Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-08-24, 22:15   #961
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny pomó¿cie bo jestem w kropce
Je¶li zmieszam farby 6,1+ 7,1 to wyjdzie wzmocniony popiel ? Czy nie ?
wzmocniony nie, po zmieszaniu uzyskasz odcien miedzy poziomem 6 a 7. jesli na przyklad odcien na poziomie 7 jest dla Ciebie zbyt jasny lub 6 zbyt ciemny to wtedy mozesz je zmieszac zeby uzyskac cos pomiedzy
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-25, 00:28   #962
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

to lipa.. bo mi w³a¶nie chodzi³o o to ¿eby wzmocniæ ten popiel
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-25, 05:59   #963
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
to lipa.. bo mi w³a¶nie chodzi³o o to ¿eby wzmocniæ ten popiel
No to moze dodaj mixton?ochlodzi bardziej. Tylko wtedy wez ta jasniejsza farbe bo mix przyciemnia troche
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-25, 12:57   #964
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Za³±czam zdjêcia przed (sp³ukany poziom 7, wcze¶niej farbowane 7SB+7A+P) i po (najpierw 5MB+7SB+A, po farbowaniu przebija³o mi niestety z³oto, wiêc stonowa³am jeszcze A+P przez 10 minut). Wszystko Topchic na wodzie 3%.

Jest ciemniej, ale jestem bardzo zadowolona
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (18,2 KB, 75 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg po.jpg (17,5 KB, 136 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg po2.jpg (15,1 KB, 141 za³adowañ)

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2011-08-25 o 13:05
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-25, 13:09   #965
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Za³±czam zdjêcia przed (sp³ukany poziom 7, wcze¶niej farbowane 7SB+7A+P) i po (najpierw 5MB+7SB+A, po farbowaniu przebija³o mi niestety z³oto, wiêc stonowa³am jeszcze A+P przez 10 minut). Wszystko Topchic na wodzie 3%.

Jest ciemniej, ale jestem bardzo zadowolona

brrr.... ale zimno GRATULUJE
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-25, 16:49   #966
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Za³±czam zdjêcia przed (sp³ukany poziom 7, wcze¶niej farbowane 7SB+7A+P) i po (najpierw 5MB+7SB+A, po farbowaniu przebija³o mi niestety z³oto, wiêc stonowa³am jeszcze A+P przez 10 minut). Wszystko Topchic na wodzie 3%.
Jest ciemniej, ale jestem bardzo zadowolona
¦liczny kolor Ci wyszed³, ju¿ ten na drugim b. ³adny wyszed³
A na pierwszym w ogóle nie widaæ Twojego odrostu???
A edytuj i dopisz proszê ile trzyma³a¶ farbê bo mixy widzê ¿e 10min.
A nie prze¶wituje A mix na niebiesko?...bo z³oto zneutralizowa³ Pmixno a niebieski? Jakie proporcje z oxy?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-08-25 o 21:00
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-25, 21:11   #967
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 211
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ju¿ od jakiego¶ czasu szukam zimnego blondu...
czy istnieje jaka¶ iskierka nadziei... ¿e farbuj±c w³osy odcieñ popielaty zostanie na d³uuuuugo ( bo na zawsze chyba nie)...???

a istnieje jaka¶ farba drogeryjna która farbuje na popielato?

Farbowa³am Lond± (ciemny poielaty blond) - i wyszed³ szaro-czarny na pocz±tku, potem by³y fajne...a teraz po ok miesi±cu (ponad)... jest kicha. znowu widzê, przeb³yski rudo¶ci i ¿ó³ci....(by³a k³adziona na ¶redni blond)

