Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-09, 15:10   #1
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Lightbulb

Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!


Wyczytałam w jakimś kobiecym pisemku, że wiele aktorek i modelek używa wazeliny jako kremu do twarzy i że to ich sekret dobrego wyglądu. Najlepsze było to, że napisali, że wazelina nie powoduje wyprysków, a dzięki niej można się ich nawet pozbyć . Poza tym, że doskonale nawilża i w ogóle jest świetna. Nie chciało mi sie w to wierzyć, bo wazelina jest przeciez tłusta. Owszem używałam jej z powodzeniem jako "krem" pod oczy, ale o całej twarzy nigdy nie pomyślałam nawet. W każdym razie jako, ze lubie eksperymenty postanowiłam spróbować i posmarowałam twarz na noc cienką warstwą wazeliny i ...rano byłam w szoku. Żadnych wyprysków, skóra gładziutka i miękka, nawilżona. Była to zwykła wazelina, jaką można kupić w każdym markecie, taka duża, bezzapachowa. Dodam, że cerę mam mieszaną i od czasu do czasu spotykają mnie jakieś niespodzianki [czyt. pryszcze] Na dzień, czy pod podkład jak na razie nie stosowałam wazeliny i chyba tego nie zrobię, ale na noc jest naprawdę świetna. Może dlatego, że wazelina jest naturalna i nie posiada tych wszystkich chemicznych składników. Pewnie nie każdemu bedzie pasowała, wiadomo, ale myślę, że warto spróbować W każdym razie jak sie odważycie użyć wazeliny zamiast kremu to napiszcie bo jestem bardzo ciekawa efektów u innych. Acha, jeżeli chodzi o zapychanie czy zaskórniki na razie brak, a stosuję od jakiś dwóch tygodni.

Edytowane przez maxi82
Czas edycji: 2010-05-11 o 10:57
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 15:17   #2
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Wazeliny uzywałam jak do tej pory tylko na spierzchniete usta,to ci dopiero nie pomyslala bym że mozna stosowac jako krem jestem ciekawska wiec sprobuje jak to działa
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 15:17   #3
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

o!widzę nowy cud-kosmetyk hehe zobaczymy
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 15:21   #4
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomości: 589
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Chyba sobie sprawię tą wazelinę, skoro jest taka cudowna
nika_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:24   #5
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
o!widzę nowy cud-kosmetyk hehe zobaczymy
hehe, na wizażu to już chyba norma takie cuda kosmetyczne. Osobiście zawdzięczam wizażowi cud - puder czyli mąkę zimniaczaną, więc może akurat odwdzięczę się tą wazelinką Wazelina za mąkę
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:40   #6
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Wyczytałam w jakimś kobiecym pisemku, że wiele aktorek i modelek używa wazeliny jako kremu do twarzy i że to ich sekret dobrego wyglądu.
Taaa jasne...Każda aktorka, która wciska taki kit z wazelina ma za uszami sznurki po liftingu
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:44   #7
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

używam wazeliny na skórę pod oczami, gdy jakieś naczynko mi się powiększy lub pęknie, wtedy nakładam grubszą warstwę na noc a rano problemu nie ma. W tej sytuacji uważam wazelinę na niezbędnik, ale że można ją nakładać na całą twarz to bym nie pomyślała, wydaje się zbyt tłusta, cóż trzeba będzie przetestować
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 16:46   #8
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
Taaa jasne...Każda aktorka, która wciska taki kit z wazelina ma za uszami sznurki po liftingu
No to jasne, że nie ma kremu (czy czegoś tam) - cudu bo wszystko od genów (albo operacji) zależy i tyle. Ale buzkę trzeba czymś smarować, no nie...
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:47   #9
wisienka_com
Raczkowanie
 
