Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 22:17   #31
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

droga lucky w wielkim skrocie. bez urazy ale bzdury piszesz....gadasz o jakis przypadkach chyba..
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 22:36   #32
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
pewnie tyle samo co plusow.dzieci nie mam poki co i mi sie nie pali,ale z racji zawodu,studiow i obserwacj minusy wielodzietnej rodziny sa najczesniej:ekonomiczne:b ieda,ciasnota,ograniczone srodki materialne.dzieci z takich rodzin szybko wychodza z domu ,maja tez duzo dzieci i szybko swoje rodziny zakladaja z w/w powodow.fizyczne:zmeczeni e rodzicow,mniej czasu dla poszczegolnego dziecka,stres,nerwowosc.m atka musi do jakiegos czasu robic rzeczy za kilkoro osob wiecej:mycie,pranie,sprza tanie ,gotowanie itp.oddbija sie to najczesciej niestety na jej wygladzie i samopoczuciu.mniejsza mozliwosc ksztalcenia dzieci-studia wyzsze.dalej ciagnac ekonom.skutki:rodzice nie kupia 3 mieszkan,3 aut i nie wyprawia 3 wesel.fakt,ze nie musza,ale jedynacy z reguly maja wiecej rzeczy zapewnionych na starcie,a teraz na koniec cos optymistycznego.rodzice kilkoro dzieci maja szanse z regulyna wieksza pomoc i wsparcie szczegolnie na starosc u swoich dzieci chociazby dlatego,ze musieli wlozyc wiecej pracy,trudu i wysilku w wich wych.,a dzieci o tym z reguly pamietaja i doceniaja.

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

co do minusow ekonom.rodzin wielodzietnych jest tez to,ze 1 z rodzicow,z reguly mama zostaje w domu tzw.kura domowa i przez dlugi czas lub wcale nie podejmuje pracy zawodowej,nie dosc,ze nie ma swojego dochodu,to jeszcze i emerytury niestety,bo za ,,siedzenie ''w domu nie placa.raczej tez nie podejmuje edukacji typu studia wyzsze.
Czytalam tego posta chyba z 10 minut i to 2 razy, zeby zrozumiec, bardziej nieczytelnego to chyba na tym forum jeszcze nie widzialam

1. To sa Twoje slowa i przemyslenia?? Bo brzmi to jak cytaty z pseudo naukowych ksiazek
2. Sama sobie przeczysz faktem, ze dzieci z wielodzietnych rodzin powielaja historie i klepia bede z przychowkiem, a za chwiel piszesz, ze rodzice posiadajacy wiele dzieci maja dobrze na starosc, bo ma sie kto nimi zajac. Ale z Twojego postu wynika, ze nie ma takiej opcji, bo te dzieci sa zajete klepaniem wlasnej biedy i robieniem kolejnych dzieci

Jak slysze/widze/ czytam, ze rodzina wielodzietnia to bieda i ubostwo to mi sie noz w kieszeni otwiera
..................
Sama mam tylko jedno dziecko i zaluje, bo chcialabym jeszcze ze 2 przynajmniej, ale obecnie nie mam na to warunkow, mam nadzieje, ze za kilka lat nie bedzie za pozno na rodzenstwo dla synka
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 22:54   #33
kristi75
Zakorzenienie
 
Avatar kristi75
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Wiadomości: 5 492
GG do kristi75 Send a message via Skype™ to kristi75
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

A ja popieram Anitkę i Monne
to co pisze lucky to istna bzdura ja mam 3 dzieci i sie z tego cieszę
pochodzę z wielodzietnej rodziny bo było nas ( dzieci 7 ) i powiem tylko tyle że się nie zgadzam z tym co piszesz
A ja fakt siedzę w domu ale z własnego wyboru
a dochód jak tz pracuje to przecież jego obowiązkiem jest utrzymac rodzinę i kasa idzie na wspólną kupkę i nie mogę powiedzieć że nie mam kasy
kristi75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 01:31   #34
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

lucky na kolejnym wątku już próbuje przekonywać ludzi do swoich dziwnych racji. Nie warto wchodzić z nią w rozmowę,bo tylko się człowiek denerwuje Jestem ciekawa, bo żadna z was nie odniosła się do mojego poprzedniego postu, czy wy też uważacie, że nierówny podział uczuć rodzicielskich to problem głównie rodzin dwódzietnych? Bo już sama nie jestem pewna, ale chyba nie znam rodziny wielodzietnej, gdzie widziałabym jakąś nierówność.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 07:01   #35
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

