problem z EMU. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-12, 14:34   #1
Pawiuu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 65
GG do Pawiuu
Unhappy

problem z EMU.


Drogie wizazanki, mam pewien dylemat. Bardzo chce sobie kupic kozaki emu i wlasnie tu pojawia sie problem czy kupic orginalne, ktore sporo kosztuja czy kupic tansze ktore nie sa firmowe? i wlasnie chcialam sie zapytac czy moze ktoras z was ma te nie orginalne i czy sa stabilne tzn czy noga w nich nie lata na wszystkie strony.
Pawiuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:47   #2
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: problem z EMU.

to zalezy od tego ile masz pieniedzy i czy szybko ulegasz modzie, bo jak planujesz kupic buty na jeden sezon to moim zdaniem nie oplaca sie wydac kilku stow na buty.

wiadomo, ze oryginalne lepsze, podroby nie maja chyba takich wlasciwosci jak te prawdziwe ze skory merynosow czy jakos tak.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:51   #3
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: problem z EMU.

Cytat:
Napisane przez Pawiuu Pokaż wiadomość
Drogie wizazanki, mam pewien dylemat. Bardzo chce sobie kupic kozaki emu i wlasnie tu pojawia sie problem czy kupic orginalne, ktore sporo kosztuja czy kupic tansze ktore nie sa firmowe? i wlasnie chcialam sie zapytac czy moze ktoras z was ma te nie orginalne i czy sa stabilne tzn czy noga w nich nie lata na wszystkie strony.

pomysl inaczej, kupujesz sobie emu dlatego, ze jest na nie 'lans' czy dlatego, ze jest Ci zimno w stopy? (to nie ironia, tylko zwykle pytanie, ktore pomoze rozwiazac Twoj problem).

A. chcesz buty dla lansu, na jeden sezon. to kupuj podroby, bo faktycznie bez sensu wydawac 300 zeta na buty. tylko, ze wiadomo, to sa nieorginaly, kiepsko wykonane pewnie i sie odksztalca beda pewnie przeciekac, jesli nie zaimpregnujesz dostatecznie. musisz sie liczyc, np z tym, ze beda dla Ciebie niewygodne, ze imitacja futerka ze srodka bedzie Ci tak mocno ogrzewac stopy, ze zaczna Ci sie niemilosiernie pocic. to tak jakbys kupowala 'sloneczne pomidory w puszcze' marki Tesco. chodzi mi o to, ze takie podroby w zyciu nawet kolo orginalnych emu nie staly i co najwyzej moga za pseudo-kapcie robic.

B. chcesz buty, bo jest Ci zimno, no i dlatego, ze sa w miare modne. pewnie o wlasciwoscich slyszalas juz nie raz to co sie bede powtarzac nie ma opcji, zebys sie w nich zgrzala, sa porzadnie wykonane, trwale jesli sie o nie dba, i cena idzie w parze z wytrzymaloscia i uzytkownoscia.

widze, ze zadalas pytanie o 'firmowe'. zadaj sobie raczej pytanie po o sa Ci te buty? one w sumie maja byc wygodne i funkcjonalne a wyglad jest u nich na drugim miejscu.


p.s. na marginesie tak w eter, osoba ubierajaca sie w 'obibosa' zostanie natychmiastowo wysmiana przez 'znawczynie' mody a te same znawczynie ubieraja sie w emu z atmosphere
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:52   #4
Pawiuu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 65
GG do Pawiuu
Dot.: problem z EMU.

no wlasnie problemu z pieniedzmi to nie ma ale chcialabym je kupic tak na jeden sezon no a tak to sie chyba nie oplaca kupowac tych orginalnych.
Pawiuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 15:06   #5
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: problem z EMU.

Cytat:
Napisane przez Pawiuu Pokaż wiadomość
no wlasnie problemu z pieniedzmi to nie ma ale chcialabym je kupic tak na jeden sezon no a tak to sie chyba nie oplaca kupowac tych orginalnych.
To zależy też gdzie chcesz kupić te podróby. W Diversie widziałam niby emu za 219 zł. Sama się zastanawiałam nad emu, bo nie widzę siebie w saszkach, jednak nie chcę, aby po kilku tyg rozeszły się jak kapciuszki.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 15:27   #6
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: problem z EMU.

Ankalime - zgadzam się z Tobą w 100%
Jeżeli więc chcesz sobie kupić takie buty tylko na jeden sezon to moim zdaniem nie ma sensu wydawac na nie tych 200-300 zł tylko dlatego, żeby w nich troszke sobie pochodzić. Na pewno nie będą one się równać z tymi oryginalnymi.
Ja kupiłam sobie te prawdziwe Emu, oczywiście jestem z nich zadowolona, dumna itd. z tym, że ja nie kupiłam ich "bo wszyscy takie mają" i "bo są modne". Mi chodziło o to, żeby mieć ciepłe buty na snieg, które będą wygodne : ) No i oczywiście Emu sprawdziły się w 100% : )
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 15:32   #7
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Dot.: problem z EMU.

