zabieg oczyszczania twarzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-26, 20:31   #31
Hatifnatka
Raczkowanie
 
Avatar Hatifnatka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin / Wawa / Radom
Wiadomości: 152
GG do Hatifnatka
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Kochani moi. Peeling kawitacyjny nie jest tak skuteczny jak oczyszczanie manualne! Ultradzwiekami skóra jest złuszczana, a nie oczyszczana. Mechanicznie można oczyścić bardziej precyzyjnie. Mnie bardzo dobrze zrobiły zabiegi z kwasami + algi na koniec. Mikrodermabrazji nie polecam wcale. Po 3 zabiegach kawitacji widziałam lepsze efekty u siebie niż po 3 zabiegach mikrodermabrazji.
Z nieba m ispadłaś!

Robiłaś kwasy w Lublinie? Mogę wiedzieć w jakim konkretnie miejscu i za ile? Muszę coś zrobić z tą moją biedną cerą...
__________________
Miss Raspberry...
Hatifnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 11:02   #32
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: oczyszczanie skóry

Robiłam wszystko na zajęciach niestety, jak uczyłam się w studium kosmetycznym

Peeling kawitacyjny (zwany oczyszczaniem ultradźwiękowym) kosztuje średnio ok 70zł - na twarz. Zwykłe oczyszczanie około 60zł.
Jutro idę do mojego ulubionego gabinetu fryzjersko - kosmetycznego na strzyżonko. Nie byłam tam u kosmetyczki na zabiegach innych niż henna albo kiedyś tipsy, ale jest jak najbardziej godna zaufania. Jeśli jest taka potrzeba to chętnie napiszę jakie zabiegi z opisywanych wyżej są tam robione i w jakiej cenie Muszę tylko podwędzić ulotkę
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 16:52   #33
Hatifnatka
Raczkowanie
 
Avatar Hatifnatka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin / Wawa / Radom
Wiadomości: 152
GG do Hatifnatka
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Robiłam wszystko na zajęciach niestety, jak uczyłam się w studium kosmetycznym

Peeling kawitacyjny (zwany oczyszczaniem ultradźwiękowym) kosztuje średnio ok 70zł - na twarz. Zwykłe oczyszczanie około 60zł.
Jutro idę do mojego ulubionego gabinetu fryzjersko - kosmetycznego na strzyżonko. Nie byłam tam u kosmetyczki na zabiegach innych niż henna albo kiedyś tipsy, ale jest jak najbardziej godna zaufania. Jeśli jest taka potrzeba to chętnie napiszę jakie zabiegi z opisywanych wyżej są tam robione i w jakiej cenie Muszę tylko podwędzić ulotkę
Oj, ja bym poprosiła o tą listę.
Nie mam w ogóle rozeznania w salonach lubelskich - ja tu tylko studiuję.

A peeling kawitacyjny powinno się ile razy powtorzyć?
__________________
Miss Raspberry...
Hatifnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 22:27   #34
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez Hatifnatka Pokaż wiadomość
A peeling kawitacyjny powinno się ile razy powtorzyć?
Trudno mi powiedzieć. U mnie po 2 czy 3 razach (co 2 tygodnie bo tak miałam zjazdy) skóra się ładnie złuszczyła, z tymże jeszcze chyba raz czy dwa miałam przy okazji kwasy ;p Zapytam i jutro napiszę po południu
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 22:31   #35
Hatifnatka
Raczkowanie
 
Avatar Hatifnatka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin / Wawa / Radom
Wiadomości: 152
GG do Hatifnatka
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Trudno mi powiedzieć. U mnie po 2 czy 3 razach (co 2 tygodnie bo tak miałam zjazdy) skóra się ładnie złuszczyła, z tymże jeszcze chyba raz czy dwa miałam przy okazji kwasy ;p Zapytam i jutro napiszę po południu
.
__________________
Miss Raspberry...
Hatifnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 22:37   #36
Hatifnatka
Raczkowanie
 
Avatar Hatifnatka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin / Wawa / Radom
Wiadomości: 152
GG do Hatifnatka
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Trudno mi powiedzieć. U mnie po 2 czy 3 razach (co 2 tygodnie bo tak miałam zjazdy) skóra się ładnie złuszczyła, z tymże jeszcze chyba raz czy dwa miałam przy okazji kwasy ;p Zapytam i jutro napiszę po południu
Jesteś przecudowna.)

