Basen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-21, 19:38   #1
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Question

Basen


Witajcie

Nie jestem pewna czy piszę w odpowiednim miejscu, ale no cóż.

W każdym bądź razie niedługo będę miała możliwość korzystania z basenu 5 dni w tygodniu. Dojście zajmie mi ok. 10 min spacerku Pływać zawsze lubiłam, jest to jeden z nielicznych sportów, które sprawiają mi frajdę. I teraz moje pytanie brzmi czy pływając porządnie przez 45 min 5 dni w tygodniu mam szansę schudnąć ponad 10 kg? Oczywiście plus zdrowe odżywianie. Ile czasu może mi to zająć? Wiem, że zależy to od mojego organizmu itp ale czy przez 4 miesiące mam szansę schudnąć przynajmniej 5 kg? Mam oczywiście na myśli porządne pływanie, różnymi stylami z różną intensywnością.
I jest jeszcze sprawa chloru. Czy aby moje skóra zbytnio nie ucierpiała wystarczy się myć po basenie + balsam, a włosy?
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."

Edytowane przez level_out
Czas edycji: 2014-09-21 o 19:41
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:36   #2
rudnikova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Basen

Masz spore szanse.Wiem z doswiadczenia.Oczywiscie wszystko zalezy od różnych innych okoliczności,ile teraz wazysz,w jakim jestes wieku,jak do tej pory jadlas itp,itd.\bez takich szczegolow ciezko jest tez okreslic czas w jakim to moze Ci sie udac, ale, ze może wiem na pewno.
Co do skóry i wlosow bywają dosc przesuszone po takich wyczynach;/Kiedy trenowalam tak intensywnie wlosy scinalam krotko, bo ciezko mi bylo utrzymac je w dobrej kondycji,ale dla chcacego nic trudnego, wszystko zależy od tego ile czasu masz na zabiegi pielegnacyjne...
rudnikova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 23:21   #3
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Dot.: Basen

hej. Też jestem ciekawa. Zaczynam odchudzanie z dietetyczką i poleciła mi właśnie basen. Powiedziała, że lepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 1h, 1,5h, niż 5 razy w tygodniu po 45 minut, bo dopiero po 40 minutach spalany zostaje tłuszcz. Poza tym trzeba dać czas organizmowi na regenerację. Tak trochę poczytałam o ćwiczeniach aerobowych i piszą właśnie, że 3 razy w tygodniu to najlepsza opcja. Częstotliwość można zwiększyć później. Poczytaj sobie też o tym, bo jest kilka zasad jeżeli chodzi o ćwiczenia aerobowe - np. jedną z nich jest to, że nie powinno się dopuszczać do zadyszki. jeżeli podczas ćwiczeń nie możesz mówić normalnie, to znaczy że już to nie są ćwiczenia aerobowe (czyli inaczej tlenowe, przy których spalana jest tkanka tłuszczowa), wtedy bardziej dba się o mięśnie. Tak to zrozumiałam, jezeli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu
michalova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 07:40   #4
Iniusia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 57
Dot.: Basen

3 razy w tygodniu to raczej optymalnie. Nie jest wskazane codzienne ćwiczenie.
Iniusia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 18:38   #5
rudnikova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Dot.: Basen

A tak z ciekawości,dlaczego dokladnie nie jest wskazane?Kiedys tez tak cwiczylam tzn 5 razy w tygodniu po 45 min.Udalo mi sie zgubic 17kg.Ciekawi mnie dlaczego, bo ostatnio planuje wrocic do tego trybu, gdyz po ciazy sie ostro "zapuscilam".Bede wdzieczna za odp.Z gory dzieki.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Tzn chodzi o te regeneracje tak?
rudnikova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 19:55   #6
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez level_out Pokaż wiadomość
I jest jeszcze sprawa chloru. Czy aby moje skóra zbytnio nie ucierpiała wystarczy się myć po basenie + balsam, a włosy?
Ja po basenie (chodzę 5 razy w tygodniu) opłukuję się pod prysznicem, czasami używam pianki do mycia która jest w dozownikach, a potem w domu biorę prysznic i nakładam balsam. Moja skóra nie cierpi jakoś strasznie. Natomiast włosy traktuję normalnie, myję szamponem i nakładam odżywkę (czasami ). Mam czepek dwuwarstowy ze speedo, nie ciągnie włosów, koleżance w ogóle nie przepuszcza wody do środka, ale ona ma włosy krótsze, więc łatwiej jest je upchnąć pod czepkiem.
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 15:57   #7
mf100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Mam czepek dwuwarstowy ze speedo, nie ciągnie włosów, koleżance w ogóle nie przepuszcza wody do środka, ale ona ma włosy krótsze, więc łatwiej jest je upchnąć pod czepkiem.
Są też takie czepki na długie włosy - wygląda się w nich jak Simpson ale przynajmniej włosy są schowane. Hehe ;-)
mf100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 12:11   #8
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez mf100 Pokaż wiadomość
Są też takie czepki na długie włosy - wygląda się w nich jak Simpson ale przynajmniej włosy są schowane. Hehe ;-)
Widziałam czepki na długie włosy silikonowe z Areny 'dwuczęściowe', ale czytałam opinie, że opaska szybko się rwie.
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:13   #9
mf100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: Basen

Ooo to o takich nie słyszałam ;-) Widziałam taki zwykły zwyczajny czepek na długie włosy. Różni się tylko tym że po prostu jest jakby większy, taki dłuższy...
mf100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:58   #10
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Basen

Pływając średnim tempem tyle razy w tygodniu do tego utrzymując ujemny bilans kaloryczny schudniesz na 100%. Tylko patrz na to co jesz i ile jesz. Powodzenia.
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 12:53   #11
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez mf100 Pokaż wiadomość
Ooo to o takich nie słyszałam ;-) Widziałam taki zwykły zwyczajny czepek na długie włosy. Różni się tylko tym że po prostu jest jakby większy, taki dłuższy...
Koleżanka taki miała, czepek jej się podnosił i na czubku głowy wychodził jej taki bąbel.
Ja właśnie myślałam o tym z Areny, byłam na niego nastawiona, ale poczytałam opinie i raczej się nie zdecyduję Kupię sobie po prostu taki sam jak mam teraz, a obecny czepek wyślę na zasłużoną emeryturę
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-01 13:53:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.