Ankieta: nazwisko po ślubie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Pokaż wyniki sondy: Nazwisko po ślubie:
Zostaję przy panieńskim 45 18,83%
Biorę powdójne 58 24,27%
Przechodzą na nazwisko męża 131 54,81%
Mąż przechodzi na moje nazwisko 3 1,26%
Oboje będziemy mieć podwójne 2 0,84%
Głosujący: 239. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-17, 18:28   #31
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Padłam To są tacy ludzie?

Jasne Mój dalszy znajomy zmienił nazwisko na żony i rodzina się od niego odwróciła, twierdząc, że on zmieniając nazwisko wyrzekł się swojego dziedzictwa
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 18:39   #32
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Jasne Mój dalszy znajomy zmienił nazwisko na żony i rodzina się od niego odwróciła, twierdząc, że on zmieniając nazwisko wyrzekł się swojego dziedzictwa
Nie no to juz przeginka
U mnie w rodzinie są dwa przypadki zmiany nazwiska po ślubie na nazwisko żony i nikt nie robi z tego halo
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 20:33   #33
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Jasne Mój dalszy znajomy zmienił nazwisko na żony i rodzina się od niego odwróciła, twierdząc, że on zmieniając nazwisko wyrzekł się swojego dziedzictwa
Może to jakiś arystokrata był?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 06:34   #34
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Może to jakiś arystokrata był?
No jakby już miał na nazwisko Czartoryski, to bym na jego miejscu na żadnego Nowaka nie zmieniła A tak serio, to patrząc na wyniki sondy, to tych podwójnych nazwisk nie jest dużo, a sporo PMek zostaje przy swoim.
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 07:05   #35
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
No jakby już miał na nazwisko Czartoryski, to bym na jego miejscu na żadnego Nowaka nie zmieniła
No Anna Czartoryska musiała sobie drugie dorzucić... Czartoryska-Niemczycka to IMHO jeden z przykładów okropnie dobranych podwójnych nazwisk Ale rozumiem, że miała dylemat, dobrze jednak nosić nazwisko milionera
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 07:45   #36
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
No Anna Czartoryska musiała sobie drugie dorzucić... Czartoryska-Niemczycka to IMHO jeden z przykładów okropnie dobranych podwójnych nazwisk Ale rozumiem, że miała dylemat, dobrze jednak nosić nazwisko milionera
Dobrze że chociaż imię ma krótkie:P Też bym nie potrafiła zdecydować czy ważniejsze arystokratyczne korzenie czy ród milionera
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 09:18   #37
Guapa_
Ole' guapa!
 
Avatar Guapa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 163
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Biorę nazwisko (przyszłego) męża, chociaż zawsze chciałam podwójne, jak moja mama Jednak zwyciężyły względy praktyczne, lepiej mieć jedno brzydkie i trudne nazwisko niż dwa W dodatku nie brzmiące łądnie w kolejności moje-jego, a innej bym nie chciała
Jeśli Ci się nie podoba Twoje nazwisko to dlaczego go nie zmieniłaś? Ja tak zrobiłam - kiedy tylko mogłam, to od razu napisałam wniosek o zmianę i złożyłam w urzędzie. Nawet nie myślałam że to takie proste, za niecały miesiąc już nazywałam się inaczej. I muszę powiedzieć że poczułam się jakbym dostała nowe życie Mam teraz nazwisko mojej prababci.

Teraz przed ślubem mam dylemat, moje nowe nazwisko ma tylko niewiele ponad 2 lata a już miałabym je znowu zmieniać? Żal mi, ale pewnie tak zrobię, bo podwójne brzmiałoby źle - oboje z narzeczonym mamy polskie, szlacheckie, długie nazwiska. Nazywałabym się ...-owska-.....-ewska.

