Może to już było... ale proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-21, 21:59   #1
izuska85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8

Może to już było... ale proszę o pomoc


Jeżeli ten problem już się pojawił proszę o wskazanie mi do niego linków, jeżeli nie mam nadzieję, że mi pomożecie.
Ostatnią miesiączkę miałam ponad tydzień temu, od tego czasu raz kochałam się z mężem- po stosunku zauważyłam lekko za barwioną wydzielinę, nie martwiłam się ty bo myślałam, że to w wyniku lekkiego przetarcia skóry i samo przejdzie...
Od tego czasu minął prawie tydzień a moja wydzielina zrobiła się lekko ciemna, jakby zabarwiona krwią...
dodam jeszcze, że w ostatnim tygodniu depilowałam sobie okolice bikini... miałam podrażnienia i smarowałam sudocremem (wyczytałam na forum,że pomaga na podrażnienia skóry) - czy to możliwe że ten krem spowodował te objawy...
nigdy wcześniej tego nie miałam więc nie wiem co to może być... myślałam, że może upławy ale nie jestem pewna gdyż wydzielina ta nie ma nieprzyjemnego zapachu...
izuska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 22:47   #2
izun
Rozeznanie
 
Avatar izun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 867
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

Najbezpieczniej byłoby pójść do lekarza,on powinien pomóc.Niestety nie zawsze upławy muszą mieć charakterystyczny zapach,żeby można było rozpoznać zakażenie.Nie potrzeba też do tego stosunku...nam,kobietom wystarcza niezbyt dokładna higiena...bez urazy,o to naprawdę nietrudno!Póki co możesz spróbować domowych metod leczenia,tzn."nasiadówek z naparu ziołowego,który bez problemu kupisz w aptece,a wizytę u lekarza i tak polecam.Pozdrawiam
izun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 08:36   #3
izuska85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

Dziękuję bardzo za wypowiedź i cenne rady.
Jeżeli chodzi o upławy i stosunek to wiem, że nie zawsze idą one w parze...
Dodam, że krwawienie (po stosunku) było bardzo słabe i miało kolor bardzo jasny... różowy,
teraz niestety zmieniło się - jest ciemniejsze, również nie ma "tego" dużo... no ale niestety jest!!!
tylko, że jak by to było przetarcie to już by dawno minęło???!!!
dodam tylko, że nie kocham się z mężem zbyt często ze względu na problemy z nawilżeniem pochwy... stosujemy różne żele nawilżające jednak one nie zawsze pomagają... bardzo się denerwuje i jak nie uda mi się "całkowicie rozluźnić " to odczuwam ból...

Myślałam, że może dlatego wystąpiło to krwawienie...
izuska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:05   #4
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

No nie wiem, czy przetacie by minelo tak szybko. W pochwie jest wilgotno, wiec tak latwo sie ew. ranki nie zasklepiaja. Poza tym zeschla krew tez jakos sie musi wydostac na zewnatrz - rozpuszcza sie w sluzie i stad moze to przedluzone krwawienie...

Na infekcje mi to raczej nie wyglada, ale to moze tylko lekarz wiedziec. Moze plamienie? Zmiany hormonalne? Jesli mialas ostatnio silny stres lub znaczaca zmienilas tryb zycia mogly sie pojawic.

Kup sobie jakis probiotyk najlepiej, bo nawet jesli to tylko podraznienie, jestes dzieki niemu bardziej podatna na infekcje - lepiej sie zabezpieczyc.

A jesli chodzi o problemy z nawilzeniem - probowalas zelu replens? Uzywa sie go przez 9 dni i on na dluzszy czas sprawia, ze pochwa jest odpowiednio wilgotna
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:27   #5
izuska85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

przyznam, że dziś jest już zdecydowanie lepiej... jeszcze nie zauważyłam ciemnej wydzieliny, więc może to naprawdę była zeschnięta krew która musiała się zwyczajnie wydostać na zewnątrz.

co do zmian... stresujących sytuacji to przyznam, że są... no i ostatnio przeziębiłam się... to może w jakiś sposób osłabiło mój organizm

dziękuję z rady
pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

co do żelu, niestety nie słyszałam o nim.
Używaliśmy durex play z wit E, ale nie byłam z niego w 100% zadowolona.
Poczytałam sobie w necie na temat żelu wskazanego przez Pania... i raczej będę zdecydowana go kupić.

