Zmarszczki pod oczami... u 14-latki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-11, 17:13   #1
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117

Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!


Cześć dziewczyny.

Błagam was o pomoc, już nie wiem co mam robić. Pod oczami mam zmarszczki jak u 40-letniej kobiety, a mam dopiero 14 lat! Nie pojawiły mi się dopiero niedawno. Mam je odkąd pamiętam, zaczęły mnie martwić już pamiętam rok temu, ale nie przejmowałam się nimi zbytnio. Wcześniej ich nawet nie zauważałam, ale co taki dzieciak by się zajmował wyglądem. Niestety teraz bardzo mi przeszkadzają. Z daleka może tego nie widać, ale z bliska to wygląda okropnie. Mam takie dwie kreski pod każdym okiem. Ale nie takie delikatniutkie słabe ryski, tylko dwie głębokie kreski. Już nie wiem co robić. Przecież nie będę się smarować kremami przeciwzmarszczkowymi mojej mamy kiedyś już nawet próbowałam jej krem pod oczy ale się opamiętałam że takie kremy to nie dla mnie i bardziej zaszkodzą niż pomogą i szybko przestałam.

Proszę, pomóżcie, co mam robić ? Iść do dermatologa czy jak ?


P.S Nie wiedziałam kompletnie jaką dać kategorię, także z góry przepraszam

Edytowane przez Ciasteczko56
Czas edycji: 2012-02-11 o 17:14
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 17:23   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Kazdy ma jakieś tam zmarszczki pod oczami Pierwsze co zrobić: to się nie przejmować Rzeczywiście używanie kremów pod oczy dla dojrzałych kobiet to nie najlepszy pomysł, ale możesz spróbować używać delikatnego żelu Flos lek (poczytaj na kwc) z apteki. Używałam go, jest bardzo delikatny, krzywdy nie zrobi, a wygładza, lekko napina i nawilza skórę
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:50   #3
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Błagam was o pomoc, już nie wiem co mam robić. Pod oczami mam zmarszczki jak u 40-letniej kobiety, a mam dopiero 14 lat! Nie pojawiły mi się dopiero niedawno. Mam je odkąd pamiętam, zaczęły mnie martwić już pamiętam rok temu, ale nie przejmowałam się nimi zbytnio. Wcześniej ich nawet nie zauważałam, ale co taki dzieciak by się zajmował wyglądem. Niestety teraz bardzo mi przeszkadzają. Z daleka może tego nie widać, ale z bliska to wygląda okropnie. Mam takie dwie kreski pod każdym okiem. Ale nie takie delikatniutkie słabe ryski, tylko dwie głębokie kreski. Już nie wiem co robić. Przecież nie będę się smarować kremami przeciwzmarszczkowymi mojej mamy kiedyś już nawet próbowałam jej krem pod oczy ale się opamiętałam że takie kremy to nie dla mnie i bardziej zaszkodzą niż pomogą i szybko przestałam.

Proszę, pomóżcie, co mam robić ? Iść do dermatologa czy jak ?


P.S Nie wiedziałam kompletnie jaką dać kategorię, także z góry przepraszam
pokaż zdjęcie oczka zobaczymy czy rzeczywiscie takie duże sa

może sie nie ma co przejmowac ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:07   #4
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Hm aparat mam rozładowany, a ze zdjęcia z komórki nie wiele będzie widać narysowałam coś na wzór moich zmarszczek na komputerze, ale nie chce się tu ten obrazek załadować. Nie wiem jak je opisać, to poprostu dwie półkoliste kreski pod każdym okiem. Wiem, że może przesadzam z nimi, bo nie są aż tak straszne ale nic na to nie poradzę, że jest mi przykro, gdy widzę, że moje koleżanki nie mają czegoś takiego tylko ja. Wiecie co można z tym zrobić ? Nie ma przecież kremów pod oczy dla dziewczyn w moim wieku I czy powinnam iść do dermatologa ? Pomógłby mi może. Już sama nie wiem. Smaruję skórę pod oczami kremem bambino, ale czy to dobry pomysł ? Czy on mi nie zaszkodzi ? Proszę, pomóżcie, odpowiedzcie mi proszę na te wszystkie pytania
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:49   #5
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

hm to może jakis olej wypróbuj np. jojoba(nienajtanszy) avokado, ze słodkich migdałów,z czarnuszki?