Na szczęście nazwisko narzeczonego jest tak samo ładne jak moje
Guapa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-18, 11:37   #38
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez Guapa_ Pokaż wiadomość
Jeśli Ci się nie podoba Twoje nazwisko to dlaczego go nie zmieniłaś? Ja tak zrobiłam - kiedy tylko mogłam, to od razu napisałam wniosek o zmianę i złożyłam w urzędzie.
Dlatego za nic nie rozumiem panien młodych z brzydkimi nazwiskami typu Cebula, Baran, Łapa, które zostawiają sobie te nazwiska i dodają do nich nazwisko męża.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 11:45   #39
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Dlatego za nic nie rozumiem panien młodych z brzydkimi nazwiskami typu Cebula, Baran, Łapa, które zostawiają sobie te nazwiska i dodają do nich nazwisko męża.
Może dla nich to wcale nie jest brzydkie nazwisko? I czują się w jakiś sposób z nim związane? W ogóle co komu do tego jakie inni ludzie noszą nazwiska
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 11:59   #40
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Fakt, trochę zbaczamy z tematu. Dyskusja miała dotyczyć samego wyboru między nazwiskiem swoim, męża, podwójnym etc. Nie ma co dyskutować o konkretnych nazwiskach i połączeniach
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 12:13   #41
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Może dla nich to wcale nie jest brzydkie nazwisko? I czują się w jakiś sposób z nim związane? W ogóle co komu do tego jakie inni ludzie noszą nazwiska
Ja tylko napisałam, ze nie rozumiem takich panien młodych, a poza tym nic mi do tego, jakie nazwiska mają. Tyle.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-18, 13:15   #42
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5587185 1]Mnie z kolei dziwi ślepe przywiązanie do nazwiska o ile nie jest się naukowcem czy arystokratą i twierdzenie, że zlepek liter definiuje człowieka. Mnie nie definiuje, reprezentuję sobą nieco więcej niż drugi człon w dowodzie.[/QUOTE]
Dobrze napisane Po ślubie przyjęłam nazwisko męża, co było dla mnie oczywistym faktem, nawet nie zastanawiałam się nad tym, aby mogło byś inaczej
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 18:09   #43
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Dlatego za nic nie rozumiem panien młodych z brzydkimi nazwiskami typu Cebula, Baran, Łapa, które zostawiają sobie te nazwiska i dodają do nich nazwisko męża.
Zostałam przy swoim - moje nazwisko nie jest ładne ale je lubię .
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 18:19   #44
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Ja mam podwójne, bo od zawsze tak chciałam. Gdyby TZ nie miał dwóch imion, to oboje mielibyśmy podwójne, ale tak to jednak trochę za długo byloby.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 09:32   #45
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
No właśnie ja pamiętam, że jeszcze kilkanaście lat temu podwójne nazwiska miały głównie lekarki, prawniczki i pracownice uniwersytetów, gdzie te względy praktyczne są dosyć oczywiste A teraz podwójne nazwiska są wszędzie, od mam na pełen etat, przez kasjerki, przedszkolanki po panie z urzędu skarbowego
.
Ja zmieniłam nazwisko na męża i z racji obracania się w jednym ze środowisk wymienionych przez Ciebie najpierw - mam sporo niemiłych sytuacji. Kilkakrotnie już słyszałam,że to (dosłownie) "ciemnogród", "szowinizm", że mój tż musi być tyranem i czemu na mnie wymusza. Zastanawia mnie skąd taka agresja i chęć ingerencji i nikt nie dopuszcza do siebie,że to mój wybór i mimo tego,że moje nazwisko było, w cudzysłowiu "królewskie" czy "szlacheckie" to chciałam je zmienić. Mnie to nie boli - więc czemu boli innych ?
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 12:33   #46
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Ja zmieniłam nazwisko na męża i z racji obracania się w jednym ze środowisk wymienionych przez Ciebie najpierw - mam sporo niemiłych sytuacji. Kilkakrotnie już słyszałam,że to (dosłownie) "ciemnogród", "szowinizm", że mój tż musi być tyranem i czemu na mnie wymusza. Zastanawia mnie skąd taka agresja i chęć ingerencji i nikt nie dopuszcza do siebie,że to mój wybór i mimo tego,że moje nazwisko było, w cudzysłowiu "królewskie" czy "szlacheckie" to chciałam je zmienić. Mnie to nie boli - więc czemu boli innych ?
Spoko, ja mam w drugą stronę
Chciałabym mieć podwójne nazwisko, a otoczenie tż (bracia, koledzy) gadają mu, że to niemęskie, że to wstyd dla niego, że jak to kobita nie będzie miała nazwiska męża... itp. To jest dopiero ciemnogród.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 12:50   #47
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Spoko, ja mam w drugą stronę
Chciałabym mieć podwójne nazwisko, a otoczenie tż (bracia, koledzy) gadają mu, że to niemęskie, że to wstyd dla niego, że jak to kobita nie będzie miała nazwiska męża... itp. To jest dopiero ciemnogród.


