Dodatki do sukienki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-30, 20:17   #1
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51

Dodatki do sukienki


Wielki dzień już za trochę ponad dwa miesiące. Sukienkę już mam ale potrzebuje porady odnośnie dodatków do niej. Jakie buty, jaka torebka? Myślałam nad granatowymi szpilkami i granatowej kopertówce. Nie wiem czy to dobry pomysł czy nie. Nie chciałabym np. czerwonych butów bo wiem, że nie będę miała okazji ich więcej założyć. Mam też problem z czymś na wierzch. W marcu jeszcze nie jest tak ciepło i do urzędu musiałabym mieć coś do zarzucenia na sobie. Bolerko, jakiś żakiet czy coś. Nie bardzo mogę coś znaleźć. Liczę na jakąś podpowiedź z Waszej strony.
[IMG]1483128713773.jpg[/IMG]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 22:36   #2
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Dodatki do sukienki

Ja bym buty dobrała w kolorze tych złotawych zdobień sukienki, żeby się ładnie komponowały. Co do okrycia wierzchniego, to osobiście nie znoszę wszelkich bolerek i najbardziej podobają mi się najprostsze, dobrze skrojone białe (czy tam kremowe) żakiety. Pełno takich w sumie jest, poszukaj w necie. A co do torebki, to chyba nigdy nie widziałam panny młodej z torebką, więc ciężko coś doradzić. Tzn. nawet jak z nią pojedziesz do urzędu, to pewnie na sam czas uroczystości oddasz komuś i będziesz szła bez torebki, bo w końcu będziesz też trzymać bukiet.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.

Edytowane przez Arsonist
Czas edycji: 2016-12-30 o 22:37
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 16:17   #3
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Dodatki do sukienki

Kurcze całkiem nie pomyślałam o bukiecie. Muszę go mieć? Po co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 15:36   #4
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Dodatki do sukienki

Cytat:
Napisane przez NeedYourLove Pokaż wiadomość
Kurcze całkiem nie pomyślałam o bukiecie. Muszę go mieć? Po co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, że nie trzeba. Chociaż to fajna tradycja i element wyglądu panny młodej. Generalnie nawet na ślubach w USC więcej widuję jednak PM z bukietem niż bez. Według mnie bukiet jest fajny choćby z tego względu, że nie trzeba się martwić, co zrobić z rękami. Natomiast na pewno nie zastąpiłabym bukietu kopertówką. Jak już, to jakaś mała elegancka torebka na łańcuszku na ramię, może czarna ze złotawymi elementami?
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 07:20   #5
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dodatki do sukienki

Mam w szafie identyczną sukienkę, tylko w innym zestawieniu kolorystycznym. Bolerko bym sobie darowała, lepiej zainwestuj w dobrze skrojony żakiet który posłuży Ci nie tylko w tym dniu ;-) Granatowe dodatki to fajny pomysł - myślę że jeżeli postawisz na złoto, albo czerwień to wyjdzie zbyt sylwestrowo A granat pasuje do złota i nie będzie banalny. Co do kopertówki - jak uważasz. Ja byłam na slubie, na którym PM nie miała bukietu tylko kopertówkę (z tym że białą, ozdobną, kupioną w salonie sukien ślubnych) i osobiście średnio mnie to po podobało. Ale jeżeli wychodzisz z założenia że nie ma co inwestować w rzeczy, które się później nie przydadzą, to czemu nie granatowa
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 12:54   #6
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Dodatki do sukienki

Pytałam wśród rodziny i faktycznie wypada mieć bukiet żeby mieć czym zająć ręce. Ciocia doradziła, że mam kupić jeden kwiat jakiś dłuższy z przebraniem (czy jak to się zwie), np. kalie.
Chyba jestem przekonana jednak do tych granatowych butów bo wiem, że je potem założę chociażby do pracy.
Rozumiem, że żakiet powinnam mieć kremowy, tak jak sukienka, tak? A jeśli miałabym również granatowy? Nie wiem co wypada, a co nie. W życiu byłam tylko na jednym ślubie cywilnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 13:14   #7
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dodatki do sukienki

