plytki do malutkiej łazienki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-08, 09:04   #1
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno

plytki do malutkiej łazienki


łazienka mini , 1.54x154 na prosto wanna , po prawej pralka , po lewej ma być maleńka umywaleczka ,łazienka miała być zielona, rozmyślilo się na rzecz płytek magnolia muscari, na fotakach wygladają nie szczególnie ,ale w sklepie mi się spodobały

potrzebuję porady jakie odcienie wybrać , czy brać dekory i jak je rozmieścić ?
dam fotki łazienki i płytek może coś doradzicie? brązowe to podłoga

Edytowane przez capricorno
Czas edycji: 2010-11-24 o 14:20
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 11:34   #2
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

w tak malej lazience nie za duzo z dekorami bo sie pomniejszy optycznie jeszcze bardziej.
Kafle chcesz pod sufit? czy do pewnej wysokosci?

Płytki ze zdjec producenta srednio mi sie podobaja. To juz bardziej mi sie widzi bialy z zielonym. jak planowalas na poczatku.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 18:04   #3
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
w tak malej lazience nie za duzo z dekorami bo sie pomniejszy optycznie jeszcze bardziej.
Kafle chcesz pod sufit? czy do pewnej wysokosci?

Płytki ze zdjec producenta srednio mi sie podobaja. To juz bardziej mi sie widzi bialy z zielonym. jak planowalas na poczatku.
wiem , wiem patrząc na stronke producenta wogóle bym tych płytek nie wybrała , nie chcę brązów , szarości ( właśnie brązowa jest podłoga w tej kolekcji i ona mi nie bardzo pasuje , próbuję coś innego dobrać)
nadal podobają mi się zielone ale mężowi nie za bardzo ,
te są z połyskiem co w małej łazience jest plusem, zresztą co bym nie wybrała zawsze będzie ten sam problem , jak ułożyć żeby nie przedobrzyć , plytki dam do wysokosci drzwi

Edytowane przez capricorno
Czas edycji: 2010-10-10 o 18:07
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 08:36   #4
lossol
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 11
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Z tych płytek, które prezentujesz, najbardziej podoba mi się ten najjaśniejszy wzór. Proponuję jasne, małe płytki. Mały rozmiar płytek sprawi, że łazieneczka optycznie się powiększy.

nie wolisz prysznica zamiast wanny ?
lossol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 13:20   #5
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez lossol Pokaż wiadomość
Z tych płytek, które prezentujesz, najbardziej podoba mi się ten najjaśniejszy wzór. Proponuję jasne, małe płytki. Mały rozmiar płytek sprawi, że łazieneczka optycznie się powiększy.

nie wolisz prysznica zamiast wanny ?
prysznica nie chcemy ,koleżanka sobie zamontowała i teraz żałuje , prysznic jest luks jak można jeszcze wannę wstawić , w dodatku nie mogłabym zamontować suszarki na ktorą wszyscy tak psioczą a barzdo jest potrzebna zwlaszcza zimą
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 11:58   #6
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

ha! może ktoś sie pokusi żeby doradzić ? mam nuż na gardle bo musze juz podjąć decyzję , nie mam czasu rozglądać się za innymi płytkami , ceny też odstraszają

1)a więc podłoga musi być brązowa bo tylko taka jest w kolekcji

edytowałam posta bo już kolor wybrany, ten zółtawy



2)chciałam dać pionowo ten dekor jeden rząd nad wanną i obudować lustro wąskim dekorem, lub poziomo pas dekoru ?

3) poszukiwanie moziki która by pasowała do podłogi

co wybrać?

Edytowane przez capricorno
Czas edycji: 2010-11-24 o 14:21
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 10:15   #7
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Nie do końca rozumiem ;nie możesz zmienić płytek ale dekor nie pasuje ?To jak to było kupowane?

