Izotek czy laserowe leczenie trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-26, 20:45   #1
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27

Izotek czy laserowe leczenie trądziku


Witam, co uważacie za lepsze w walce z trądzikiem. Jestem mężczyzną, mam 19 lat a z trądzikiem męczę się od jakichś 5 lat. Próbowałem wielu maści, kosmetyków, antybiotyków i innych leków, diet itd. Byłem u kosmetyczki itd. Dermatolog poleca mi gorąco Izotek, aczkolwiek wiem, że może on wywoływać skutki uboczne i szkodzi trochę na zdrowie. Poczytałem o laserowej terapii ale jest ona strasznie droga i tak na prawdę nie ma człowiek 100% gwarancji, że czy to przy Izoteku, czy laserach, uda mu się wyleczyć trądzik - ba, może nawet powrócić z podwójną siłą.

Dlatego też mam pytanie do doświadczonych itd. co bardziej polecacie - Izotek i ok. 9 miesięcy kuracji (+ plus ewentualnie późniejsze kolejne leczenie) czy taką laserową terapię.
hoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 21:09   #2
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Mi trądzik pojawił się już w podstawowce a dzis mam 27 lat i wciaz walcze z tradzikiem.Na pochodna wit.A nigdy sie nie zgodze czyli m.in izotek.Laseru nigdy nie probowalam.Czasami jestem w stanie zaleczyc, uspokoic tradzik a czasami znow wysyp.Bylam u ok.25roznych dermatologow,przetestowal am przerozne leki,masci itp Masz 19lat,wiec u Ciebie jest nadzieja,ze jest to tylko tradzik mlodzienczy,ktory przejdzie.Mi pomoglby w pewnym momencie tabletki antykoncepcyjne oraz Spironol,ktory wciaz lykam.powodzenia
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 13:10   #3
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

zdecydowanie izotek. tu masz większą pewność, że pomoże. miałam przeprowadzaną kurację laserem i niestety bez żadnych skutków, a miałam 2 rodzaje laserów. szkoda kasy. teraz jestem w 4 miesiącu na izoteku i moja twarz jest cudowna
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 20:44   #4
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Najgorsze jest to, że przy tym Izoteku tyle czasu trzeba czekać i jeszcze nie można uprawiać sportu ani nic.. Nie wspominajac o tym, ze nie ma sie gwarancji dzialania i braku powrotu tego swinstwa.
hoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 10:59   #5
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

jak to nie można uprawiać sportu? ja jak najbardziej normalnie funkcjonuje i w niczym branie izoteku mi nie przeszkadza a czekać zawsze trzeba. nawet przy laserze kolejny zabieg jest co 3 tyg, wiec to też sporo czasu, jeżeli seria zawiera 6 takich zabiegów.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 17:08   #6
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Mi dermatolog powiedział, ze przy Izoteku nie mozna nawet na rowerze jezdzic, a ja cwicze na silownii i to dla mnie powazny orzech do zgryzienia teraz, czy lepiej zaprzestac tego co robie (a kocham to co robie, cwicze 4 razy w tyg i wypelnia to wiekszosc mojego zycia), czy np. wziac lasery (wtedy chyba mozna cwiczyc?). Jestem w kropce
hoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:38   #7
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

pierwszy raz słyszę takie bzdury. fakt, że izotek może wpływać na stawy, które czasem bolą i powoduje szybsze zmęczenie, ale są to skutki jedne z wielu, które mogą, ale nie muszą wystąpić, co nie oznacza, że nie można zażywać żadnego wysiłku fizycznego. to jest twój wybór, który musisz przemyśleć. ja osobiście uważam, że lasery to strata kasy, ale może tobie by pomogły. kto wie
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-30, 20:42   #8
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Aczkolwiek czy można np. cwiczyc na silowni ? Czy wysilek fizyczny moze wplywac w jakis sposob na dzialanie leku, na sama kuracje ?
hoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 19:40   #9
DziewczynaRatownika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 79
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Jestem po pierwszym zabiegu laserem. Po dwóch dniach nie miałam ani jednej krostki na twarzy, blizny jednak zostały (ale to i tak nieźle). Niedługo idę na drugi zabieg, niestety w międzyczasie trądzik znów się pojawił. Podejrzewam, ze następne zabiegi nie dadzą pożądanych rezultatów, więc jedynym wyjściem jest pewnie branie hormonów.
DziewczynaRatownika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 16:38   #10
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Wiecie co kochani? Dziwie sie, ze tyle osob leczy sie Izotekiem,ktory tak silnie ingeruje w nasze zdrowie...te skutki uboczne sa przerazajace,placze jak widze swoje syfy,swoja twarz,ale czy to normalne zeby truc swoj organizm po to by buzia byla czysta i to mozliwe,ze tylko na jakis czas? :/ ehhh rozwalisz sobie nerki badz tez watrobe, ale za to nie bedziesz miec pryszczy?:/ ehh nie wierze,ze medycyna robi tak powolny postep w leczeniu tradziku, ze nie ma leku,ktory by leczyl pryszcze bez niszczenia innych organow twojego organizmu....masakra jakas ;-(

