, jak widać na zdjęciu: http://25.media.tumblr.com/656746e29...nfgo1_1280.jpg daję zdjęcie, bo nie potrafię opisać dokładnie, ale właśnie tak to wygląda. I chyba są niebiesko-szare, a te plamki jakieś piwno-złote. Rzęsy normalne, nie za fajne, takie zwykłe. Chyba ciemnobrązowe, na pewno nie czarne.


3. Piegi - na nosie i troszkę na policzkach widać je w lecie, chyba bardziej złotawo-brązowe.


4. Cera - nie potrafię określić. na pewno jasny, ale czy jasny ciepły czy jasny chłodny to nie wiem. Raczej blada, wygląda na trochę zmęczoną, ziemistą, brakuje jej blasku. Rumienię się na różowo, ale tu też głowy nie dam. Wrażliwa, ze skłonnościami do podrażnień na policzkach, sucha, ale w strefie T błyszcząca. Zaskórniki się pojawiają, większe syfy rzadko.Też mogę wrzucić zdjęcia:
http://25.media.tumblr.com/c81f897e4...nfgo2_1280.jpg i
http://25.media.tumblr.com/76ca3562b...nfgo1_1280.jpg

5. Naturalny kolor włosów - naturalny ciemny blond, bury. Farbuję na jasny blond.


6. Kolor ust - jak na zdjęciach widać.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w czerni, w jasnych, ziemistych, w zielonym, czerwonym i niebieskim. Ale nie w jaskrawych, raczej albo stonowanych, albo jasnych lub ciemnych.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Ciemny brąz raczej do mnie nie pasuje. Czerń chyba tak, ale nie wiem czy to z przyzwyczajenia, czy naprawdę dobrze w czerni wyglądam. Biel średnio.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Zdecydowanie nie jaskrawe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Zgaszone tak. Zieleń, niebieski, czerwień.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Kolory zgaszone z tych co wymieniłam wcześniej. Czyli chyba pół na pół? Nie mogą być ani zbyt ciepłe, ani zbyt zimne. Nie bardzo chyba pasuje mi złoto. Srebro... nie sprawdzałam nigdy.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- żadnych drastycznych zestawień czy ogromnych wzorów. Raczej drobne, stonowane, pasujące do siebie kolorystycznie. Nie krzykliwe.
__________________
Forum o "Igrzyskach śmierci"

Edytowane przez mariposaszeptem
Czas edycji: 2013-05-26 o 23:03
mariposaszeptem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 22:37   #380
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, możecie mnie wyśmiać, ale nie jestem w stanie w ogóle sprecyzować, czy jestem ciepła, czy zionę chłodem. Jestem totalnym słuchowcem, dlatego mam duży problem z subtelnymi różnicami kolorów, dlatego nie umiem określić swoich włosków i cery. Wkleję zdjęcia, na których dobrze widać, będę wdzięczna, jeżeli ktoś określi

1. Jak się opalasz : tragicznie. Łapie mnie szybko, wiecznie na czerwono, chyba nigdy opalenizna mi nie zbrązowiała, a czerwień sama trzyma się okropnie długo. Unikam opalania.

2. Kolor oczu: oliwkowe, ale w środku przy źrenicy wchodzą w jakby złoto. Przez ten złoty odcień występuje ciemniejsza obwódka z tego oliwkowego koloru. Raczej plamkowate, bo to złoto miesza się z zielenią. Delikatne, raczej jasne rzęsy, brwi także delikatne (nie muszę regulować bo i tak nie widać nierówności).

Piegi : Piegi mam bardzo delikatne tylko w lato w okolicach nosa. Pieprzyki zaś prawie wszędzie i hurtowo. Chyba ciepłe, ale ja mam duży kłopot z rozróżnieniem temperatury barw.

4. Cera : Bardzo sucha, bez "syfków", nie używam podkładu. Jak mówiłam, sama nie wiem, czy ciepła czy chłodna. Od małego byłam bladziutka, teraz aż niezdrowo, ale to anemiczne. W załączniku nr 2 dość dobrze widać cerę (uwaga, policzki muśnięte różem). Rumienię się raczej w pomidorka.

5. Naturalny kolor włosów : Blondzik. Jedna z wizażanek określiła jako ciemny blond popielaty, choć zawsze mi się wydawało, że widzę tam złoto lub rudość. Wszystko zależało od światła. W załączniku. Obecnie mam jasnorude, czuje, ze bardziej pasują.