Avatar wisienka_com
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: east coast
Wiadomości: 444
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Wyczytałam w jakimś kobiecym pisemku, że wiele aktorek i modelek używa wazeliny jako kremu do twarzy i że to ich sekret dobrego wyglądu. Najlepsze było to, że napisali, że wazelina nie powoduje wyprysków, a dzięki niej można się ich nawet pozbyć . Poza tym, że doskonale nawilża i wogóle jest świetna. Nie chciało mi sie w to wierzyć, bo wazelina jest przeciez tłusta. Owszem używałam jej z powodzeniem jako krem do oczu, ale o całej twarzy nigdy nie pomyślałam nawet. W każdym razie jako, ze lubie eksperymenty postanowiłam spróbować i posmarowałam twarz na noc cienką warstwą wazeliny i ...rano byłam w szoku. Żadnych wyprysków, skóra gładziutka i miękka, nawilżona. Była to zwykła wazelina, jaką można kupić w każdym markecie, taka duża, bezzapachowa. Dodam, że cerę mam mieszaną i od czasu do czasu spotykają mnie jakieś niespodzianki [czyt. pryszcze] Na dzień, czy pod podkład jak na razie nie stosowałam wazeliny i chyba tego nie zrobię, ale na noc jest naprawdę świetna. Może dlatego, że wazelina jest naturalna i nie posiada tych wszystkich chemicznych składników. Pewnie nie każdemu bedzie pasowała, wiadomo, ale myślę, że warto spróbować W każdym razie jak sie odważycie użyć wazeliny zamiast kremu to napiszcie bo jestem bardzo ciekawa efektów u innych. Acha, jeżeli chodzi o zapychanie czy zaskórniki na razie brak, a stosuję od jakiś dwóch tygodni.
a jakiej wazeliny używasz ?
i czy wazelina nie jest przypadkiem zaskórnikotwórcza ?

ps. Tyra Banks (czarnoskóra modelka) w swoim talk show "TYRA" właśnie zdradziła ten "sekret" że ponoć używa wazeliny jako kremu na twarz ...
__________________
Naku Penda Piya-Naku Taka
Piya-Mpenziwe
wisienka_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:54   #10
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez wisienka_com Pokaż wiadomość
a jakiej wazeliny używasz ?
i czy wazelina nie jest przypadkiem zaskórnikotwórcza ?
Na mojej jest napisane : petroleum jelly, equate. Jest to taka zwykła, duża (212g) bez zadnych dodatków zapachowych (typu malinowa, truskawkowa) biała wazelina. Co do zaskórników to na dłuższa metę nie wiem. Jak napisałam stosuję wazelinę od dwóch tygodni i zaskórniki na razie się nie pojawiają. Co będzie dalej, zobaczymy.
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 17:51   #11
bluszko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

o tak tez uzywam wazeliny i to jest bardzo dobre , meczyłam sie z sucha i luszczaca skora od bardzo dawna i wazelina mi niesamowicie pomogla, uzywam takiej malutkiej w bialym pudeleczku
skóre mam niesamowicie mieka i gladka, az sama sie nia zachwycam ;-) za pierwszym razem nie moglam sie nadziwic
bluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 18:02   #12
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

No nie pomyślałabym... wazelina... może ja mam w domu jakąś trefnięta, bo zapach jest drazniący i mi nie odpowiada, a na usta spróbowałam ale zaraz starłam bo jakoś dziwnie. Może kupię nową, małe opakowanie i spróbuję bo to bardzo ciekawe a jakie obiecujące...
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:02   #13
Motylek7
Rozeznanie
 
Avatar Motylek7
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 881
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Wypróbuję i dam znać
__________________

Motylek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:11   #14
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Probowalm tego sposobu-mnie po 3 dniach zapchala-zreszta nie czulam zadnego nawilzenia -nakladalam naprawde cienka warstwe.

Nie wierze w zbawienne dzialnie wazeliny-gdyby byla taka dobra to wszystkie inne koncerny kosmetyczne by zbankrutowaly bo kazdy zadowolil by sie wazelina za $3.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:12   #15
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Ja stosuje pod oczy ale zaczne tez moze na cala twarz dzieki za pomysl!
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:14   #16
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

odradzam na cala twarz!, chyba, ze ktos ma bardzo sucha skóre i to miejscowo, wazelina nie nawilża tylko natłuszcza i strasznie sie swieci wiec na dzien odpada wg mnie to jeden wielki zapychacz, najlepsza jest do ust, lepsza niz wiekszosc pomadek
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:15   #17
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez Martek88 Pokaż wiadomość
odradzam na cala twarz!, chyba, ze ktos ma bardzo sucha skóre i to miejscowo, wazelina nie nawilża tylko natłuszcza i strasznie sie swieci wiec na dzien odpada wg mnie to jeden wielki zapychacz, najlepsza jest do ust, lepsza niz wiekszosc pomadek
Zgadzam sie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:17   #18
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

moja mama uzywa wazeliny +kremu nivea do wtarzy i ciala i nic poza tym,ja sie torche boje ze mnie pozapycha :/ ale jestem tak przesuszona ze chyba zaczne sie sama wazleka smarowac dma znac hehe
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 20:07   #19
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Probowalm tego sposobu-mnie po 3 dniach zapchala-zreszta nie czulam zadnego nawilzenia -nakladalam naprawde cienka warstwe.