Aaaa... i jeszcze jedno pytanie. bo gdzie¶ obi³o mi sie o uszy...
¿e ¿eby farba sie utrzyma³a na w³osach, i odcieñ w³osów przy zmianie koloru w³osów trzeba pofarbowaæ na pocz±tku w³osy parê razy w krótkim czasie.(np. z jasnego blondu, farbujê na ciemny blond i ¿eby kolor sie utrzyma³ na w³osach musze je po ok 1 miesi±cu pofarbowac znowu.. i tak zróbic np 2-3x) Chodzi mi o ciemne koloru, ¿eby sie nie sp³ukiwa³y... (u mnie ka¿da farba po ok 1,5 miesi±ca sp³ukiwa³a siê).. hm nie wiem czy ktos rozumie o co mi chodzi, bo namiesza³am troszeczkê
LolaBunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 08:42   #968
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
¦liczny kolor Ci wyszed³, ju¿ ten na drugim b. ³adny wyszed³
A na pierwszym w ogóle nie widaæ Twojego odrostu???
A edytuj i dopisz proszê ile trzyma³a¶ farbê bo mixy widzê ¿e 10min.
A nie prze¶wituje A mix na niebiesko?...bo z³oto zneutralizowa³ Pmixno a niebieski? Jakie proporcje z oxy?
Zyta, na drugim i trzecim zdjêciu to wczoraj, po farbowaniu i tonowaniu, tylko w innym ¶wietle Na pierwszym nie widaæ odrostu, bo zafarbowa³am na bardzo podobne do moich naturalnych.

Farba: 1/2 7SB + 1/2 5MB + troszkê Amixu i Pmixu, 1:1 z wod± 3%, trzymane 30minut
Mixy: 1/2 Amix + 1/2 Pmix, 1:1 z wod± 3%, trzymane 10 minut
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-26, 15:19   #969
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Poka¿ wiadomo¶æ
ju¿ od jakiego¶ czasu szukam zimnego blondu...
czy istnieje jaka¶ iskierka nadziei... ¿e farbuj±c w³osy odcieñ popielaty zostanie na d³uuuuugo ( bo na zawsze chyba nie)...???

a istnieje jaka¶ farba drogeryjna która farbuje na popielato?

Farbowa³am Lond± (ciemny poielaty blond) - i wyszed³ szaro-czarny na pocz±tku, potem by³y fajne...a teraz po ok miesi±cu (ponad)... jest kicha. znowu widzê, przeb³yski rudo¶ci i ¿ó³ci....(by³a k³adziona na ¶redni blond)

Aaaa... i jeszcze jedno pytanie. bo gdzie¶ obi³o mi sie o uszy...
¿e ¿eby farba sie utrzyma³a na w³osach, i odcieñ w³osów przy zmianie koloru w³osów trzeba pofarbowaæ na pocz±tku w³osy parê razy w krótkim czasie.(np. z jasnego blondu, farbujê na ciemny blond i ¿eby kolor sie utrzyma³ na w³osach musze je po ok 1 miesi±cu pofarbowac znowu.. i tak zróbic np 2-3x) Chodzi mi o ciemne koloru, ¿eby sie nie sp³ukiwa³y... (u mnie ka¿da farba po ok 1,5 miesi±ca sp³ukiwa³a siê).. hm nie wiem czy ktos rozumie o co mi chodzi, bo namiesza³am troszeczkê
Niestety, kto¶ sobie dobrze biznes farb wymy¶li³, ¿e siê sp³ukuj± i s± odrosty Tylko naturalne siê na rudo nie wyp³ukuj± , wiêc jak ju¿ siê zacznie siê zabawê z farbami to niestety trzeba "cierpieæ"
A w¶ród sklepowych szukaj popielu i farby z numerem 1 np. 701- bo w³a¶nie 1 to niebieski barwnik czyli popiel do neutralizacji rudego refleksu
nanah- senkju
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-27, 10:44   #970
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 211
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

no to czyli.... np to?
http://img0.burak.pl/img/d/7/6/f/far...emny-blond.jpg

Po tej farbie nie bêdzie rudo¶ci?

Hmm a to nie jest tak ¿e ka¿da farba ma inne 'swoje' numeracje ?
Nie które s± z cyferkami, Nie które z literkami....
LolaBunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-28, 10:38   #971
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Poka¿ wiadomo¶æ
no to czyli.... np to?
http://img0.burak.pl/img/d/7/6/f/far...emny-blond.jpg

Po tej farbie nie bêdzie rudo¶ci?

Hmm a to nie jest tak ¿e ka¿da farba ma inne 'swoje' numeracje ?
Nie które s± z cyferkami, Nie które z literkami....
Ta z farba linka 701 to ciemny blond, mo¿emy siê jedynie domy¶laæ, ¿e 7 oznacza poziom 7 (ale w profeskach ciemny blond to poziom 6 wiêc bardzo ciemny, w ka¿dym razie ciemniejszy ni¿ ten z foto) 1 za domys³em to popiel, czyli zimny, ale nie wiadomo czy to popiel, bo w nazwie producent nie napisa³.
Mo¿e byæ te¿ tak, ¿e producent wpakowa³ oxy 9% do pude³ka co spowoduje rozja¶nienie do takiego koloru (ale tylko naturalnych w³osów), chocia¿ raczej 6% oxy jest w sklepowych.

