Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 08:26   #1
imy
Zadomowienie
 
Avatar imy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska/ Łódź
Wiadomości: 1 491
Talking

Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)


Witam.
Mój codzienny jadłospis niewiele różni się od siebie. Ciągle jem to samo więc jedzenie "znudziło mi się" Dodam że jestem na studiach i nie mam za dużo czasu na wymyślne gotowanie. Nie przywożę też jedzenia w słoikach z domu. Zazwyczaj jem: jajecznice, jajka gotowane sadzone, grzanki, kurczaka pieczonego, kanapki z serem / szynka / pomidorem. Serki wiejskie, serki do smarowania pieczywa, jogurty naturalne. Płatki śniadaniowe, owsianki, batony musli, kaszki. Ryż, ziemniaki, sosy słodko-kwaśne itp. do kurczaka. W zasadzie nic więcej nie jem. Jeszcze czasem jakieś sałatki.

Moje współlokatorki jedzą głownie jedzenie ze słoików z domu: bigosy, fasolki po bretońsku, kapuchę gotowaną, schabowe itp. Polskie jadło że tak powiem. Mogła bym sobie coś takiego tu ugotować ale nie lubię. Uwielbiam za to dania lekkie. W sumie to mam lekkiego świra na tym punkcie. Znaczy dla mnie jest to normalne ale współlokatorki wyczeszczają oczy gdy np. osuszam z tłuszczu kotleta lub pieczona na oleju kurczaki....

A teraz do rzeczy. Chciała bym abyście mi poleciły jakieś dania, potrawy szybkie lub niekoniecznie szybkie. Co mogę jeść? Interesują mnie dania niespotykane, że tak powiem. Super odkryciem była dla mnie zupa cytrynowa, prosta szybka smaczna, zakochałam się w niej... Niestety znowu zaczyna mi się ona przejadać Chętnie odkryła bym jakieś niespotykane smaki

PS. Wybaczcie za błąd w tytule rzadko ... przez Ż
__________________
http://kurmanuel.blogspot.com
blog kulinarny- zapraszam
Koktajl awokado
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą













Edytowane przez imy
Czas edycji: 2011-01-14 o 08:38 Powód: mega błąd w tytule (ortograficzny)
imy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 08:30   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Żadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Proponuje przejrzec milion portali kulinarnych,uzyc wyszukiwarkę,google polecam.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 15:33   #3
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Żadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Proponuje przejrzec milion portali kulinarnych,uzyc wyszukiwarkę,google polecam.
ale dalczego??? To po co mamy to podforum ,zeby wizazanki odsylać do innych portali i google??? paula czemu ciagle tak piszesz???
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 16:09   #4
missoni
Raczkowanie
 
Avatar missoni
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 198
Dot.: Żadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Nie jadłam zupy cytrynowej, ale jeśli smakowało Ci coś takiego (a zakładam, że jest chociaż trochę kwaskowa) to może spróbuj tajskiej zupy tom kha gai z mleczkiem kokosowym i trawą cytrynową. Jest lekko kwaskowata, z gotowanym kurczakiem, więc nie jest tłusta i przynajmniej dla mnie była czymś nowym.
A tak poza tym to z rzeczy w miarę chudych to uwielbiam łososia ze szpinakiem. Ale to raczej często spotykane.
__________________
blame it upon a rush of blood to the head.

Edytowane przez missoni
Czas edycji: 2011-01-14 o 16:12
missoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 17:07   #5
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Żadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

a ja radziłabym się zainteresować kuchnią indyjską, chińską, japońską, meksykańską. zarówno daniami obiadowymi jak i zupami, deserami i pierdułkoprzegryzkami - poodkrywasz pewnie całkiem nowe smaki, bo nie mówię tu o gotowych sosach ze słoika kupić parę paczek przypraw z których nigdy nie korzystałaś, poeksperymentować. spróbować czegoś czego nie lubiłaś ale w nowej odsłonie - ja wiem, szpinaku, wątróbki?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 17:57   #6
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Żadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
a ja radziłabym się zainteresować kuchnią indyjską, chińską, japońską, meksykańską. zarówno daniami obiadowymi jak i zupami, deserami i pierdułkoprzegryzkami - poodkrywasz pewnie całkiem nowe smaki, bo nie mówię tu o gotowych sosach ze słoika kupić parę paczek przypraw z których nigdy nie korzystałaś, poeksperymentować. spróbować czegoś czego nie lubiłaś ale w nowej odsłonie - ja wiem, szpinaku, wątróbki?


