Sukienka na wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-12, 15:16   #1
szumi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 13

Sukienka na wesele


Dziewczyny poratujcie
Kupiłam sobie wczoraj sukienke na wesele znajomych, coś takiego:
http://sklep.lacocco.pl/upLoad/produ...4454141100.jpg (podobna do tej którą ma pani po prawej, również w niebieskie kwiatki, tylko drobne i do tego ma w tali taki hm... błękitny paseczek, co do materiału- ma jasną, świecącą podszewkę i na to delikatny materiał w kwiatki). Do tego chciałam założyć drobne, perełkowe kolczyki, branzoletke i naszyjnik. Chodzi mi o to, żebywyglądać świeżo i dziewczęco
Jednak dzisiaj zaczęłam przeglądać weselne kreacje w necie i nasuneły mi się 2 pytania:
1- czy ta sukienka nie jest za skromna? nie chce wyglądać jak beza, ani jak tandatna, świecąca dziewczynka, ale mimo wszystko to wesele, które na dodatek jest w zabytkowym pałacu, więc sama nie wiem...
2- czy wystąpienie w takim kolorze nie będzie faux pas? podobno jasne zarezerwowane jest dla panny młodej :/

Z góry wielke dzięki

Edytowane przez szumi_
Czas edycji: 2010-09-12 o 15:18 Powód: nie otwiernie się załącznika
szumi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 17:56   #2
Wulkaniczna
Raczkowanie
 
Avatar Wulkaniczna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 190
Dot.: Sukienka na wesele

Moim zdaniem nie jest za skromnie, jak dodasz do tego perełki to całość będzie prezentować się bardzo ładnie i tak jak mówisz - świeżo. Tylko błagam, nie rób do tego jakiegoś hełmu na włosach, albo tysięcy loków bo zabijesz cały efekt!
Lepiej ubrać się delikatnie i z klasą niż w tysiące cekinów, tafty i satyny

Co do koloru, to owszem, jest niebezpiecznie. Ale skoro sukienka ma wzorek, to czemu nie? Co innego gdyby była gładko biała albo kremowa. Byle tylko tego niebieskiego było optycznie więcej niż białego. Można to kolorystycznie doprawić dodatkami, jakimś szalem, bolerkiem, czy żakietem.
__________________
"Dobrze, że spotkałem tylu ich
Wyjątkowych, zwykłych - tak jak ja
I opowiedzieli mi
Że bez marzeń, pragnień tych
Życie wtedy traci sens."
Wulkaniczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:23   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sukienka na wesele

Sukienka wdg. mnie bardziej na garden party niż wesele.I troche jak dla cioci kloci.Ale pisze o sukience z linka,wiec trudno bez foto cos powiedziec o twojej.
kolorem sie nie przejmuj ,jest niebieski ze wzorem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:30   #4
Ayati
Rozeznanie
 
Avatar Ayati
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Sukienka na wesele

Jak dla mnie ta sukienka nadaje się dla starszej kobiety, a sama powiedziałaś, że chcesz wyglądać dziewczęco. Kolorem się nie martw, o ile posiada takie kwiatki jak na obrazku nikt Cię z panną młodą nie pomyli
Tak sobie myślę też, że ona byłaby dużo, dużo ładniejsza jakby była ciut krótsza i miała bardziej dopasowany dół. Bo góra bardzo ładna
Ayati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:40   #5
ciacho492
Rozeznanie
 
Avatar ciacho492
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 558
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Sukienka wdg. mnie bardziej na garden party niż wesele.I troche jak dla cioci kloci.Ale pisze o sukience z linka,wiec trudno bez foto cos powiedziec o twojej.
kolorem sie nie przejmuj ,jest niebieski ze wzorem.
ja tez tak uwazam
__________________

"Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street; fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening" Coco Chanel

ciacho492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 19:20   #6
szumi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 13
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez Wulkaniczna Pokaż wiadomość
Tylko błagam, nie rób do tego jakiegoś hełmu na włosach, albo tysięcy loków bo zabijesz cały efekt!
nie mam takiego zamiaru na szczęście znam fryzjerke do której ide i wiem, że mnie nie oszpeci mam zamiaru zrobić upięcie z tyłu, wpiąć tam jakiś niebiski kwiatek, a reszte włosów zostawić rozposzczonych
Cytat:
Napisane przez Wulkaniczna Pokaż wiadomość
Lepiej ubrać się delikatnie i z klasą niż w tysiące cekinów, tafty i satyny
Właśnie tez tak myślę, ale zauważyłam, że w Polsce mamy trend- im więcej tym lepiej :/ a moim zdaniem wygląda to nieciekawie, szczególnie latem. Chociaż i tak jest chyba coraz lepiej. Kilka tyg temu byłam również na weselu i zauważyłam, że część dziewczyn miała proste sukieneczki.

Cytat:
Napisane przez Ayati
Tak sobie myślę też, że ona byłaby dużo, dużo ładniejsza jakby była ciut krótsza i miała bardziej dopasowany dół. Bo góra bardzo ładna
jest krótsza niż ta przedstawiona (przed kolana). Niestety mimo wielkich poszukiwań nie znalzłam fotki w necie (to jest sukienka firmy Vila Clothes, więc cięzko ze zdjęciami).
Może ta jest bardziej podobna pod względem kroju:
http://pics.esprit.de/Shop/PicCSOutf...F23108_952.jpg
Dół jest rozszerzany i musi taki być, bo mimo że jestem szczupła mam szerokie biodra, więc chce to zamaskować
No cóż, ciesze się, że utwierdziłyście mnie co do koloru, bo zaczęlam się trochę obawiać, ale widze niepotrzebnie
szumi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.