6. Kolor ust: Bladziutki róż. Łatwo sinieją.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?:
Dobrze - różne czerwienie, jasne żółcie, oliwki, szarości, ciepłe brązy i niebieskozielony, jasne fiolety
Źle - bardzo ciemne fiolety, purpura, granat, cytrynowe żółcie, wszelkie pastele

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?: Czerń niezbyt, ale chodzę w niej często z sentymentu. Biel także niekoniecznie, choć od czasu przefarbowania na rudo wyglądam w niej odrobinę lepiej, mniej blado.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?: Raczej unikam tak czystych, wolę nieco przygaszone, czy jakby "przybrudzone"

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?: Oba tak.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?: Raczej wolę te ciepłe. Złoto ok, srebro nie pasuje.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo: Nie, wolę mniejszy kontrast. Unikam takich wzorów. Łączę jedynie biel z czernią, ale tylko dlatego, że mi się podoba zestawienie, a nie że ładnie leży.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 312262_292539524093280_1102690862_n.jpg (160,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 47536_538452939501936_484587075_n.jpg (23,9 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2013-05-26 o 22:44
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 23:51   #381
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez parowka Pokaż wiadomość
prosilabym o pomoc...
postanowilam sie przefarbowac z czarnego w ktorym wydaje mi sie ze wygladalam korzystnie.. a teraz w tym co mam na glowie wygladam - raczej sie nie widze... prosilabym o okreslenie moge typu urody.. na codzien sie nie maluje.. nie umiem typowa chłopiara ze mnie
od czasu do czasu rzesy no i wizyty w solarium przesyłam moje fotki
zastanawiam sie nad przefarbowaniem sie na blond poziom 7.1 lub 8.1 tylko nie wiem czy to dobry pomysl ;/
Dwa pytania:
-Czy brwi to makijaż permanentny czy kredka?
-Znasz swój typ urody?

Jeśli brwi są permanentne to będzie lepiej dopasować włosy do nich, czyli jakiś ciemniejszy kolor, może być ciemny blond. Tak po zdjęciach to wydaje mi się, że masz raczej jakiś łagodny typ urody, więc też pasowałyby łagodne, neutralne kolory włosów.

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Cześć

1. Jak się opalasz - bardzo szybko i na czerwień typu "polska flaga", wystarczy 15 min na słońcu i skóra robi się czerwoniutka. Później brązowieje, ale niezbyt mocno. Właściwie co roku w jakimś miejscu ciała jestem spalona i gdzieś mnie piecze.

2. Kolor oczu - niebieskoszary (dosłownie niebieski wymieszany z szarym), ciemniejsza obwódka tylko po zewnętrznej stronie tęczówki. Oprawa oczu - ciemne, długie i gęste rzęsy, niemalże czarne, gęste, "proste" (jak u faceta) brwi.

3. Piegi - tylko kilka, jasnobrązowe, nie rzucają się za bardzo w oczy.

4. Cera - bardzo jasna, chłodna, idealna do najjaśniejszych odcieni podkładów popularnych firm Rumienię się prawie non stop na kolor pomidorowy.

5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemny, prawie czarny brąz, nieco złotawo-brązowych przebłysków (zazwyczaj latem, końcówki)

6. Kolor ust - raczej ciemna, nasycona czerwień (w przedszkolu byłam podejrzewana o malowanie się szminką)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze się czuję w czerni, granacie, szarościach, pudrowym różu i khaki, biały też jest ok. Uważam, że źle mi w każdym odcieniu czerwieni i fiolecie typu interfejs Wizażu Nieładnie wyglądam też w beżach - znikam całkiem.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Raczej tak. W kremowym wyglądam mdło i jakbym była nieubrana.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Uważam, że nie (może dlatego, że nie podobają mi się takie kolory). Mam tylko spódnicę w odcieniu mocnego kobaltu. Poza tym chodzę raczej w kolorach neutralnych/zmiękczonych, rozwodnionych.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tylko troszkę zgaszone. W bardzo mocno zgaszonych kolorach wyglądam blado. Dobrze wyglądam w khaki i "brudnym" różu (ten róż tylko w połączeniu z czymś bardziej odróżniającym się od skóry), wyciszony niebieski chyba też jest ok.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? Z palety ciepłej pasuje mi pomarańcz i chyba karmel, bardzo jasny żółty raczej też. Zdecydowanie częściej noszę się w kolorach chłodnych - granat, ciemnoniebieski, ciemnoszary. Ponoć dobrze mi też w śliwkowym, ale nie mogę namierzyć nic ładnego w tym kolorze

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Raczej nie (może to wynika z tego, że nie podobają mi się takie zestawienia), bardzo nie podobam się sobie w klasycznym zestawie czerń-biel. Wolę zestawy typu czarny-szary, szary-róż, wzory też raczej drobne i mało wyróżniające się.

