Czy można zachować młodą i zdrową cerę bez najdroższych kosmetyków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-09, 11:15   #1
notthatsimple
Przyczajenie
 
Avatar notthatsimple
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28

Czy można zachować młodą i zdrową cerę bez najdroższych kosmetyków?


Zastanawiam się, co takiego jest w tych kremach, że za niektóre należy zapłacić kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych. Zaczęłam studiować ich składy i okazało się, że nie zawsze jest tak kolorowo jak myślałam. Drogie kosmetyki również zawierają SLS, parabeny, silikony, oleje mineralne i inne świństwa. Substancje aktywne też nie zawsze są jakieś drogocenne. W sumie to w większości powtarza się to samo. Kiedyś bardzo mi zależało na używaniu najdroższych kosmetyków, ale teraz sama już nie wiem. Wydaje mi się, że kosmetyk powinien mieć po prostu dobry skład. I nie ważne za jaką cenę. Ale może się mylę? Nie twierdzę tutaj, że drogie kremy są złe, itp... Wiadomo, że jak w kremie jest np. olej z opuncji figowej, to nie może on kosztować 5 złotych. Wydaje mi się, że tak do stu złotych, to jeszcze rozsądna cena za kosmetyk. A wy co uważacie?
notthatsimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:37   #2
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Czy można zachować młodą i zdrową cerę bez najdroższych kosmetyków?

Często poza składnikami kremu płacimy za długie badania nad nimi, markę i reklamy.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:37   #3
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Czy można zachować młodą i zdrową cerę bez najdroższych kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez notthatsimple Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, co takiego jest w tych kremach, że za niektóre należy zapłacić kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych. Zaczęłam studiować ich składy i okazało się, że nie zawsze jest tak kolorowo jak myślałam. Drogie kosmetyki również zawierają SLS, parabeny, silikony, oleje mineralne i inne świństwa. Substancje aktywne też nie zawsze są jakieś drogocenne. W sumie to w większości powtarza się to samo. Kiedyś bardzo mi zależało na używaniu najdroższych kosmetyków, ale teraz sama już nie wiem. Wydaje mi się, że kosmetyk powinien mieć po prostu dobry skład. I nie ważne za jaką cenę. Ale może się mylę? Nie twierdzę tutaj, że drogie kremy są złe, itp... Wiadomo, że jak w kremie jest np. olej z opuncji figowej, to nie może on kosztować 5 złotych. Wydaje mi się, że tak do stu złotych, to jeszcze rozsądna cena za kosmetyk. A wy co uważacie?

Uważam że jest niewiele b.drogich i drogich kosmetyków wartych swoich cen. Wiele jest tych cen niewarte choć nie wszystkie.
Ostatnio miałam kilka bardzo drogich kosmetycznych wpadek ,po których było mi aż smutno zaczęłam się zastanawiać ile z tego co kupuje to moje realne potrzeby a ile jakiś owczy pęd za tym żeby mieć coś fajnego i luksusowego.
Co do kremów.. Patrzę na to żeby dobrze nawilżał i nie zapychał naprawdę nie interesuje mnie wiele więcej. Myślę że lepiej iść na fajny zabieg do gabinetu niż płacić 500 zł za krem ( oczywiście są wyjątki ja np zakochalam się w serum super-Aqua). Największą rolę i tak ma dobre odżywianie , sen,tryb życia ( to czy ciężko pracujemy czy mamy czas na relaks) i codzienna systematyczna pielęgnacja. Myślę że najdroższy krem na zastąpi dyscypliny w pielęgnacji, a najdroższy podkład nie zakryje zaniedbanej cery... Co z tego że kładziemy na buzie podkład za 300 zł jeśli buzia nie widziała peelingu

Najważniejsze to regularnie o siebie dbać tak mi się wydaje.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-09 o 13:41
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 15:08   #4
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Czy można zachować młodą i zdrową cerę bez najdroższych kosmetyków?

Witaj! Jestem kosmetyczką. Oczywiście- można zachować piękną i młodą cerę bez kosmicznie drogich kremów czy zabiegów. Ok 80% ceny hiper wypasionego kremu stanowi marka, marże sprzedawców no i gaża osoby, która go reklamuje. Niestety, wciąż są panie, które uważają że tylko te drogie specyfiki zadbają o ich skórę, często robią to też ze snobizmu czy celem zwrócenia na siebie uwagi (do dziś pamiętam współpracowniczkę koleżanki, która na pierwszym spotkaniu pochwaliła mi się czego ona nie kupuje...).

Poza tym piękno to nie tylko kosmetyki, ale i dieta, tryb życia, geny, brak używek itd.

I jeszcze jedno- są panie, które odkładają przez kilka miesięcy na krem marki X wart powiedzmy 400zł. Potem jednak używają go w minimalnych ilościach, by starczył jak najdłużej. Tylko że wtedy nie ma on szans zadziałać, nawet jeśli faktycznie jest tej ceny wart.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 21:27   #5
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy można zachować młodą i zdrową cerę bez najdroższych kosmetyków?

Moja siostra jest bardzo zadowolona z kremów bielendy nano cell xtreme, wcześniej uzywała takich AA, ale podrażniały jej skórę... Te kremy nie należą do najdroższych a są naparwdę dobre, zmniejszają zmarszczki i nawilżają cerę
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 14:20   #6
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Czy można zachować młodą i zdrową cerę bez najdroższych kosmetyków?

Oj, AA w cale nie jest taką bezpieczną marką jakby się wydawało. Przeczytaj sobie opinie o ich peelingu enzymatycznym. Pamiętam, jak już po kilku minutach czułam silne pieczenie. Zmyłam, i byłam w szoku- idealnie zarysowane, żywo czerwone miejsca gdzie był zaaplikowany. A Bielenda dobra marka, sama bardzo lubię ich maseczki
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 17:40   #7
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Czy można zachować młodą i zdrową cerę bez najdroższych kosmetyków?

Żaden krem nie jest wart kilkuset złotych, płacimy tylko i wyłącznie za markę, taką a nie inną, za renomę. To jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo możemy kupić coś podobnego, ale kilka razy tańszego. Każdy kupuje to, na co go stać. Ja też mam pewne granicę, raczej nie dam za krem więcej niż 100 zł, bo to dla mnie przesada. Ale może kiedyś stanę się snobką i będę kupować takie kremy... Bo to jest snobizm.
A co do młodej i zdrowej cery... Żadne kosmetyki nie sprawią, że zatrzymasz upływający czas. Nawet te za kilka tysięcy. To tylko kosmetyki. Działają na zewnętrzną warstwę skóry. Warto je używać, na pewno pomagają, ale nie są remedium na młodość, bo ta przemija i nic nie jest w stanie tego zmienić.
Jeżeli chcesz wyglądać młodo to inwestuj w zabiegi u kosmetyczki, już nawet nie chodzi o operacje plastyczne, ale o takie zwykłe zabiegi jak np. wypełnianie zmarszczek.
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-12 17:40:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.