to popracuj w domu dziecka,nie ma tam zadnego jedynaka,a historia jak wiadomo lubi sie powtarzac i tamsie w 90% powtarza z reguly zawsze.to wy bzdury piszecie.nie pracujesz,nie rozwijasz sie,nie ksztalcisz,nie tlyko jego obowiazkie,ale i twoim.zadnej renty miec nie bedzieszpoza tym tkaie dzieci z rodzin wielodzietnyh maja mniejsza mozliwosc rozwijania swoich pasji i zainteresowan orz mniejsza mozliwosc podrozy zagranicznych.nigdzie nie pisalam,ze zawsze tak jest,ale najczesciej niestety.poza tym w dzisiejszych czasach utrzymanie z 1 pensji tylko jest raczej malo relane.szczegolnie wielodzietnej rodziny.pewnie na b.niskim pioziomie.i nie ma sie co oburzac.fajnie jak u ciebie jest inaczej,ale wiekszosc pewnie korzysta z moprow itp.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 09:41   #36
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
pewnie tyle samo co plusow.dzieci nie mam poki co i mi sie nie pali,ale z racji zawodu,studiow i obserwacj minusy wielodzietnej rodziny sa najczesniej:ekonomiczne:b ieda,ciasnota,ograniczone srodki materialne.dzieci z takich rodzin szybko wychodza z domu ,maja tez duzo dzieci i szybko swoje rodziny zakladaja z w/w powodow.fizyczne:zmeczeni e rodzicow,mniej czasu dla poszczegolnego dziecka,stres,nerwowosc.m atka musi do jakiegos czasu robic rzeczy za kilkoro osob wiecej:mycie,pranie,sprza tanie ,gotowanie itp.oddbija sie to najczesciej niestety na jej wygladzie i samopoczuciu.mniejsza mozliwosc ksztalcenia dzieci-studia wyzsze.dalej ciagnac ekonom.skutki:rodzice nie kupia 3 mieszkan,3 aut i nie wyprawia 3 wesel.fakt,ze nie musza,ale jedynacy z reguly maja wiecej rzeczy zapewnionych na starcie,a teraz na koniec cos optymistycznego.rodzice kilkoro dzieci maja szanse z regulyna wieksza pomoc i wsparcie szczegolnie na starosc u swoich dzieci chociazby dlatego,ze musieli wlozyc wiecej pracy,trudu i wysilku w wich wych.,a dzieci o tym z reguly pamietaja i doceniaja.

co do minusow ekonom.rodzin wielodzietnych jest tez to,ze 1 z rodzicow,z reguly mama zostaje w domu tzw.kura domowa i przez dlugi czas lub wcale nie podejmuje pracy zawodowej,nie dosc,ze nie ma swojego dochodu,to jeszcze i emerytury niestety,bo za ,,siedzenie ''w domu nie placa.raczej tez nie podejmuje edukacji typu studia wyzsze.
Kwituje to tak: JEDEN WIELKI BEŁKOT I STEK BZDUR.

Owszem sa rodziny patologiczne wielodzietne ale je łatwiej jest zauważyć. Ale patologia tez szerzy się w rodzinach z 1 czy 2 dzieci.

Zazwyczaj się nie wywnętrzam ale sama pochodzę z rodziny wielodzietnej (6 dzieci).
I w 100% łamiemy twoje bzdurne teorie:
- 3 z nas jest po studiach magisterskich (pracuje), 1 studiuje na 4 roku, 1 chodzi do najlepszego liceum w mieście, 1 do gimnazjum.
- ja i siostra jestesmy mezatkami i rodzice wyprawili nam wesele.
- moja mama miała pierwsze dziecko w wieku 24 lat, moja siostra 28 ja w wieku 30,
- biedni nie byliśmy i nie jesteśmy, każdo zdzieci miało swój pokój.

Nie zaobserwowałam tez: zmaczenia u rodziców wiekszego niz u innych, zadno z nas nie było zaniedbane, moja mama tez nie jest zaniedbana a wrcze odwrotnie.
Pranie i ogtowanie dla wiekszej liczyby osób jest logiczne bo 6 dzieci nie wykarmi sie taka samo iloscia jedzenia jak 2.