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

tutaj jeden chlopak opisuje swoja przygode z tym swinstwem...

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post32009180
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 17:59   #11
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

nie wynaleziono cudownego środka, bo trądzik to zysk dla firm farmaceutycznych. jak będzie jeden środek, który zlikwiduje wszystko, to kto kupi tę całą masę innych?

izotek wcale nie jest lekiem destrukcyjnym dla organizmu. u mnie nie ma prawie żadnych skutków ubocznych, a już na pewno nic z wątrobą albo nerkami. dlaczego ludzie się 'trują' izotekiem? bo trądzik niszczy życie. 2 lata miałam depresję, nie wychodziłam prawie z domu, wyjscie do szkoły było koszmarem, nie spotykałam się z ludzmi, odtraciłam przyjaciół. moje życie totalnie poległo. czułam jakbym w ogóle nie żyła. dla mnie ten lek jest wybawieniem, bo w końcu jestem sobą, bo w końcu moje życie nabiera sensu. być może tego nie zrozumiesz, ale dla wielu trądzikowców wątroba czy nerki w tym przypadku są bez znaczenia.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-02, 18:57   #12
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

17 lat walcze z tradzikiem i uwierz mi,wiem chyba lepiej co to za bol,czym sa mysli samobojcze,depresja,psych iatrzy....ehh szkoda gadac.... ;-( ryczec mi sie chce, ale rozsadek mi caly czas podpowiada,zeby nie brac tego gowna i zamiast tego miec gowno na ryju.....
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 17:25   #13
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Moi drodzy Izotek to silny lek jednak wszystko zależy od organizmu.Tak mi się przynajniej wydaje , ponieważ ja biorę go już od półtora miesiąca i jedynym skutkiem ubocznym ą suche usta.Dla porównania moja koleżanka brała go 2 tygodnie i pani dr kazała odstawić ponieważ ciągle wymiotowała , miała biegunke i wogóle okropnie się czuła. Jeśli chodzi o wątrobe to oprócz izoteku biore leki ochronne i czuje się świetnie.Co miesiąc mam robione kontrolne badania i wychodzą dobrze.Rozumiem obawy bo sama byłam przerażona czytając o tym leku ale jeśli ma się dobrego dermatologa to wydaje mi się że należy swoje zdrowie oddać w jego ręce , a jeśli coś będzie się działo po prostu lekarz odstawi lek i tyle.Ja nie żałuje decyzji bo już po 2 tygodniach widziałam pierwsze oznaki działania , a w tej chwili po moich ogromnych torbielach na policzkach zostały tylko przebarwienia.To bardzo szybko prównując leczenie innymi specyfikami. Izotek polecam każdemu , by przynajmniej spróbować i obserwować co dzieje się z organizmem. Może akurat nic złego się nie będzie działo i będziecie skakać do nieba z radości a jeśli nie to po prostu odstawić i próbować coś innego.Życzę wszystkim powodzenia w walce z tym okropnym trądzikiem
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 18:40   #14
lajfentuzjast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 56
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Ja myślę, że każdy organizm inaczej reaguje na różne formy leczenia. Na jednego podziała lek a na drugiego nie. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który oceni stan skóry i najlepiej dobierze formę leczenia. Ja bym się pewnie zdecydowała na zabiegi platformą Harmony XL. Wiadomo, że takie zaiegi nie są tanie, ale moim zdaniem skuteczne. Miałam przeprowadzany zabieg na blizny i bardzo jestem zadowolona - blizna mi się wyraźnie zmniejszyła i jest zdecydowanie mniej widoczna.
lajfentuzjast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 11:45   #15
Dafne89
Przyczajenie
 