Serio,nie wiem co innych tak grzeje w nazwisku. Mi osobiście nie bardzo się podoba wizja z podwójnym,dlatego JA nie biorę, ale totalnie i najmocniej mi wisi i powiewa czy ktoś będzie miał,bo to ON ma się czuć dobrze ze SWOIM nazwiskiem.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 10:34   #48
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Ja zostawiam swoje nazwisko, bo mi się podoba i nie chcę go zmieniać. Dwuczłonowe nie wchodzi w grę, za dużo pisania
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 11:57   #49
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość


Serio,nie wiem co innych tak grzeje w nazwisku. Mi osobiście nie bardzo się podoba wizja z podwójnym,dlatego JA nie biorę, ale totalnie i najmocniej mi wisi i powiewa czy ktoś będzie miał,bo to ON ma się czuć dobrze ze SWOIM nazwiskiem.
kiedyś pracowałam w USC i załatwiałam dokumenty do ślubu i powiem tak - nawet nie wieice ile różnych historii widziałam, kłótni młodych o nazwisko, fochów i nie wiem czego jeszcze
i najczęściej to panowie mieli problem a to że narzeczona nie chce jego nazwiska, a to że chce podwójne a nie tylko jego i takie tam. Mimo iż wcześniej były rozmowy na ten temat i tak jak przyszło ostatecznie do podpisania dokumentów problem był.
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-22, 17:17   #50
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
kiedyś pracowałam w USC i załatwiałam dokumenty do ślubu i powiem tak - nawet nie wieice ile różnych historii widziałam, kłótni młodych o nazwisko, fochów i nie wiem czego jeszcze
i najczęściej to panowie mieli problem a to że narzeczona nie chce jego nazwiska, a to że chce podwójne a nie tylko jego i takie tam. Mimo iż wcześniej były rozmowy na ten temat i tak jak przyszło ostatecznie do podpisania dokumentów problem był.
Nie strasz mnie nawet. U nas umowa jest taka, że biorę podwójne. O zostaniu przy panieńskim nie było mowy, nie pytałam nawet, ale sądzę że jeśli by się zgodził to z wielką pretensją. Podwójne jakoś przełknął, wie że to względy praktyczne etc ale widzę, że wolałby gdybym miała tylko jego nazwisko. Mam nadzieję, że nie odstawi mi żadnego numeru w USC:P
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:15   #51
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Nie rozumiem co tu jest do zgadzania się :-/ przecież to nie on ma zmieniać nazwisko.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 05:37   #52
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem co tu jest do zgadzania się :-/ przecież to nie on ma zmieniać nazwisko.
No dobrze.. może czasownik "zgodził" jest niefortunny. Chociaż.. pewne decyzje małżeństwo podejmuje razem, a zmiana nazwiska myślę że jest jedną z takich decyzji - chociażby po wypowiedziach w tym wątku widać, że jest to temat który budzi emocje nie tylko w kobietach, ale i w mężczyznach. Więc tak, uważam że mężczyzna też ma prawo zapoznać się z naszą decyzją, zanim zostanie "uprawomocniona" ;-)
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 07:45   #53
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Każda ze stron może decydować o swoim nazwisku. Fajnie jakby chłop przyjął moje coby cała rodzina nosiła jedno (kot już nosi moje) ale nie wyobrażam sobie tego na nim wymuszać i fochać się w razie odmowy. Ja nie zmienię z lenistwa
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:02   #54
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem co tu jest do zgadzania się :-/ przecież to nie on ma zmieniać nazwisko.
no tak, tylko że w naszej kulturze przyjęte jest że to kobieta przyjmuje nazwisko męża (przynajmniej w większości przypadków) i dla facetów jest to normą. A każde inne odstępstwo dla nich to jakaś fanaberia - tak mi się wydaje.
Ja wiem że z pewnością wezmę nazwisko TŻ - ale czasami się z nim drażnię i mówię że zostawię swoje albo wezmę podwójne - i powiem tak - niby się śmieje (choć kiepsko) ale pewnie problem by miał ale podrażnić się można
w podczas pracy w usc widziałam różne szopki - dziewczyna miała publikacje pod swoim nazwiskiem a mimo to przyjęła nazwisko męża choć on powiedział, że to jej decyzja i jak chce może zsotawić swoje on nie widzi problemu, ale byli też i tacy że on wiedział że ona bierze podwójne (!) i niby się zgodził. A ona za dwa dni przyszła i zmieniła na jego bo życia nie ma
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:06   #55
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Ja też mam publikacje pod swoim nazwiskiem,ale jakoś nie czuję,zeby to był powód do "nie zmieniania" :P Według mnie to powinna być decyzja dotycząca tylko i wyłącznie utożsamiania się i dobrego samopoczucia.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:23   #56
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Ja też mam publikacje pod swoim nazwiskiem,ale jakoś nie czuję,zeby to był powód do "nie zmieniania" :P Według mnie to powinna być decyzja dotycząca tylko i wyłącznie utożsamiania się i dobrego samopoczucia.