Pierwsze zdjęcie - naturalny kolor włosów, robione dwa lata temu. Drugie sprzed kilku miesięcy, od tego czasu nic nie zmieniałam. Trochę kiepsko wyszło to drugie, było robione wieczorem, a mój aparat przekłamał kolory. Wrzucam trzecie zdjęcie sprzed kilku dni, włosy wyszły odrobinę jaśniej, niż w rzeczywistości.

Czy dobrze trafiam z kolorem włosów? Czy mogę rozjaśnić je jeszcze trochę albo zrobić ombre, rozjaśniając końcówki? I czy dobrze dobieram kolory ubrań? Słyszałam opinię, że ubieram się "blado" i "niewyraziście" (od koleżanki, która uwielbia żywe kolory i często łączy kilka naraz). Zawsze mówiono mi, że jestem typową Królewną Śnieżką, ale nie jestem tego taka pewna - moim zdaniem nie wyglądam dobrze w kolorach zalecanych zimom.
Na zdjęciach mało co widać. Powinnaś zrobićsobie porządną przymiarkę kolorów (instrukcja na blogu i na poprzednich stronach wątku), żeby stwierdzić które kolory na pewno ci pasują, a które nie. Możliwe, że faktycznie nie pasują ci intensywne i kontrastowe kolory i jesteś np. latem. A możliwe że jesteś zimą, tylko nie jesteś przekonana do swoich kolorów. Najlepiej sprawdzić.

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:42 ----------

Cytat:
Napisane przez mariposaszeptem Pokaż wiadomość
To teraz ja

1. Jak się opalasz
- ciężko. Na różowo/czerwono. Ale nie mam jakichś wielkich podrażnień z tego tytułu. No i opalam się rzadko. Czasem skoczę na solarium, ale raz na ruski rok. Po czerwieni/różu odcień jest raczej szaro-beżowy, przykurzony.



2. Kolor oczu
- kolor nie jest czysty, z plamkami, jak widać na zdjęciu: http://25.media.tumblr.com/656746e29...nfgo1_1280.jpg daję zdjęcie, bo nie potrafię opisać dokładnie, ale właśnie tak to wygląda. I chyba są niebiesko-szare, a te plamki jakieś piwno-złote. Rzęsy normalne, nie za fajne, takie zwykłe. Chyba ciemnobrązowe, na pewno nie czarne.


3. Piegi - na nosie i troszkę na policzkach widać je w lecie, chyba bardziej złotawo-brązowe.


4. Cera - nie potrafię określić. na pewno jasny, ale czy jasny ciepły czy jasny chłodny to nie wiem. Raczej blada, wygląda na trochę zmęczoną, ziemistą, brakuje jej blasku. Rumienię się na różowo, ale tu też głowy nie dam. Wrażliwa, ze skłonnościami do podrażnień na policzkach, sucha, ale w strefie T błyszcząca. Zaskórniki się pojawiają, większe syfy rzadko.Też mogę wrzucić zdjęcia:
http://25.media.tumblr.com/c81f897e4...nfgo2_1280.jpg i
http://25.media.tumblr.com/76ca3562b...nfgo1_1280.jpg

5. Naturalny kolor włosów - naturalny ciemny blond, bury. Farbuję na jasny blond.


6. Kolor ust - jak na zdjęciach widać.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w czerni, w jasnych, ziemistych, w zielonym, czerwonym i niebieskim. Ale nie w jaskrawych, raczej albo stonowanych, albo jasnych lub ciemnych.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Ciemny brąz raczej do mnie nie pasuje. Czerń chyba tak, ale nie wiem czy to z przyzwyczajenia, czy naprawdę dobrze w czerni wyglądam. Biel średnio.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Zdecydowanie nie jaskrawe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Zgaszone tak. Zieleń, niebieski, czerwień.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Kolory zgaszone z tych co wymieniłam wcześniej. Czyli chyba pół na pół? Nie mogą być ani zbyt ciepłe, ani zbyt zimne. Nie bardzo chyba pasuje mi złoto. Srebro... nie sprawdzałam nigdy.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- żadnych drastycznych zestawień czy ogromnych wzorów. Raczej drobne, stonowane, pasujące do siebie kolorystycznie. Nie krzykliwe.
Najprawdopodobniej jesteś jakimś podtypem lata. Żeby się upewnić i znaleźć swój podtyp powinnaś zrobić przymiarkę kolorów w domu.

