Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-11, 11:04   #1
myszak1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 118
Wink

Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna


Jaki prezent można kupić maleństwu z okazji chrztu? Dodam, że poproszono mnie o bycie chrzestną córeczki mojej przyjaciółki. Nie chcę kupować nic 'oklepanego', ani dawać pieniędzy. Chciałabym by to była fajna pamiątka- dla dziecka- nie dla rodziców.

Za wszelkie pomysły będę bardzo bardzo wdzięczna
__________________
' Jeśli coś jest warte grzechu- to grzech nie skorzystać!'
myszak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 21:36   #2
nacpananadzieja
Raczkowanie
 
Avatar nacpananadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sosnowiec <3
Wiadomości: 83
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

proponuje kupić ten album, co się wkleja zdjęcia rodziców, dziecka, opisuje się maleństwo, pierwsze rysunki itd. widziałam mnóstwo fajnych w empiku od 30-60zł. tylko musisz się zorientować czy takowego nie mają

i bujanego konia, misia, słonia, nie wiem co tam jeszcze. chodzik ,
__________________

nie mam nic bez Ciebie, i bez Ciebie nie chcę nic!
20.02.2011r <3
DAMIAN







nacpananadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 14:16   #3
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Myślę, że złoty, delikatny łańcuszek będzie bardzo fajnym prezentem. Generalnie to każdy prezent dziecko doceni dopiero kiedy podrośnie, a ze złota będzie się przynajmniej cieszyła, jak będzie dorosła. Do tego jakiegoś "misia" na teraz i już.
Jeśli masz gdzieś w pobliżu jakiegoś Smyka to tam masz Fabrykę Misów, gdzie możesz zamówić misia z serduszkiem, metryką urodzenia itp. - bardzo faja rzecz dla malucha.
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 19:40   #4
natka_ata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

A może biżuteria z grawerem? Jakieś kolczyki lub wisiorek? Moim zdaniem to pamiątka na całe życie.
Duży wybór znajdziesz na karmelo.pl
natka_ata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 07:23   #5
ygga8
Rozeznanie
 
Avatar ygga8
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 524
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

kiedy mój tż został chrzestnym małej Majki też głowiliśmy się co jej kupić, jej chrzestna własnie kupiła jej złoty łańcuszek więc to odpadło. ale chcielismy coś żeby miała fajna pamiątkę. stanęło na złotych kolczykach z kolecji Kruka, małe biedroneczki słodkie i rodzicom sie podobały bardzo o takie : http://wkruk.pl/product-pol-2308244-KOLCZYKI.html

poza tym zamówiliśmy 'Anioła Stróża' z grawerem o taki http://moda.allegro.pl/sb-aniol-stro...683410513.html

plus ładną sukieneczkę i do tego rajstopki i opaska do włosów dobrane kolorystycznie.

myslę że jak nie złoto to może włąsnie taki bujak/leżaczek ? albo fajna mata edukacjna + coś pamiątkowego na dłużej? chodziki odradzam jako fizjoterapeuta
__________________

moja wymiana książek!!
ygga8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 08:48   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Moja córa od chrzestnej dostała łańcuszek złoty + serduszko, taie malutkie, wypukłe - nawet jako dorosła będzie mogła nosić, jeśli będzie złoto lubiła (ja nie lubię). Dostała też z grawerem srebrną łyżeczkę do cukru, a na teraz (tzn. na czas gdy była dzieciątkiem) taki panel do zabawy, z jednej strony dla dziecka 6m+, z drugiej 9m+:

http://www.e-mama.pl/galerie/z/zabaw...-rozw_1116.jpg

firma tiny love
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 17:25   #7
MagGagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 71
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Tak jak poprzedniczki jestem za biżuterią to chyba najlepsza opcja, zawsze można przy kolejnych okazjach dokupić coś do kompletu
MagGagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 22:35   #8
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Ja swojej chrześnicy także podarowałam na chrzest złoty łańcuszek. Ja swój noszę do dziś bardzo często i ma dla mnie wartość sentymentalną, więc chciałam, żeby moja siostrzenica też taka pamiątkę kiedyś miała.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 22:57   #9
kamilek2607
Raczkowanie
 
