BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-07, 17:43   #1
zainteresowana123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Exclamation

BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow


Niedlugo wybielam zeby metoda nakladkowa i rozumiem , ze trzeba po zabiegu przestrzegac "bialej diety". Ja chce wytrzymac prawie do miesiaca.

Wiec prosze o pomoc :
Co mam jesc , zeby bylo smaczne i urozmaicone ?
Moze jakies gotowe przepisy?
Bo moje pomysly koncza sie na jajach, bialym serze i mleku.
zainteresowana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 16:26   #2
erta10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 70
Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

A g... prawda To, że coś jest koloru białego nie znaczy, że nie zmienia koloru szkliwa jeśli będziesz dokładnie myła zęby po każdym posiłku to możesz jeść wszystko. Ograniczaj jedynie kawę i czarną herbatę
__________________
aparatka
góra: 24.03.2010
dół: 12.04.2010
+wyciągi międzyszczękowe
+łuk podniebienny (już zdjęty )
+headgear

koszt: 3310 zł

erta10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 18:01   #3
nitkaO_o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 83
Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

Cytat:
Napisane przez erta10 Pokaż wiadomość
A g... prawda To, że coś jest koloru białego nie znaczy, że nie zmienia koloru szkliwa jeśli będziesz dokładnie myła zęby po każdym posiłku to możesz jeść wszystko. Ograniczaj jedynie kawę i czarną herbatę
Oj nie nie nie ja bym na takie cos nie szla
Nie chcialabym zeby poszy pieniadze w bloto

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

A tak poza tym to kalafior rzepa i hmmm
nitkaO_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 23:30   #4
aniala3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

Cytat:
Napisane przez erta10 Pokaż wiadomość
A g... prawda To, że coś jest koloru białego nie znaczy, że nie zmienia koloru szkliwa jeśli będziesz dokładnie myła zęby po każdym posiłku to możesz jeść wszystko. Ograniczaj jedynie kawę i czarną herbatę
No niestety nie możesz jeść "wszystkiego"!
Biała dieta to spożywanie pokarmów nie posiadających barwników.Wykluczona jest kawa, herbata i inne kolorowe napoje (soki, wino czerwone!!!), potrawy z curry, jagody, maliny, czerwone sosy do makaronów. Spotkałam się także z barwiącymi właściwościami arbuza ( (na różowo).
Proponuję nabiał, ziemniaki, wodę, białe wino i... owsiankę
Często pacjentom mówi się aby spożywali produkty,które nie barwią ubrania!!!co własnie świadczy o braku jakichkolwiek barwników.

Przez dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Aby utrwalić efekt wybielania przez dwie doby po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników.
Należy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, czerwonych buraczków, barszczu, coli i innych napojów gazowanych, soków owocowych.Nie przestrzeganie rygoru "białej diety" może zaowocować utratą efektu wybielania, gdyż częściowo odwodnione szkliwo wraca do stanu sprzed zabiegu intensywnie chłonąc płyny z jamy ustnej. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu.
Przez dobę po zabiegu należy również unikać spożywania bardzo gorących i bardzo zimnych pokarmów i napojów ze względu na mogącą wystąpić przejściową nadwrażliwość pozabiegową.


Pozdrawiam
aniala3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 12:52   #5
nitkaO_o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 83
Wink Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

Jogurty naturalne , prawda ?
nitkaO_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 00:58   #6
aniala3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

Jogurty naturalne ,kefirki itd. jak najbardziej.
Nie wpadaj w panikę,dasz radę
aniala3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 16:53   #7
znika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 43
Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

ma ktoś spis produktów które można/nie można jeść podczas tej diety?
jutro wybielam zęby metodą beyond i tak się zastanawiam co mam przez 2 dni jeść to że produkty mają "nie zostawiać plam na ubraniach" to trochę za ogólny opis jak dla mnie...
wiecie jakie warzywa i owoce można jeść? zastanawiam się szczególnie nad bananami, jabłkami, pomelo i ananasami... nie przeżyję 2 dni na samym białku :P
albo co z muesli? ogólnie z płatkami owsanymi/kukurydzianymi itd?
czy można jeść produkty z pełnego ziarna-chleb, makaron, ciemny ryż, czy tylko same białe?
znika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 18:45   #8
znika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 43
Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

Jestem po wybielaniu, więc "sama sobie odpowiem" na powyższe pytanie wg dentystki, która wybielała mi zęby można jeść wszystko to co napisałam, czyli produkty z pełnego ziarna, jasne owoce itd

Jeżeli kogoś interesuje jak wyglądał sam zabieg to... pierwsze 10 minut nic nie czułam, ale potem co kilka minut bolały mnie pojedyncze zęby... ból taki jak leczenie kanałowe bez znieczulenia ale trwający tylko kilka sekund... bolał mnie szczególnie jeden ząb, reszta "odzywała się" rzadziej. Po zabiegu też co kilkanaście minut któryś z zębów zaczynał boleć, też na kilka sekund i znowu spokój. Od zabiegu minęło 3 godziny i już jest wszystko ok, zęby bolą coraz słabiej i rzadziej, nie mam nadwrażliwości, a zęby śnieżno białe mam jeszcze trochę bardzo jasnych plam, ale mają zejść w ciągu kilku dni, zresztą są widoczne tylko z bliska.
Wybielanie kupiłam na grouponie, gabinet w Krakowie- mdent, polecam jeżeli ktoś jest zainteresowany
znika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 16:18   #9
syrena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 148
Question Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

Cytat:
Napisane przez znika Pokaż wiadomość
Jestem po wybielaniu, więc "sama sobie odpowiem" na powyższe pytanie wg dentystki, która wybielała mi zęby można jeść wszystko to co napisałam, czyli produkty z pełnego ziarna, jasne owoce itd

Jeżeli kogoś interesuje jak wyglądał sam zabieg to... pierwsze 10 minut nic nie czułam, ale potem co kilka minut bolały mnie pojedyncze zęby... ból taki jak leczenie kanałowe bez znieczulenia ale trwający tylko kilka sekund... bolał mnie szczególnie jeden ząb, reszta "odzywała się" rzadziej. Po zabiegu też co kilkanaście minut któryś z zębów zaczynał boleć, też na kilka sekund i znowu spokój. Od zabiegu minęło 3 godziny i już jest wszystko ok, zęby bolą coraz słabiej i rzadziej, nie mam nadwrażliwości, a zęby śnieżno białe mam jeszcze trochę bardzo jasnych plam, ale mają zejść w ciągu kilku dni, zresztą są widoczne tylko z bliska.
Wybielanie kupiłam na grouponie, gabinet w Krakowie- mdent, polecam jeżeli ktoś jest zainteresowany

A jaka metoda robilas??
syrena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 07:05   #10
lisrataeeva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: BIAŁA DIETA !!! - wybielanie zebow

Środek do wybielania zębów - https://allegro.pl/kategoria/higiena-jamy-ustnej-wybielanie-257769 ja to uzywałam no i mam teraz bielsze zęby. Moze nie takie jak po profesjonalnym wybielaniu ale dla mnie efekty sa wystarczające za tą cene.

Edytowane przez lisrataeeva
Czas edycji: 2022-11-20 o 05:35
lisrataeeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-31 07:05:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.