Profeski raczej maja podobne oznaczenia, ale czasen 1 to niebieski, 11 to pog³êbiony niebieski a w innej firnie 11 to ju¿ zieleñ, 7 czasem to br±z, czasem metalik/zieleñ wiêc na paletach trzeba sprawdzaæ dobrze nazwy. Drogeryjne farby to ju¿ czasem ca³kiem inn± numeracjê maj± i cyferki te¿, dlatego efekty s± bardziej nieobliczalne.

Wiêc patrz te¿ na nazwy farb i numeracje. Je¶li nie znajdziesz nic innego to sobie we¼ t±, ale jeszcze zapytam jakie Ty masz teraz w³osy? bo to wa¿ne, wklej foto.
...i je¶li farba wyjdzie zimno to i tak siê sp³ucze na ...rudo ...taki ¿ywot
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 16:55   #972
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam wszystkich Od ponad pó³ roku bez skutku próbujê uzyskaæ na g³owie popielaty br±z . Mój naturlany kolor to ciemny popielaty blond, niestety 2 lata temu przefarbowa³am siê na jasny blond no i teraz nie mogê wrócic do naturalnego koloru bo ka¿da farba wymywa sie i przebija rudo¶æ. Farbowa³am w³osy równie¿ u fryzjerki, ale jest to dla mnie przep³acanie bo kolor po 2 tyg i tak siê wymywa, wiec chcialabym sama zafarbowac. Prosze o doradzenie jakiej farby u¿yc, bo mimo tego ¿e w±tek poczyta³am nie jestem pewna Zastanawiam siê nad Majirelem, 7.1, 7.11 albo 6.1. Która z tych farb by³aby najlepsza aby uzyskaæ mniej wiêcej taki kolor jak na zdjêciach? Swój aktualy kolor te¿ wrzucam. I czy jedna tubka farby wystarczy aby zafarbowaæ gêste w³osy do ³opatek?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0035.jpg (89,6 KB, 60 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0079.jpg (110,4 KB, 76 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg fryzura-z-prost±-grzywk±.jpg (20,3 KB, 51 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg megan.jpg (23,2 KB, 42 za³adowañ)
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-31, 17:17   #973
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zdjêcie po tygodniu od farbowania. Postaram siê wklejaæ co tydzieñ, ¿eby pokazaæ wyp³ukiwanie siê koloru. Je¶li oczywi¶æie kogo¶ to interesuje

Przy okazji widaæ mojego bledziocha.

Pozdrawiam!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg po tygodniu.jpg (134,0 KB, 114 za³adowañ)
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-31, 17:21   #974
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkich Od ponad pó³ roku bez skutku próbujê uzyskaæ na g³owie popielaty br±z . Mój naturlany kolor to ciemny popielaty blond, niestety 2 lata temu przefarbowa³am siê na jasny blond no i teraz nie mogê wrócic do naturalnego koloru bo ka¿da farba wymywa sie i przebija rudo¶æ. Farbowa³am w³osy równie¿ u fryzjerki, ale jest to dla mnie przep³acanie bo kolor po 2 tyg i tak siê wymywa, wiec chcialabym sama zafarbowac. Prosze o doradzenie jakiej farby u¿yc, bo mimo tego ¿e w±tek poczyta³am nie jestem pewna Zastanawiam siê nad Majirelem, 7.1, 7.11 albo 6.1. Która z tych farb by³aby najlepsza aby uzyskaæ mniej wiêcej taki kolor jak na zdjêciach? Swój aktualy kolor te¿ wrzucam. I czy jedna tubka farby wystarczy aby zafarbowaæ gêste w³osy do ³opatek?
A Ty teraz to po lewej czy po prawej? Mo¿e to inne ¶wiat³o? Musi byæ z Ciebie piêkna dziewczyna

Ja bym generalnie poleca³a przestawiæ siê na farby Goldwell, z mojego do¶wiadczenia nie sp³ukuj± siê do a¿ takiej rudo¶ci, jak Majirel. Piêkny efekt mia³a endorfina mieszaj±c Topchic 6A+6SB, ja ostatnio zmiesza³am 5MB+7SB+A, obie farbujemy na wodzie 3% i Tobie te¿ polecam.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-31, 19:41   #975
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
...Je¶li oczywi¶æie kogo¶ to interesuje

Przy okazji widaæ mojego bledziocha.