Gdyby to coś pomogło - mam cerę mieszaną, ostatnio bardzo zanieczyszczoną grudkami i zaskórnikami.:/
__________________
Miss Raspberry...
Hatifnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 12:35   #37
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: oczyszczanie skóry

No i spisałam z cennika:
oczyszczanie podstawowe 60zł
kawitacja (oczyszczanie ultradźwiękami) 80zł

Gabinet nazywa się Natural Cosmetics Studio
Al. Racławickie 19 (przy szkole Sobieski)

polecam zarówno kosmetyczkę jak i fryzjerkę
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-28, 12:57   #38
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: oczyszczanie skóry

Mam podobny problem, od dłuższego czasu mam sporo grudek i prosaków na twarzy. Dermatolog zaleciła mi kosmetyczkę i oczyszczanie twarzy z prosaków. Nie wiecie ile razy trzeba powtarzać ten zabieg? Bo słyszałam że po jakimś czasie prosaki 'wracają' i trzeba od nowa
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 13:20   #39
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez RedApple Pokaż wiadomość
Mam podobny problem, od dłuższego czasu mam sporo grudek i prosaków na twarzy. Dermatolog zaleciła mi kosmetyczkę i oczyszczanie twarzy z prosaków. Nie wiecie ile razy trzeba powtarzać ten zabieg? Bo słyszałam że po jakimś czasie prosaki 'wracają' i trzeba od nowa
Wiesz, nie chodzi o to żeby powtarzać do skutku. Jest duże prawdopodobieństwo że już po pierwszym zabiegu wszystko będzie ok, jeśli będziesz prawidłowo pielęgnować cerę.
Powtarza się po to, żeby zlikwidować następne. Kosmetyczka nie jest wstanie zmienić Ci typu cery z tłustej na suchą, żeby nie pojawiało się nic Jeśli wykonuje się zabiegi regularnie cera jest oczyszczona i wygląda ładnie. Kiedy iść na następny zabieg będziesz wiedziała jak zauważysz że nagromadziły Ci się znów jakieś syfki.
Jeśli grudki pojawiają się ciągle, głównie w okolicach żuchwy, bardziej pomoże ginekolog przypisując tabletki hormonalne - dobra kosmetyczka o tym poinformuje.
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 13:32   #40
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez RedApple Pokaż wiadomość
Mam podobny problem, od dłuższego czasu mam sporo grudek i prosaków na twarzy. Dermatolog zaleciła mi kosmetyczkę i oczyszczanie twarzy z prosaków.
Zmień dermatologa. Jeśli lekarz zaleca mechaniczne oczyszczanie twarzy , czyli najgorsze z możliwych, tzn. że jest niedouczony.

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ktoś dobrowolnie daje sie przez 2-3 godziny torturować wyciskaniem, duszeniem itp., potem tydzień cierpieć i czekać na gojenie oraz nabawić się blizn skoro kwasami można twarz oczyścić bezboleśnie, bezpiecznie i bezbliznowo.

Autentycznie, nie umiem tego pojąć.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 14:50   #41
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Zmień dermatologa. Jeśli lekarz zaleca mechaniczne oczyszczanie twarzy , czyli najgorsze z możliwych, tzn. że jest niedouczony.

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ktoś dobrowolnie daje sie przez 2-3 godziny torturować wyciskaniem, duszeniem itp., potem tydzień cierpieć i czekać na gojenie oraz nabawić się blizn skoro kwasami można twarz oczyścić bezboleśnie, bezpiecznie i bezbliznowo.

