Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-08, 23:32   #1
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984

Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!


Witajcie kobitki
Prosze nie bic za nowy watek. Jest sporo dotyczacych rudego koloru wlosow i nie wiedzialam w ktorym napisac wiec zalozylam nowy .
W czym problem - otoz od dluszego czasu farbuje wlosy na rudo, a przynajmniej sie staram. Wszelkie farby jakie kupywalam w odcieniu rudym zawsze na glowie wychodzily mi jako czerwone i dopiero gdy kolorek plowial/spieral sie przypominalo to taka rudosc jaka chcialam. Ale do tego czasu juz mialam jakies tam odrosty no i dlugo nie moglam sie cieszyc ukochanym kolorkiem wlosow bo musialam farbowac na nowo .
Jaki czas temu mieszkalam parenascie miesicy za granica gdzie sprobowalam zafarbowac wlosy jakas nieznana mi (i nieobecna w Polsce) firma. Przekonana o tym, ze znowu bede miala na glowie czerwien odkrylam ku mamu zdziwieniu rudy
A wiec sie da.
Znacie jakies farby w Polsce (obojetne czy sklepowe czy te fryzjerskie) ktore daja rudy odcien, ale nie czerwony? Naprawde mam juz dosyc tej czerwieni na glowie...
Niedawno farbowalam brazem czekoladowym zeby dac kudla odsapnac, bo wiem ze przy takim kolorku nie musze ich farbowac zbyt czesto...
Czy moze wybrac sie wreszcie do fryzjera na dekoloryzacje i farbowanie na rudo? (tylko co potem?) Zanowu do fryzjera na farbowanie.. eee zbyt malo czasu i pieniedzy. Tym bardziej, ze doskonale potrafie zfarbowac sobie wlosy sama, wiec placilabym tylko za farbe...
Ech poradzcie cos.
Dzieki z gory
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 07:16   #2
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

przy czekoladowym brazie i tak musialabys zrobic dekoloryzacje zeby uzyskac rudy. zatem polecam fryzjera. a farb w odcieniu miedzianym bo pewnie o niego chodzi jest sporo, i profesjonalnych i sklepowych. z tych pierwszych polecam Majirel 7.44 z drugich L'Oreal chyba Casting w odcieniu Mango.
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 10:21   #3
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

Castingiem robilam.... ale to co wyszlo mi na glowie ani czerwieni ani rudego nie przypominalo... :P
Ogolnie sie zrazilam do tej akurat farby. Nad Majirel sie wlasnie zastanawiam... bo jest tam masa odcieni i wlasnie nie wiem jaki.... sprawdze ten co podalas dzieki
A z brazu da sie zejsc do rudego bez dekoloryzacji, bo juz tak robilam tylko trzeba nieo czasu, ktory mam bo daje wloskom nieco odsapnac przed nastepnym farbowaniem
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:04   #4
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

z brązu do rudego bez dekoloru? hmmm... chyba z jakiegos wyjątkowo jasnego brązu moze dlatego wychodzi Ci wciaz czerwien bo wlosy po prostu maja za ciemny podklad pod miedziany odcien...
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:49   #5
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
z brązu do rudego bez dekoloru? hmmm... chyba z jakiegos wyjątkowo jasnego brązu moze dlatego wychodzi Ci wciaz czerwien bo wlosy po prostu maja za ciemny podklad pod miedziany odcien...
Tak juz kiedys schodzilam z brazu do rudosci, oczywiscie nie tak, ze tu ciemny braz a zaraz rudy, troche to trwalo i bylo droga dookola (czytaj: bez dekoloryzacji) ale mialam rudy Moje naturalne wlosy tez nie sa byt jasne, rozumiem gdyny farba wyszla jako ciemna miedz czy cos takiego ale mi wychodzi czerwony jak nic
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 19:06   #6
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

Miałam podobny dylemat. Watek jest tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...93#post9468593

Wybrałam farby Alcantara jak mi radziła ruda7816

Mieszam ze sobą te dwa odcienie w proporcji 2 do 1 plus oxydant 9% i wychodzi naprawdę piękny rudy kolor. Farbuję już koło roku, włosy (długie do pasa) w ogóle nie są zniszczone. Farba jest świetna, bardzo dobrze się nakłada, kolor ładnie się trzyma, równomiernie "łapie" i minimalnie tylko się spiera (farbuję co 4-5 tygodni). Na Allegro ma te farby chyba tylko jeden sprzedający, który jest bardzo miły i chętnie doradza. Polecma

Edytowane przez Sinobroda
Czas edycji: 2009-02-09 o 19:07
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:16   #7
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

Kiedyś robiłam koleżance Garnierem rudy, i wyszedł super Tylko jaki to był kolor, i czy go jeszcze produkują...?

Edit: Chyba to https://kosmetykionline.iai-shop.com...e/6/2/5826.jpg

Edytowane przez iustitia
Czas edycji: 2009-02-09 o 20:20
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 20:53   #8
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Kiedyś robiłam koleżance Garnierem rudy, i wyszedł super Tylko jaki to był kolor, i czy go jeszcze produkują...?

Edit: Chyba to https://kosmetykionline.iai-shop.com...e/6/2/5826.jpg
Uzywalam.. i nidgy wiecej... wlosy mialam koszmarne po nim, siano, sucho i ogolnie masakra...
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:54   #9
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

Cytat:
Napisane przez Sinobroda Pokaż wiadomość
Miałam podobny dylemat. Watek jest tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...93#post9468593

Wybrałam farby Alcantara jak mi radziła ruda7816

Mieszam ze sobą te dwa odcienie w proporcji 2 do 1 plus oxydant 9% i wychodzi naprawdę piękny rudy kolor. Farbuję już koło roku, włosy (długie do pasa) w ogóle nie są zniszczone. Farba jest świetna, bardzo dobrze się nakłada, kolor ładnie się trzyma, równomiernie "łapie" i minimalnie tylko się spiera (farbuję co 4-5 tygodni). Na Allegro ma te farby chyba tylko jeden sprzedający, który jest bardzo miły i chętnie doradza. Polecma
Dziekuje juz porzegladam watek
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:59   #10
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

dlatego polecam Majirel 7.44 - ciemny blond głęboko miedziany. noszę go na głowie od pół roku
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 21:01   #11
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
dlatego polecam Majirel 7.44 - ciemny blond głęboko miedziany. noszę go na głowie od pół roku
A jaki masz naturalny kolorek?
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 19:53   #12
Vampire_M
Raczkowanie
 
Avatar Vampire_M
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 85
GG do Vampire_M
Dot.: Ruda, a nie (o zgrozo!) czerwona farba!

po moich długich i zakonczonych wielokrotnymi porazkami poszukiwaniach idealnej rodości, a także wielogodzinnych lekturach wszelkich wątków odnosnie kolorów włosów bedę szerzyć następującą teorię:

Aby włosy po farbowaniu były rude należy uzywać farby która na początku ma cyfrę 7

W numeracji farb pierwsza cyfra określa ton, druga odcien a trzecia refleks. Zarówno mango l'oreala, jak i miedziany blond garniera i czerwona miedź mają takie własnie, rozpoczynające się od 7 numerki...

Czerwienie natomiast w większości mają cyfrę 5 (lub też czasem 6)

Jezeli sie mylę to przepraszam,ale poki co moja teoria została potwierdzona piękną rudością (czerwona miedź 746) )))
Vampire_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.