sauna??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 09:37   #1
sweety_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Niepołomice
Wiadomości: 4
GG do sweety_18

sauna???


Witam!
Mam pytanie:ile mozna schudnac podczas jednorazowej wizyty w saunie?? WIem że tylko się człowiek odwadnia ale zawsze to cos.. :p Poza tym jest to podobno bardzo korzystne dla zdrowia..
sweety_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 09:47   #2
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: sauna???

Nie wiem ile można schudnąć, pewnie to zależy, jak długo będziesz tam siedzieć , ale prawdą jest że sauna oczyszcza organizm, jest więc zdrowa. Niestety nie dla wszystkich i osoby z nadciśnieniem czy problemami z sercem nie mogą z niej korzystać ja się wybieram do sauny już ze dwa lata, rok temu prawie tam dotarłam ,ale pan powiedział, że jeśli jeszcze nigdy nie byłam to najpierw poleca mi badanie lekarskie, żeby sobie nie zaszkodzić...
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 10:13   #3
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: sauna???

sauna to nie sposob na schudniecie! usowana z organizmu wode nalezy caly czas uzupelniac. Oczywiscie w ogolnym programie walki z kilogramami i sauna jest jak najbardziej wskazana, wzmaga cyrkulacje krwii i limfy, pozwala na latwiejsze usuwanie toksyn z organizmu, jego oczyszczenie, moze byc swietnym przygotowaniem cialka do masazu,
ale sama w sobienie odchudza!
wiecej o saunie i jej zdrowotnych wlasciwosciach oraz o tym jak maksymalnie wykozystac dobroczynnosc sauny w tym watku-zapraszam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=105513
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 10:31   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: sauna???

dzieki jednej wizycie poleci ci tylko woda... e nie wymagajamy od sauny aby po jednej wizycie schudniemy 2 kg - mm chociarz fajnie by było ) mm mi sie wydaje ze tylko dzieki saunie nie schudniemy (
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 11:51   #5
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: sauna???

Jak często można chodzić do sauny?

W zeszłym roku ćwiczyłam w fitness klubie, który zapewniał bezpłatne korzystanie z sauny. Wchodziłam do niej na kwadrans po każdym treningu czyli 4-5 razy w tygodniu. W wakacje planuję znów się tam zapisać i zastanawiam się czy tak częste korzystanie z sauny nie szkodzi zdrowiu.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 11:57   #6
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: sauna???

takie pieciominutowe sesyjki 4 razy w tygodzniu nie zaszkodza, ale ja proponuje zamienic to na 1 raz w tygodniu i pozwolic sobie na seans 1,5 h.
oczywiscie nie mowie , zeby siedziec non stop 1,5h
wejscia 10-15min , miedzy nimi zimne prysznice i odpoczynek
jeszcze raz odsylam do ponizszego watku-tam dziewczyny swietnie opisaly schemat kozystania z sauny
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=105513
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 12:06   #7
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: sauna???

Cytat:
Napisane przez moriam
takie pieciominutowe sesyjki 4 razy w tygodzniu nie zaszkodza, ale ja proponuje zamienic to na 1 raz w tygodniu i pozwolic sobie na seans 1,5 h.
oczywiscie nie mowie , zeby siedziec non stop 1,5h
wejscia 10-15min , miedzy nimi zimne prysznice i odpoczynek
jeszcze raz odsylam do ponizszego watku-tam dziewczyny swietnie opisaly schemat kozystania z sauny
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=105513

Dziękuje
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.