dlatego zabranianie i robienie szopek jest idiotyczne. Zgadzać to się małżonkowie powinni co do nazwiska dla dziecka i na tej płaszczyźnie wypracować satysfakcjonujące dla obojga porozumienie. W przypadku ich nazwisk - ich sprawa, nikt nikomu nie ma prawa niczego narzucać, ani się zgadzać, czy nie zgadzać.
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 11:40   #57
kasiazet100
Przyczajenie
 
Avatar kasiazet100
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Jak już nadejdzie ten piękny dzień to najprawdopodobniej też wezmę nazwisko TŻ. Ale znam przypadek znajomej od mojej kumpeli gdzie temat podwójnego nazwiska był takim wielkim problemem dla pana młodego ( a raczej dla jego rodziców) że stało się to powodem do coraz większych kłótni i w końcu do ślubu nie doszło.
kasiazet100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:10   #58
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
no tak, tylko że w naszej kulturze przyjęte jest że to kobieta przyjmuje nazwisko męża (przynajmniej w większości przypadków) i dla facetów jest to normą. A każde inne odstępstwo dla nich to jakaś fanaberia - tak mi się wydaje.
Ja wiem że z pewnością wezmę nazwisko TŻ - ale czasami się z nim drażnię i mówię że zostawię swoje albo wezmę podwójne - i powiem tak - niby się śmieje (choć kiepsko) ale pewnie problem by miał ale podrażnić się można
w podczas pracy w usc widziałam różne szopki - dziewczyna miała publikacje pod swoim nazwiskiem a mimo to przyjęła nazwisko męża choć on powiedział, że to jej decyzja i jak chce może zsotawić swoje on nie widzi problemu, ale byli też i tacy że on wiedział że ona bierze podwójne (!) i niby się zgodził. A ona za dwa dni przyszła i zmieniła na jego bo życia nie ma
?? Każda sobie sama wybiera męża. Ale wg. mnie fochy o nazwisko nieciekawie wróżą na temat podejmowania przyszłych wspolnych, naprawdę ważnych decyzji

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiazet100 Pokaż wiadomość
Jak już nadejdzie ten piękny dzień to najprawdopodobniej też wezmę nazwisko TŻ. Ale znam przypadek znajomej od mojej kumpeli gdzie temat podwójnego nazwiska był takim wielkim problemem dla pana młodego ( a raczej dla jego rodziców) że stało się to powodem do coraz większych kłótni i w końcu do ślubu nie doszło.
I bardzo dobrze! Bo przypuszczalnie niedługo rozstaliby się z innego powodu.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:21   #59
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

ja też biorę nazwisko męża. swoje mam długie, z polskimi znakami i dla obcych ludzi sprawia kłopot z napisaniem go. Natomiast tż ma krótkie, ładne nazwisko
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 09:19   #60
Ms_Camille
Raczkowanie
 
Avatar Ms_Camille
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 68
Dot.: Ankieta: nazwisko po ślubie

Ja bym bardzo chciała zostać przy swoim nazwisku, ale maz nalega bym przyjela jego... Z kolej dwuczłonowe nazwiska to wg mnie problem, przy podpisywaniu dokumentów itp. PS. O tym by on przejął moje nazwisko nawet nie ma mowy
Ms_Camille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-04 00:41:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.