owłosionyy brzuch ; / - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-20, 22:14   #1
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97

owłosionyy brzuch ; /


witam. pisze z konta taty..mam pewnien problem ..mam 15 lat i straszne owłosienie na brzuchu ,, sa to ciemne długie włsoy..wyglądają naprawde masakrycznie ; ( byłam u lekarza rodzinnego to pani powiedziała mi ze taka moja uroda i ze nie ja jedna mam taki problem ,ze wiele dziewczyn w moim wieku tak ma (to mnie pocieszyła..;/) poszłam do dermatologa to powiedizał mi to samo i powiedział ze to kiedyś pewnie zniknie zebym sie nie przejmowała i zebym tylko nie próbowała tego zgolic..a mam na to taka ochote ze nie moge sie powstrzymac..i niewiem co mam robić ,to naprawde mi baardzo przeszkadzaa ..ma moze któraś z was coś takiego ? jest na to jakiś sposóob? bo naprawde niechce zaczynac golić bo wiem ze problem sie powiekszy , włosy bedą grubszce i mocniejsze a tego bym nie chciała...
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 22:18   #2
perpetula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

Cytat:
Napisane przez Juuras Pokaż wiadomość
witam. pisze z konta taty..mam pewnien problem ..mam 15 lat i straszne owłosienie na brzuchu ,, sa to ciemne długie włsoy..wyglądają naprawde masakrycznie ; ( byłam u lekarza rodzinnego to pani powiedziała mi ze taka moja uroda i ze nie ja jedna mam taki problem ,ze wiele dziewczyn w moim wieku tak ma (to mnie pocieszyła..;/) poszłam do dermatologa to powiedizał mi to samo i powiedział ze to kiedyś pewnie zniknie zebym sie nie przejmowała i zebym tylko nie próbowała tego zgolic..a mam na to taka ochote ze nie moge sie powstrzymac..i niewiem co mam robić ,to naprawde mi baardzo przeszkadzaa ..ma moze któraś z was coś takiego ? jest na to jakiś sposóob? bo naprawde niechce zaczynac golić bo wiem ze problem sie powiekszy , włosy bedą grubszce i mocniejsze a tego bym nie chciała...
Bron Boze nie gol bo będzie gorzej! Moja siostra to zrobiła i ma męski zarost na brzuchu.Ja tez mam takie wlosy i jakoś z tym żyje. Kwestia przyzwyczajenia albo usuwanie laserowe.
perpetula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 22:56   #3
Citriuos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 224
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

a ja Tobie polecam jak najbardziej rozjaśniacz do włosów tylko taki specjalny,nie jak do włosów na głowie.Możesz kupić go na allegro najlepiej Sally Hansen do twarzy bo delikatny jest a działa polecam i nie gól! jeśli już to do kosmetyczki na wosk...ale to byś musiała i tak regularnie chodzić także najlepiej rozjaśnić je.(nie używaj wody utlenionej bo Twoje włoski będą rude!:P)
Citriuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 09:23   #4
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

A niema jakiegoś sposobu zeby one znikły wgl juz na zawsze? jakieś niewiem osłabienie tych cebulek ..moze jak bym chodziła reguralnie do kosmetczki na wosk to moze one by się osłabiły co? Bo nawet jesli je rozjacnie to i tak będą one bardzo widoczne bo są dosyć długie i tak warstwami sie na siebie nakładają i wyglada to okropnie.; ( zeby chociaż mozna było je troche skrócic ale jak podetne to tez przypuszczam ze zaczną szaleć i szybciej rosnąc więc boje sie takich eksperymentów . ; ( A teraz na szczescie konczą sie wakacje i już nie bede musiała pokazywać brzucha na plazy w bikini ,ale chciała bym do nastepnych wakacji pozbyć sie teg swinstwa bo naprawde przeszkadza. ; (

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

A znacie moze cene tego rozjasniacza?
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 10:01   #5
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

ja tez mam problem z wlosami na brzuchu, moze nie tak duzy jak opisujesz, ale jednak jest. Nie golę ich bo nie ma sensu. Nie stosuję wosku etc. Po prostu mam takie wloski i je akceptuję. Mialam robione badania na poziom testosteronu. Mam podwyższony. lekarka powiedziala, ze te wloski mogą byc wlasnie od tego. teraz czekam na wizyte u endokrynologa. zobaczymy co powie. Polecam Ci zbadanie poziomu testosteronu. Z tego co wiem, jesli ma sie podwyzszony to przy odpowiednio dobranych lekach mozna go wyregulowac i nowe wloski nie będą wyrastaly. tzn te ktore juz są,to nawet jak bedziesz je depilowac to po jakims czasie odrosną,ale w innych miejscach zupelnie nowe juz nie powinny sie pojawiac. na te istniejące to niestety ale tylko laser ;(
windbag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 10:59   #6
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