Obalam twoje teorie dalej: do urodzenia 5 dziecka mama pracowała. Potem zdarzył sie wypadek po którym okazało sie ze nie jest zdolna do podięcia pracy. I obalam teorie oboije rodziców ma wykształcenie wyższe (a moja mama "kura domowa" ma 2 fakultety).

A co do aut, mieszkań itp. mnie rozśmieszyłaś. To rodzice maja mi kupować mieszkanie, auto? A co moze jeszcze maja mi podcierac tyłek? Po to chyba chodzi sie do pracy i zarabia by do śmierci rodziców nie być na ich utrzymaniu.

Moze ty jesteś jedynaczką i masz mieszkanko i samochód od rodziców.
Ja za to jestem na tyle zaradna ze mieszkanie i samochód kupiłam sobie sama. A moi rodzice maja za to finanse na jeżdzenie na egzotyczne wycieczki.

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
to popracuj w domu dziecka,nie ma tam zadnego jedynaka,a historia jak wiadomo lubi sie powtarzac i tamsie w 90% powtarza z reguly zawsze.to wy bzdury piszecie.nie pracujesz,nie rozwijasz sie,nie ksztalcisz,nie tlyko jego obowiazkie,ale i twoim.zadnej renty miec nie bedzieszpoza tym tkaie dzieci z rodzin wielodzietnyh maja mniejsza mozliwosc rozwijania swoich pasji i zainteresowan orz mniejsza mozliwosc podrozy zagranicznych.nigdzie nie pisalam,ze zawsze tak jest,ale najczesciej niestety.poza tym w dzisiejszych czasach utrzymanie z 1 pensji tylko jest raczej malo relane.szczegolnie wielodzietnej rodziny.pewnie na b.niskim pioziomie.i nie ma sie co oburzac.fajnie jak u ciebie jest inaczej,ale wiekszosc pewnie korzysta z moprow itp.
Pracowałam i co? W dmu dziecka sa rózne dzieci. I sieroty i porzycone i zabrane rodzicom. w podobnym stopniu z rodzin wielodzietnych, jak i tam gdzie było 2 jak i jedynaków.
Nie wiem z jakim domem dziecka miałaś stycznosc ale w domu dziecka z ktorym miłam styczniość jako drugim na 15 dzieci było tylko jedno rodzeństwo.

I wiesz co? Obale równiez Twoje twierdzenie o wycieczkach. Od 7 roku życia zwiedzam swiat z . A od 16 do 23 roku zycia z koleżanka (z rodziny gdzie byo ich 4).

I na koniec powiem ze znam wiecej rodzin z taka sytuacja jak ty oiszesz z 2 dzieci niż takich gdzie dzieci jest 3 lub wiecej.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-02-24 o 09:43
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:15   #37
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
lestem ciekawa, bo żadna z was nie odniosła się do mojego poprzedniego postu, czy wy też uważacie, że nierówny podział uczuć rodzicielskich to problem głównie rodzin dwódzietnych? Bo już sama nie jestem pewna, ale chyba nie znam rodziny wielodzietnej, gdzie widziałabym jakąś nierówność.
To problem rodzicow, ktorzy nie dorosli do bycia nimi, nie ma znaczenia, czy maja 1 czy wiecej dzieci
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 11:53   #38
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

smieszna jestes,bez urazy,w moim poscie ani razu nie padlo slowo patologiczna.w kazdym domu dziecka w szczecinie prawie nie ma jedynakow,.w moim jest tylko 1 dziewczynka.to gratuluje bogatych rodzicow,ja tez sama na siebie zarabiam i nie naciagam rodzicow i moich tez stac na zagraniczne wycieczki.do tego mamy dzxieci wielodzietnych czesrto sa zaniedbane,bo nie maja czasu ani kasy na zabiegi kosmetyczne o czym inne panie tu pisaly,ale tylko na mnie wrzask podnoslyscie.tez pisalyscie,ze jest mniej kasy na swoje wydatki.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:01   #39
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość

co do minusow ekonom.rodzin wielodzietnych jest tez to,ze 1 z rodzicow,z reguly mama zostaje w domu tzw.kura domowa i przez dlugi czas lub wcale nie podejmuje pracy zawodowej,nie dosc,ze nie ma swojego dochodu,to jeszcze i emerytury niestety,bo za ,,siedzenie ''w domu nie placa.raczej tez nie podejmuje edukacji typu studia wyzsze.