Autentycznie, nie umiem tego pojąć.
oczyszczanie manualne nie zawsze musi byc tortura i nie musi oznaczac zaraz blizny.
ja poszlam tez z racji dermatologa. na poczatek. teraz kolejna wizyta u dermatologa czeka i zobaczymy co powie. a gabinetu kosmetycznego szukalam bardzi strannie i sie oplacilo. dostalam tez wprawdzie od dermatolog namiar na gabinet bo naorawde nie wiedzialam gdzie pojsc. ostatecznie sama pozsukalam, poszlam do innego i bylam strasznie zadowolona. totalny profesjonalizm.
hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-28, 15:11   #42
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: oczyszczanie skóry

Wy swoje, ja swoje. To forum publiczne, każdy może napisać co zechce.


Na szczęście jest wiele rozsądnych dziewczyn, które sie nie katują - co widać chociażby w wątku "jak powstrzymać się od wyciskania".
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 15:21   #43
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Wy swoje, ja swoje. To forum publiczne, każdy może napisać co zechce.


Na szczęście jest wiele rozsądnych dziewczyn, które sie nie katują - co widać chociażby w wątku "jak powstrzymać się od wyciskania".
masz racje kazdy robi co uwaza za stosowne
dla jednych jest jedno dobre a dla innych cos innego
jak ze wszystkim w zyciu

dodam jedynie ze nie uwazam sie za nierozsadna i sie nie katuje
hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 15:35   #44
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Zmień dermatologa. Jeśli lekarz zaleca mechaniczne oczyszczanie twarzy , czyli najgorsze z możliwych, tzn. że jest niedouczony.

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ktoś dobrowolnie daje sie przez 2-3 godziny torturować wyciskaniem, duszeniem itp., potem tydzień cierpieć i czekać na gojenie oraz nabawić się blizn skoro kwasami można twarz oczyścić bezboleśnie, bezpiecznie i bezbliznowo.

Autentycznie, nie umiem tego pojąć.
Hm ta pani dermatolog jest jedną z lepszych w okolicy, w październiku były do niej zapisy na grudzień. Moje znajome tam chodziły i wyleczyły trądzik, tata dopiero u niej (3 dermatolog) wyleczył coś co miał na twarzy, jakieś okropne bąble. Nie doradzała mechanicznego - nigdzie tak nie napisałam Radziła znaleźć dobrą kosmetyczkę.
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 20:51   #45
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez RedApple Pokaż wiadomość
Hm ta pani dermatolog jest jedną z lepszych w okolicy, w październiku były do niej zapisy na grudzień. Moje znajome tam chodziły i wyleczyły trądzik, tata dopiero u niej (3 dermatolog) wyleczył coś co miał na twarzy, jakieś okropne bąble. Nie doradzała mechanicznego - nigdzie tak nie napisałam Radziła znaleźć dobrą kosmetyczkę.
Bo są rzeczy które po prostu trzeba wydusić Kwasy powodują złuszczenie się naskórka więc w pewnym sensie można stwierdzić, że conieco oczyszczają...
A czyszczenie manualne wcale nie musi oznaczać strasznego bólu. Na pewno odczuwa się to inaczej niż samemu by się dusiło, myślę jednak, że każda kosmetyczka, która miała kiedykolwiek przeprowadzony ten zabieg, stara się być jak najbardziej delikatna.
Każdy ma swój próg bólu, ale nie przesadzajmy, gdyby to było takie okropne nikt by się nie decydował. Czasami trzeba troszke pocierpieć, ale efekty są tego warte.
Moim zdaniem oczywiście...
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 20:13   #46
Megi8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: oczyszczanie skóry

Witaj Shannon94 owszem jest inna metoda oczyszczania oprócz manualnej i jest to tak jak napisal groszkolino peeling kawitacyjny. Jest on faktycznie bezbolesny choć nie przyniesie az takich efektow jak oczyszczanie manualne. No i z tego co sprawdzilam w twoim profilu masz chyba 14 lat ? Wiec nie powinno sie wykonywac peelingu kawitacyjnego u osob ktore nie maja zakonczonego wzrost kosci wiec niestety jestes za mloda. Chodze do szkoly kosmetycznej (drugi rok) wiec moje informacje nie sa tam gdzies zaslyszane...pozdrawiam
Megi8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 11:24   #47
Hatifnatka
Raczkowanie
 
Avatar Hatifnatka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin / Wawa / Radom
Wiadomości: 152
GG do Hatifnatka
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
No i spisałam z cennika:
oczyszczanie podstawowe 60zł
kawitacja (oczyszczanie ultradźwiękami) 80zł

Gabinet nazywa się Natural Cosmetics Studio
Al. Racławickie 19 (przy szkole Sobieski)

polecam zarówno kosmetyczkę jak i fryzjerkę
Dzięki!!