Cytat:
Napisane przez NeedYourLove Pokaż wiadomość
Pytałam wśród rodziny i faktycznie wypada mieć bukiet żeby mieć czym zająć ręce. Ciocia doradziła, że mam kupić jeden kwiat jakiś dłuższy z przebraniem (czy jak to się zwie), np. kalie.
Chyba jestem przekonana jednak do tych granatowych butów bo wiem, że je potem założę chociażby do pracy.
Rozumiem, że żakiet powinnam mieć kremowy, tak jak sukienka, tak? A jeśli miałabym również granatowy? Nie wiem co wypada, a co nie. W życiu byłam tylko na jednym ślubie cywilnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie traktuj tego w kategorii wypada/nie wypada. Do USC możesz mieć nawet princessę, nikt Ci nie zabroni Czasy się zmieniły. Tak samo ślub kościelny nie wymaga długiej, białej sukni i welonu.
Żakiet wedle uznania, naprawdę nie musisz się ograniczać. Choć ja bym z tym granatem nie przesadzała - to Twój ślub a nie matura Buty będą wystarczające. Jeżeli nie lubisz kwiatów i nie chcesz mieć bukietu ani nawet pojedynczego kwiatka, to nic na siłę Kalie czy candanestki (taka mniejsza odmiana kalii) są ok, ale z nich też robi się zazwyczaj bukiety, nie widziałam nigdy pojedynczego kwiatka jako bukietu.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-02, 13:16   #8
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Dodatki do sukienki

Cytat:
Napisane przez NeedYourLove Pokaż wiadomość
Pytałam wśród rodziny i faktycznie wypada mieć bukiet żeby mieć czym zająć ręce. Ciocia doradziła, że mam kupić jeden kwiat jakiś dłuższy z przebraniem (czy jak to się zwie), np. kalie.
Chyba jestem przekonana jednak do tych granatowych butów bo wiem, że je potem założę chociażby do pracy.
Rozumiem, że żakiet powinnam mieć kremowy, tak jak sukienka, tak? A jeśli miałabym również granatowy? Nie wiem co wypada, a co nie. W życiu byłam tylko na jednym ślubie cywilnym.
To nie jest kwestia wypadania, tylko osobistych preferencji. Ja np. wolałabym kremowy żakiet, żeby bardziej wyglądać na pannę młodą, która jednak kojarzona jest z jasnymi kolorami. Ale nie ma żadnego oficjalnego wymogu i jeżeli Tobie się podoba granat, to czemu nie? Tylko do tej sukienki widziałabym jakiś naprawdę ciemny, nasycony granat, nie kobalt/szafirowy.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 15:23   #9
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Dodatki do sukienki

Może faktycznie poniosło mnie z tym granatowym żakietem.
Dziękuję za wszystkie sugestie
Teraz myślimy jeszcze nad garniturem. Czy kupować "zestaw" (nawet nie wiem jak to się fachowo nazywa) czy może jakieś czarne spodnie i do tego marynarkę. Jeśli chodzi o garnitur to wiem, że narzeczony go nie wynosi. A taką marynarkę, np. granatową (nie wiem co mam z tym gramatem) wiem, że jeszcze nie raz ubierze. Co myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 23:30   #10
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: Dodatki do sukienki

Cytat:
Napisane przez NeedYourLove Pokaż wiadomość
Może faktycznie poniosło mnie z tym granatowym żakietem.
Dziękuję za wszystkie sugestie
Teraz myślimy jeszcze nad garniturem. Czy kupować "zestaw" (nawet nie wiem jak to się fachowo nazywa) czy może jakieś czarne spodnie i do tego marynarkę. Jeśli chodzi o garnitur to wiem, że narzeczony go nie wynosi. A taką marynarkę, np. granatową (nie wiem co mam z tym gramatem) wiem, że jeszcze nie raz ubierze. Co myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może szare spodnie i granatowa marynarka? Chociaż nie wiem jak się to będzie komponować z Twoim strojem, wiadomo że nie musi do Ciebie pasować, ale jednak na zdjęciach będziecie razem. Może jednak da się przekonać do garnituru.

Ja mam z kolei pytanie, czy kojarzycie gdzie mogę kupić taką narzutke? Screenshot_20170115-180612.png czy będzie się ona wg was komponować z tą sukienka? sketch-1484608127773.png

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 06:53   #11
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dodatki do sukienki

Narzutka (sweterek?) bardzo ładna) ale według mnie niestety nie do końca będzie pasować ze względu na rękawy sukni. Narzuta jest prześwitująca, więc na pewno będą one widoczne, a dodatkow istnieje ryzyko że narzutka będzie się źle układać.. co nie zmienia faktu że suknia ma przepiękną górę
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-17, 20:33   #12
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: Dodatki do sukienki

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Narzutka (sweterek?) bardzo ładna) ale według mnie niestety nie do końca będzie pasować ze względu na rękawy sukni. Narzuta jest prześwitująca, więc na pewno będą one widoczne, a dodatkow istnieje ryzyko że narzutka będzie się źle układać.. co nie zmienia faktu że suknia ma przepiękną górę
Ehh.... Może masz rację :-( żakiet odpada. Macie jakieś inne pomysły??

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 10:50   #13
IMarMat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Dodatki do sukienki

A taka narzutka?
http://dziergadlamarzeny.blogspot.co...el/%C5%9Blubne
IMarMat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-30 11:50:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.