ale co z tego, ze mama zostaje w domu ja nie wiem, ze to każdemu przeszkadza jesli ktoś jest jak to piszesz kurą domową
ja też jestem kura domową i TO LUBIĘ. Nie kazdy ma parcie na karierę. Nigdzie nie jest powiedziane, ze każdy ma mieć wykształcenie wyższe. To, że ktoś nie skończył studiów wyższych nie znaczy, ze nie jest inteligentny, że nie jest oczytany. I odwrotnie, ludzie ze studiami nie zawsze są oczytani i inteligentni. Śmieszą mnie takie poglądy.

co do reszty to też znam rodziny jedno czy dwudzietne patologiczne. Faktem jest, ze jest sporo dzieciorobów, którzy klepią biedę w jednym pokoju i zyją z zasiłków ( tego nigdy nie pojmę) ale nie mozna wrzucać wszystkich do jednego wora

nie popadaj w skrajności duzo kosmetyków można zrobić samemu w domu ale jak ktoś ma ambicję na kosmetyki firmowe za sto, dwieście wzwyz to już inna bajka
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2009-02-24 o 12:05
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:39   #40
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

lucky ja nei wiem moze ty masz jakis kompleks ...
ja skonczylam 3 fakultety, sama sobie kupilam chalupe i auto, jezdze na wycieczki kilka razy w roku, planuje w przyszlym roku isc na koleine studia bo lubie studiowac. mysle rowzniezs o 3 dziecku, i ani sekundy nei pomyslalam by mogloby to jakos kolidowac z ksztalceneim siebie i zwiedzaniem swiata,
Stac mnei na wiele rzeczy i to tylko dlatego ze wierzylam w siebie.

Obys kiedys swojego zdania nie zmienila..bo jak jednak zdecydujesz sie na dziecko/dzieci to bedziesz sie glupio czula za swoje wypowiedzi tutaj, oceniajac kobiety ktore swiadomie podjely macierzynstwo.

Ktoras dziewczyna pisala by nei podejmowac konwersacji bo przekonywanie do wlasnych racji mija sie z celen, mysle ze warto szanowac poglady innych,
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:55   #41
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

ale ja szanuje zdanie innych.komplexy moge miec na polu kulinarnym,ale na szczescie nie musze gotowac.jakos sobie radze.przyszla tesciowa swietnie gotuje,wiec mam wyreke.wiadomo,ze kosmetyki za stowe sa z reguly lepsze niz te za 10 zlszczegolnie czesto widac neizadowolone matki objuczone gromadka dzieci w komunikacji miejskiej,sa zle na nie,agresywne.opryskliwe, niemile dla dzieci.jakos nie wylewa sie z nich szczescie.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 15:14   #42
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
ale ja szanuje zdanie innych.komplexy moge miec na polu kulinarnym,ale na szczescie nie musze gotowac.jakos sobie radze.przyszla tesciowa swietnie gotuje,wiec mam wyreke.wiadomo,ze kosmetyki za stowe sa z reguly lepsze niz te za 10 zlszczegolnie czesto widac neizadowolone matki objuczone gromadka dzieci w komunikacji miejskiej,sa zle na nie,agresywne.opryskliwe, niemile dla dzieci.jakos nie wylewa sie z nich szczescie.
Stereotypy.

Matki 1 dziecka na nie wrzeszczące i niezadowolone tez widać.

Kosmetyki za stówę nie zawsze są tak super. I uczulają równie często (np. mnie Chanel Hydra Max+) jak te za dychę.

A poza tym hmm ja jestem z rodziny wielodzietnej i mam własne mieszkanie i nie muszę siedzieć na głowie teściowej która za mnie gotuje.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:40   #43
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
A poza tym hmm ja jestem z rodziny wielodzietnej i mam własne mieszkanie i nie muszę siedzieć na głowie teściowej która za mnie gotuje.
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:45   #44
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

3 dzieci to już wielodzietnośc? Jesli tak to i ja jestem z rodziny wielodzietnej. Moja mama jest "kurą domową" bo oprocz tego, że w domu pozostao dwoje dzieci to jeszcze są 2 niepełnosprawne babcie i wiecie co, wolałabym miec 7 dzieci niż dwie babulki pod opieką to po pierwsze, po drugie znam wiele rodzin wielodzietnych np mój TŻ z takiej pochodzi, co do ich kszałcenia dzieci z takich rodzin - to tylko od tych dzieci zależy czy chcą się uczyc czy nie, dla mnie to nie argument, że są biedni bo sa z wielodzietej rodziny, nie trzeba zaraz studiowac dziennie, można zaocznie i zarobic na sowoje wykształcenie, to sprawa indywidualna nie zależna od tego w jakiej rodzinie się kto wychował lub wychowuje. Ale wątek nie o tym