Ja bym wzięła za wzór zdjęie nr 4 ,wyląda najlepiej

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

A dekory do tak małej łazienki (chociaż nie wiadomo jak małej,moja ma np 4 m2 ) ...Możesz dac 1 podwojny rząd gdzies wyżej pod sufitem a drugi niżej, bliżej podlogi ,optyczni e to nie zmniejszy łazienki
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-07, 11:39   #8
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez thekonstancja Pokaż wiadomość
Nie do końca rozumiem ;nie możesz zmienić płytek ale dekor nie pasuje ?To jak to było kupowane?

Ja bym wzięła za wzór zdjęie nr 4 ,wyląda najlepiej

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

A dekory do tak małej łazienki (chociaż nie wiadomo jak małej,moja ma np 4 m2 ) ...Możesz dac 1 podwojny rząd gdzies wyżej pod sufitem a drugi niżej, bliżej podlogi ,optyczni e to nie zmniejszy łazienki
łazienka bardzo mała , 1.54x1.54 rozmieszczenie takie jak na tych ala wizualkach

płytki nie są jeszcze kupione , dlatego prosiłam o poradę jak je ułożyć żeby wiedzieć ile których mam zamówić , gdyby były w sklepie na stanie kupiłabym kilka sztuk i poprzymierzała w łazience , jak by pasowały , jak by na nie światło działało itd

jeżeli dałabym dekor wąski wokoło łazienki to muszę położyć kafle pionowo , przy położeniu poziomym dekor pasuje pionowo no i w tym dylemat którą wersje wybrać i jak rozmiescić dekor , czy wogóle go brać ?

płytki mają rozmiar 25x 33 a dekor 25x 5 dlatego on pasuje do węższego brzegu płytki

Edytowane przez capricorno
Czas edycji: 2010-11-07 o 11:41
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 16:15   #9
innesska
Raczkowanie
 
Avatar innesska
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Ja bym dała na pewno większe lustro w tak małej łazience. A jeśli chodzi o płytki to pionowy układ kafelek z dekorem zmniejszy optycznie łazienkę. Może położyć płytki poziomo, a dekorem obudować lustro. Widziałam u koleżanki takie rozwiązanie łazienka wydawała się większa.
innesska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 20:05   #10
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez innesska Pokaż wiadomość
Ja bym dała na pewno większe lustro w tak małej łazience. A jeśli chodzi o płytki to pionowy układ kafelek z dekorem zmniejszy optycznie łazienkę. Może położyć płytki poziomo, a dekorem obudować lustro. Widziałam u koleżanki takie rozwiązanie łazienka wydawała się większa.
właśnie troche się obawiam pionowego położenia że zrobi się studnia,
zakladając że położę poziomo , ale czy brać ten jasny beż , czy ten który jest na fotce, ciemniejszy? jak tak w sklepie oglądałam to bardzo ładnie oba kolory się komponują ze sobą ,ale wtedy z brązową podłogą byłyby trzy kolory , czy to nie za dużo w takiej klitce?
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 14:10   #11
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Nie wiem czemu uważacie że do małej łazienki tylko jasne płytki.
Ostatnio do małej łazienki na poddaszu, zrobiłam czarne odbijające światlo płytki i mocno czerwoną ścianę i wyszło naprawdę ekstra. Trzeba dobrać tylko odpowiednie oświetlenie i jeśli ktoś lubi takie gotyckie klimaty, to czemu nie?
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-10, 12:08   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez KasDi Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu uważacie że do małej łazienki tylko jasne płytki.
Ostatnio do małej łazienki na poddaszu, zrobiłam czarne odbijające światlo płytki i mocno czerwoną ścianę i wyszło naprawdę ekstra. Trzeba dobrać tylko odpowiednie oświetlenie i jeśli ktoś lubi takie gotyckie klimaty, to czemu nie?
Otóż to. Kluczem jest połysk i uzycie materiałów odbijających światło - gres polerowany, szkliwoiny, lustra i punktowe oświetlenie w straegivznych miejscach.