Pozdrawiam!
No pewnie, ¿e interesuje i to bardzo Dziêki.
Ale zimno Ci wysz³o tylko ciemno tak w³a¶nie na pozom 6, a to zdjêcie w s³oneczku ? bo jak tak to mega zimno jest

chiciore- a jaki masz refleks z³oty, czy rudy? bo na tym pierwszym to b. rude wysz³y te Twoje, a na drugim wpadaj± w z³oto.
I jedna i druga mieszanka, kór± napisa³± nanah my¶lê, ¿e dobrze siê spisze i u Ciebie. Napisz jeszcze jaki masz ten refleks
Acha, a z t± wielko¶ci± i wystarczalno¶ci± farb to ró¿nie, bo proporcje mieszania s± ró¿ne.....1:1 i 1:,1,5
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-31, 22:18   #976
kaiwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Zdjêcie po tygodniu od farbowania. Postaram siê wklejaæ co tydzieñ, ¿eby pokazaæ wyp³ukiwanie siê koloru. Je¶li oczywi¶æie kogo¶ to interesuje

Przy okazji widaæ mojego bledziocha.

Pozdrawiam!
Piekny kolor!!!! O takim marzê- musze poczytaæ w tym w±tku co z czym bo mi w tym momencie nic nie mówia te mixy itd. Jestem po dekoloryzacji z czarnego i mam sredni bra¿ z rudymi refleksami-nie nie moge tego znie¶æ- chocia¿ ciesze siê, ¿e nie sa czarne!!! Jeszcze raz gratuluje barwy w³osówRewelacja
kaiwona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-31, 22:28   #977
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nanah
dziêki po lewej foto w ¶wietle dziennym do s³oñca dlatego takie rudawe, po prawej robione pod wieczór. Zastanowie siê w takim razie nad tym Goldwelem ale z tego co widzê jest ju¿ dro¿sz± farb±. A nie powinnam 6% farbowaæ? btw. twój kolorek bardzo ³adny

zyta82
ciê¿ko powiedzieæ z tym refleksem, teraz patrze na nie to s± z³otawe, ale w s³oñcu wydajê mi siê ¿e s± bardziej rude
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-31, 23:01   #978
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
nanah
dziêki po lewej foto w ¶wietle dziennym do s³oñca dlatego takie rudawe, po prawej robione pod wieczór. Zastanowie siê w takim razie nad tym Goldwelem ale z tego co widzê jest ju¿ dro¿sz± farb±. A nie powinnam 6% farbowaæ? btw. twój kolorek bardzo ³adny

zyta82
ciê¿ko powiedzieæ z tym refleksem, teraz patrze na nie to s± z³otawe, ale w s³oñcu wydajê mi siê ¿e s± bardziej rude
W takim razie zdecydowanie neutralizuj rudy (czyli albo np. 6A, albo nawet samym niebieskim miksem). Przyda³oby siê te¿ co¶ z tym lekkim z³otem zrobiæ, mo¿e byæ np. odrobina fioletowego mixa, albo w Goldwellu P (do u¿ywania na poziomach ok. 7 i powy¿ej, chocia¿ ja z powodzeniem stosowa³am tak¿e na 6).

Je¶li chodzi o % wody, nasze forumowe do¶wiadczenie mówi, ¿e po 3% masz mniejsze szanse na sp³ukiwanie siê do rudo¶ci...Szczególnie, je¶li chcesz lekko przyciemniæ w³osy (doczyta³am, ¿e w Topchic do przyciemniania siê w³a¶nie 3% stosuje).

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kaiwona Poka¿ wiadomo¶æ
Piekny kolor!!!! O takim marzê- musze poczytaæ w tym w±tku co z czym bo mi w tym momencie nic nie mówia te mixy itd. Jestem po dekoloryzacji z czarnego i mam sredni bra¿ z rudymi refleksami-nie nie moge tego znie¶æ- chocia¿ ciesze siê, ¿e nie sa czarne!!! Jeszcze raz gratuluje barwy w³osówRewelacja
Dziêkujê Ja tu ju¿ ponad rok kombinujê z ró¿nymi mieszankami, farbami i odcieniami. Szczegó³y tej mieszanki i poziom wyj¶ciowy masz kilka postów wy¿ej.