Avatar kamilek2607
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 54
Cool Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Pięknym prezentem, i to na całe życie jest np: SREBRNA ŁYŻECZKA z grawerem daty narodzin, godziny, wagi, wzrostu oraz imieniem dziecka. To jest rzecz dla jednej konkretnej osóbki na całe życie. Oczywiście plus piękne opakowanie do przechowywania. U mnie to się sprawdziło .....4 razy Dodatkowo dzieci dostały na chrzciny rozkładany kojec, a na roczek konia na biegunach.
Radzę szukać na Allegro, tam o wiele taniej
kamilek2607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 23:34   #10
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Jeśli to ma być rzeczywiście przydatny i praktyczny zakup, to polecam jednostkę funduszu inwestycyjnego z możliwością zlikwidowania w wieku 18 lat. Tak, mało romantyczne - ale jak będzie miała 18 lat to naprawdę doceni niespodziewaną kasę A więc prezent jest dwukrotny!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-10-17 o 23:36
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 19:29   #11
Paplotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

A co myślicie o bransoletce dla dziewczynki z okazji chrztu? Znalazłam ładne i delikatne w Krakowie w Jubilerze Sezam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sezam 1111.jpg (16,2 KB, 38 załadowań)
Paplotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 11:41   #12
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Moim zdaniem dobrym pomysłem może być srebrna moneta o tematyce religijnej. Sklepy personalizują takie monety. Można dodać swoją dedykację, obrazek o tematyce religijnej itp. Tu jest link do wpisów na jednym z blogów jak to szczegółowo wygląda: link prezent chrzest
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 20:41   #13
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

23 lata temu dostalam na chrzest taka książeczkę zwaną po prostu pamiątką chrztu świętego, w środku jest zawieszony łancuszek złoty, mimo że go nigdy nie nosiłam, on ciągle tam jest, wydaje mi się, że pamiatka chrztu św i do tego łańcuszek z Maryjka bedzie odpowiedni. Ale te łyzeczki też bardzo fajny pomysł, kiedyś tego nie było.
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 14:50   #14
olablok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Pamiątką na lata jest łańcuszek z wisiorkiem personalizowanym. Zawsze to odpowiedni prezent. Dodatkowo coś innego nowego. Możesz do odbicia np dloni chrzesniaka dodac date chrztu i imie. Mojej corce z mezem kupilismy wlasnie taki wisiorek. Piekna pamiatka. Polecam Ci artess ja u nich to kupilam, bardzo sprawnie i milo sie to odbylo.
olablok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 16:31   #15
IgorDabrowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Najlepiej na chrzest myślę jest dać konto oszczędnościowe długoterminowe z możliwością wyciągnięcia pieniędzy po osiągnięciu konkretnego wieku, dziecko na pewno doceni zastrzyk gotówki na start w dorosłe życie
________________
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-09-24 o 12:31 Powód: Reklama.
IgorDabrowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 09:43   #16
peperoni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Biżuteria! Mam dwie córki, sama jestem chrzestną i biżuteria jest najfajniejszym prezentem pod słońcem Kasa zazwyczaj rozejdzie się szybko, jakieś pamiątki dla samej pamiątki to również średni pomysł. Mam takie co się kurzą i tyle. A fajna biżuteria to tak naprawdę na całe życie. Sama dostałam na komunię od chrzestnego przepiękny złoty komplet, i jako nastolatka doceniałam ten prezent. Moich rodziców nie stać by było na zakup takiej biżuterii. Ewentualnie możesz dorzucić jakiś ciuszek co zostanie wykorzystany niebawem. Ja jestem fanką bodów w każdej ilości Najwygodniejsza część garderoby dla dziecka i rodzica, a zużywają się szybko.
Kiedyś kupowałam chrześnikowi, na allegro takie body pakowane w pudełeczka - body babeczki bodajże się nazywało! Bawełniane body, niby zwykłe, ale pięknie zapakowane!
Biżuteria na długo plus bodziaki do wykorzystania ja bym była happy z takiego prezentu
peperoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 16:01   #17
alicja985
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Jaki prezent dla dziewczynki? Chrzestna

Cytat:
Napisane przez myszak1 Pokaż wiadomość
Jaki prezent można kupić maleństwu z okazji chrztu?
Jak na chrzestną może być za mało, ale na pewno kupuj często karty kontrastowe. Są najlepsze na początek (odróżnienie kolorów, wzorów), a przy okazji można je rozkładać tematycznie na okres do 18 miesięcy.
alicja985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-05 17:01:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.