Minusy: według mnie to głównie finanse, okazywanie uczuc? zależy od rodziców, równie często mało uczuc zaznają i jedynacy bo rodzice są zajęci karierą i czesto wydaje im się, że nową wypasioną zabawką zastąpią dziecku siebie czy właśnie posiadanie rodzeństwa.
Plusów widze bardzo dużo i jakby zaczeła wymieniac to by post był na kilka stron a i tak jest długi, skrócę to pisząc, że jak dziecko z wieloledzietnej rodziny dorasta to nie pamięta (przynajmniej Ci z którymi ja mam doczynienia) że nia miało oryginalnych butów, super zabawki, czy paki cukierków, ale za to ma dużo wspomniej z zabaw z rodzeństwem, pamiętają jak się kłucili (z czasem wspominają to z uśmiechem a nie złoscią) smieją się z numerów jakie sobie wywijali.
Atmosfery w jakiej wzrastali i atmosfery gwarnych świąt nie da się kupic.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:55   #45
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

otoz to
i jak to jest ze wiecej minusow dostrzegaja kobiete bezdzietne...
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:45   #46
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Ponieważ Autorka jest uczennicą, to pozwolę zwrócić sobie uwagę na pewien błąd językowy i mam nadzieję, ze nie dostanę bana(na). Nie piszę tego złośliwie, raczej z życzliwości:
duża LICZBA dzieci, a nie ILOŚĆ. "ilość" używa się do rzeczowników niepoliczalnych = duża ilość wody, śniegu, ale duża liczba koni, samochodów, dzieci
To bardzo częsty błąd...

Ja uważam, ze jedynactwo (poza pewnymi sytuacjami życiowymi) ma same minusy.....
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:17   #47
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Pochodzę z rodziny pseudo wielodzietnej (3). Nigdy nie narzekałam, uczucia były dzielone równo, nie przelewało się luksusami i markowymi ciuchami i kosmetykami, ale pieniądze były, starczyło od wypłaty do wypłaty. Od pieniędzy jednak liczy się to, że byliśmy (w zasadzie jesteśmy nadal) normlaną rodziną, ze swoimi troskami bo któż ich nie ma, szczególnie gdy świat dzieli się z dzieckiem niepełnosprawnym. Jeden drugiego mobilizował do tego, aby być kimś lepszym niż w danym momencie jesteśmy...

Wracając do tematu.
Duża liczba dzieci ma więcej plósów niż minusów.

minusy:
- trzeba czas umiejętnie poświęcić każdemu dziecku, co często jest trudne
- aspekty finansowe, bo przeciętny zjadacz chleba niestety nie zarabia majątku

plusy
Duża rodzina to zawsze duża rodzina. Gdy każdy rozejdzie się w swoje strony, zawsze miło jest się spotkać w większym gronie rodzinnym niż samemu, szczególnie, gdy zabraknie rodziców. Fajnie, gdy dziecko (dzieci) ma duża cioć i wujków, dużo kuzynostwa. To jest naprawdę fajna sprawa.

Fakt faktem, że jak dzieci jest sporo, czasem ciężko na wesołą gromadką zapanować, zapewnić im wszystko to, co chcą itp... Ja niestety, jeśli się zdecyduję to na jedno dziecko. Dlaczego? Bo nie mam warunków na więcej.

A to, czy mama ma dla siebie czas, zależy wyłącznie od niej i umiejętności zarządzania swoim wolnym czasem. Nie uważam, że gromadka dzieci ogranicza. Wieczory są wolne, dzieci smacznie śpią. Czyż nie jest to idealny moment na wieczorną lekturę? Albo na jakiekolwiek inne ulubione zajęcie.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.