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
No pewnie, ¿e interesuje i to bardzo Dziêki.
Ale zimno Ci wysz³o tylko ciemno tak w³a¶nie na pozom 6, a to zdjêcie w s³oneczku ? bo jak tak to mega zimno jest
Chcia³am w³a¶nie poziom 6 S³oneczka niestety nie by³o, ale jak siê pojawi, to spróbujê pstrykn±æ.

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2011-09-01 o 18:21
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 09:55   #979
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja robi³am castingiem "mro¼ny kasztan" i na pocz±tku wyszed³ mi bardzo ciemny, bardzo zimny br±z i choæ farbowa³am w³osy w³a¶ciwie rudo niewiadomojakie , to na razie nie sp³ukuje siê na rudo. Odradzam z kolei Czekoladê i Brownie, po kilkunastu/kilkudziesiêciu myciach zosta³am z rudym na g³owie
Basiulek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 10:06   #980
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A jakiej firmy ten oxydant jest ktorego uzywacie do tych farb goldwell ?
A i jeszcze jedno czy jak poloze na zó³te refleksy ta farbe (6SB) to zrobia sie zielone ? Czy nic sie nie stanie ?

Edytowane przez aniula884
Czas edycji: 2011-09-01 o 10:19
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 10:18   #981
DMkAnia
Stra¿nik Wiza¿u
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê nad Majirelem, 7.1, 7.11 albo 6.1. Która z tych farb by³aby najlepsza aby uzyskaæ mniej wiêcej taki kolor jak na zdjêciach? Swój aktualy kolor te¿ wrzucam. I czy jedna tubka farby wystarczy aby zafarbowaæ gêste w³osy do ³opatek?
A ja tak trochê poza tematem jakie krêcio³y piêkne! Stosujesz pielêgnacjê CG? I je¶li mogê wiedzieæ, sk±d jeste¶ [fajnie masz w³oski ¶ciête, przyda³oby mi siê co¶ takiego...] z góry ¶licznie dziêkujê za odpowied¼ i przepraszam za OT.
__________________
Moje w³osy z CG - ZDJÊCIA

"¦wiat przeszkadza mi w ¿yciu."
DMkAnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 10:55   #982
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
A jakiej firmy ten oxydant jest ktorego uzywacie do tych farb goldwell ?
A i jeszcze jedno czy jak poloze na zó³te refleksy ta farbe (6SB) to zrobia sie zielone ? Czy nic sie nie stanie ?
Taki

Na ¿ó³te refleksy bardzo dobrze robi mix P, stosujê z powodzeniem.

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2011-09-01 o 18:03
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 16:41   #983
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

czy s± gdzie¶ zebrane wszystkie informacje odno¶nie tych farb oraz mixów? Bo je¿eli nie to mam zbyt du¿o pytañ i bêdê nimi spamowaæ niepotrzebnie :P

DMkAnia
Jestem z ma³ej miejscowo¶ci na Podkarpaciu, nazwa niewiele ci pewnie powie ^^ Je¿eli chodzi o pielêgnacjê to nic nadzwyczajnego. Myjê w³osy szamponami ro¿nymi, jaki jest w domu po prostu :P U¿ywam ju¿ chyba od 2 lat kremu mlecznego Callosa, bo bez niego mam spory problem z rozczesaniem w³osów i trace ich te¿ sporo. A ¿eby nie by³y sianowate zabardzo to dajê trochê pianki po myciu ;] Co do ¶ciêcia to s± najzwyczajniej wycieniowane, najkrótsze w³osy s± od góry na d³ugo¶æ mniej wiêcej do uszu