Nutka, a może dlatego, że każdy ma swój smak?
No nie wiem, ja chętnie na przykład jem kiełki stir-fry z makaronem, nie jest to bardzo popularne danie, a skąd mam wiedzieć, czy autorce przypadnie do gustu?

jak zawsze w tej sytuacji polecam http://durszlak.pl, wystarczy przejrzeć akcje kulinarne i wybrać coś dla siebie.

a i jestem przykładem, że można mieć 2 kierunki i sobie gotować ciekawie i codziennie, kwestia zorganizowania, a przede wszystkim chęci
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 18:01   #7
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Poprawiłam ten "mega błąd"

Tłumacze jeszcze raz : Moje Gotowanie jest m.in po to aby pytać o sprawy kulinarne i aby sie dzielic przepisami ...Po co odsyłac do google i innych portali to dziwne
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 08:27   #8
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Ja ostatnio zrobiłam zupę kalafiorową z curry.
Niby nic takiego ale zawsze jest to miła zmiana klasycznej wersji
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 09:02   #9
elmoska
Zakorzenienie
 
Avatar elmoska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 413
GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Watek stworzony wprost dla mnie bede Was podczytywac a takze korzystac pewnie z niektórych przepisów
__________________

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA


elmoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:04   #10
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

No niestety polskie mamy i babcie gotują dobrze, ale mają wybitnie stały repertuar :P

Ja ostatnio mam fazę na "ulepszanie" typowych polskich dań. Kotlety mielone - poszukałam na blogach i znalazłam kilka wariacji - ostatnio były z czosnkiem i majerankiem, pycha! Nadziewać je można też serami różnymi.

Nieśmiertelna jarzynowa z majonezem - hulaj dusza, tuńczyk, kurczak, przyprawy, a żeby było lżej to zamiast majonezu jogurt naturalny plus dwie łyżki majonezu (żeby smaczek był)

Zamiast kanapki z kiełbasą i pomidorem poszukać przepisów na przeróżne pasty do chleba - z soczewicą, mnóstwem warzyw i przypraw.

Schabowy - najczęściej robię jakieś rolady i prócz dewolajów ( ) nadziewam je warzywami, robię orzechową panierkę i wymyślam surówkę.

Idź do sklepu/na targ, spojrzyj na warzywa i owoce, weź te które się do Ciebie uśmiechną, kup dużo przypraw i ziół a potem wpisz w durszlaku dane składniki.
I eksperymentuj
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 18:36   #11
aleksandra112233
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra112233
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 1 014
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

bardzo proste i szubki, ugotowac makaron badz ryz a do tego mieszanka owocow morza bądź same krewetki z warzywami(jakas mrozonka) duszone na patelni z ziolami pyszne latwe i niebanalne
aleksandra112233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 19:41   #12
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

moze pierogi z dynią nie jadlam nigdy ale widziałam przepis w internecie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 14:03   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Cukinię można świetnie wykorzystać, kupić więcej, pokroić drobno i zamrozić w woreczkach. Smażona cukinia z serkiem topionym możne być wykorzystana na zupę krem lub też jako sos do makaronu.
Porobić gotowe różne sosy i pomrozić porcje w woreczkach potem tylko myk wyjąć rano i się pięknie rozmraża i można je wykorzystać do ryżu, makaronu, kaszy.

