Maseczka z cynamonu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 18:23   #1
Alexandra15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2

Maseczka z cynamonu


Słyszałyście może już o maseczce z cynamonu? Jest bardzo dobra, tylko jest jeden minus jak ją nałożycie na twarz to bardzo piecze i ma się zaczerwienioną skórę (ale po 15 minutach schodzi)
Jak ją zrobić:
Łyżkę cynamonu wymieszać z łyżką wody i nałożyć na twarz i po 10-15 minutach zmyć wodą i posmarować kremem (najlepiej nawilżającym lub chłodzącym)
Alexandra15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 19:10   #2
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Witajcie!

Słyszałam, że od cynamonu mogą pękać naczyńka, dlatego byłabym bardzo ostrożna w dodawaniu go do jakichkolwiek maseczek. A jeśli skóra piecze, szczypie, pojawiają się na niej plamki itd. to najprawdopodobniej znaczy, że czegoś nie toleruje.
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 07:48   #3
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Witajcie!

Ja solo bym go nie nałożyła, bo zbyt mocny, ale słyszałam o maseczce, dodawałam kiedyś do peelingu kawowego. On ma jakiś właśnie składnik, który działa złuszczająco, czy wybielająco, czy coś takiego - tak mi się przynajmniej kojarzy. I właśnie dlatego szczypie. Mnie szczypią praktycznie wszystkie maseczki mimo, że nie mam na nie uczulenia.

A słyszałyście o maseczce z kurkumy? Wybielająca i antytrądzikowa. Trzeba zmieszać z jogurtem/maślanką, można dołożyć miodu i trzeba uważać, bo barwi skórę, ale po jednym dniu spokojnie się zmywa. Lepiej tylko nie robić jej przed wyjściem
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:09   #4
Alexandra15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: :D

Muszę wypróbować
Alexandra15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 19:44   #5
Nomi_
Raczkowanie
 
Avatar Nomi_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 216
Dot.: Witajcie!

Radzę uważać. Cynamon jest bardzo 'drażniący'. Raz robiłam z niego płukankę na włosy i po polaniu głowy trochę spłynęło mi na twarz. To był dramat, miałam czerwone pasy na twarzy, głowa piekła mnie potwornie. Płukałam potem czystą woda twarz i głowę jeszcze przez pół godziny. A potem siedziałam taka czerwona ponad godzinę. Wrażliwcom nie polecam.
__________________
I was trained to turn loneliness into laziness.
Nomi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.