Byłam już w tym gabinecie na małym rekonesansie.
Jak zdecyduję się na jakiś zabieg - napiszę co i jak, jakie efekty itd.
__________________
Miss Raspberry...
Hatifnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 11:39   #48
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez Hatifnatka Pokaż wiadomość
Dzięki!!

Byłam już w tym gabinecie na małym rekonesansie.
Jak zdecyduję się na jakiś zabieg - napiszę co i jak, jakie efekty itd.
świetnie
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 18:16   #49
Shannon94
Raczkowanie
 
Avatar Shannon94
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 60
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez Megi8891 Pokaż wiadomość
Witaj Shannon94 owszem jest inna metoda oczyszczania oprócz manualnej i jest to tak jak napisal groszkolino peeling kawitacyjny. Jest on faktycznie bezbolesny choć nie przyniesie az takich efektow jak oczyszczanie manualne. No i z tego co sprawdzilam w twoim profilu masz chyba 14 lat ? Wiec nie powinno sie wykonywac peelingu kawitacyjnego u osob ktore nie maja zakonczonego wzrost kosci wiec niestety jestes za mloda. Chodze do szkoly kosmetycznej (drugi rok) wiec moje informacje nie sa tam gdzies zaslyszane...pozdrawiam
czyli jak dla mnie najepsze będzie oczyszczanie manualne?
Shannon94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-02, 07:46   #50
Icy-fruit
Rozeznanie
 
Avatar Icy-fruit
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: cato-cato
Wiadomości: 783
GG do Icy-fruit
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez me myself & I Pokaż wiadomość
ja akurat byłam w tamtym miesiącu. Blizny były duże. Dopiero po 3 dniach zeszła mi lekka opuchlizna na twarzy a po ponad tygodniu wszystkie strupki. Ale końcowy efekt?- Świetny! Jestem z zabiegu bardzo zadowolona cera piękna i gładka. Muszę jeszcze raz powtórzyć zabieg dla utrzymania efektu.

Jeżeli chodzi o sam zabieg to miałam na początku maseczkę z parą wodną, oczyszczanie manualne, jakieś prądy(nie wiem co to było, ale kopało ;P) i na sam koniec maseczkę z alg morskich.

Polecam zabieg, gdy nie masz w najbliższych dniach nic wyjątkowo ważnego(np. ślubu, imprezy itp)
})i({

ja miałam identyczny zabieg w piątek. wyglądam jak babajaga własnie przyśpieszam gojenie mascią cynkową
__________________
Learning is a treasure that will follow its owner everywhere..
Icy-fruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 19:52   #51
Megi8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez Shannon94 Pokaż wiadomość
czyli jak dla mnie najepsze będzie oczyszczanie manualne?
Tak jeśli twoja cera wymaga tego i nie da się powstrzymać powstawania wykwitów przysuszając je to oczyszczanie manualne będzie najleprze bo tak jak już wcześniej napisalam odnosnie peelingu kawitacyjnego nie mozna wykonac go u osoby ktora nie ma ukonczonego wzorstu kosci...
Megi8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 13:28   #52
Andziuchnienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez Megi8891 Pokaż wiadomość
Witaj Shannon94 owszem jest inna metoda oczyszczania oprócz manualnej i jest to tak jak napisal groszkolino peeling kawitacyjny. Jest on faktycznie bezbolesny choć nie przyniesie az takich efektow jak oczyszczanie manualne. No i z tego co sprawdzilam w twoim profilu masz chyba 14 lat ? Wiec nie powinno sie wykonywac peelingu kawitacyjnego u osob ktore nie maja zakonczonego wzrost kosci wiec niestety jestes za mloda. Chodze do szkoly kosmetycznej (drugi rok) wiec moje informacje nie sa tam gdzies zaslyszane...pozdrawiam
Witaj! mam pytanie czy istnieje jakiś zabieg oczyszczania cery, ktoremu mogłaby się poddać kobieta w ciąży?
pozdrawiam
Andziuchnienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 23:23   #53
hatsumomo
Raczkowanie
 
