jaki rozmiar kołdry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-17, 17:46   #1
zorajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28

jaki rozmiar kołdry?


Mam łóżko 140/200 i kołdrę o takim samym wymiarze. Niestety ten rozmiar jest za mały i zamierzam kupić nową kołdrę. Proszę poradźcie jaki rozmiar kołdry byłby najlepszy. Na pewno odpada pomysł z dwoma osobnymi kołdrami, choć wiem, że są osoby preferujące taki pomysł, ale to nie dla nas. Myślę, że 160/200 też nie wiele zmieni, ale teraz proszę o opinie wasze. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
zorajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 18:02   #2
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Najlepszym wyjściem dla was będzie kołdra 200x220. Sama mam taką i jestem bardzo zadowolona. Skończyła w końcu się walka o kołdrę . Swoją kupiłam w Jysku za 125 zł ale na pewno są tańsze ponieważ moją jest antyalergiczna
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 20:38   #3
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

ja mam wszystkie kołdry 200 x 220 cm i sprawdzają się
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 20:45   #4
zorajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Dziękuję wam za odpowiedzi, teraz to już jestem pewna, że 200/220 będzie najlepsza. Dziś wzięliśmy kołdrę od córeczki i nakryliśmy się w poprzek, czyli właśnie 200 i było super. A jeszcze tak dla pewności spytam 200 to szerokość kołdry czy te 220?
zorajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 21:03   #5
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

http://www.taniaposciel.pl/pokaz.php...m=484&graf=tak

Jaka jest różnica pomiędzy kołdrą silikonową a antyalergiczną ?
Podejrzewam, że każda z nich nadaje się do prania.

Akurat kołdrę 2x2,2 muszę wymienić na mniejszą.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 21:26   #6
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

My mamy 200x220 i jest dla nas... za mała.
Lubię się kołdrą owinąć, nie znoszę mieć odkrytych pleców, gdy się odwrócimy od siebie, no i nie zawsze starcza. To znaczy 220 daje radę, ale jak położymy inaczej, to się wiercimy przez kilka minut zanim któreś z nas wpadnie na pomysł przekręcenia kołdry.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 23:44   #7
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
My mamy 200x220 i jest dla nas... za mała.
Lubię się kołdrą owinąć, nie znoszę mieć odkrytych pleców, gdy się odwrócimy od siebie, no i nie zawsze starcza. To znaczy 220 daje radę, ale jak położymy inaczej, to się wiercimy przez kilka minut zanim któreś z nas wpadnie na pomysł przekręcenia kołdry.
Taaa, jak mieliśmy taką dużą kołdrę to mąż spał goły a ja opatulona w ścisły kokon - nie mam pojęcia jak to robiłam w nocy, że zdzierałam z niego kołderkę
teraz na szczęście mamy dwie i już nikt nie marznie.

Polecam zapoznanie się z ofertą poszewek na kołdry, na przykład w Ikei są wyłącznie 200x200cm
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 09:24   #8
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

niestety u nas to samo, ja owijam sie szczelnie razem z uszami w kokon, tylko kawałek nosa wystaje. A na dodatek paradoksalnie to on jest zmarzluchem, a jakoś nie umie podświadomie tej kołdry w nocy wywalczyć

mimo że kupiliśmy super kołdrę 2x2m z gęsiego puchu w Ikei (właśnie ze względu tez na to, by tam pościel kupować) to niestety leży w pojemniku pod łóżkiem, bo używamy dwóch standardowych kołder
a samą kołdrę polecam, bardzo leciutka i ciepła, tylko chyba dość drogo nas wyszła ze względu na te gęsi i puch
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 13:35   #9
Klaudia 1984
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;18646030]http://www.taniaposciel.pl/pokaz.php...m=484&graf=tak

Jaka jest różnica pomiędzy kołdrą silikonową a antyalergiczną ?
Podejrzewam, że każda z nich nadaje się do prania.