A i mam jeszcze jedno pyt. odnośnie tego żelu
stosowała go Pani?
Podobno jedna aplikacja działa przez 3 dni, w opakowaniu są 3 jednorazowe tubki... starczą na 3 aplikacje

jakie ma pani zdanie na temat tego żelu?
cały czas trzeba go stosować, czy może działa jakiś czas po zakończeniu???
izuska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 12:52   #6
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

U mnie zaczelo sie tak samo, tez takie wydzieliny, na poczatku brazowe dlugo potem w ciagu dwoch tygodniu odcien zmienialy. Okazalo sie ze to silne zapalenie. Takze idz do lekarza. ZAbarwienie uplawow innych niz zwykle i infekcja.
asialll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:13   #7
izuska85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

dziękuję za opinię
już 2 dzień nie zauważyłam wydzieliny.
niby wszystko jest ok.
więc może to był zły alarm może wszystko jest ok
mógł to być wynik stresu... ???!!!!
sama nie wiem.

Mam pyt do Pani asialll:
długo to u Pani występowało???
czy bez odpowiednich środków i lekarza nie minęło??
miała Pani dodatkowo jeszcze jakieś objawy???

z mojego punktu widzenia już jest wszystko ok... ale może obiawy się jedyne "ukryły" więc chciałabym wiedzieć czy Pani minęło samo czy potrzebna była wizyta u specjalisty.
izuska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 08:50   #8
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

Identyczna sytuacje mialam. Otoz jak zaczely sie te "brudy" bo inaczej nazwac tego nie mozna mialam tez swedzenie. poczytalam na roznych forach jak leczyc takie infekcje. KUpilam masc Clotrimazolum, globulki Vagical stosowalam to z poltora tygodnia. objawy minely ale przy stosunku nadal czulam dyskomfort. poszlam do lekarza nawet nie z tym ale po recepte na tabletki ale poprosilam o kontrolne badanie. wystarczylo ze rozlozylam nogi a on na to "no no ale sie pani zaprawila bez antybiotyku nie przejdzie". takze Pani ustapienie objawow moze byc uspione. Probowala sie Pani kochac od tego czasu?? czula Pani bol albo cos w tym stylu?
asialll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 10:03   #9
izuska85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

U mnie nie występowało swędzenie, jedynym objawem była wydzielina...
obecnie nie mam żadnych dolegliwości.
jeżeli chodzi o współżycie- nie kochaliśmy się.

tylko,że ja i tak "czasami" odczuwam ból podczas stosunku więc nie wiem czy byłby to objaw choroby czy braku odpowiedniego nawilżenia i rozluźnienia.
izuska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 10:16   #10
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

a nie moze Pani isc dla pewnosci do lekarza?? to dobrze ze wydzieliny juz nie ma. Moze bylo to spowodowane przeziebieniem lub stresem. A nawilzenie jest najwazniejsze w zyciu intymnym. Ja bez zelu K-Y lub INTIMEL nie moge wspolzyc bo mam za sucho wiec prosze to wyprobowac. ponadto te zele chronia przed podraznieniami. nie mam zaufania do tych DUREX-ów PLAY
asialll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 10:24   #11
izuska85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

Na pewno pójdę.
Tylko niestety teraz - jestem w takiej sytuacji, że nie mogę....
a przed wizytą chciałam się zorientować co inne kobietki robiły jak były w podobnej sytuacji.


My używamy Durex, ale nie dokończa jestem z niego zadowolona.
zamierzam wypróbować żel - replens, podobno zapobiega suchości na dłuższy czas nie tylko podczas stosunku.
izuska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 10:30   #12
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

Tez o nim slyszalam. Moze tez sie skusze. U mnie byla ta niestety powazna infekcja a jak juz sie zaczna to niestety maja sklonnosci do nawronow. Biore probiotych PROVAG unikam basenow i mam nadzieje ze juz to swinstwo nie wroci. TO dobrze ze Pania to nie spotkalo.
asialll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 10:37   #13
izuska85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

oj czy mnie nie spotkało to niestety nie wiem i pewnie się nie dowiem dopóki nie obejrzy tego lekarz...
izuska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 10:45   #14
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Może to już było... ale proszę o pomoc

ale jesli nie ma Pani swedzenie co w moim przypadku bylo niedowytrzymania to wykluczamy zapalenie grzybiczne chociaz ja tez myslalam ze juz jestem zdrowa bo wydawalo mi sie ze przeszlo. powodzenia. i niech Pani napisze co powiedzial lekarz
asialll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.