Avatar hatsumomo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: oczyszczanie skóry

hej dziewczyny ja tez wlasnie jestem po oczyszczaniu, ale robilam sobie sama jestem studentką kosmetologii i kupilam sobie maseczke rozpulchniającą potem zamykającą pory i zadziałamłam wcześniej bylam u kosmetyczki a teraz stwierdzilam ze czuje sie na siłach i sama sobie poradze, w szkole mi jeszcze kolezanka robila kiedys i zawsze po tym wyglądam jak jakaś poturbowana :p a to przez to, ze mam zaskórniki zamkniete, te ktorych trzeba sie pozbyc za pomocą igły :/ tak ogolnie to mam jeszcze jedno pytanie moze podczepie sie do tego wątku, może akurat ktos mi tu odpowie mam 20 lat zawsze mialam suchą skórę bez zadnych syfków, zero problemów jesli ja dobrze nawilżalam, a teraz mam wrazenie ze moja skóra skłania sie w strone mieszanej w porywach do tłustej pory mi sie pootwierały zaczeły sie pojawiac syfki, wczesniej po wykąpaniu mialam uczucie ściagnetej buzi a teraz nawet nie musze jej kromowac i teraz nie wiem co jest grane, czy musze wymieniac wszytskie moje ksmetyki ktore mam do skóry suchej i kupic do mieszanej, ogolnie wolałam suchą wersę mojej cery ;p nie wiem o co chodzi, ktos tak mial?
__________________
Zanim obrosnę tak jak większość w grubą skórę
Chce żeby wiara i emocje brały górę,
Chce się życiem cieszyć, nigdzie się nie spieszyć
I świadomie decydować jak chce żyć i kim chce być
hatsumomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 20:48   #54
fabolous
Raczkowanie
 
Avatar fabolous
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: oczyszczanie skóry

Sama teraz to przechodzę, wcześniej też nie miałam problemów z cerą i nie zauważyłam dużej tendencji do powstawania wyprysków, i ogólnie jakichkolwiek zmian skórnych; miałam normalną cerą, a teraz też stwierdziłam, że moja skóra skłania się również do mieszanej/tłustej;zastanawiam się, czym to może być spodowowane, stosunkowo niedawno pojawił się ten problem, więc pojawiła się myśl, że może jakieś kosmetyki doprowadziły moją cerę do niezbyt ciekawego stanu(szczególnie w strefie T)-rozszerzone pory, wypryski i tym podobne historie;/ i stwierdziłam, że będzie trzeba podjąć z tym walkę, i udać się na oczyszczanie
fabolous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 12:57   #55
hatsumomo
Raczkowanie
 
Avatar hatsumomo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: oczyszczanie skóry

no własnie, tez tak pomyślałam dlatego detox komsetykowy :P, uzywam teraz najzwyklejszego nivea, zobaczymy czy cos to pomoże, pojde jeszcze podsmażyć się na solarium
__________________
Zanim obrosnę tak jak większość w grubą skórę
Chce żeby wiara i emocje brały górę,
Chce się życiem cieszyć, nigdzie się nie spieszyć
I świadomie decydować jak chce żyć i kim chce być
hatsumomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 15:18   #56
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez hatsumomo Pokaż wiadomość
no własnie, tez tak pomyślałam dlatego detox komsetykowy :P, uzywam teraz najzwyklejszego nivea, zobaczymy czy cos to pomoże, pojde jeszcze podsmażyć się na solarium
I Ty jesteś studentką kosmetologii ?