Edytowane przez karolca
Czas edycji: 2009-02-24 o 17:26
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:32   #48
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Pokaż wiadomość
Ja uważam, ze jedynactwo (poza pewnymi sytuacjami życiowymi) ma same minusy.....
Czy moglabys napisac, jakie ( Twoim zdaniem ) minusy i dlaczego same minusy?
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:37   #49
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Pokaż wiadomość

Ja uważam, ze jedynactwo (poza pewnymi sytuacjami życiowymi) ma same minusy.....
tez chetnie sie dowiem ...
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 07:28   #50
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

http://interia360.pl/artykul/propago...i-ubostwa,6832
no i chyba tu jest peunta minusow i dobre podsumowanie wieldozietnosci.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 07:44   #51
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
http://interia360.pl/artykul/propago...i-ubostwa,6832
no i chyba tu jest peunta minusow i dobre podsumowanie wieldozietnosci.
Owszem, są rodziny wielodzietne, które są ubogie itp. Ale czemu do ciebie nie trafia to, że na więcej jak 3 dzieci decydują się również rodziny, które stać na zapewnienie warunków bytowych takich, że jedynak mógłby pozazdrościć. Nie mieszaj pojęć.

Ubóstwo zawsze było na wsi. Dlaczego? Brak dostepu do dobrej pracy, słaba edukacja ludzi, stereotypy. Nie mówię, że wszyscy ludzie zamieszkujący tereny wiejskie to biedaki. NIE! Znam wiele rodzin "wiejskich" w dodatku wielodzietnych i wiedzie się im świetnie.
Dlaczego znowu wsadziłaś wszystkich do jednego worka. Dlaczego uważasz, że kilkoro dzieci to zaraz trzeba klepać biedę?
Przytoczyłaś artykuł pisany przez osobę indywidualną, użytkownika serwisu. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest to żaden materiał dowodowy

Tak więc Twoja pointa jest mało trafna do tego wątku.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 07:49   #52
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

wlasnie,ze jest b dobra.ja nie znam rodziny wielodzietnej , ktorej sie dobrze wiedzie i podejrzewam, ze b.duzy % polakow tez nie-niestety.i nikt nie mowi,ze takich nie ma,ale ich jakos nie widac w mediach,z reguly sa te biedne gdzie sie zle dzieje.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 08:06   #53
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Bo bogata rodzina dla mediów jest mało wiarygodna. lepiej okazuje się ludzkie nieszczęscie, głupotę, niewiedzę niż pozytywne strony. Bo na litość Polaków wziąć jeszcze można. To ludzie, którym źle się wiedzie mają żal do państwa, ze nie pomaga i idą do TV o pomoc. A TV chętnie emituje takie programy, bo wzrasta oglądalność a co za tym idzie, rosną przychody.

A w wątku dziewczyny mówią jakie plusy i jakie minusy niesie za sobą wielodzietność. I tyle. Każdy zdaje sobie sprawę, że podstawowym kryterium decyzji o większej liczbie dzieci są pieniądze i to, jakie maksymalne warunki można dzieciom zapewnić.

Zawsze będę podziwiała osoby, które mają trójkę lub więcej dzieci. Ja wiem jak to jest z jednym małym urwisem, za którym trzeba chodzić jak cień, bo ma głupie pomysły (takie prawa dzieciństwa...).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 15:31   #54
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1113374 9]To problem rodzicow, ktorzy nie dorosli do bycia nimi, nie ma znaczenia, czy maja 1 czy wiecej dzieci[/quote]

pieknie to ujelas....
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 16:54   #55
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Zawsze będę podziwiała osoby, które mają trójkę lub więcej dzieci. Ja wiem jak to jest z jednym małym urwisem, za którym trzeba chodzić jak cień, bo ma głupie pomysły (takie prawa dzieciństwa...).
a co tu do podziwiania ?
podziwiac trzeba ludzi ktorzy swiadomie i z pelna odpowiedzialnosci decyduja sie na dziecko nawet jedno.
podziwiac nalezy tych ktorzy rodza i nie wyciagaja łapy do państwa bo im sie przeciez nalezy,podziwiac trzeba ludzi ktorzy wychowali porzadnego czlowieka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 17:01   #56
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
smieszna jestes,bez urazy,w moim poscie ani razu nie padlo slowo patologiczna.w kazdym domu dziecka w szczecinie prawie nie ma jedynakow,.w moim jest tylko 1 dziewczynka.to gratuluje bogatych rodzicow,ja tez sama na siebie zarabiam i nie naciagam rodzicow i moich tez stac na zagraniczne wycieczki.do tego mamy dzxieci wielodzietnych czesrto sa zaniedbane,bo nie maja czasu ani kasy na zabiegi kosmetyczne o czym inne panie tu pisaly,ale tylko na mnie wrzask podnoslyscie.tez pisalyscie,ze jest mniej kasy na swoje wydatki.
To juz teraz wiem, gdzie pracujesz i stąd to "słownictwo"

Moj Tz jest z wielodzietnej (3) skończył studia znalazł się w gronie 5% najlepszych absolwentów, siostra skończy studia w przyszłym roku, a brat na razie został przy technikum.
Moja teściowa jest kobietą zadbaną, bo umiała rozegrać sprawe podziału obowiązków. Dodatkowo obydwoje z teściem może i klepali biedę, jak teściowa była na wychowawczym, ale tak nie należeli do "marginesu".

