kupno dzialki pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-26, 12:56   #1
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694

kupno dzialki pytanie


witam,
nie wiem czy byl juz taki watek ale mam pytanie...
z chlopakiem chcemy kupic dzialke i zaczac budowac na niej dom... no i pojawia sie problem... nie jestesmy malzenstwem i jak narazie chyba sie na to nie zanosi a dzialke chcemy kupic w te wakacje... i jak to bedzie wygladalo?? na kogo bedzie dzialka?? na nas oboje moze byc czy nie?? tak samo pozniej ew z domem czy bedzie on mogl byc na nas oboje czy tylko na jedno z nas?? i co pozniej jak np nie bedziemy mogli byc oboje wlascicielami i jedno z nas zdecyduje sie zeby to na niego bylo to jak sie pobierzemy to czy pozniej bedziemy mogli jakos to podzielic albo oboje zostac wlascicielami??jak to wszytsko wyglada od strony ze tak powiem prawnej...
z gory dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:54   #2
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: kupno dzialki pytanie

Najlepiej zadzwoń do jakiegokolwiek notariusza w swojej okolicy i zapytaj, jak ta sprawa wygląda za strony prawnej - powinni Ci tam wszystko wytłumaczyć.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 18:22   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kupno dzialki pytanie

My co prawda kupilusmy mieszkanie a malzenstwem nie jestesmy ,kazdy z nas ma akt wlasnosci a mieszkanie jest na nas wspolnie.

dlaczego jedno z was nie bedzie mogloby byc wlascicielem ?

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Najlepiej zadzwoń do jakiegokolwiek notariusza w swojej okolicy i zapytaj, jak ta sprawa wygląda za strony prawnej - powinni Ci tam wszystko wytłumaczyć.
za darmo info mozna uzyskac tylko na bezplatnych dyzurach prawniczych np. w sadach czesto dzialaja takie poradnie .
zaden nottariusz nie udzieli jej takich informacji za darmo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 21:53   #4
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: kupno dzialki pytanie

dziekuje za dotychczasowe odpowiedz
co do tych bezplatnych porad to u mnie w miasteczku raczej nic takiego miejsca nie ma wiec jesli ktos bedzie zorientowany od tej strony prawnej jak to wyglada to bede wdzieczna jesli pomoze...
no nie wiem czemu nie moglibysmy byc oboje nie mam o tym zielonego pojecia wiec dlatego pytam
to z dzialka byloby tak samo?? ze mozemy ja kupic na pol ze kazde z nas bedzie wlascicielem? hm tylko jak to np z pieniazkami ktore mozemy wylozyc na ta dzialke? czy jesli np ja dalabym mniej niz moj chlopak to bede miala mniejsza czesc dzialki a nie polowe? bo mieszkanie macie po polowie tak??

z gory dzieki
pozdrowki
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 21:56   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: kupno dzialki pytanie

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
dziekuje za dotychczasowe odpowiedz
co do tych bezplatnych porad to u mnie w miasteczku raczej nic takiego miejsca nie ma wiec jesli ktos bedzie zorientowany od tej strony prawnej jak to wyglada to bede wdzieczna jesli pomoze...
no nie wiem czemu nie moglibysmy byc oboje nie mam o tym zielonego pojecia wiec dlatego pytam
to z dzialka byloby tak samo?? ze mozemy ja kupic na pol ze kazde z nas bedzie wlascicielem? hm tylko jak to np z pieniazkami ktore mozemy wylozyc na ta dzialke? czy jesli np ja dalabym mniej niz moj chlopak to bede miala mniejsza czesc dzialki a nie polowe? bo mieszkanie macie po polowie tak??

z gory dzieki
pozdrowki
możecie i wyjdzie z tego współwłasność w częściach ułamkowych o ile się nie mylę
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 22:35   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kupno dzialki pytanie

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
dziekuje za dotychczasowe odpowiedz
co do tych bezplatnych porad to u mnie w miasteczku raczej nic takiego miejsca nie ma wiec jesli ktos bedzie zorientowany od tej strony prawnej jak to wyglada to bede wdzieczna jesli pomoze...
no nie wiem czemu nie moglibysmy byc oboje nie mam o tym zielonego pojecia wiec dlatego pytam
to z dzialka byloby tak samo?? ze mozemy ja kupic na pol ze kazde z nas bedzie wlascicielem? hm tylko jak to np z pieniazkami ktore mozemy wylozyc na ta dzialke? czy jesli np ja dalabym mniej niz moj chlopak to bede miala mniejsza czesc dzialki a nie polowe? bo mieszkanie macie po polowie tak??

z gory dzieki
pozdrowki
mieszkanie mamy po polowie ale pieniądze zostaly wplacone w nierównych czesciach,jedna ze stron wplacila 80 % a druga 20 %.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 07:37   #7
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Cool Dot.: kupno dzialki pytanie