ciezko mi doradzic, a krem bambino uzywam tylko na usta.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 19:49   #6
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

a jak myślicie warto iść do dermatologa ? może on by coś poradził, bo jak powiedziałam o tym mamie to mnie wyśmiała
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:35   #7
floweriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 20
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Ja polecam Ci żel z Flos-lek ze świetlikiem, możesz pójść do dermatologa, ale wątpie, że pomoże - jesteś za młoda. W Rossmannie jest też fajny krem przeciwzmarszczkowy z firmy Alterra (ta naturalna seria). Niewiele jestem Ci w stanie pomóc, ale może zamiast do dermatologa wybierz się do dobrej kosmetyczki po radę? Może "taka Twoja uroda"? Nie lubię tego wyrażenia, ale czasem jest na miejscu. Mi w wieku 20 lat siwieją włosy, więc wszystko jest możliwe .
floweriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 21:42   #8
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

kup w aptece maść z witaminą A (koszt poniżej 3zł) i smaruj pod oczami - powinno pomóc trochę na te zmarszczki
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 20:20   #9
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Dziękuję za odpowiedzi, wiem, że głupio, że w ogóle to tu piszę z tymi zmarszczkami, bo pewnie się śmiejecie w duchu z tego mojego ''wielkiego problemu'' no ale hm trudno.
Chciałabym się jednak dowiedzieć do dałaby mi ta maść z witaminą A i ten żel Flos lek, bo ten trzeci zaproponowany mi preparat odpada bo u mnie w mieście nie ma rossmanu
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:18   #10
ociupinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 16
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Może są to zmarszczki, ale młoda jesteś, to sprawdź inne przyczyny, np. podobnie mogą wyglądać tzw. fałdy Dennie Morgana ( dennie morgan folds) - inaczej nazywane objawem Morgana. Sprawdź może zdjęcia w necie i porównaj do swoich. Czasem to wygląda jak podwójna dolna powieka, albo takie jakby dwie zmarszczki, powstają pod oczami nawet u dzieci. Prawdopodobna przyczyna to ukryta alergia lub AZS, często ukryte( atopowe zapalenie skóry), czasem pomaga jakiś preparat antyalergiczny, wapno, loratydyna, lub wyeliminowanie alergenu ( często jest to mleko, czasem gluten) Warto się zastanowić, czy nie ma innych objawów, np. swędzenia skóry po jakimś jedzeniu, itp.Zdarza się, że alergizują też np.lamblie w organizmie (dają czasem objawy podobne do AZS). Znam osoby, którym podwójne krechy się sporo zmniejszyły po lekach na alergię lub wyeliminowaniu alergenu.
ociupinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 15:58   #11
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi, wiem, że głupio, że w ogóle to tu piszę z tymi zmarszczkami, bo pewnie się śmiejecie w duchu z tego mojego ''wielkiego problemu'' no ale hm trudno.
Chciałabym się jednak dowiedzieć do dałaby mi ta maść z witaminą A i ten żel Flos lek, bo ten trzeci zaproponowany mi preparat odpada bo u mnie w mieście nie ma rossmanu
ja sie wcale nie smieję
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-14, 16:46   #12
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

poniekąd cię rozumiem bo z tego co pamiętam też się kiedyś tym przejmowałam,raczej nie są to zmarszczki ale takie jakby linie około-zmarszczkowe, nie wiem jak się to dokładnie nazywa;
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 18:39   #13
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Maśc z wit. A dostaniesz w kazdej aptece, jednak musisz uwazac, aby nie dostala ci sie do oczu
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 18:46   #14
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez ociupinek Pokaż wiadomość
Może są to zmarszczki, ale młoda jesteś, to sprawdź inne przyczyny, np. podobnie mogą wyglądać tzw. fałdy Dennie Morgana ( dennie morgan folds) - inaczej nazywane objawem Morgana. Sprawdź może zdjęcia w necie i porównaj do swoich. Czasem to wygląda jak podwójna dolna powieka, albo takie jakby dwie zmarszczki, powstają pod oczami nawet u dzieci. Prawdopodobna przyczyna to ukryta alergia lub AZS, często ukryte( atopowe zapalenie skóry), czasem pomaga jakiś preparat antyalergiczny, wapno, loratydyna, lub wyeliminowanie alergenu ( często jest to mleko, czasem gluten) Warto się zastanowić, czy nie ma innych objawów, np. swędzenia skóry po jakimś jedzeniu, itp.Zdarza się, że alergizują też np.lamblie w organizmie (dają czasem objawy podobne do AZS). Znam osoby, którym podwójne krechy się sporo zmniejszyły po lekach na alergię lub wyeliminowaniu alergenu.

Dziękuję za odpowiedź
Wpisałam w google grafika te pojęcie i wyskoczyło mi mnóstwo zdjęć, więc tak do końca nie wiem które z nich przedstawia te fałdy Dennie Morgana. Z tych zdjęć wybrałam jedno, które najlepiej z wszystkich przypomina wygląd moich zmarszczek,wyglądają one dokładnie tak jak u tego dziecka. Czy to są te fałdy Dennie Morgana ?