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mnie wyśmiać, ale nie jestem w stanie w ogóle sprecyzować, czy jestem ciepła, czy zionę chłodem. Jestem totalnym słuchowcem, dlatego mam duży problem z subtelnymi różnicami kolorów, dlatego nie umiem określić swoich włosków i cery. Wkleję zdjęcia, na których dobrze widać, będę wdzięczna, jeżeli ktoś określi

1. Jak się opalasz : tragicznie. Łapie mnie szybko, wiecznie na czerwono, chyba nigdy opalenizna mi nie zbrązowiała, a czerwień sama trzyma się okropnie długo. Unikam opalania.

2. Kolor oczu: oliwkowe, ale w środku przy źrenicy wchodzą w jakby złoto. Przez ten złoty odcień występuje ciemniejsza obwódka z tego oliwkowego koloru. Raczej plamkowate, bo to złoto miesza się z zielenią. Delikatne, raczej jasne rzęsy, brwi także delikatne (nie muszę regulować bo i tak nie widać nierówności).

Piegi : Piegi mam bardzo delikatne tylko w lato w okolicach nosa. Pieprzyki zaś prawie wszędzie i hurtowo. Chyba ciepłe, ale ja mam duży kłopot z rozróżnieniem temperatury barw.

4. Cera : Bardzo sucha, bez "syfków", nie używam podkładu. Jak mówiłam, sama nie wiem, czy ciepła czy chłodna. Od małego byłam bladziutka, teraz aż niezdrowo, ale to anemiczne. W załączniku nr 2 dość dobrze widać cerę (uwaga, policzki muśnięte różem). Rumienię się raczej w pomidorka.

5. Naturalny kolor włosów : Blondzik. Jedna z wizażanek określiła jako ciemny blond popielaty, choć zawsze mi się wydawało, że widzę tam złoto lub rudość. Wszystko zależało od światła. W załączniku. Obecnie mam jasnorude, czuje, ze bardziej pasują.

6. Kolor ust: Bladziutki róż. Łatwo sinieją.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?:
Dobrze - różne czerwienie, jasne żółcie, oliwki, szarości, ciepłe brązy i niebieskozielony, jasne fiolety
Źle - bardzo ciemne fiolety, purpura, granat, cytrynowe żółcie, wszelkie pastele

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?: Czerń niezbyt, ale chodzę w niej często z sentymentu. Biel także niekoniecznie, choć od czasu przefarbowania na rudo wyglądam w niej odrobinę lepiej, mniej blado.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?: Raczej unikam tak czystych, wolę nieco przygaszone, czy jakby "przybrudzone"

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?: Oba tak.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?: Raczej wolę te ciepłe. Złoto ok, srebro nie pasuje.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo: Nie, wolę mniejszy kontrast. Unikam takich wzorów. Łączę jedynie biel z czernią, ale tylko dlatego, że mi się podoba zestawienie, a nie że ładnie leży.
Myślę, że najprawdopodobniej jesteś jasną wiosną, ew. jasnym latem. Warto by było ustalić, którym z tych typów.

No tak, kolor włosów czy skóry często bardzo trudno określić na oko, szczególnie w przypadku jasnej cery i włosów blond lub jasnobrązowych. Nawet doświadczone kolorystki mają z tym problem. Dlatego właśnie ocenia się głównie poprzez przymierzanie różnych kolorów i patrzenie, które pasują najbardziej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 00:08   #382
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, mam jakiś problem z wyświetleniem zdjęć na Twoim blogu Wiesz coś o takiej awarii czy to kłopot u mnie? Dzięki, a tak z czystej ciekawości odrzuciłabyś u mnie całkiem jesionkę? Pytam bo początkowo kojarzyłam z tym, ale wiadomo, ja się mogę mylić całkowicie.