To ja już sama niewiem..no sprubuje ,zbadam sobie ten testosteron i zobaczymy..a i jeszcze pani dermatolog kazała mi zrobić badania tarczycy , powiedziała ze to moze być wlasnie zwiazane z tym ,a pani doktor rodzinna do której zgłosiałam sie jako pierwszej wyslała mnie na USG zebym zbadała nadnercza ,no i nic nie wyszło wszystko jest w porządku a przyczyny owłosienia dalej nie znam . A czy słyszałyscie moze o takiej chorobie jak hirsutyzm ? bo z tego co wiem to własnie owłosienie na brzuchu (i zapomniałam dodać ze to jest jeszcze na piersiach) jest jednym z objawów tej chorooby..ma ktoś moze wiekszą wiedze na ten temat? czy ja moge byc na to chora? ; (
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 15:02   #7
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

Cytat:
Napisane przez Juuras Pokaż wiadomość
To ja już sama niewiem..no sprubuje ,zbadam sobie ten testosteron i zobaczymy..a i jeszcze pani dermatolog kazała mi zrobić badania tarczycy , powiedziała ze to moze być wlasnie zwiazane z tym ,a pani doktor rodzinna do której zgłosiałam sie jako pierwszej wyslała mnie na USG zebym zbadała nadnercza ,no i nic nie wyszło wszystko jest w porządku a przyczyny owłosienia dalej nie znam . A czy słyszałyscie moze o takiej chorobie jak hirsutyzm ? bo z tego co wiem to własnie owłosienie na brzuchu (i zapomniałam dodać ze to jest jeszcze na piersiach) jest jednym z objawów tej chorooby..ma ktoś moze wiekszą wiedze na ten temat? czy ja moge byc na to chora? ; (
moze niech diagnoze postawi lekarz a nie my Porozmawiaj z lekarką, ew przedstaw swoje wątpliwości. Nie ma co gdybać i sie domyslac.
windbag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-22, 11:59   #8
Wujek_heniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

Byc moze hirsutyzm.
Lekarz rodzinny i skierowanie do endokrynologa. Badania hormonalne i ew odpowiednie leki np diane35.

Edytowane przez Wujek_heniek
Czas edycji: 2010-08-22 o 12:01
Wujek_heniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 15:23   #9
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

No ale ja już byłam u lekarza rodzinnego i skierowała mnie tylko na USG. i powiedziała ze jesli tam nic nie wyjdzie to znaczy ze wszystko w porządku , niema sie czym przejmować i że taka już moja uroda ..To mam sie wybrać do niej drugi raz i upomniec o skierowanie do endokrynologa?

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Aa.. i a pro po tych tabletek diane35 to czytałam niezbyt zachęcające opinie do brania tego leku ..czy to prawda ze wywołuje on bezpłodność ? A i jesli wogule bedę miała przyjmować jakieś leki na to , to co sie stanie z tymi włosami? znikną? czy to spowoduje tylko poprostu nie odrastanie jakichś nowych ?
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 16:01   #10
Wujek_heniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

Moim zdaniem będzie lepiej jak obejrzy to specjalista czytaj endokrynolog. Poproś lekarza rodzinnego żeby dał/a Ci skierowania - nie powinno być żadnych problemów.


A te włosy po prostu przestaną się pojawiać po tych lekach. Jest ich sporo więc to nie musi byc to diane35.
Powodzenia
Wujek_heniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 18:58   #11
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

No przestaną sie pojawiać, Masz na mysli to ze nie bedzie nowych tak ? , a co bedzie z tymi co już są?
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 10:06   #12
longer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

W najgorszym wypadku pozostanie Ci regularne golenie brzuszka, ja jestem facetem nie jakos szczególnie zarośniętym ale moj brzuszek i klate przysłanialy włoski które od jakiegos czasu gole co pare dni golarką do twarzy
longer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:13   #13
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

Mam nadzieje ze nie bede musiała zaczynać tego robic bo wtedy to bedzie większy kłopot..staną sie mocniejsze a ja tegoo nie chce. Ty jetseś mężczyzną jak napisałes to jesli nawet Tobie tam coś rośnie na tej klacie to normalne u mężczyzn ale u dziewczyn to troche nie bardzo . Niewiem ale golenie odpada , musze sie pozbyć tego w jakiś inny sposób .
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:18   #14
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