Nawet. jak położycie jasne płytki, ale z matowym wykończeniem, to efektu powiększenia nie będzie.

http://galerkiwnetrz.pl/galeria/lazienka.w.czerwieni

http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-...9536_13798.htm

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2010-11-10 o 12:09
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 12:22   #13
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Osobiście zrobiłabym jak najjaśniejszą łazienkę,bo jest malutka, ciemne kolory jeszcze ją zmniejszą. Poza tym, nie podobają mi się łazienki całe w kafelkach, przypominają mi sklep rzeźnicki.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 12:28   #14
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Otóż to. Kluczem jest połysk i uzycie materiałów odbijających światło - gres polerowany, szkliwoiny, lustra i punktowe oświetlenie w straegivznych miejscach.

Nawet. jak położycie jasne płytki, ale z matowym wykończeniem, to efektu powiększenia nie będzie.

http://galerkiwnetrz.pl/galeria/lazienka.w.czerwieni

http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-...9536_13798.htm
łazienka czarno czerwona przecudna , a ta z drugiego linka pewnie gustowna itd , ale płytki kojarzą mi się z zardzewiałą beczką na paliwo wiem że to najmodniejsza luksusowa seria , napewno się nie znam
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 12:45   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez capricorno Pokaż wiadomość
łazienka czarno czerwona przecudna , a ta z drugiego linka pewnie gustowna itd , ale płytki kojarzą mi się z zardzewiałą beczką na paliwo wiem że to najmodniejsza luksusowa seria , napewno się nie znam
Widziałam takie płytki na żywo. One wyglądają jakby ścianę obito płytami metalu, dla mnie rewelacja, a la ja bardzo lubię industrialne klimaty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 12:48   #16
innesska
Raczkowanie
 
Avatar innesska
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Osobiście zrobiłabym jak najjaśniejszą łazienkę,bo jest malutka, ciemne kolory jeszcze ją zmniejszą. Poza tym, nie podobają mi się łazienki całe w kafelkach, przypominają mi sklep rzeźnicki.
Zgadzam się. Mi też się nie podobają łazienki całe w kafelkach. Na pewno tam gdzie jest prysznic/wanna powinny być płytki. Na ścianie gdzie jest umywalka duże lustro. Ma ktoś może na zdjęciach taką małą łazienkę, ale żeby na wszystkich ścianach nie było kafli?
innesska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 14:06   #17
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez innesska Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Mi też się nie podobają łazienki całe w kafelkach. Na pewno tam gdzie jest prysznic/wanna powinny być płytki. Na ścianie gdzie jest umywalka duże lustro. Ma ktoś może na zdjęciach taką małą łazienkę, ale żeby na wszystkich ścianach nie było kafli?
mi też podoba się lazienka z mniejszą ilością płytek, ale u mnie płytki nad wanną i nad umywalką to już cała łazienka płytki położe do wysokości drzwi , teraz mam do 150 cm i chciałam troche zmienić

ostatnia moja koncepcja to zamiast jakichkolwiek dekorów dać tylko pasek mozaiki wokoło na zwieńczeniu płytek lub gdzieś w połowie

co wy na to? i jaka mozaikę ewentualnie wybrać ?
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 20:04   #18
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

płytki zamówione, ale w dalszym ciągu mam obiekcje
za namową męża wybralismy te żółtawe , chciałam jeszcze zamiast dekorów z serii taka szklaną brązową 3cm listwę wokół łazienki tak gdzieś na wysokoćci oczu , ale cena tej listwy przekroczyła o połowę cenę wszystkich płytek dlatego wzięłam kilka płytek brązowych i potniemy na takie paseczki
chyba że jeszcze znajdę mozaikę w przystępnej cenie , no nie wiem czy dobrze zrobiłam,ale przepadło
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 22:47   #19
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Będzie dobrze Nie tnij tych płytek na paski, tylko układaj płytki w poziomie i jeden pasek zrób z brązowych płytek..
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 17:26   #20
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: plytki do malutkiej łazienki

Cytat:
Napisane przez KasDi Pokaż wiadomość
Będzie dobrze Nie tnij tych płytek na paski, tylko układaj płytki w poziomie i jeden pasek zrób z brązowych płytek..
dzięki podniosłaś mnie naduchu
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.