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2013-05-27 o 00:28
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 07:06   #383
mariposaszeptem
Raczkowanie
 
Avatar mariposaszeptem
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mi również się nie wyświetlają zdjęcia kolorystyczne z bloga
__________________
Forum o "Igrzyskach śmierci"
mariposaszeptem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 13:57   #384
parowka
Raczkowanie
 
Avatar parowka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

@ Wampierz
no właśnie nie znam swojego typu urody.. i raczej dobrze się czuje w ciemnych kolorach niżeli w jasnych..
i brwi to permanentny bo moje.. niestety już nie rosną i w tej chwili jestem na etapie zmiany koloru (brwi) na brązowe ))
__________________
1o.o8.2o13' najpiękniejszy dzień mojego życia..
parowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 16:12   #385
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez parowka Pokaż wiadomość
@ Wampierz
no właśnie nie znam swojego typu urody.. i raczej dobrze się czuje w ciemnych kolorach niżeli w jasnych..
i brwi to permanentny bo moje.. niestety już nie rosną i w tej chwili jestem na etapie zmiany koloru (brwi) na brązowe ))
Jak zmieniasz kolor brwi? Z jakiego na jaki?

Aha, mi paletki na blogu też się nie wyświetlają.
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 16:27   #386
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie wyświetlają się od pewnego czasu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 18:27   #387
parowka
Raczkowanie
 
Avatar parowka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

@ brulionbebeb
zmieniam z szaro-niebieskich bo takie sie zrobily bo zachcialo mi sie czarnych permanentnych... i jak blakna to wlasnie sie takie robia.. na cos pod braz.. narazie efekt kiepski.. bo dopiero 1rwsza poprawka ;/
jeszcze troche przedemna..
__________________
1o.o8.2o13' najpiękniejszy dzień mojego życia..
parowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 00:55   #388
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez parowka Pokaż wiadomość
@ Wampierz
no właśnie nie znam swojego typu urody.. i raczej dobrze się czuje w ciemnych kolorach niżeli w jasnych..
i brwi to permanentny bo moje.. niestety już nie rosną i w tej chwili jestem na etapie zmiany koloru (brwi) na brązowe ))
Hm, idealnie byłoby najpierw sprawdzić czy masz ciepły czy chłodny typ urodu i dobrać do tego kolor brwi, czy brązowy czy może bardziej szary.

W każdym razie do jaśniejszych będzie pasować więcej kolorów.

---------- Dopisano o 01:55 ---------- Poprzedni post napisano o 01:53 ----------

Cytat:
Napisane przez KaisaMale Pokaż wiadomość
hej jestem nowa na forum i od razu trafiłam na ciekawy wątek w takim razie się dołącze:

1. Jak się opalasz - szybko, Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu - niebiesko-szary, ciemniejsze obramówki

3. Piegi - brak

4. Cera - jasna, lekko różowawa

5. Naturalny kolor włosów - jasny raczej mysi

6. Kolor ust - różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w niebieskim, szarym, różowym, a które podkreslają mogą urodę? hm nie wiem właśnie :P

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czysta czerń i czysta biel

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? "w miarę"

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? ładnie wygląda niebieskoszary

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? zimne

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? i takie i takie

pozdrawiam serdecznie )
Oj, przyda ci się przymarzanie kolorów na żywo.




No tak, bo ja te paletki na blogu linkowałam. Czasem znikają i dodaję je od nowa, ale byłam zajęta ostatnio. Postaram się szybko powrzucać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 12:03   #389
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Reklama
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2013-05-29 o 18:17
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 13:08   #390
RedDahlia
Raczkowanie
 
Avatar RedDahlia
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - bardzo szybko od razu na czerwono ( lecz często przypadkiem,ponieważ nie mogę się opalać,mam ostrą "alergię" na słońce,z nieciekawymi,bolesnymi skutkami ;x)

2. Kolor oczu - jasno niebiesko-szary,jasne obramówki

3. Piegi - bardzo jasne,złote

4. Cera - bardzo jasna,różowawo - porcelanowa

5. Naturalny kolor włosów - Jasny blond,wpadający w złoty

6. Kolor ust - blady róż

7.
W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Czuję się dobrze w kolorach ziemistych typu : oliwka,beż,a także w czarnym lub białym.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Wszystkie te kolory mi pasują.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Kolory intensywne takie jak np.czerwień pasują,lecz w jaskrawych wyglądam okropnie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?

Pasują mi kolory szarawe i zgaszone ciemne zielenie,brązy czy beże.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Pasują mi raczej kolory zimne z wyjątkiem ziemistych. Lubię srebro,lecz nie złoto.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Dużo lepiej mi w strojach monochromatycznych,drobni ejszych wzorach i mniej drastycznych zestawieniach kolorów.

Pozdrawiam ciepło
__________________
Don't be afraid to be you.

Edytowane przez RedDahlia
Czas edycji: 2013-05-31 o 13:09
RedDahlia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.