Możecie oboje "stawić się do aktu notarialnego" jako współkupujący, może również jedno z was kupić działkę i
1. przekazać darowizną 1/2 działki drugiemu (przed ślubem płaci się podatek za tą przyjemność, po nie )
2. możecie również po ślubie jeśli planujecie mieć tzw wspólność majątkową możecie ją w każdej chwili rozszerzyć

Jeśli chodzi o własność postawionego na niej domu to zgodnie z zasadą "superficies solo cedit to co jest trwale związanego z gruntem (np dom) należy do właściciela gruntu. Druga osoba może się jedynie domagać zwrotu udokumentowanych nakładów jakie nań posniosła
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 11:41   #8
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: kupno dzialki pytanie

dziekuje bardzo wszytskim za pomoc

czyli jesli kupimy dzialke i kazde z nas bedzie mialo powiedzmy po polowie to jesli pozniej na mojej polowie stanie dom to czy on nie bedzie wlasnoscia mojego chlopaka??bo stoi na mojej polowie dzialki? czy tez bedzie?? bo sie pogubilam troszke;p a jesli kupimy dzialke postawimy dom i dop pozniej sie pobierzemy to ok dzialke mozemy sobie "podarowac";p lub rozszerzyc wspolnote majotkowa a dom?jesli bedzie tak jak pisalalm wyzej ze tylko na mojej polowie stoi dom? aa jeszcze mi do glowy teraz przyszlo hehe a co jesli dom stanie i na mojej i jego polowie;p?
sorry za moze glupie pytania ale naprawde sie na tym nie znam kompletnie a chcialabym sie dowiedziec co i jak bo powaznie myslimy o kupnie dzialki i budowie domu ale jak narazie raczej slubu nie chcemy wiec chce sie zorientowac co i jak pozniej albo w razie ew "niezgodnosci charakterow" itp itd...

ok to z dzialka rozumiem (chyba:P) ale z domem jeszcze prosze wyjasnienie z gory bardzo dziekuje widze ze wisienki znasz sie na tym

pozdrowki
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:03   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kupno dzialki pytanie

Zrozumialam to tak : jelsi dzialka jest wspolna a dom stanie na twojej czesci -tutaj nalezalaoby zaznaczyc w akcie ktora strona dzialki jest twoja -to ten dom jest twój a chlopak moze domagac sie zwrotu nakladow jakie wlozyl w dom np. koszty budowy pod warunkiem ,ze ma np. dowody przelewu ze swojego konta na konto firmy budowlanej.

jesli dom stanie na srodku to jest on wspolny .

w takich przypadkach nalezy miec dowody poniesionych kosztow na dom,budowe,wyposazenie aby pozniej w np. sadzie dochodzic swoich praw i udowadniac ,ze sie zaplacilo za jakis etap budowy i żądać zwrotu kosztów.

jesli cos zle napisałam prosze o poprawienie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:12   #10
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: kupno dzialki pytanie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
za darmo info mozna uzyskac tylko na bezplatnych dyzurach prawniczych np. w sadach czesto dzialaja takie poradnie .
zaden nottariusz nie udzieli jej takich informacji za darmo.
My niedawno "dopisywaliśmy" mnie do działki mojego męża i obdzwoniłam okolicznych notariuszy (dokładnie sześciu) i w każdym biurze notarialnym uzyskałam telefoniczną informację.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:40   #11
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: kupno dzialki pytanie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zrozumialam to tak : jelsi dzialka jest wspolna a dom stanie na twojej czesci -tutaj nalezalaoby zaznaczyc w akcie ktora strona dzialki jest twoja -to ten dom jest twój a chlopak moze domagac sie zwrotu nakladow jakie wlozyl w dom np. koszty budowy pod warunkiem ,ze ma np. dowody przelewu ze swojego konta na konto firmy budowlanej.

jesli dom stanie na srodku to jest on wspolny .

w takich przypadkach nalezy miec dowody poniesionych kosztow na dom,budowe,wyposazenie aby pozniej w np. sadzie dochodzic swoich praw i udowadniac ,ze sie zaplacilo za jakis etap budowy i żądać zwrotu kosztów.

jesli cos zle napisałam prosze o poprawienie.
Moim zdaniem masz racje, ale tylko jeśli ze współwłasności została wyodrębniona własność odrębna, jeśli zaś nie mamy do czynienia z tzw wspólnością w "częściach idealnych" czyli tak naprawdę nie zależnie od tego w którym jej punkcie postawicie ten dom będzie on nadal przedmiotem współwłasności
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 13:20   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kupno dzialki pytanie

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
My niedawno "dopisywaliśmy" mnie do działki mojego męża i obdzwoniłam okolicznych notariuszy (dokładnie sześciu) i w każdym biurze notarialnym uzyskałam telefoniczną informację.
sprawa malzenstwa a konkubinatu jest troche inna i widac trafiliscie na jakis charytatywnych notariuszy ,dziwne ze 6 musialo potwierdzic swoje slowa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 18:51   #13
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: kupno dzialki pytanie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
sprawa malzenstwa a konkubinatu jest troche inna i widac trafiliscie na jakis charytatywnych notariuszy ,dziwne ze 6 musialo potwierdzic swoje slowa.