Edytowane przez chicoore
Czas edycji: 2011-09-01 o 16:51
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 17:09   #984
kaiwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny proszê bardzo o pomoc. Czyta³am du¿o w±tków wstecz i stwierdzam, ¿e niestety jestem kompletn± ignorantk±. Do tej pory u¿ywa³am farb sklepowych i patrzy³am tylko na kolor na opakowaniu i nazwê- typu czzekoladowy br±z, ciemny br±z....i to wszystko. Czytaj±c o odcieniach typu 7, 8 , 9..... a do tego o jeszcze dodatkowej numeracji po przecinku..... horror. Moja wiedza w porównaniu z tym jaka Wasza jest to jak porównac raczkowanie do biegania- a ja jeszcze jestem na poziomie pe³zania Np: Nanah ma piekny kolor, kombinuje od d³uzszego czasu- popatrzy³am na zastosowan± przez nia mieszankê- 5MB plus 7SB plus A............i nie wiem co to znaczy. orientuje siê ju¿ w wodzie- o stêzeniach- ¿e moge sobie zamówiæ profesjonalna itd( gdzie do tej pory oczywi¶cie nie zwraca³am uwagi jaka jest w farbach- wiem ,ze palette maj± 6%- i po dekoloryzacji zrobi³am sobie 3%- bo taka by³a potrzeba wg watku o dekolorze)- i chcia³abym co¶ z farb goldwella- wyczyta³am, ¿e s± ok.

Jestem po dekoloryzacji z czarnego( w³a¶ciwie ciemnego br±zu palette, który wygl±da³ jak czarny). Kolor wyszed³ ³adny- do³±czy³am zdjêcie- jest brazowo- kasztanowy- w s³oñcu bardzo ¶wieci rudo¶ci±- piekny ale nie dla mnie. cieszê siê, ¿e nie jest czarny oczywi¶cie. Zalezy mi na jasnym zimnym- popielatym br±zie.( taki jak mój naturalny).

Nie chcê byæ kul± u nogi- ale prosze wy³ó¿cie mi co mam zrobiæ. Nie chcê ich zepsuæ doszczêtnie- i nie chodzi mi o strukturê w³osa ale o ten nieszczesny kolor.
Kupi³am z joanny szampon z fioletem- tyle,¿e tam jest napisane ¿e do siwych i platynowych- czy moge go uzywaæ do ciemnych?
I jakich odcieni mam uzyæ z goldwella ¿eby zgasiæ ten rudy i by mi wyszed³ zblizony do naturalnych? Czy mam je jeszcze rozjasniæ rozja¶niaczem nim zastosujê farbê. Bardzo prosze o rady>
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1029.jpg (26,9 KB, 66 za³adowañ)
kaiwona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 17:16   #985
kaiwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A- i nie jestm juz tak bezposrednio po dekoloryzacji- robi³am j± tydzieñ temu- po niej na³o¿y³am na uzyskany rudawy kolor superjasny popielaty blond ( garnier), wielkorotnego mycia itd- i wroci³y mi czarne( mimo stosowania szamponu oczyszczaj±cego, szamponu z sod± i zakwaszania)- zdenerwowa³am siê i na³o¿y³am na 10 minut rozjasniacz joanna- potem jasny popielaty blond ( garnier) a na to zmieszany sredni blond z srednim br±zem z palette- wszystko na wodzie 3%( rozcieñczy³am 6 % z opakowania). Kolor zmywa siê i s± troszkê jasniejsze ni¿ w zesz³ym tygodniu- ale ¶wieca tym rudym- a s±siadka mi dzis powiedzia³a,¿e pieknie wygladam w tym KASZTANOWYM............. Nie pasuje mi i ¼le sie czujê w cieplych tonacjach- jestem zim±
kaiwona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 17:39   #986
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nanah - zapomnia³±¶ link a za³adowaæ - sorry, ju¿ siê skapnê³am, ¿e siê pod¶wietla

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
czy s± gdzie¶ zebrane wszystkie informacje odno¶nie tych farb oraz mixów? Bo je¿eli nie to mam zbyt du¿o pytañ i bêdê nimi spamowaæ niepotrzebnie
W³osy masz na prawdê boooskie

kaiwona ty te¿ jak chcesz dawaj maila. Zobacz sobie na palecie profesjonalnej jaki Ty chcesz poziom(poziom 1 to czarny- poziomu 11 czy 12 b. jasny blond), jak masz w³osy na poziomie 6 czy 7 a chcesz mieæ na poziomie 8 czy 9 to trzeba rozja¶niæ u¿ywaj±c albo wy¿szego %oxydantu lud rozja¶niaczem, ale nie wiem jak takie w³osy po dekolorze siê zachowuj±. Rudy nautralizuje siê niebieskim/popielem a zó³ty/z³oty - fioletem/opalem