Nie wierze w zbawienne dzialnie wazeliny-gdyby byla taka dobra to wszystkie inne koncerny kosmetyczne by zbankrutowaly bo kazdy zadowolil by sie wazelina za $3.
Nie można tak generalizować, bo nie ma przecież jednego uniwersalnego kremu, a wazelina na pewno jednym będzie służyła a innym nie. To zależy od rodzaju skóry. Tak samo jak kremy, nie każdemu pasuje to samo. Mi wazelina służy, a z tego co przeczytałam do tej pory to nie tylko ja jestem z niej zadowolona. Mi akurat skórę nawilżyła i nie zapchała (jak do tej pory), więc dla jednych może być wybawieniem, a dla innych wręcz przeciwnie. Podobnie jak z oliwką, o której swego czasu był wątek. Niby nie jest przeznaczona do twarzy i też tłusta, (a jednak zapobiegała świeceniu skóry), a wiele osób było nią zachwyconych. Nie każdy zadowoli się wazeliną, tak samo jak nie każdy zadowoli się tym samym kremem. W każdym razie ja jestem bardzo zadowolona z efektów dlatego podzieliłam sie tym z wizażankami
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-10, 23:44   #20
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

mam cerę mieszaną. pare tygodni temu właśnie wysmarowałam twarz wazeliną, ponieważ miałam strasznie przesuszoną skórę. Efekt był tragiczny. Przez pare dni nie mogłam nakładać żadnych pudrów bo mi poprostu zjeżdzały po godzinie i twarz sie "pociła", a o pryszczach już nie wspomnę.
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 00:02   #21
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Nie można tak generalizować, bo nie ma przecież jednego uniwersalnego kremu, a wazelina na pewno jednym będzie służyła a innym nie. To zależy od rodzaju skóry. Tak samo jak kremy, nie każdemu pasuje to samo. Mi wazelina służy, a z tego co przeczytałam do tej pory to nie tylko ja jestem z niej zadowolona. Mi akurat skórę nawilżyła i nie zapchała (jak do tej pory), więc dla jednych może być wybawieniem, a dla innych wręcz przeciwnie. Podobnie jak z oliwką, o której swego czasu był wątek. Niby nie jest przeznaczona do twarzy i też tłusta, (a jednak zapobiegała świeceniu skóry), a wiele osób było nią zachwyconych. Nie każdy zadowoli się wazeliną, tak samo jak nie każdy zadowoli się tym samym kremem. W każdym razie ja jestem bardzo zadowolona z efektów dlatego podzieliłam sie tym z wizażankami
Zgadzam sie-ja tez wypowiedzialam swoje zdanie -mi nie sluzy ani wazelina ani oliwka-zreszta z moja wrazliwa cere nie sluzy mi okolo 95% kosmetykow ehhhh

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 00:40   #22
bluszko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Jezeli ktos ma rozszezone pory to radze uwazac i nalozyc tylko na przesuszone miejsca, ja robie tak-na noc nakladam wazeline i rano jak wstaje myje twarz a potem przecieram tonikiem . Faktycznie kiedys nalozylam puder i tez ze mnie splynal wcale sie nie trzymal ,dlatego przemywam twarz tonikiem zanim naloze makijaz i nie uzywam wazeliny zbyt czesto.
bluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 00:54   #23
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Hmm ... ja co prawda trochę zboczę z tematu, ale ...

Parę z Was napisało, że używa wazeliny pod oczy. Mój kolega, który jest lekarzem zrobił mi niezłe kazanie, gdy powiedziałam mu, że kładę pod oczy wazelinę lub krem Nivea. Podobno naczynka (chyba właśnie one )pod wypływem takich specyfików puchną, a po dłuższym używaniu skóra rozleniwia się i nie będzie w stanie sama siebie zregenerować i nawilżyć. To było z jakiś rok temu i od tamtego czasu kładę pod oczy tylko filtr (na noc nic) i rzeczywiście moje spojrzenie jest jakieś zdrowsze, a moje wory (nigdy nie miałam cieni pod oczami) zniknęły.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 11:09   #24
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa Pokaż wiadomość
Hmm ... ja co prawda trochę zboczę z tematu, ale ...

