Kidabion w syropie - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 14:20   #1
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona

Kidabion w syropie - pytanie


Dziewczyny- nie wiecie, czy są jakieś 2 rodzaje Kidabionu w syropie lub czy zmienili jakoś skład lub przepisy dotyczące określania wieku dziecka?
5 lat temu kupowałam Kidabion w syropie dla starszaka i na kartoniku było napisane, że syrop jest po ukończeniu roku. Potem przeszliśmy na Kidabion w kapsułkach, więc nie zwracałam uwagi i dziś kupiłam dla rocznego synka syrop, a w domu dopiero zauważyłam, że napisali, że jest powyżej 3 roku życia. Zastanawiam się, czy coś się stanie, jeśli będę dawać go roczniakowi? Może po prostu zmniejszyć dawkę?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 16:06   #2
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Kidabion w syropie - pytanie

Kidabion jest tranem z dodatkiem witaminy C, więc można sprawdzic, jaka jest dawka tranu dla dziecka w wieku Twojego?
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:04   #3
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kidabion w syropie - pytanie

Z tego ,co mi się kojarzy to kidabion był zawsze od 3 rż. Nie sądzę by zmienili skład bo jest to stosunkowo nowy preparat na rynku.
Ja podawałam 1,5 rocznej córce preparaty od 3 rż-dawałam połowę dawki-nic jej nie jest.
Zresztą to wszystko suplementy diety i skład i tak jest tylko deklarowany a faktyczny pewnie jest dużo mniejszy
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:02   #4
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kidabion w syropie - pytanie

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Ja podawałam 1,5 rocznej córce preparaty od 3 rż-dawałam połowę dawki-nic jej nie jest.
ludzie myślcie, jak coś takiego robicie albo chociaż jak piszecie......może nadejdzie refleksja na przyszłość

młodszy wiek to nie tylko mniejsza dawka, to inny metabolizm, inne oddziaływanie na rosnący organizm

aż włosy dęba stają
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 22:23   #5
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Kidabion w syropie - pytanie

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Z tego ,co mi się kojarzy to kidabion był zawsze od 3 rż. Nie sądzę by zmienili skład bo jest to stosunkowo nowy preparat na rynku.
Chyba masz rację. Skojarzyłam, że syn pił go faktycznie od 3 r.z., ale poznałam Kidabion u znajomych, którzy dawali go roczniakowi i stąd pewnie tak skojarzyłam.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 06:48   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kidabion w syropie - pytanie

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Zresztą to wszystko suplementy diety i skład i tak jest tylko deklarowany a faktyczny pewnie jest dużo mniejszy
Masz na to jakieś dowody czy to tylko twoje domysły ?
suplementy to wbrew pozorom nie cukierki i też można sobie nimi zrobić kuku o co w wypadku dziecka nie trudno.

Pomijam fakt sensu podawania tej chemii dzieciom.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 07:44   #7
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kidabion w syropie - pytanie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Masz na to jakieś dowody czy to tylko twoje domysły ?
suplementy to wbrew pozorom nie cukierki i też można sobie nimi zrobić kuku o co w wypadku dziecka nie trudno.

Pomijam fakt sensu podawania tej chemii dzieciom.
Suplementy diety nie są kontrolowane tak jak leki. Ich produkcja podlega pod nadzór sanepidu ,który sprawdza tylko czy się tym nie otrujemy
Pozatym wchłanialność i przyswajalność niektórych składników jest znikoma ( są w preparacie w postaci trudno wchłanialnej dla organizmu). Nie podam nazwy handlowej ale jeden z najpopularniejszych magnezów na rynku jest w postaci takiego związku chemicznego,że trzebaby było zjeść pół opakowania na raz aby poziom magnezu w organizmie się choć troszkę podniósł.
Owszem-to nie cukierki i trzeba o tym wiedzieć. Niektóre popularne składniki suplementów wchodzą w poważne reakcje z lekami-pacjent często o tym nie wie i zażywa suplemencik,który w połączeniu z jego lekami sukcesywnie pogarsza stan jego zdrowia.
Niektóre nowe suplemety to stare leki ale w nowym opakowaniu. kidabion skład-
sachroza; olej z wątroby dorsza 21,3%; woda; koncentrat soku pomarańczowego (5,8%); emulgator: guma arabska; olejz tuńczyka 2,4%; witamina C; substancje wzmacniające smak i zapach: cytrynowa, pomarańczowa (0,1%); kwas cytrynowy; substancja konserwująca: sól sodowa hydroksybenzoesanu metyl; witamina A, Witamina E, Witamina D
Olej z wątroby dorsza to po prostu tran-według najnowszych zaleceń tran można podawać od 6 m-ca życia.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.