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:44
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 18:20   #987
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
czy s± gdzie¶ zebrane wszystkie informacje odno¶nie tych farb oraz mixów? Bo je¿eli nie to mam zbyt du¿o pytañ i bêdê nimi spamowaæ niepotrzebnie :P
Ja namiêtnie czyta³am w±tek nr I i nasz obecny, szczególnie posty fryzjerek, jak matys-magda (objawienie w sprawie wody 3%) i blond_bunny. Do tego sporo eksperymentów dziewczyn, jak zyta82, endorfina, Shade...Poza tym dowiedzia³am siê te¿ trochê z longhaircommunity i jakich¶ wyszperanych w±tków szkoleniowych Goldwella. Ostatnio te¿ natchn±³ mnie do próbowania z zieleni± polecany przez kole¿ankê kolorysta (sama bym na to nigdy nie wpad³a).

Fajnie by³oby stworzyæ kiedy¶ jakie¶ forumowe FAQ

Je¶li chodzi o farby, to ja zdecydowanie polecam Goldwell Topchic. Majirel za ka¿dym razem, przy wszystkich popielach sp³ukiwa³ mi siê do rudo¶ci. Topchic zdecydowanie mniej.

W kwestii mixów, producenci polecaj± stosowaæ jako neutralizator niechcianych odcieni/wzmacniacz po¿±danych i tylko jako dodatek do farb z "poziomem" czyli np. 5. Moje do¶wiadczenie jest takie, ¿e mixy po³o¿one same (oczywi¶cie rozrobione z oksydantem), na krócej ni¿ normalna farba bardzo dobrze tonuj±. Dodawane do mieszanki w ma³ej ilo¶ci nie poradzi³y sobie u mnie w 100% z tym, co chcia³am z nimi wybiæ. Je¶li kiedy¶ mi siê to uda, to na pewno doniosê na forum

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kaiwona Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem po dekoloryzacji z czarnego( w³a¶ciwie ciemnego br±zu palette, który wygl±da³ jak czarny). Kolor wyszed³ ³adny- do³±czy³am zdjêcie- jest brazowo- kasztanowy- w s³oñcu bardzo ¶wieci rudo¶ci±- piekny ale nie dla mnie. cieszê siê, ¿e nie jest czarny oczywi¶cie. Zalezy mi na jasnym zimnym- popielatym br±zie.( taki jak mój naturalny).
Po dekolorze to chyba jeszcze wy¿sza szko³a jazdy Mo¿e warto poczekaæ na specjalistê? Wydaje mi siê, ¿e gdzie¶ kiedy¶ czyta³am, ¿e w³osy ³atwiej ³api± ciemne odcienie, trzeba wiêc stosowaæ o poziom czy dwa ja¶niejszy od po¿±danego.

Na moim monitorze przebijaj± te¿ czerwone refleksy, wiêc poleca³abym Ci siê zainteresowaæ czym¶ z koñcówk± MB. Za to co¶ z koñcówk± A (albo sam mix) powinien zneutralizowaæ rudo¶ci. Tutaj masz paletê. Tylko musisz prawdopodobnie za³o¿yæ, ¿e wyjdzie znacznie ciemniej, ni¿ na palecie (wobec tego nie próbuj raczej poziomu wy¿szego, ni¿ 6). Raczej nie ma u Ciebie z³ota, wiêc MB+A+(ewentualnie, bo to ¶liczny odcieñ) SB powinny daæ sobie radê z kasztanem

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

I jeszcze fajna strona Goldwella po polsku. Nasz problem ¶wietnie uchwycony w opisie Staycool Brunettes.

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
nanah - zapomnia³±¶ link a za³adowaæ
P.s. A W³osy masz na prawdê boooskie

kaiwona ty te¿ jak chcesz dawaj maila. Zobacz sobie na palecie profesjonalnej jaki Ty chcesz poziom(poziom 1 to czarny- poziomu 11 czy 12 b. jasny blond), jak masz w³osy na poziomie 6 czy 7 a chcesz mieæ na poziomie 8 czy 9 to trzeba rozja¶niæ u¿ywaj±c albo wy¿szego %oxydantu lud rozja¶niaczem, ale nie wiem jak takie w³osy po dekolorze siê zachowuj±. Rudy nautralizuje siê niebieskim/popielem a zó³ty/z³oty - fioletem/opalem

