Kwas kapriolowo-salicylowy (LHA) w kosmetykach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 10:48   #1
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692

Kwas kapriolowo-salicylowy (LHA) w kosmetykach


Drogie Wizażanki,
Kremy te oparte są na działaniu kwasu LHA, dlatego też szukam skutecznego kremu z dodatkiem tego kwasu, gdzie nie trzeba było martwić się o dodatkowe kremy z ochroną UV
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 11:17   #2
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Zamiennik dla Effaclar K czy Effaclar Duo

Tak czy siak, przy jakikolwiek kwasach czy retinoidach filtry są wskazane.
Bez filtrów nie ma co się brać za takie kremy
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 14:48   #3
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Zamiennik dla Effaclar K czy Effaclar Duo

Nie ukrywam, że 2 lata temu byłam kompletną gówniarą jeśli chodzi o kwasy i używałam Effaclaru K bez jakiejkolwiek ochrony, oczywiście nic mi się nie stało, koloryt skóry się wyrównał, przebarwienia zniknęły, itd. dużo by dobroci wymieniać. Niestety, nie działa już na mnie, dlatego szukam produktu, który ma w sobie więcej kwasy LHA niż Effaclar. A może samemu sobie ukręcić?
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 17:38   #4
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Zamiennik dla Effaclar K czy Effaclar Duo

Z tego co pamiętam na ZSK jest Spróbować nie zaszkodzi, bedziesz miała stężenie jakie chcesz. Myślałam też nad nim, ale zostałam przy olejku z salicylem.
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 22:35   #5
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas kapriolowo-salicylowy (LHA) w kosmetykach

Polecam eksperymenty z LHA. Jest co prawda uciążliwy w obróbce, gdy chcemy go wprowadzić do emulsji - rozpuszcza się powoli i wymaga bardzo wysokiej temperatury, więc oleje bazowe muszą być odpowiednio trwałe. Serum z dodatkiem LHA nieco gorzej mi się wchłania. Mimo to zdecydowanie warto. W moim przypadku świetnie się sprawdza w połączeniu z AHA i PHA.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 16:59   #6
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Kwas kapriolowo-salicylowy (LHA) w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Polecam eksperymenty z LHA. Jest co prawda uciążliwy w obróbce, gdy chcemy go wprowadzić do emulsji - rozpuszcza się powoli i wymaga bardzo wysokiej temperatury, więc oleje bazowe muszą być odpowiednio trwałe. Serum z dodatkiem LHA nieco gorzej mi się wchłania. Mimo to zdecydowanie warto. W moim przypadku świetnie się sprawdza w połączeniu z AHA i PHA.
Mogłabyś przedstawić mi pełniej to połączanie z AHA i PHA? Masz sprawdzony krem/serum z kwasem LHA? Krem z ZSK ma w sobie 1% kwasu LHA, boję się, że będzie za słaby, jednak jak wspomniała CzarnaMaciejka, stężenie mogę wybrać sama, ale też nie chcę podrażnić cery. Nieziemske Effeclar Duo i Effaclar K są dla mnie już za słabe
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 08:30   #7
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas kapriolowo-salicylowy (LHA) w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Mogłabyś przedstawić mi pełniej to połączanie z AHA i PHA? Masz sprawdzony krem/serum z kwasem LHA? Krem z ZSK ma w sobie 1% kwasu LHA, boję się, że będzie za słaby, jednak jak wspomniała CzarnaMaciejka, stężenie mogę wybrać sama, ale też nie chcę podrażnić cery. Nieziemske Effeclar Duo i Effaclar K są dla mnie już za słabe
Mam swoją sprawdzoną bazową recepturę serum (nie będę jej publikować, być może wykorzystam kiedyś do celów komercyjnych), zmieniam tylko stężenia kwasów w zależności od potrzeb. Nie jestem w stanie ocenić działania samego LHA 1%, zawsze łączę z innymi kwasami. Ostatnio próbuję z mlekowym 8% i cytrynowym 1%, zdecydowanie emulsja ma "moc". PH, podłoże, częstotliwość stosowania - to wszystko będzie miało znaczenie. Od wielu lat nie używam kosmetyków aptecznych, więc nie mam porównania z Effaclarem, ale sądząc po składzie, nie liczyłabym na takie efekty, jak za sprawą własnej emulsji.

Zestaw ZSK ma sporo pozytywnych opinii, może warto spróbować na początek. Tworzenie emulsji z kwasami od podstaw wymaga pewnego doświadczenia. Znacznie prostszy byłby olejek z wyższym stężeniem LHA.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.