Cytat:
Napisane przez Juuras Pokaż wiadomość
No przestaną sie pojawiać, Masz na mysli to ze nie bedzie nowych tak ? , a co bedzie z tymi co już są?
te, które już są zostaną. Leki zahamują wzrost nowych, tzn np w innych miejscach nie pojawią się już kolejne wloski.
windbag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:45   #15
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

A jesli zrobiła bym coś takiego (moze troche głupi pomysł ale nie wiem moze by zaskutkował ) ze przed tą terapią jakimiś lekami poszła bym na wosk do kosmetyczki i bym sie pozbyła tych włosków z cebulkami to moze one po tych lekach tez juz sie nie pojawią?bo przecież ich już nie bedzie to jesli odrosną to będą nowe już z nowymi cebulkami ,a przecież nowe nie mają sie pojawiać co o tym sądzicie? wiem..już pisze moze troche nie realne zeczy ale już naprawde kombinuje jak sie tylko da. .
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:50   #16
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

Cytat:
Napisane przez Juuras Pokaż wiadomość
A jesli zrobiła bym coś takiego (moze troche głupi pomysł ale nie wiem moze by zaskutkował ) ze przed tą terapią jakimiś lekami poszła bym na wosk do kosmetyczki i bym sie pozbyła tych włosków z cebulkami to moze one po tych lekach tez juz sie nie pojawią?bo przecież ich już nie bedzie to jesli odrosną to będą nowe już z nowymi cebulkami ,a przecież nowe nie mają sie pojawiać co o tym sądzicie? wiem..już pisze moze troche nie realne zeczy ale już naprawde kombinuje jak sie tylko da. .
nie wiem. Gdzieś w internecie czytałam, że tylko laser może usunąć te włoski, które już masz. Jak wyrwiesz wlosek z cebulką to i tak za jakiś czas odrośnie w tym miejscu. To miejsce ma juz jakby "tendencje do wloskow"- wiem, glupio brzmi ale nie umiem inaczej wytlulmaczyc. po prostu hormony zdzialaly swoje i w tym miejscu wloski bedą rosly. po leczeniu wloski nie będą sobie "znajdowaly" nowych miejsc do wyrastania. Oczywiscie mozesz zapytac lekarza o to wszystko, na pewno logiczniej wyjasni niz ja i moze podpowie Ci co zrobic
windbag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 16:50   #17
minerva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

ja bym najchetniej zastosowala laser, lepiej nie ryzykowac lekami hormonalnymi lub innymi , usuwanie wloskow z brzucha laserem kosztuje okolo 200zl i zabieg trzeba powtorzyc 3-5 razy ale ma sie za to problem rozwiazany
minerva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 20:34   #18
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

Cytat:
Napisane przez minerva Pokaż wiadomość
ja bym najchetniej zastosowala laser, lepiej nie ryzykowac lekami hormonalnymi lub innymi , usuwanie wloskow z brzucha laserem kosztuje okolo 200zl i zabieg trzeba powtorzyc 3-5 razy ale ma sie za to problem rozwiazany
owszem, ale jeżeli ma problemy hormonalne to laserem ich nie wyleczy Laser na włoski, a nie na uregulowanie hormonów. Szczerze mówiąc to już mogę sobie mieć i brzuch owłosiony, ale hormony chciałabym mieć w normie.
windbag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 12:57   #19
minerva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

dla mnie laser jest bardzo kuszący, fakt ze drogo to wychodzi ale na dluzsza mete sie oplaca, np w porownaniu z depilacja nog woskiem- co 3 /4 tygodnie 110zl
minerva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 13:29   #20
Wujek_heniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: owłosionyy brzuch ; /

200 zł za brzuch? Chyba marzenia, albo bardzo mało tych wloskow by bylo na małym obszarze. Jak ja sie dowiadywałem to caly brzuch np u faceta kosztuje około 600zł. U kobiet na pewno będzie to tańsze, mysle ze okolo 400zł.
Tutaj są przykładowe ceny: http://www.mediderm.com.pl/cms/cenni...egi-laserowe-2
Ale jak sie rozglądalem na innych stronach to całkiem niskie są ... ciekawe jak z skutecznością,

Depilacja laserowa wciąć się rozwija i zapewne z czasem do będzie tanieć, ale na razie jest to dogodność dla tych najbogatszych

Ja jestem facetem a tez mam problem z tym zarostem, po prostu nei lubie i chciałbym byc gładki jak niemowlę ale na razie nie mogę sobie pozwolić na takie zabiegi.

Pzdr
Wujek_heniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.