Do małych miseczek wkładam woreczek, wlewam sos i tak zamrażam, po kilku godzinach mam ładny kształt w woreczku więc wyjmuję je z miseczki, zakręcam końcówką i gotowe.
Można też kupić nadzienie do makowców, zamrozić a potem wykorzystać

aaa, zapomniłam: zawsze mieć pod ręką kilka puszek pomidorów,
avocado też można smakowicie przerobić
krewetki
paluszki surimi mlask
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2011-01-17 o 14:07
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 15:41   #14
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

a ja, po kolejnym przeczytaniu autorki uważam, że to jest... smutne.
bo mówi, że jest znudzona jedzeniem, a wymienia niewiele więcej ponad 10 rzeczy które je codziennie. nie widzę tu kasz, ciemnego ryżu, strączków. bardzo mało warzyw.
nie ma rybek.

to jest po prostu za***iście uboga i monotonna dieta. ja proponuję próbować... wszystkiego
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 17:47   #15
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

absolutnie zgadzam się z postem powyżej :P w sumie to się nie dziwię, że Ci się autorko jedzenie nudzi, tez bym szału dostała. Bawią mnie tylko te "nietypowe potrawy", bo tak naprawdę wcale tego nie potrzebujesz, wstarczy tylko rozejrzeć się trochę dookoła

1) makaron od czasu do czasu zamienic na kaszę: jaglaną, gryczaną, orkisz, whatever, co Ci posmakuje.

2) jaglaną mogę polecić na śniadanie, zwlaszcza zimą:

gotuje się ją jakies 10-15 min, po uprzednim uprazeniu w suchym garnku. Potem zalewasz wodą (mniej wiecej 2 razy wiecej niz kaszy), przykrywasz i gotujesz, [w tym czasie mozesz wziac prysznic czy cokolwiek innego robisz rano, zeby czasu nie tracic ;P]

jak się ugotuje, to dodajesz odrobinę masła i np.starte jabłko plus orzechy/migdaly i cynamon. Można tez dodac rozgniecionego banana i rozdrobniony sezam, ale to juz dosc intensywny smak, nie kazdemu pasuje ;P

3) na pasty do kanapek polecam zerknąć tu:
http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=34
ze swojej strony polecam pastę z pestek dyni, jest w tym temacie, i hummus: http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=4401

4) zupa z dyni, bardzo prosta: http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php...ight=zupa+dyni
(ja zazwyczaj jeszcze doprawiam chilli lub sweet chilli sauce)

poza tym...
a) szpinak podsmazony z czosnkiem, gałką muszkatołową i fetą (np. jako nadzienie do nalesnikow, do makaronu, czy wymieszany z jajkiem/dwoma i pieczony jako zapiekanka),
b) pieczone warzywa (na co masz ochotę: marchew, brokuly, cebula fioletowa, por, kalafior, burak, papryka etc., posypane mnóśtwem tymianku i polane delikatnie olejem, zapiekane przez, ja wiem, 45 min-godzine, świetne z musztardą i pełnoziarnistym chrupkim chlebem
c) kasza gryczana z sosem pieczarkowm i np. gotowane na parze brokuły czy inne warzywka

btw, polecam zwracac uwage na przyprawy i nauczyc sie ich uzywac - nieziemsko mnie irytuje, ze w polskich przepisach to najczesciej tylko pieprz i sol :P a tyle jest swietnych przypraw nawet zwykly sos pomidorowy bedzie smaczniejszy jesli doda sie czosnku, bazylii, tymianku, oregano czy jakiejs mieszanki prowansalskiej, do szpinaku koniecznie czosnek i gałka, do zup - kurkuma na kolor...