Akurat kołdrę 2x2,2 muszę wymienić na mniejszą.[/QUOTE]

Przede wszystkim kołdra silikonowa jest produktem antyalergicznym
Owszem, można prać

Jeżeli chodzi o zakup kołder to polecam sklep http://www.poscielowo.pl. Ostatnio zakupiłam tam pościel dla swojego dziecka i teraz przymierzam się do zakupu kołdry. Jeszcze muszę wyczaić jaka jest różnica między silikonem a granulatem silikonowym. Wie ktoś?
Klaudia 1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 06:07   #10
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Cytat:
Napisane przez Klaudia 1984 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim kołdra silikonowa jest produktem antyalergicznym
Owszem, można prać

Jeżeli chodzi o zakup kołder to polecam sklep http://www.**************. Ostatnio zakupiłam tam pościel dla swojego dziecka i teraz przymierzam się do zakupu kołdry. Jeszcze muszę wyczaić jaka jest różnica między silikonem a granulatem silikonowym. Wie ktoś?
już raz banowałem, widzę, że nie dość... więc teraz banuję sklep.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 12:36   #11
kasia9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Dziewczyny mam bardzo podobny kłopot. A mianowicie kupujemy łóżko dla naszego Synka (1,5 roczku). Łóżko po rozłożeniu ma wymiar 150x185, ale można równie dobrze nie rozkładać - i wtedy ma 75x185. Wiem, że duże łóżko dla tak małego dziecka, no ale cóż... od małego śpi ze mną na 150x195, i ledwo mu przestrzeni starcza Lubi się rozpychać, spychając mnie na sam skraj Śpimy pod kołdrą 200x220, ale już z doświadczenia wiem, że jest za duża i za ciężka/niewygodna dla niego i dla mnie. (a dla mnie i dla męża - za mała )

I taraz mam dopiero pytanko. Jaką pościel kupić dziecku? Wiadomo jak podrośnie, będzie spał sam. Ale póki co śpi ze mną, bo: a to smoczek mu wypadnie, a to pić się chce. Wykończyłabym się latając z jednego pokoju do drugiego kilka razy w nocy.

Czy kupić 1 czy 2 kołdry i w jakich rozmiarach? Tak sobie wymyśliłam, żeby kupić dwie poduszki 70x80 i dwie kołdry 140x200. Ale nie wiem, czy to dobry pomysł, bo nigdy kołdry w takim rozmiarze ani nie posiadałam, ani nie użytkowałam (np. na wakacjach).

Doradźcie, proszę co byłoby dobre
kasia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 20:49   #12
Kociara71
Przyczajenie
 
Avatar Kociara71
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Cytat:
Napisane przez kasia9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam bardzo podobny kłopot. A mianowicie kupujemy łóżko dla naszego Synka (1,5 roczku). Łóżko po rozłożeniu ma wymiar 150x185, ale można równie dobrze nie rozkładać - i wtedy ma 75x185. Wiem, że duże łóżko dla tak małego dziecka, no ale cóż... od małego śpi ze mną na 150x195, i ledwo mu przestrzeni starcza Lubi się rozpychać, spychając mnie na sam skraj Śpimy pod kołdrą 200x220, ale już z doświadczenia wiem, że jest za duża i za ciężka/niewygodna dla niego i dla mnie. (a dla mnie i dla męża - za mała )

I taraz mam dopiero pytanko. Jaką pościel kupić dziecku? Wiadomo jak podrośnie, będzie spał sam. Ale póki co śpi ze mną, bo: a to smoczek mu wypadnie, a to pić się chce. Wykończyłabym się latając z jednego pokoju do drugiego kilka razy w nocy.

Czy kupić 1 czy 2 kołdry i w jakich rozmiarach? Tak sobie wymyśliłam, żeby kupić dwie poduszki 70x80 i dwie kołdry 140x200. Ale nie wiem, czy to dobry pomysł, bo nigdy kołdry w takim rozmiarze ani nie posiadałam, ani nie użytkowałam (np. na wakacjach).

Doradźcie, proszę co byłoby dobre
Jeśli z dzieciaczkiem na doczepkę w łóżku, to zdecydowanie 2 kołdry. Kiedy byłam na etapie nocnych wędrówek córek do naszej sypialni, zmieniliśmy kołdrę 200x220 na dwie 155x200. Po pierwsze, jak mała wchodziła pomiędzy nas, a kołdra była jedna - duża, robiło się jej gorąco i starała się wykopać. Nie było to fajne, bo oczywiście kołdrę zdejmowała również z nas. Jak w łóżku pojawiły się dwie kołdry, córcia wchodziła pod jedną z nich, kładła się również na środku łóżka, ale mogła już sobie wystawić nogę i się trochę odkryć.
Co do rozmiaru - zdecydowanie bardziej polecam rozmiar 155x200. Wygodniejsza zdecydowanie, a i pościeli do niej większy wybór w sklepach.