P.S Zauważyłam, że to dziecko ma pod jednym okiem, tam gdzie jest napis wizaz, mniej zmarszczek niż pod drugim. Ale ja mam pod każdym okiem jednakowe zmarszczki, takie jak pod tym okiem po prawej stronie. Mam nadzieję że napisałam zrozumiale
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.b.jpg (12,0 KB, 189 załadowań)

Edytowane przez Ciasteczko56
Czas edycji: 2012-02-14 o 18:52
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 19:42   #15
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Maśc z wit. A dostaniesz w kazdej aptece, jednak musisz uwazac, aby nie dostala ci sie do oczu

dziękuję, ja wiem, że ją się kupuje w aptece, chciałabym wiedzieć tylko, jakie efekty by mi dała
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 20:02   #16
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
dziękuję, ja wiem, że ją się kupuje w aptece, chciałabym wiedzieć tylko, jakie efekty by mi dała
Ja uzywam ją głownie na ręce i usta, pod oczy probowałam, ale je podrażnia (moze to dlatego, ze nosze soczewki i sa dosc wrazliwe); Zarowno na rekach jak i na ustach sprawdza sie cudownie, a moje rece to naprawde pobojowisko, szczegolnie przy takiej pogodzie i atopowej skorze
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 20:44   #17
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja uzywam ją głownie na ręce i usta, pod oczy probowałam, ale je podrażnia (moze to dlatego, ze nosze soczewki i sa dosc wrazliwe); Zarowno na rekach jak i na ustach sprawdza sie cudownie, a moje rece to naprawde pobojowisko, szczegolnie przy takiej pogodzie i atopowej skorze
dziękuję za odpowiedź ale mi chodziło o to czy ta maść da jakieś efekty na te zmarszczki
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 20:48   #18
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź ale mi chodziło o to czy ta maść da jakieś efekty na te zmarszczki
No ale kto ma ci powiedziec, jak cos zadziala na ciebie? Wyciaganac szklana kule? Niestety, bez testowania nie da sie okreslic, zostaly polecone ci produkty, ktore moga pomoc, teraz nie pozostaje ci nic innego jak testowac
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 23:40   #19
ociupinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 16
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Wpisałam w google grafika te pojęcie i wyskoczyło mi mnóstwo zdjęć, więc tak do końca nie wiem które z nich przedstawia te fałdy Dennie Morgana. Z tych zdjęć wybrałam jedno, które najlepiej z wszystkich przypomina wygląd moich zmarszczek,wyglądają one dokładnie tak jak u tego dziecka. Czy to są te fałdy Dennie Morgana ?

P.S Zauważyłam, że to dziecko ma pod jednym okiem, tam gdzie jest napis wizaz, mniej zmarszczek niż pod drugim. Ale ja mam pod każdym okiem jednakowe zmarszczki, takie jak pod tym okiem po prawej stronie. Mam nadzieję że napisałam zrozumiale

Tak, przypuszczalnie są to fałdy Morgana, przeważnie są jednakowe, czasem są większe i tworzą worki pod oczami, a czasem tylko po 2 zmarszczki ( tzn. jak objawy np. alergii się nasilają, to mogą powstać większe zmarszczki i worki, a jak alergia czy azs słabnie okresowo, to ten objaw też jest mniejszy) Niektórzy nigdy nie mają zdiagnozowanego azs, bo nie mają objawów czynnego azs i nie wiedzą o nim, jeśli np. alergia na mleko nie daje u nich objawów skórnych, takich jak swędzące miejsca na skórze, ale mają np. genetyczną skłonność i wtedy objaw morgana jest, a sporadycznie pojawiających się oznak alergii nie kojarzy się z azs. Zresztą lekarze, nawet ci leczący alergików rzadko wspominają o fałdach morgana, chociaż jest to jedna z cech potwierdzających azs. Podobne objawy jak azs mogą dawać wg niektórych lekarzy jacyś ukryci lokatorzy (np. lamblie) ale trudno mi powiedzieć, czy wtedy też występuje fałd morgana. Jeśli jest od urodzenia, to raczej skłonność do azs. Być może masz fałd morgana, a nie zmarszczki, pogugluj i poczytaj na ten temat.
ociupinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 13:39   #20
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
No ale kto ma ci powiedziec, jak cos zadziala na ciebie? Wyciaganac szklana kule? Niestety, bez testowania nie da sie okreslic, zostaly polecone ci produkty, ktore moga pomoc, teraz nie pozostaje ci nic innego jak testowac