Boże, błagam, żebym na Ciebie w żadnym gabinecie nie natrafiła ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 15:48   #57
fabolous
Raczkowanie
 
Avatar fabolous
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: oczyszczanie skóry

Jak na razie walka z problemami skórnymi przebiega pomyślnie Okłady z zielonej herbaty, intensywne nawilżanie oraz maseczki z zielonej glinki zdziałały prawdziwe cuda. Teraz jest wręcz wspaniale w porównaniu z tym, co było przed rozpoczęciem "kuracji" oczyszczającej;
solarium, kiedy skóra jest w niezbyt zadowalającym stanie... Według mnie nie najlepszy sposób, bo po co pogarszać sprawę
fabolous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:56   #58
Megi8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: oczyszczanie skóry

Niestety ja bym odradzała wszelkie zabiegi oczyszczania podczas ciąży gdyż może to źle wpłynąć na maleństwo. Podczas oczyszczania mechanicznego wykonuje się darsonwalizacje oraz jonoforeze. Ta ostatnia polega na wprowadzeniu w głąb tkanek leczniczych jonów które rozchodzą się po organizmie...ponadto aparat do jonororezy wytwarza prąd stały niekorzystny dla przyszłych mam (zarówno pacjetek jak i kosmetyczek sprawa dotyczy). Jest jeszcze jedna metoda tzw. peeling kawitacyjny który może być wykonywany u osób które zakończyły proces wzrostu kości ale ci którzy go nie ukończyli spowoduje zmniejszenie ilość wapnia w kościach . Teoretycznie mógła by być to metoda dla Ciebie ale nie będąc w ciąży ponieważ będąc w niej sa ogólnie problemy z wapniem i trzeba wtedy szczegolnie uważać żeby po ciąży nie zachorować na osteoporoze...niestety maleństo jak potrzebuje jakiś pierwiastków potrzebnych mu to dostanie je w pierwszej kolejności nie patrząc na to że może mama potem na coś zachorować...
Megi8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 18:40   #59
Hatifnatka
Raczkowanie
 
Avatar Hatifnatka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin / Wawa / Radom
Wiadomości: 152
GG do Hatifnatka
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez fabolous Pokaż wiadomość
Jak na razie walka z problemami skórnymi przebiega pomyślnie Okłady z zielonej herbaty, intensywne nawilżanie oraz maseczki z zielonej glinki zdziałały prawdziwe cuda. Teraz jest wręcz wspaniale w porównaniu z tym, co było przed rozpoczęciem "kuracji" oczyszczającej;
solarium, kiedy skóra jest w niezbyt zadowalającym stanie... Według mnie nie najlepszy sposób, bo po co pogarszać sprawę

Okłady z zielonej herbaty? Możesz napisać coś więcej na ten temat?
__________________
Miss Raspberry...
Hatifnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:32   #60
fabolous
Raczkowanie
 
Avatar fabolous
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: oczyszczanie skóry

Jeżeli chodzi o okłady z zielonej herbaty, przygotowanie to banalna sprawa; należy do jakiegoś naczynia wsypać 2-3 łyżeczki liściastej herbaty, następnie zalać wrzątkiem i zostawić pod przykryciem na około pół godziny; tak przygotowany napar można stosować także w ciągu dnia w celu przecierania twarzy, bo świetnie oczyszcza i ściąga pory; jeżeli chodzi o okłady, to używam do tego celu gazików, które oczywiście nasączam owym naparem z herbaty i pozostawiam na twarzy minimalnie na około godzinę. Jeżeli zostawiam okłady na twarzy dłużej niż godzinę, wtedy ponownie nasączam gaziki; zamiast gazików można też stosować pieluchy tetrowe. Kiedy zdejmuję gaziki z twarzy, przecieram też twarz wacikiem nasączonym tym naparem bądź tonikiem. A następnie stosuję krem nawilżający.
Musze powiedzieć, że efekty są zaskakujące i jeżeli chodzi o mnie, bardzo szybko je spostrzegłam, już po kilku dniach zaczerwienienia znacznie się zmniejszył, a po dłuższym czasie stosowania w połączeniu z innymi metodami, jest wręcz rewelacyjnie i mogę powiedzieć, że odniosłam sukces i niespodziewane problemy z cerą zostały praktycznie rozwiązane
fabolous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.