Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/ - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-29, 18:34   #391
bibulaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 403
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

byłsam dzisiaj pierwszy raz na solarium i z zaaferowania zapomnialam o okularkach, ba, lezalam 5 minut z otwartymi oczami i teraz mnie bola - mam pytanie, czy po jednym takim bezmyslnym wypadku moglam sobie cos zrobic?
__________________
Jesteśmy razem od 31.o1.2009
bibulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 23:52   #392
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez bibulaa Pokaż wiadomość
byłsam dzisiaj pierwszy raz na solarium i z zaaferowania zapomnialam o okularkach, ba, lezalam 5 minut z otwartymi oczami i teraz mnie bola - mam pytanie, czy po jednym takim bezmyslnym wypadku moglam sobie cos zrobic?
Z otwartymi oczami? mogłaś je chociaż zamknąć (zmniejszyłoby to oku dawkę o kilka procent, ok 20 bodajże). Nawet w okularach (które przepuszczają choć trochę światła - takie przez które widać) nie powinno się otwierać oczu, dosłownie na moment jeśli to konieczne.
Nawiew mógł wysuszyć Ci śluzówkę - po jednym razie to pewnie jedyny odczuwalny minus. Promienie szkodzą, po jednym razie raczej nie powinno się nic stać (na tyle by było to fizycznie odczuwalne, bo jakieś zniszczenia nastąpiły na pewno). Nigdy więcej tak nie rób, pomijając niechronioną cienką skórę wokół oczu można tak zniszczyć sobie wzrok (soczewka i rogówka są wystawione na bezpośrednie działanie promieni), doprowadzić do chorób oka (np zapalenie rogówki), osłabić widzenie, wysuszyć śluzówkę.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-12-29 o 23:57
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 16:11   #393
bibulaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 403
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

dziekuje za odpowiedz uzylam kropli, wyspalam sie i na drugi dzien oczy juz mnie nie bolaly. ale mam nauczkę na przyszłość! nigdy więcej tego nie zrobię.
__________________
Jesteśmy razem od 31.o1.2009
bibulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 18:43   #394
moom
Raczkowanie
 
Avatar moom
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 189
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Mam takie pytanie- studniówka już 20 stycznia, a ja na solarium jeszcze nie byłam. Tzn. wybrałam sie do jednego, żeby przyzwyczaić się- na 5 min. Ale pani tam siedząca oznajmiła, że na tyle nie może mnie wpuścić, że szefowa kazała na minimum 8 min, na średnim łóżku. To zrezygnowałam, a teraz żałuję, bo mam mało czasu.
Poza tym mam teraz okres, czy to jakoś przeszkadza? tzn. w bieliźnie bym się oczywiście opalała...
Bo jeśli nie mogę teraz iść, to się wcale nie opalę do studniówki.......
moom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 10:01   #395
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez moom Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie- studniówka już 20 stycznia, a ja na solarium jeszcze nie byłam. Tzn. wybrałam sie do jednego, żeby przyzwyczaić się- na 5 min. Ale pani tam siedząca oznajmiła, że na tyle nie może mnie wpuścić, że szefowa kazała na minimum 8 min, na średnim łóżku. To zrezygnowałam, a teraz żałuję, bo mam mało czasu.
Poza tym mam teraz okres, czy to jakoś przeszkadza? tzn. w bieliźnie bym się oczywiście opalała...
Bo jeśli nie mogę teraz iść, to się wcale nie opalę do studniówki.......
Nie można sie opalać mając okres... i szczerze po co wogole chcesz sie opalac na studniówkę??? Czy to coś zmieni... skoro jesteś z natury jasna/blada to na 1 dzien studniówkowy nie staniesz sie murzynką... ba nawet hiszpanką, a efekt może być opłakany np. bedziesz cała czerwona!! I taki efekt na studniówkę... wykorzystaj to co masz...podkres jasność swjej cery!! A solarium to ogólnie już jest faux pas... nigdzie na zachodzie Europy juz tego nie stosują!
Wogole Solarium to głupota...jak ktoś chce to mogę opowiedziec swoją historię z solarium...i bardzo tego żaluje, ze jak młoda osoba bylam taka głupia (własnie w wieku 16-18)!!

A jeśli chcesz mieć delikatną opalenizne ale zdrową to proponuje opalanie natryskowe...koszt żaden (ok.80zł) a opalenizna utrzymuje sie do ok. 2 tygodni!! I nie trzeba isc na solarium i niszczyć skóry!!
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 08:06   #396
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

witam. Chciałabym trochę opalić się na solarium. Słyszałam, że najlepiej będzie jak pierwszy raz pójdę na 5 minut, a potem czyli drugi raz na ile ? a i czy przed opalaniem powinnam nasmarować się jakimś balsamem czy oliwką czy w ogóle się nie smarować, a dopiero po opalaniu?

kabina 1 mega sun space 2000
50 lamp 180 watt, aquacool + aroma, mp3)
kabina 2 ergoline avantgarde 600
47 lamp 160 watt, 3*500 watt opalacze na twarz + 7*25 opalacze na ramiona
kabina 3 ergoline 450
42 lampy 160 watt + 4*400 watt opalacze na twarz
kabina 4 ergoline excellence 800
51 lamp 160 watt + 4*520 watt opalacze na twarz + 13*25 watt opalacze na ramiona

którą kabinę najlepiej wybrać??