smacznego
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:21   #16
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Ja mogę polecić naleśniki z różnymi nadzieniami, smażone bez tłuszczu na patelni teflonowej jeśli nie lubisz tłuszczu( chociaż rewelacyjne są na klarowanym maśle ghee.
Często robię naleśniki i później składam je tak jak placki tortille( w taki rożek)
Jako nadzienia polecam :
-kurczak w przyprawie curry ( duszony) można dodać cebulkę, szczypiorek , trochę kefiru lub jogurtu naturalnego.
_mięso mielone indycze uduszone na patelni bez tłuszczu , do tego cebulka, papryka pokrojona w kostkę, można czosnek , trochę przecieru pomidorowego i przyprawy :sól, bazylia, oregano
_druga wersja z mięsem mielonym też indycze bo chudsze, ale np. z dodatkiem kukurydzy z puszki i trochę ostrej papryki albo chili

_piersi z kurczaka pokrojone w paski ,podsmażone na patelni teflonowej
w przyprawie gyros ( takie ala frytki kurczakowe)
do tego surówka z kapusty kiszonej i świeżej z cebulką , sól , pieprz i odrobina oliwy
i do tego sos tzatziki w wersji odchudzonej może być z jogurtu naturalnego , czosnku, ogórka , sok z cytryny, sól , odrobina cukru to wszystko pakujesz w ten nalesnik albo w taką bułkę kupną pita -pycha

To wszystko robi się naprawdę szybko , można jako dodatki użyć gotowych ostrych sosów meksykańskich.
Albo zamiast nalesników kup placki tortille.

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Co do przypraw to zgodzę się z koleżanką wyżej , przyprawy czynią cuda ta sama potrawa z inną przyprawą całkiem inaczej smakuje, trzeba próbować eksperymentować , każdy ma inny gust smakowy
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 00:06   #17
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Ja zaczęłam mocno kombinować w tortillami. Kupuję takie placki (najczęsciej tzw. przemysłowe w selgrosie, bo to są te same, co kolorowe odpowiedniki w marketach, tylko w zwykłym przezroczystym opakowaniu - bezmarkowe i duuużo tańsze). I potem codziennie mam inny farsz. Np. mięso mielone z pomidorami, do tego serek żółty, może być biała kapusta czy sałata lub po prostu świeże pomidory pokrojone lub papryka czy ogórek. Inny farsz, to przysmażone pieczarki, kukurydza z puszki, szynka jakaś czy nawet bez, do tego papryka i serek żółty. Oczywiście robię sobie jeszcze potem sos czosnkowy na bazie jogurtu - po prostu otwieram jogurt, dodaję soli, pieprzu, wyciskam czosnek i mieszam. Gotowe. Pychotka!
Dziewczyny wspominały o kaszach, których brakuje Ci w diecie. Też bardzo je lubię i zdecydowanie ostro wzięłam się za ich jedzenie. Sałatki na ich bazie są ekstra. Np. kuskus czy gryczana Kupca - moje ulubione - szybko się je przygotowuje bez stresu, że się "rozejdą". Wychładzasz, kroisz do tego paprykę w kostkę, jakąś wędlinę, por, ogórek konserwowy, ser żólty, czasem daję groszek. Mieszasz i jesz tak, albo z łyżką majonezu pomieszanego z jogurtem, Szybko, pysznie i zdrowo, bo kasze to naprawdę sporo dobrego.
A jak nie mam czasu, np. w pracy mam 10 minut na papu, to zalewam mieszaki gotowe, ale nie takie z proszku, tylko np. "coś na ząb" - to jest kuskus z warzywami. 5 minut i zajadasz. Rewelka. Spróbuj
polutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 09:36   #18
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

tanio można sobie zrobić tortille samemu, trzeba się zaopatrzyć w mąkę kukurydzianą
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 08:55   #19
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Rzadko spotykane dania (Znudzona jedzeniem)

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
tanio można sobie zrobić tortille samemu, trzeba się zaopatrzyć w mąkę kukurydzianą
No można, ale miało być na szybko Co prawda pewnie taniej wyjdzie samemu. A robiłaś może? Jakiś przepis na miękkie i elastyczne tortille możesz użyczyć? Ja kiedyś robiłam ze skrobią kukurydzianą (gdy byłam na diecie białkowej) ale nie wyszło najepiej
polutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.