Ale nie, nie ! ty mnie źle zrozumiałaś! Ktoś zaproponował mi tu smarowanie tych zmarszczek tą maścią i zapytałam tu na forum co dałaby to maść, bo chciałam wiedzieć jaki efekt by dała bo nie wiedziałam czemu ta osoba mi ją zaproponowała, nie wiedziałam w czym to pomoze. I ty napisałaś że ją się kupuje w aptece, co akurat wiedziałam więc ja odpisałam że wiem i że chcę wiedzieć jedynie jakie efekty da na te zmarszczki. No myślałam że będzie tu ktoś wiedzieć skoro mi ten ktoś zaproponował. No bo chyba nie zaproponował bez powodu. Ale chciałam wiedzieć czy warto kupować. I nie wiem czemu pisalaś że pomaga na ręce itd, skoro wątek jest tylko o zmarszczach i tylko one mnie interesują ale dziękuje Wiem że to ty nie proponowałaś mi tej maści ale myslałam ze moze wiesz. O to chodzilo, nie wiem czy zrozumialas bo wiem ze strasznie nieskładnie napisałam W kazdym razie dziękuje za odpowiedz

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ociupinek Pokaż wiadomość
Tak, przypuszczalnie są to fałdy Morgana, przeważnie są jednakowe, czasem są większe i tworzą worki pod oczami, a czasem tylko po 2 zmarszczki ( tzn. jak objawy np. alergii się nasilają, to mogą powstać większe zmarszczki i worki, a jak alergia czy azs słabnie okresowo, to ten objaw też jest mniejszy) Niektórzy nigdy nie mają zdiagnozowanego azs, bo nie mają objawów czynnego azs i nie wiedzą o nim, jeśli np. alergia na mleko nie daje u nich objawów skórnych, takich jak swędzące miejsca na skórze, ale mają np. genetyczną skłonność i wtedy objaw morgana jest, a sporadycznie pojawiających się oznak alergii nie kojarzy się z azs. Zresztą lekarze, nawet ci leczący alergików rzadko wspominają o fałdach morgana, chociaż jest to jedna z cech potwierdzających azs. Podobne objawy jak azs mogą dawać wg niektórych lekarzy jacyś ukryci lokatorzy (np. lamblie) ale trudno mi powiedzieć, czy wtedy też występuje fałd morgana. Jeśli jest od urodzenia, to raczej skłonność do azs. Być może masz fałd morgana, a nie zmarszczki, pogugluj i poczytaj na ten temat.

Dziękuję. Poczytałam trochę o tym w internecie i w sumie nie wiem co z z tym zrobić. Iść do lekarza ? Zrobić jakieś badania ? Kupić jakieś leki ? Mleka nie piję już od tygodnia bo lekarka od alergi mi kazała nie pić ale zmarszczki wcale sie nie zmniejszyły, więc wątpię, że to od mleka. Co robić ? proszę o pomoc

Edytowane przez Ciasteczko56
Czas edycji: 2012-02-15 o 13:06
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 21:58   #21
ociupinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 16
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Poczytałam trochę o tym w internecie i w sumie nie wiem co z z tym zrobić. Iść do lekarza ? Zrobić jakieś badania ? Kupić jakieś leki ? Mleka nie piję już od tygodnia bo lekarka od alergi mi kazała nie pić ale zmarszczki wcale sie nie zmniejszyły, więc wątpię, że to od mleka. Co robić ? proszę o pomoc
Skoro alergolog nie każe ci jeść mleka, to coś jest na rzeczy, ale tydzień to za mało, przy alergiach czasem trzeba kilku miesięcy, by jakieś skutki się zmniejszały. Alergolog może zdiagnozować czy to azs i czasem wie, co to fałdy morgana , ale nie licz na to, że będzie się specjalnie martwił twoimi fałdami Poza tym poobserwuj się sama, czy zdarza ci się np. swędzenie skóry , (często nóg), szorstka skóra na nogach ( coś jak gęsia skórka) albo buzi, jakieś katary bez przeziębienia lub częste infekcje, plamy na języku, zaczerwienienia na skórze, itp, czasem objawy są naprawdę mało zauważalne i nie łączone z alergią.

Co możesz jeszcze zrobić, to sprawdzić, czy nie ma candidy( jeśli lubisz słodycze) i pasożytów, najlepiej znajdź laboratorium, gdzie robią badania z 3 próbek zbieranych przez tydzień ( w warszawie robi to labolatorium Felix) Nie wiem wprawdzie, czy tacy "lokatorzy" mają bezpośredni wpływ na fałdy, ale na pewno pogarszają azs, który te fałdy powoduje ...

Co do leków, niektóre antyhistaminowe są bez recepty, ale nic nie bierz bez porozumienia ze specjalistą od alergii, bo czasem wystarczy sprawdzić, co uczula i odstawić to, często jest to właśnie mleko i gluten.
ociupinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 19:45   #22
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Zmarszczki pod oczami... u 14-latki!

To nie są żadne zmarszczki tylko naturalne bruzdy. Spoko, zmarszczki jeszcze zdążą ci się pojawić ale teraz nie dramatyzuj.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.