Avatar Dafne89
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Czemu wszyscy lekarze wciskają ten Izotek??
Ani przy laserze ani przy Izoteku nie masz pewności.
Jeśli ktoś się zdycyduje na izotek to niech sobie wybierze dobrego dermatologa., Ja brałam Izotek i mi nie pomógł ale okazało się później , że za mała dawka i że źle przyjmowałam ;/
Izootek trzeba przyjmować z jakimś tłuszczem a ja niestety o tym nie wiedziałam a derma tez nic nie wspomniała;/ Dziwne bo wydaję się ważne. Brałam przez 7 m ale dawke do wagi miałam za niską i tradzik powrócił po roku ale fakt buzia była rewelacyjna. Jak ktoś jest w stanie krytycznym psychicznie to polecam bo ...bo wiem jak to jest....
Skutki uboczne to nie wiem czy wszyscy wymyślają czy serio ktoś to aż tak przeżywa....fakt beznadziejnie schną usta i ręce ale....co to jest przy tym koszmarnym trądziku ? Mięśnie czasem bolą ale nei ma tragedi....
Dafne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 23:02   #16
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

czy w czasie kuracji,można robić zabiegi kosmetyczne na twarzy?
__________________
kobiety są po to, by je kochać, a nie po to, by je rozumieć.
ZAPRASZAM!

Pieniądze szczęścia nie dają... dopiero zakupy!
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 08:54   #17
Dafne89
Przyczajenie
 
Avatar Dafne89
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Nie można robić żadnych mocniejszych peelingów podczas kuracji ani do 6m po...
Z reszta skóra jest taka sucha , że lepiej ją tylko nawilżać
Dafne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 09:29   #18
UnforGivableLips
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, że przy tym Izoteku tyle czasu trzeba czekać i jeszcze nie można uprawiać sportu ani nic.. Nie wspominajac o tym, ze nie ma sie gwarancji dzialania i braku powrotu tego swinstwa.
hahahaha kto Ci to powiedział, że sportu nie można uprawiać? xD z tego co pamiętam to jest w broszurce to może być gorsza kondycja czy jakoś tak nie pamiętam już bo brałam to rok temu...a lek jest świetny tak jak się męczyłąm z trądzikiem teraz go nie ma ;]
UnforGivableLips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 09:39   #19
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Cytat:
Napisane przez Dafne89 Pokaż wiadomość
Nie można robić żadnych mocniejszych peelingów podczas kuracji ani do 6m po...
Z reszta skóra jest taka sucha , że lepiej ją tylko nawilżać
W ogóle nie robić peelingów, nie tylko tych mocniejszych... I zrezygnować ze wszystkich zabiegów kosmetycznych, nawet depilacja nie jest wskazana No chyba, że jakaś maska algowa, nawilżająca... I poł roku po, zgadza się.
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 10:39   #20
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Cytat:
Napisane przez Dafne89 Pokaż wiadomość
Czemu wszyscy lekarze wciskają ten Izotek??
Ani przy laserze ani przy Izoteku nie masz pewności.
Jeśli ktoś się zdycyduje na izotek to niech sobie wybierze dobrego dermatologa., Ja brałam Izotek i mi nie pomógł ale okazało się później , że za mała dawka i że źle przyjmowałam ;/
Izootek trzeba przyjmować z jakimś tłuszczem a ja niestety o tym nie wiedziałam a derma tez nic nie wspomniała;/ Dziwne bo wydaję się ważne. Brałam przez 7 m ale dawke do wagi miałam za niską i tradzik powrócił po roku ale fakt buzia była rewelacyjna. Jak ktoś jest w stanie krytycznym psychicznie to polecam bo ...bo wiem jak to jest....
Skutki uboczne to nie wiem czy wszyscy wymyślają czy serio ktoś to aż tak przeżywa....fakt beznadziejnie schną usta i ręce ale....co to jest przy tym koszmarnym trądziku ? Mięśnie czasem bolą ale nei ma tragedi....
i dlatego właśnie są ulotki przy lekach, żeby je czytać i wszystko wiedzieć, a nie ślepo trzymać się słów lekarza...
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 11:50   #21
Maria47131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Tabletki na pryszcze -xxxxxZłożyłem zamówienie i dostałem je na czas, a tabletki działają świetnie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-09-22 o 16:35 Powód: link
Maria47131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 13:43   #22
rabru
Przyczajenie
 