W³a¶nie, wiedzia³am, ¿e jeste¶ kopalni± wiedzy

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2012-10-22 o 10:40
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 19:39   #988
kaiwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Serdeczne Dziêki za szybka reakcjêPobuszowa³am w tych paletach i dziêki Twojemu wpisowi i wyjasnieniom wiem o co chodzi I teraz tak- z tego co zauwa¿y³am moje w³osy samieszank± 6N i jakby 7KG gdy za¶wieci s³oñce. Chcia³abym mieæ kolor podobny do twojego- ale po dekoloryzacji musza byæ roszkê jasniejsze- i skoro Ty zastosowa³a¶ 5MB plus 7 SB - to ja zerkne³am na jasniejsze- i wydaje mi siê,¿e opcja dla mnie to- 6MB plus 8 SB plus A-mix( ten niebieski)- ¿eby zgasi³ rudo¶æ- Myslisz,¿e tak mo¿e byæ? ( Tego A mixa mam dolac troszkê do mieszanki tych farb czy to robi siê osobno- pó¼niej, wczesniej?)- bo tego nie zakodowa³am .
kaiwona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 20:23   #989
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaiwona Poka¿ wiadomo¶æ
Serdeczne Dziêki za szybka reakcjêPobuszowa³am w tych paletach i dziêki Twojemu wpisowi i wyjasnieniom wiem o co chodzi I teraz tak- z tego co zauwa¿y³am moje w³osy samieszank± 6N i jakby 7KG gdy za¶wieci s³oñce. Chcia³abym mieæ kolor podobny do twojego- ale po dekoloryzacji musza byæ roszkê jasniejsze- i skoro Ty zastosowa³a¶ 5MB plus 7 SB - to ja zerkne³am na jasniejsze- i wydaje mi siê,¿e opcja dla mnie to- 6MB plus 8 SB plus A-mix( ten niebieski)- ¿eby zgasi³ rudo¶æ- Myslisz,¿e tak mo¿e byæ? ( Tego A mixa mam dolac troszkê do mieszanki tych farb czy to robi siê osobno- pó¼niej, wczesniej?)- bo tego nie zakodowa³am .
Ja u¿y³am 7 + 5, bo wcze¶niej mia³am po prostu 7SB i dokupi³am sobie 5, ¿eby sobie nieco przyciemniæ odcieñ. Tak¿e mo¿e byæ np. 6+6 albo 7+7, pewnie nawet lepiej

U mnie rudo¶æ siê zgasi³a raczej od razu po tej mieszance, ale z³oty mi przebija³, wiêc poprawi³am jeszcze czystym mixem A + P na 10 minut. Pomog³o

Mo¿liwe, ¿e wystarczy³oby Ci sama popielata farba, niekoniecznie mix (np. 7A zmieszany z 7MB), ale g³owy nie dam..

Wiesz, to wszystko to trochê kombinacji, czytania i miesi±ce prób. Tak¿e nigdy nie mia³abym pewno¶ci (nie bêd±c fryzjerk±), co Ci wyjdzie...Mam nadziejê, ¿e co¶ fajnego. Zdecydowanie jednak poczytaj sobie w±tek i zdecyduj na podstawie tych wszystkich informacji.

Pozdrawiam!
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-01, 21:10   #990
kaiwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Ja u¿y³am 7 + 5, bo wcze¶niej mia³am po prostu 7SB i dokupi³am sobie 5, ¿eby sobie nieco przyciemniæ odcieñ. Tak¿e mo¿e byæ np. 6+6 albo 7+7, pewnie nawet lepiej

U mnie rudo¶æ siê zgasi³a raczej od razu po tej mieszance, ale z³oty mi przebija³, wiêc poprawi³am jeszcze czystym mixem A + P na 10 minut. Pomog³o

Mo¿liwe, ¿e wystarczy³oby Ci sama popielata farba, niekoniecznie mix (np. 7A zmieszany z 7MB), ale g³owy nie dam..

Wiesz, to wszystko to trochê kombinacji, czytania i miesi±ce prób. Tak¿e nigdy nie mia³abym pewno¶ci (nie bêd±c fryzjerk±), co Ci wyjdzie...Mam nadziejê, ¿e co¶ fajnego. Zdecydowanie jednak poczytaj sobie w±tek i zdecyduj na podstawie tych wszystkich informacji.

Pozdrawiam!
Dziekujê Ci bardzo- w takim razie zmieszam te popiele i zobacze efekt i dam znaæ Równie¿ pozdrawiam!!!
kaiwona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.