Jeśli chodzi o poduszkę dla synka - pamiętaj, że nie może spać na tak dużej poduszce jak 70x80 - to rozwiązanie fatalne dla małego kręgosłupa - poduszka powinna znajdować się TYLKO pod głową, a nie pod głową i ramionami.
Kociara71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 09:21   #13
Kociara71
Przyczajenie
 
Avatar Kociara71
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Cytat:
Napisane przez kasia9 Pokaż wiadomość

Czy kupić 1 czy 2 kołdry i w jakich rozmiarach? Tak sobie wymyśliłam, żeby kupić dwie poduszki 70x80 i dwie kołdry 140x200. Ale nie wiem, czy to dobry pomysł, bo nigdy kołdry w takim rozmiarze ani nie posiadałam, ani nie użytkowałam (np. na wakacjach).

Doradźcie, proszę co byłoby dobre


Jeśli miewacie jeszcze małego gościa nocą, sugeruję dwie kołdry, ale raczej 155x200 (160x200). Kołdry w tym rozmiarze są bardziej komfortowe od kołder 135x200 (140x200), a i wybór pościeli jest zdecydowanie większy w sklepach dla rozmiaru 155x200.
Nawiedzające nocą maluchy kładą się zwykle pomiędzy rodzicami, i spanie pod jedną, nawet bardzo dużą kołdrą jest niezwykle uciążliwe. Dzieciaczek grzeje się nadmiernie, więc próbuje się wykopać spod kołdry, i przez znaczną część nocy trwa walka. Gdy kołdry są dwie, maluch nie przegrzewa się i śpi spokojniej.

Jeśli chodzi o poduszki, to rzeczywiście poduszka w rozmiarze 70x80 jest najbardziej popularną poduszką w Polsce. Niestety nie jest ona zbyt ergonomiczna. Aby zapewnić właściwe podparcie kręgosłupa szyjnego, poduszka powinna znajdować się tylko pod głową, a nie pod głową i ramionami. Dlatego warto przemyśleć zakup poduszek o mniejszym rozmiarze. Oczywiście w większości pościli dostępnej w sklepach mamy poszewki 70x80, i to stanowi pewien kłopot. Osobiście polecam zakup poduszek w rozmiarze 40x80 - można do nich użyć poszewek 70x80 i 80x80. Wkładamy poduszkę do poszewki i nadmiar tkaniny wsuwany do wnętrza, na zasadzie kieszonki.
__________________
Magda
Kociara71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 09:55   #14
kasia9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Dzięki Magda. Nie widziałam nigdzie tak wąskich poduszek. Muszę poszukać. Poważnie muszę rozważyć jeszcze tą 160-tkę. Ale wtedy chyba wolałabym jedną 160-tkę i 2 poduszki W sumie sama jako dziecko spałam pod takim kompletem na wersalce - i dobrze mi było
Mam jeszcze ze 2 tygodnie do odbioru nowego spanka i zakupu pościeli...

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Jeszcze chciałam tylko dodać, że to łóżko jest docelowo dla Dziecka (ale jeszcze śpimy razem), z mężem mamy swoje inne - i tam problemu nie ma
kasia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:35   #15
Kociara71
Przyczajenie
 
Avatar Kociara71
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Ok, myślałam, że chodzi o Wasze małżeńskie łóżko...
Jeśli chodzi zatem o łóżko synka, to zdecydowanie zapomnij o poduszce 70x80, chcąc mu zapewnić zdrowe plecki na przyszłość
__________________
Magda
Kociara71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 19:13   #16
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

podbijam wątek
mam łóżko 140x200, śpię sama, kołdra 155x200 i poduszka 70x80.
Jakie najczęściej trafiają się komplety pościeli?
Pytam, bo aktualnie nie potrzebuje nowej kołdry ale nurtuje mnie poduszka ta którą obecnie mam jest za niska, potrzebuje wyższej.
Mogłyby być nawet dwie po 50x60 ale widzę że przy tym rozmiarze kołdry w kompletach występują raczej poszewki na 70x80 w ilości 1szt. ZAkochałam się w jednym komplecie z ikei, gdzie występują 2 poszewki na 70x80, tylko czy 2 takie duże poduszki będą dobrze wyglądać na tak wąskim łóżku. Co myślicie?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-13 20:13:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.