Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-10, 15:53   #1
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Unhappy

Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc


Dziewczęta mam nadzieję, że mi doradzicie. Chodzi o tatę mojej przyjaciółki...:
Ma 52 lata i od 11 lat pracuje fizycznie w pewnej firmie, sumiennie wypełnia swoje obowiązki, od wielu lat nie był na chorobowym zawsze punktualnie stawia się w miejscu pracy.
Inni pracownicy wykonujący tą samą pracę wielokrotnie już korzystali z chorobowego i dostają o wiele wyższe wynagrodzenie (nawet ci nowo przyjęci). W dodatku pracodawca zdecydował się przenieść go na inne o wiele cięższe stanowisko (mimo iż ma zaświadczenie od lekarza, że nie może pracować na tym stanowisku.)
Wiele osób twierdzi że szef po prostu go nie lubi i na jego miejsce woli zatrudnić swojego znajomego...Nie wiadomo dlaczego nie darzy go sympatią- nigdy mu nie ubliżył, zawsze grzecznie się odnosi, nigdy nie nawalił w pracy.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

(ps. przepraszam za literówkę ale jestem bardzo zdenerwowana i śpiąca)

Edytowane przez andzelika666
Czas edycji: 2009-06-10 o 16:00
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 20:14   #2
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Wiem cos o tym... Tak to jest jak czlowiek ma za dobre serce- zawsze dostaje po dupie!

Moja rada- niech sie rozglada za nowa praca (nie rezygnujac narazie z tej , bo bedzie mu ciezko) i jak mu sie uda to niech idzie do nowej pracy. Niech narazie wytrzyma i jednoczesnie czegos szuka. I jesli ktos go zaprosi na romozwe kwalifikacyjna niech powie prawde- ze czuje sie źle w starej pracy z powodu mobbingu szefa, zeby nikt nie pomyslał, ze to jego widzi mi sie.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 20:42   #3
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Wink Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez andzelika666 Pokaż wiadomość
Dziewczęta mam nadzieję, że mi doradzicie. Chodzi o tatę mojej przyjaciółki...:
Ma 52 lata i od 11 lat pracuje fizycznie w pewnej firmie, sumiennie wypełnia swoje obowiązki, od wielu lat nie był na chorobowym zawsze punktualnie stawia się w miejscu pracy.
Inni pracownicy wykonujący tą samą pracę wielokrotnie już korzystali z chorobowego i dostają o wiele wyższe wynagrodzenie (nawet ci nowo przyjęci). W dodatku pracodawca zdecydował się przenieść go na inne o wiele cięższe stanowisko (mimo iż ma zaświadczenie od lekarza, że nie może pracować na tym stanowisku.)
Wiele osób twierdzi że szef po prostu go nie lubi i na jego miejsce woli zatrudnić swojego znajomego...Nie wiadomo dlaczego nie darzy go sympatią- nigdy mu nie ubliżył, zawsze grzecznie się odnosi, nigdy nie nawalił w pracy.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

(ps. przepraszam za literówkę ale jestem bardzo zdenerwowana i śpiąca)

Jeżeli szef tak nie lubi tego mężczyzny to nie rozumiem dlaczego go jeszcze nie zwolnił. Trochę to dziwne.

A tak ogólnie to znajomy nic na to nie poradzi, tak już czasami bywa. Rozwiązaniem jest zmiana pracy.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 21:20   #4
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jeżeli szef tak nie lubi tego mężczyzny to nie rozumiem dlaczego go jeszcze nie zwolnił. Trochę to dziwne.

A tak ogólnie to znajomy nic na to nie poradzi, tak już czasami bywa. Rozwiązaniem jest zmiana pracy.
Bo lubi sie znęcac ? Tak niestety bywa. Słyszałas o mobbingu? Na pewno. Nie było by go, gdyby szefowie za "nielubienie" zwalniali.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:41   #5
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Bo lubi sie znęcac ? Tak niestety bywa. Słyszałas o mobbingu? Na pewno. Nie było by go, gdyby szefowie za "nielubienie" zwalniali.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Może doradzę mojej przyjaciółce żeby założyli sprawę sądową w końcu tacy szefowie powinni ponosić odpowiedzialność na swoje czyny.
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:58   #6
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Jesli moge doradzic - niech najapierw poszuka innej pracy. Wiesz czemu? Zeby nie bylo tak, ze pozniej pracownicy będą się nad nim wyzywać (róznie bywa) bo juz szef nie moze... naprawde- niech zacznie szukac pracy, niech wysyla CV- mam nadzieje, ze sie uda.

Ponadto lepiej zeby juz nie mieli ze soba do czynienia, bo nie daj Boze nie wygra sprawy o co wtedy? Dopiero bedzie mial przekichane

Niech Twoja kolezanka pomoze Tacie- wysyłajac CV za posrednictwem interenetu i jestem przekonana , ze dadza rade
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 15:51   #7
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Jesli moge doradzic - niech najapierw poszuka innej pracy. Wiesz czemu? Zeby nie bylo tak, ze pozniej pracownicy będą się nad nim wyzywać (róznie bywa) bo juz szef nie moze... naprawde- niech zacznie szukac pracy, niech wysyla CV- mam nadzieje, ze sie uda.

Ponadto lepiej zeby juz nie mieli ze soba do czynienia, bo nie daj Boze nie wygra sprawy o co wtedy? Dopiero bedzie mial przekichane

Niech Twoja kolezanka pomoze Tacie- wysyłajac CV za posrednictwem interenetu i jestem przekonana , ze dadza rade
Bardzo Ci dziękuję za wsparcie i dobre słowo
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 21:05   #8
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez andzelika666 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za wsparcie i dobre słowo
Ojejjjjjjjjjjjjjjjjj dziekuje.
Trzymam kciuki

Caluję
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:33   #9
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

W takim wieku chyba ciezko znalezc cos nowego. Jesli jest dobrym pracownikiem, to oczywiscie, ze szef go nie zwolni, tylko korzysta.
Zalozenie sprawy moze chyba byc kosztowne. Tak to juz jest, jak czlowiek uczciwy i sumienny, to go wykorzystuja. Pamietam swoja prace w Polsce-koszmar i ciagle upominanie sie o wyplate.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 18:14   #10
olgiers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Jeżeli spotyka Was mobbing w pracy czy w szkole, to naprawdę nie warto czekać, bo szkoda waszych nerwów i waszego zdrowia. Największy problem to oczywiście strach o utratę pracy, który powstrzymuje nas przed jawnym oporem, dlatego dobrze w między czasie szukać czegoś nowego ale i tak polecam od razu zwrócić się do towarzystwa anymobbingowego,
http://www.mobbing.most.org.pl/Kontakt.htm
jeśli oni nie odpowiedzą, to można też skorzystać z płatnej porady, np. tutaj:
http://mobbing-stop.psychorada.pl/aff/proaktywnosc
Ważne, żeby coś robić, jak macie jeszcze jakieś sprawdzone kontakty gdzie można uzskać pomoc, to wpisujcie, na pewno się przydadzą.
Trzymam kcuki za wszystkich mobbingowanych, żeby udało wam się zmienić pracę i dochodzić swoich spraw!
olgiers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.