Avatar rabru
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 7
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

peelingi można robić, ale enzymatuczne, jak najmniej drażniące skórę. Bo co zrobić, keidy skóra zaczyna się łuszczyć po lekach?
rabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 08:33   #23
Green11
Przyczajenie
 
Avatar Green11
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 12
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

No własnie. Wtedy jest problem, bo to widać i wkurza. Ja przeszłam kurację Izotekiem i żałuję jak cholera. Ból był, ok, ale ta suchość, którą ciężko opanować ;/ to dopiero był dramat... Musiałam używać specjalnych kremów na trądzik, no ale one na szczęście załatwiły sprawę, fajnie nawilżyły i w ogóle.
__________________
Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną...
Green11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 09:52   #24
matyldzia8
Przyczajenie
 
Avatar matyldzia8
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

A jakich kremow przy tradziku uzywałaś? Bo moja starsza corka zaczyna miec problemy z cera a nie chce jej faszerowac lekami jeszcze...
__________________
Friends don't lie.
matyldzia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 10:03   #25
Green11
Przyczajenie
 
Avatar Green11
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 12
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

No różnych, naprawdę. na zmianę albo zwykłych nawilżających z ziai, albo sevolium, albo czegoś bardziej "aktywnego". Iwostin też był, ale tak średnio. Musisz popróbować z różnymi, ale zawsze czytaj skłąd, bo powinien być bardzo naturalny. No i bez alkoholu najlepiej.
__________________
Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną...
Green11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 09:32   #26
Joannakosmet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Witajcie!
Piszę pracę magisterską na temat LED w terapii trądziku. Organizuje krótką, anonimową ankietę internetową na ten temat. Potrzebuję waszej odpowiedzi! Mam nadzieje że pomożecie.
Terapia LED w trądziku pospolitym:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...GVM2w/viewform
Terapia LED w trądziku różowatym:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...Wfqog/viewform
Joannakosmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 14:01   #27
mm_marta
Przyczajenie
 
Avatar mm_marta
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Pl Zachód
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

Cytat:
Napisane przez Green11 Pokaż wiadomość
No różnych, naprawdę. na zmianę albo zwykłych nawilżających z ziai, albo sevolium, albo czegoś bardziej "aktywnego". Iwostin też był, ale tak średnio. Musisz popróbować z różnymi, ale zawsze czytaj skłąd, bo powinien być bardzo naturalny. No i bez alkoholu najlepiej.
też tak uważam że te kremy które sa naturalne zawsze będą lepszą opcją... ziaja niestety nie ma najlepszego składu. Sprobuje tego kremu o ktorym piszesz. Poza tym laser to raczej za duzy koszt jak dla mnie i on raczej nie wyleczy trądziku tylko raczej jego skutki - np. blizny czy cos.
__________________
"głupotę ci każdy wybaczy, brzydoty nie podaruje..."
mm_marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-04, 10:29   #28
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Izotek czy laserowe leczenie trądziku

A nie myślałyście o zabiegach w gabinetach medycyny estetycznej? Ja załatwiłam trądzik hormonalny po odstawieniu tabsów, który nie dawał się niczym zwalczyć, nawet antybiotykami, za pomocą dobrze dobranych kwasów. Zabiegi bazowały głównie na kwasie azelainowym i salicylowym. Możecie też spróbować kremu azelac z sesdermy. Jest napisane, że przeznaczony jest do trądziku różowatego, ale w moim przypadku dobrze trzymał skórę w ryzach. Kosztuje około 100-150 zł, zależy gdzie, ale jest bardzo wydajny i najważniejsze - ma właściwości nawilżające, dzięki czemu skóra nie jest przesuszona. A zielony pigment sprawia, że można go używać pod makijaż bo przy okazji trochę zakrywa ewentualne niespodzianki
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-04 11:29:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.