Ja jestem jedynaczką i co? I jest mi smutno, nie mam podpory w postaci rodzeństwa. Co z tego,że sa znajom. Rodzeństwo to zawsze rodzeńswto!

Lucky piszesz o tyhc weselach znowu- przezciez sama jesteś przeciwniczką wesel, to w takim razie po co innym każesz.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 18:16   #57
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Szczerze to zastanawiam sie dlaczego rodzina z 3 dzieci jest klasyfikowana jako wielodzietna ?
dla mnie to raczej w granicach przyzwoitosci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 18:22   #58
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
a co tu do podziwiania ?
podziwiac trzeba ludzi ktorzy swiadomie i z pelna odpowiedzialnosci decyduja sie na dziecko nawet jedno.
podziwiac nalezy tych ktorzy rodza i nie wyciagaja łapy do państwa bo im sie przeciez nalezy,podziwiac trzeba ludzi ktorzy wychowali porzadnego czlowieka.
Dziękuję. Ja dopiero będę planowała dziecko, chociaż już teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby je mieć. Chcę jeszcze trochę do tego dorosnąć. I od państwa nie będę chciała nawet złamanego grosza bo i tak teraz mają tych lekko poniżej przeciętnej w czterech literach. Ja podziwiam ludzi, którzy decydują się świadomie i odpowiedzialnie na gromadkę dzieci (5 lub wiecej).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 19:03   #59
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
wlasnie,ze jest b dobra.ja nie znam rodziny wielodzietnej , ktorej sie dobrze wiedzie i podejrzewam, ze b.duzy % polakow tez nie-niestety.i nikt nie mowi,ze takich nie ma,ale ich jakos nie widac w mediach,z reguly sa te biedne gdzie sie zle dzieje.
A ja znam mnóstwo.
Tu gdzie teraz mieszkam to zmam tylko 1 rodzinę wielodzietna z problemami.
Jeżeli mówimy o wielodzietności jako o 3 dzieci.
Jeżeli wielodzietność zakwalifikujemy jako więcej niż 3 dzieci to tu gdzie mieszkam nie znam żadnej wielodzietnej rodziny klepiącej biedę.

Nie wiem czy ja żyje w jakimś innym świecie ale mam mnóstwo znajomych pochodzących z rodzin wielodzietnych i żyli i żyją na średnim poziomie.


A media? Media zawsze szukają sensacji.
A nawet posuwaja sie do mistyfikacji by sensacja była.
Przykład? Moj kolega na potrzeby "Uwagi" czy innych sensacyjek grał narkomana na którego skarzyli sie sasiedzi ze sie szwenda po smietnikach i terroryzuje im dzieci.

Sensacje sa teraz na topie. Bo kto by chciał ogladac program o zwyczajnej dobrze sobie radzacej rodzinie wielodzietnej?
Kto by chciał ogladac program o rolniuku chodujacym sobie 20 krówek i 30 indyków?
Kto by chciał ogladac program o gdomadce dobrze uczacych sie dzieci państwa Kowalskich?

Ludzie lubia ogladac programy o kims gorszym niz oni sami by podbudowac swoje EGO. Ogladajac biedę, patologie, narkomanię czy złodziejstwo buduje sie w nich poczucie własnej wartosci. ALLELUJA!!!

Edit. A artykół z zamieszczonego linka jest tendencyjny.
Napisał go frustrat któremu przeszkadza ze 5 dzieci Kowalskich ma sie lepiej niż jego wychuchany Grześ.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 20:00   #60
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

rodzenstwo tez bywa rozne i moze byc wredne,wiec moze czaami lepiej go nie miec,bo nie zawsze jest tak fajnie.ja i narzeczony jestesmy jedynakami i nikogo wiecej do szczescia nam nie potrzeba.moze poza pieskami.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.