Parę z Was napisało, że używa wazeliny pod oczy. Mój kolega, który jest lekarzem zrobił mi niezłe kazanie, gdy powiedziałam mu, że kładę pod oczy wazelinę lub krem Nivea. Podobno naczynka (chyba właśnie one )pod wypływem takich specyfików puchną, a po dłuższym używaniu skóra rozleniwia się i nie będzie w stanie sama siebie zregenerować i nawilżyć. To było z jakiś rok temu i od tamtego czasu kładę pod oczy tylko filtr (na noc nic) i rzeczywiście moje spojrzenie jest jakieś zdrowsze, a moje wory (nigdy nie miałam cieni pod oczami) zniknęły.
Czy zatem jeśli nakładam wazelinę punktowo w razie awarii (powiększone naczynko krwionośne) to to też jest niezdrowe?? Zazwyczaj po jednej aplikacji na noc naczynko mi znikało i zawsze myślałam że to dobry wpływ wazeliny.
P.S. jeśli można wiedzieć, jakie filtry stosujesz??
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 11:25   #25
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

No ja też jestem trochę zdezorientowana . O używaniu wazeliny do twarzy niedawno przeczytałam, ale do skóry wokół oczu to już bardzo dawno temu słyszałam wypowiedz lekarza, jakiegoś specjalisty, że ma bardzo dobre własiwości właśnie dla skóry wokół oczu. A krem nivea też rozleniwia skórę?? W tvnStyle, w tym programie z Klaudią Carlos, mówili, ze jak najbardziej możn używać kremów do twarzy także do skóry wokół oczu. Z tego co wiem to oni zawsze konsultują sie z lekarzami i innymi specjalistami. Mam mętlik w głowie
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 11:52   #26
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Mam tłustą cerę. Czy mogę stosować wazelinę?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 13:44   #27
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez blush Pokaż wiadomość
Czy zatem jeśli nakładam wazelinę punktowo w razie awarii (powiększone naczynko krwionośne) to to też jest niezdrowe?? Zazwyczaj po jednej aplikacji na noc naczynko mi znikało i zawsze myślałam że to dobry wpływ wazeliny.
P.S. jeśli można wiedzieć, jakie filtry stosujesz??
Nie mam problemów z naczynkami - miałam za to worki pod oczami (tuż przy rzęsach). I rzeczywiście w moim przypadku to się sprawdziło. Nie wiem, jak wazelina ma się do naczynek, niestety ...

Ps. Avene, mleczko do ciała 50+
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 13:47   #28
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
No ja też jestem trochę zdezorientowana . O używaniu wazeliny do twarzy niedawno przeczytałam, ale do skóry wokół oczu to już bardzo dawno temu słyszałam wypowiedz lekarza, jakiegoś specjalisty, że ma bardzo dobre własiwości właśnie dla skóry wokół oczu. A krem nivea też rozleniwia skórę?? W tvnStyle, w tym programie z Klaudią Carlos, mówili, ze jak najbardziej możn używać kremów do twarzy także do skóry wokół oczu. Z tego co wiem to oni zawsze konsultują sie z lekarzami i innymi specjalistami. Mam mętlik w głowie
Jak widać zdania są podzielone. Od pewnej wizażystki słyszałam, że w moim wieku powinnam stosować kremu przeciwzmarszczkowe wokół oczu (w myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć"), za to od kolegi, że skóra tak się rozleniwi, że potem nie będzie w stanie funkcjonować bez kremów i na dodatek coraz to mocniejszych,a taki pogląd istnieje, bo zarabiają na tym wszystkie firmy kosmetyczne. Uwierzyłam koledze. Używam filtrów, by skóra nie była narażona na działanie słońca i od wszelkich wspaniałych specyfików na twarz trzymam się z daleka.

Aha, rada kosmetyczki tym bardziej mnie zdziwiła, bo miałam wtedy 20 lat (to było jakieś pół roku temu).
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 14:10   #29
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa Pokaż wiadomość
Nie mam problemów z naczynkami - miałam za to worki pod oczami (tuż przy rzęsach). I rzeczywiście w moim przypadku to się sprawdziło. Nie wiem, jak wazelina ma się do naczynek, niestety ...

Ps. Avene, mleczko do ciała 50+
Dzięki za informacje Na filtry chyba najwyższa pora się zdecydować a kwestię wazeliny muszę dogłębnie sprawdzić żeby sobie nie szkodzić w przyszłości.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 14:57   #30
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Wazelina zamiast kremu do twarzy - rewelacja!!

Wazelina wazelinie nierówna. Tobie pasuje wazelina konkretnej firmy,ale to nie oznacza,że każda wazelina ma taki sam skład i że każda wazelina będzie tak samo działać na Twoją skórę

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Na mojej jest napisane : petroleum jelly, equate. Jest to taka zwykła, duża (212g) bez zadnych dodatków zapachowych (typu malinowa, truskawkowa) biała wazelina. Co do zaskórników to na dłuższa metę nie wiem. Jak napisałam stosuję wazelinę od dwóch tygodni i zaskórniki na razie się nie pojawiają. Co będzie dalej, zobaczymy.
Moja wazelina składa się tylko i wyłącznie z Petrolatum,a sama kiedyś widziałam wazelinę ze składem jakiś 20 pozycji
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-02 13:39:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.