Dzwoniłam do kilku notariuszy, ponieważ było kilka opcji dopisania mnie do działki, a ja chciałam najtańszą
Może czasem lepiej zadzwonić i zapytać o informację, bo o to prosiłam dzwoniąc. W końcu ja dla nich to klient - jakby nie patrzeć.
Ale teraz mi się przypomniało, że faktycznie w jednym biurze mi powiedziano, że przez tel. nic mi nie powiedzą.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 12:45   #14
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: kupno dzialki pytanie

dziekuje wszytskim za pomoc juz cos przynajmniej wiem
pozdrowki
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 20:52   #15
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: kupno dzialki pytanie

Ja chciałam zapytać czy jestes pewna, że chcesz to tak załatwić. Tzn. czy jesteś pewna, że ze swoim chłopakiem będziecie już zawsze razem?

Pytam, bo znam parę, która była za granicą i dorobiła się domu właśnie((działka była jej, a dom jego(jeśli nic nie pokręciłam)). Nie byli małżeństwem, więc też jakieś problemy z tym byly. Po jakimś czasie okazało się, że on ją zdradza, ale ona nie mogła tak zwyczajnie odejść, bo łączył ich ten dom. Już ileś miesięcy się targują, on chce ją tak naprawdę okraść. On nie ma kasy, żeby spłacić tę działkę itd. Tragedyja!
Moim zdaniem, powinnaś z takimi inwestycjami poczekać aż będziecie małżeństwem i wszystko będzie jasne.
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 07:37   #16
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: kupno dzialki pytanie

Cytat:
Napisane przez gohnia Pokaż wiadomość
znam parę, która była za granicą i dorobiła się domu właśnie((działka była jej, a dom jego(jeśli nic nie pokręciłam)). (...) , ale ona nie mogła tak zwyczajnie odejść, bo łączył ich ten dom.
Skoro działka była jego, a dom jej, to w jaki sposób łączył ich dom ?

Chciałabym zobaczyć taki kraj, w którym istnieje prawo, że dom jest odrębną własnością od działki, czyli można go zapakować na lawetę i przenieść w inne miejsce.

Tak; i takim oto sposobem , poprzez durnowate zasłyszane piąte przez dziesiąte historyjki ludzie boją się prawa, bo ono takie skomplikowane, i wymyślają, czy jeśli działka będzie wspólna a dom stanie na mojej połowie (no to działka wspólna czy w końcu każdy ma swoja połowę?) to czyj będzie.

No idzie się załamać.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 16:58   #17
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: kupno dzialki pytanie

przepraszam ale ja nie pytalam o rade typu czy napewno chce to tak zalatwic albo czy nie chce poczekac z tym do malzenstwa...

zadalam pytanie dot dzialki i ew budowy domu na niej i uzyskalam juz odpowiedzi a reszta nie powinna nikogo obchodzic... swoje zdanie ok masz prawo miec ale nie musisz go tutaj w tym miejscu wyrazac bo nikt o takie opinie nie prosil... nie jestem osoba ktora wszytsko co wiaze ze swoim zyciem ze swoja przyszloscia plany dzieci budowa domy itp uzaleznia od malzenstwa wiec jak widac tematu nie ma...

a na marginesie szugarbejb nie kazdy ma pojecie o prawie bo takowego nie musi posiadac wiec stad pytania takie jak wlasnie przytoczylas... ale po to jewst forum i napewno znajdzie sie na nim osoba lub osoby ktore pojecie o prawie maja i pomoga... wiec nie dziw sie ze niektorzy w tym ja zadaja takie a nie inne pytania...
szczerze to nie rozumiem o co chodzi z ta znajoma para no ale nie moj biznes;p moim zdaniem albo on powinien splacic ja albo ona jego i tyle...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 19:19   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kupno dzialki pytanie

Cytat:
Napisane przez gohnia Pokaż wiadomość
Ja chciałam zapytać czy jestes pewna, że chcesz to tak załatwić. Tzn. czy jesteś pewna, że ze swoim chłopakiem będziecie już zawsze razem?

Pytam, bo znam parę, która była za granicą i dorobiła się domu właśnie((działka była jej, a dom jego(jeśli nic nie pokręciłam)). Nie byli małżeństwem, więc też jakieś problemy z tym byly. Po jakimś czasie okazało się, że on ją zdradza, ale ona nie mogła tak zwyczajnie odejść, bo łączył ich ten dom. Już ileś miesięcy się targują, on chce ją tak naprawdę okraść. On nie ma kasy, żeby spłacić tę działkę itd. Tragedyja!
Moim zdaniem, powinnaś z takimi inwestycjami poczekać aż będziecie małżeństwem i wszystko będzie jasne.
bo w malzenstwach sie nie zdarzaja takie sytuacje ???:0
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 16:18   #19
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: kupno dzialki pytanie

no właśnie taka prawda paula78 masz racje
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.