Edytowane przez Maladive
Czas edycji: 2011-04-27 o 08:14 Powód: dopisanie
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:13   #397
justi19933
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 13
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Witam. Mam ochote sie wybrać pierwszys raz na solarium i chciała bym sie dowiedziac jak to jest krok po kroku. Dokładnie to jak sie włancza tak mw solarium stojące i kiedy wiemy ze nasz limit sie skończył ? czy to sie wyłancza samo ? Proszę o odpowiedzi i z góry dziekuje ;*
justi19933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 14:33   #398
Salsashark
Raczkowanie
 
Avatar Salsashark
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 61
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Z kabiną nie pomogę, nie znam się
Na pierwszy raz najlepiej iść na 5-8 minut, później ewentualnie wydłużać czas.
Sama zobaczysz czy wystarczy, czy w ciągu tych 5 minut się chociaż trochę opaliłaś, czy nie masz zaczerwienionej skóry.
Ja chodzę na 10, czasami na 15
Jeśli chodzi o guziki to jest różnie, zazwyczaj wciskasz start i po upływie zakupionego czasu lampy się same wyłączają, ale czasami jest też tak, że lampy włączają się same, zanim wciśniesz guzik, także trzeba się spieszyć z rozbieraniem i smarowaniem :P
Co do balsamów, można się nasmarować jakimś przyspieszaczem, są preparaty do kupienia w saszetkach praktycznie w każdym solarium
Salsashark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:46   #399
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Całą obsługe wytłumaczy Ci osoba pracująca w solarium
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:46   #400
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez justi19933 Pokaż wiadomość
Witam. Mam ochote sie wybrać pierwszys raz na solarium i chciała bym sie dowiedziac jak to jest krok po kroku. Dokładnie to jak sie włancza tak mw solarium stojące i kiedy wiemy ze nasz limit sie skończył ? czy to sie wyłancza samo ? Proszę o odpowiedzi i z góry dziekuje ;*
Hej najlepiej zapytać osoby, która tam pracuje na pewno udzieli ci wszelkich informacji przecież m.in. od tego tam jest. Wszystkie, których do tej pory korzystałam włączałam samodzielnie przyciskiem Start, nie spotkałam się z takim gdzie samo się załącza kiedy jeszcze w nim nie jestem. Jak skończy się twój limit wtedy sam się wyłącza i gasną lampy i zaczyna się nawiew. ps. na początku wybierz krótki czas opalania by skóra się nie poparzyła jeśli lampy są mocne. pozdr...
mikados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 15:45   #401
justi19933
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 13
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Wielkie dzieki za rade ;*
justi19933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 08:56   #402
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Dziewczyny,przed studniówką chcę się opalić,ze względu na moją granatową sukienkę
Byłam wczoraj na solarium i troszkę mnie wzięło,ale oczywiście tylko na brzuchu i 'spodzie' biustu oraz na prawej ręce!Lewa,która jest bliżej hmm 'wyjścia' z kabiny jest o wiele słabiej opalona.Co ja mam zrobić z tym fantem?Najbardziej zależy mi na opaleniu twarzy,rąk i nóg,bo ani dekoltu nie będę pokazywać,ani brzucha tym bardziej...Twarz też mam nie ruszoną mimo że czułam że mocno mi w nią grzeje.Wrrr do studniówki został tydzień a raczej nie ubiorę na nią stroju do tańca brzucha,by pokazać jedyne opalone miejsce Macie jakieś swoje tricki i sposoby na równomierne opalanie?
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 09:18   #403
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Może lampy były zbyt słabe? Może spróbuj pójść do innego solarium?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:21   #404
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Może lampy były zbyt słabe? Może spróbuj pójść do innego solarium?
Nie mogły być słabe bo mam zupełnie zjarany brzuch.Po za tym to najlepsze solarium w mieście,wszystkie inne upadły z powodu tej konkurencji.
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 14:00   #405
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

cześć
byłam już nie raz na solarium, ale za każdym razem jednorazowo, w długim odstępie czasu. po 10 minutach nigdy nie było żadnej widocznej zmiany [wiem że gdybym zrobiła serie, np.co kilka dni na pewno byłaby ], także 2 tygodnie temu postanowiłam pójść na 15 minut. można powiedzieć, że troszkę sie spaliłam - skóra była zaczerwieniona przez kilka dni, ale przyznam, że podobało mi się to, cera była taka rumiana i zdrowo wyglądała . kolejny raz chciałam pójść za tydzień [czyli tydzień temu], ale zauważyłam, że trochę schodzi mi skóra na plecach [w takim miejscu, że myślę, że przyczynił się do tego ocierający stanik]. odłożyłam wizyte w solarium, aż to się uspokoi, a w weekend [czyli 1,5 tyg od tamtej wizyty] zaczeła schodzić skóra z pupy .
i teraz pytanie, dziś są 2 tygodnie od tej pierwszej wizyty, pójść się poopalać, czy lepiej poczekać aż na pewno przestanie schodzić skóra ?
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.