rodzić w usa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-07, 21:29   #1
BARBARA69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5

rodzić w usa


znajoma chce uridzić w usa jakie musi mieć dokumenty i jak to jest z opieką tam ?czy ktoś przechodził już przez to?
BARBARA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 00:03   #2
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: rodzić w usa

1. A mieszka w USA, czy chciałaby przylcieć z Polski aby rodzić w USA?
2. Czy posiada jakieś ubezpieczenie, które obejmuje zabieg porodu, jak i wszelkie zabiegi związane z ewentualnymi komplikacjami?

Ogólnie, o ile dobrze się orientuję, wybierasz sobie szpital, gdzie prowadzona jest twoja ciąża. Wszelkie wizyty są płatne, a ubezpieczyciel zwraca ci pewną część lub całość tych kosztów. Często jednak musisz być ubezpieczona na conajmniej 3-6 miesięcy przed zajściem w ciążę, by te wydatki były pokryte.
Ciąża z komplikacjami może być bardzo kosztowna, warto więc mieć ubezpieczenie.

Nie wiem co więcej chciałabyś wiedzieć na ten temat. Jeśli ktoś inny wie coś więcej, albo może mnie wyprowadzić z ewentualnego błędnego myślenia, to proszę, piszcie, bo ja też jestem ciekawa.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 21:42   #3
BARBARA69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: rodzić w usa

Ona dostała wizę emigracyjną i musi się stawić w usa żeby jej nie przepadła.Jest w 7 miesiącu więc planuje poród tam.Jednak ma problemy z uzyskaniem dokładnych informacji żeby tam nie bylo problemu którego nie można by było rozwiązać.Do jakiego szpitala ma się udać /gdy się nie zna języka/czy są placówki polskie?czy podstawowe szczepienia dziecku będą przysługiwać ?
BARBARA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 18:28   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: rodzić w usa

Cytat:
Napisane przez BARBARA69 Pokaż wiadomość
Ona dostała wizę emigracyjną i musi się stawić w usa żeby jej nie przepadła.Jest w 7 miesiącu więc planuje poród tam.Jednak ma problemy z uzyskaniem dokładnych informacji żeby tam nie bylo problemu którego nie można by było rozwiązać.Do jakiego szpitala ma się udać /gdy się nie zna języka/czy są placówki polskie?czy podstawowe szczepienia dziecku będą przysługiwać ?
Mam nadzieje, ze informacje pod tym linkiem Ci pomoga, Polish American Social Services w Filadelfii, powinni byc w stanie udzielac informacji po polsku:
http://www.polishamericancenter.org/PASS_Frame.htm
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 21:22   #5
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: rodzić w usa

to moze ja troszke pomoge, mieszkam w usa, nie mam papierow i wlasnie jestem w ciazy. jak to wyglada? moim zdaniem super, przyszlam do ginekologa na sprawdzenie czy jestem w ciazy i gdy okazalo sie ze tak zostalam wyslana do pani od ubezpieczen ktora powiedziala mi ze wystarczy moje potwierdzenie adresu ((list) paszport, rachunki na mnie i potwierdzenie ciazy. To wszystko. Wlasnie czekam na ubezpieczenie i chodze regularnie do ginekologa otrzymuje witaminy i badania i nic nie place! Do tego otrzymuje pieniadze na jedzenie i gdybym byla samotna matka otrzymywalabym zwrot tego co place za mieszkanie. Porod i wszystko z tym zwiazane oplaci mi juz ubezpieczenie. Uwazam ze pod tym wzgledem ameryka spisala sie wysmienicie!

a w jakim miescie ma zamiar rodzic?
jesli masz jeszcze jakies pytania to pytaj odpowiem ci
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 21:28   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: rodzić w usa

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość

a w jakim miescie ma zamiar rodzic?
jesli masz jeszcze jakies pytania to pytaj odpowiem ci
W innym watku wspominala o Filadelfii, stad podalem takiego a nie innego linka... jesli sie myle, to zapewne zaraz zostane poprawiony
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.