ja też mam emu oryginalne, ale w sumie od niedawna. jestem z nich zadowolona póki co, chociaż sążnych mrozów to u nas we Wro jeszcze ni ma ale porównując do "podróbek" wełna w środku jest dużo 'obfitsza' i mniej ubita, grzeje równo. a tak z ciekawości, czemu zakładasz, ze tylko na 1 sezon? za rok juz niemodne będzie?
annini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-12, 16:49   #8
ToxiiQ
Przyczajenie
 
Avatar ToxiiQ
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 23
GG do ToxiiQ
Dot.: problem z EMU.

mam ten sam problem co ty (:
ale ja nie zakładam, że emu bedę nosić jeden sezon. podobno na te oryginalne warto wydac kase, bo w przeciwieństwie do 'podróbek' nie przemakają
jak chce je nosić tylko przez jakiś czas to nie wydawaj na oryginały...
a mam pytanko do tych, które maja te buty:
gdzie kupiłyscie?
i czy to prawda, że nalezy kupowac o rozmiar mniejsze, bo to futerko co jest w srodku potrafi się rozbić i wtedy but jest za duży?
ToxiiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 16:57   #9
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Dot.: problem z EMU.

mi tata zrobił 'prezent' i przywiózł wymarzone z delegacji z Holandii. Co się oczywiscie nie oplacilo jak sie pozniej okazalo, po kosztowaly w przeliczeniu ponad 400zł :0 futerko jest grube i sie ubija, ale moze nie powiedzialabym zeby kupowac o rozmiar mniejsze, tylko takie "na styk"
annini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 17:13   #10
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: problem z EMU.

mi kupiła siostra moje Emu : ) ja noszę nr buta 41 i takie tez mam Emu, jednak w moim przypadku o nr mniejsze byłyby idealne. Ale noga mi aż tak nie lata, wiec jest ok
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 17:21   #11
Agniesiaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar Agniesiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 073
Dot.: problem z EMU.

Jeśli mają to być buty na sezon to trochę szkoda wywalić 300 zł i potem rzucić je w kąt, no chyba że budżet Ci na to pozwala Oryginalne Emu są o tyle lepsze, że na pewno nie będą przemakać no i będą cieplejsze tzn. noga będzie oddychać w nich Wejdziesz gdzieś do sklepu czy cos to nie będzie pociła Ci się noga, ja w podróbkach
__________________
Zapraszam na mojego bloga:

http://dailyperfect.blogspot.com/
Agniesiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-12, 18:04   #12
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: problem z EMU.

Hej, ja mialam kiedys emu, jakies 1,5 roku temu i kupilam na ebayu od sprzedawcy z niemiec, zaplacilam za nie jakies 160zl i byly oryginalne, sprzedawca mial normalny sklep, akurat trafilam na wyprzedaz. Przesylka wyszla chyba z 10 euro, ale juz dokladnie nie pamietam. Byly fajne, cieplutkie, nie rozwalaly sie (jak pewnie podroby), nigdzie nie wylazila welna ze szwow i nie przemakaly nawet (no przynajmniej w normalnych warunkach, nie kapalam sie nich ) Przejrzyj oferty na ebayu, moze cos znajdziesz tez w takiej atrakcyjnej cenie. Warto tez zajrzec na strony zagranicznych sklepow, czasem trafiaja sie super okazje.
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 15:17   #13
lola14
Raczkowanie
 
Avatar lola14
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 151
Dot.: problem z EMU.

też chce kupić emu ale raczej podróbki bo noga mi jeszcze rośnie więc chyba nie ma sensu wywalać 300 zl. mam tylko problem gdzie je kupić i mniej wiecej za ile? a podróbki przemakają czy coś?
__________________
goodbye my almost lover...
lola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:59   #14
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: problem z EMU.

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
To zależy też gdzie chcesz kupić te podróby. W Diversie widziałam niby emu za 219 zł. Sama się zastanawiałam nad emu, bo nie widzę siebie w saszkach, jednak nie chcę, aby po kilku tyg rozeszły się jak kapciuszki.
ja kupiłam za 100zł w Wawie takie niby emu... nic się znimi nie dzieje, ale nie chodze w nich codziennie, no i nie ubierałam ich na deszcz... wiec nie bardzo mogę chyba byc autorytetem...
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 10:25   #15
kleo111
Zakorzenienie
 
Avatar kleo111
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 3 969
Dot.: problem z EMU.

Ja mam oryginalne emu i w 100% polecam, Sa zgrabne i bardzo stabilne.
kleo111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 17:53   #16
anusiakkk30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 31
Dot.: problem z EMU.

ja mam od 2 dni emu oryginalne ;0
z najnowszej kolekcji (na 2009r) z takim motywem jakby jakichś liści na koncach których są napisy emu
są bardzo ładne mam rozmiar 35/36 i sa idealne
cieplo mi w nich i to mnie najbardziej cieszy, sprawdzilam je narazie na mrozie, a na deszczu hmm no nie wiem czy wyjde wnich na deszcz bo są jasne i by si eubrudziły
takze pozostaje mi do kupienia tylko pasta emusole zeby o nie dbać
w koncu 400zł na 1 sezon nie wydałam, zareczam ze bedą modne caly czas emu, bo buty są bardzo trwałe, i za granicą ludzie wnich chodza nawet latem ;]
anusiakkk30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.