Który tydzień ciąży??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-14, 19:25   #1
Weronika_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23

Który tydzień ciąży???


Cześć Kobietki.
Wiem, że moje pytanie jest strasznie głupie, ale już nie wiem gdzie pytać...
Liczę na pomoc bardziej doświadczonych

10 listopada miałam ostatni okres. Moje cykle trwały ZAWSZE 33/34 dni.
Jako że nigdy nie miałam problemów z okresem, postanowiłam odrzucić prezerwatywy i zacząć stosować kalendarzyk (oczywiście zdając sobie sprawę, że to niesie duże ryzyko, ale podjęliśmy je wspólnie z narzeczonym- stwierdziliśmy, ze jeszcze starać się nie będziemy, ale gdyby się zdarzyło też będzie ok)

Historię z testami pominę, bo nawet 2 tyg od zapłodnienia nie wykryły ciąży i udałam się do mojej Pani Ginekolog.
Było to 12 stycznia, lekarka spytała kiedy miałam ostatni okres, więc mówię, ze 10 listopada. Na co Pani DR mówi, że W ŻYCIU to nie jest taka "duża ciąża" i że wychodzi jej tutaj 5 tyg i 1 dzień.
No więc już wtedy skołowana- jak to, zaszłam w ciążę jakoś w dniu, kiedy powinnam mieć miesiączkę??? Coś nie halo...
Dr powiedziała, że w tej sytuacji nalezy przyjąć, że ostatnia miesiączka była nie 10.11 a 01.12.

Nie wiem jak to możliwe, bo od kiedy dostałam 1 miesiączkę w wieku 13 lat, teraz mam 23- zawsze miałam regularne cykle, nawet po odstawieniu tabletek dostawałam normalnie.

Dokładnie miesiąc później, czyli 12.02 znowu poszłam do lekarki, zbadała mnie i po USG stwierdziła, że dziecko nadrobiło o tydzień i na USG mam napisany 10 tydzień i 1 dzień.

I teraz już zupełnie nie wiem co odpowiadać, jak ktoś pyta mnie w którym jestem tygodniu ciąży, czy w 10, 11, czy może w 12 ;/

Czy 10 tydzień i 1 dzień liczy się jako 10, czy 11 tydzień?
Ciążę liczy się dodatkowo 2 tyg od zapłodnienia, to wiem- ale i tak nic mi się nie zgadza...

Jeśli to coś pomoże, to termin porodu wyznaczyła mi na 7 września, ale to było na 1 wizycie, więc pewnie też się coś zmieniło, ratunku....

Edytowane przez Weronika_92
Czas edycji: 2015-02-14 o 19:27
Weronika_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 21:32   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Który tydzień ciąży???

Cytat:
Napisane przez Weronika_92 Pokaż wiadomość
Cześć Kobietki.
Wiem, że moje pytanie jest strasznie głupie, ale już nie wiem gdzie pytać...
Liczę na pomoc bardziej doświadczonych

10 listopada miałam ostatni okres. Moje cykle trwały ZAWSZE 33/34 dni.
Jako że nigdy nie miałam problemów z okresem, postanowiłam odrzucić prezerwatywy i zacząć stosować kalendarzyk (oczywiście zdając sobie sprawę, że to niesie duże ryzyko, ale podjęliśmy je wspólnie z narzeczonym- stwierdziliśmy, ze jeszcze starać się nie będziemy, ale gdyby się zdarzyło też będzie ok)

Historię z testami pominę, bo nawet 2 tyg od zapłodnienia nie wykryły ciąży i udałam się do mojej Pani Ginekolog.
Było to 12 stycznia, lekarka spytała kiedy miałam ostatni okres, więc mówię, ze 10 listopada. Na co Pani DR mówi, że W ŻYCIU to nie jest taka "duża ciąża" i że wychodzi jej tutaj 5 tyg i 1 dzień.
No więc już wtedy skołowana- jak to, zaszłam w ciążę jakoś w dniu, kiedy powinnam mieć miesiączkę??? Coś nie halo...
Dr powiedziała, że w tej sytuacji nalezy przyjąć, że ostatnia miesiączka była nie 10.11 a 01.12.

Nie wiem jak to możliwe, bo od kiedy dostałam 1 miesiączkę w wieku 13 lat, teraz mam 23- zawsze miałam regularne cykle, nawet po odstawieniu tabletek dostawałam normalnie.

Dokładnie miesiąc później, czyli 12.02 znowu poszłam do lekarki, zbadała mnie i po USG stwierdziła, że dziecko nadrobiło o tydzień i na USG mam napisany 10 tydzień i 1 dzień.

I teraz już zupełnie nie wiem co odpowiadać, jak ktoś pyta mnie w którym jestem tygodniu ciąży, czy w 10, 11, czy może w 12 ;/

Czy 10 tydzień i 1 dzień liczy się jako 10, czy 11 tydzień?
Ciążę liczy się dodatkowo 2 tyg od zapłodnienia, to wiem- ale i tak nic mi się nie zgadza...

Jeśli to coś pomoże, to termin porodu wyznaczyła mi na 7 września, ale to było na 1 wizycie, więc pewnie też się coś zmieniło, ratunku....
#problemypierwszegoswiata
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 21:37   #3
Kiciaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 425
Dot.: Który tydzień ciąży???

10 tydzień i 1 dzień to 11 tydzień ciąży - tyle mogę pomóc .
__________________
Mała Juleczka <3 !!
Kiciaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 21:40   #4
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Który tydzień ciąży???

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
#problemypierwszegoswiata
#odpowiedźtakbardzonatema t

Autorko, ja bym Ci radziła przejść się do innego ginekologa, bo ta Twoja jest chyba trochę niepoważna - raczej wiesz kiedy miałaś ostatnią miesiączkę
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 22:37   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Który tydzień ciąży???

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
#odpowiedźtakbardzonatema t

Autorko, ja bym Ci radziła przejść się do innego ginekologa, bo ta Twoja jest chyba trochę niepoważna - raczej wiesz kiedy miałaś ostatnią miesiączkę
"oborzee, oborze, co ja mam mówić ludziom"

trzeci miesiąc. tada!
w zasadzie nie wiem, co ci się nie zgadza w tych wyliczeniach. okres to jedno, a owulacja przy dłuższych cyklach to drugie. tak czy siak - odejmij sobie od tego 7 września odpowiednie tygodnie to będziesz wiedziała, co mówić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 00:27   #6
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Który tydzień ciąży???

Odwiedź jeszcze jednego ginekologa to po pierwsze. Po drugie owulację mogłaś mieć później i dlatego ciąża może być młodsza. Po trzecie: każda ciąża przebiega inaczej tak samo inaczej może rozwijać się zarodek dlatego bywa, że wielkościowo może być mniejszy niż wskazuje na to OM lub większy. To, że "nadrobił" też się zdarza. Najważniejsze, że nie zatrzymał się w rozwoju.
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 00:59   #7
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Który tydzień ciąży???

Najprostsze: ciążę się liczy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Wpisałam sobie Twój w kalkulatorze ciążowym i wychodzi mi 14. tydzień (13 t i 6 d). I tak jest "oficjalnie". (Swoją drogą - miałaś już USG I trymestru?)
To, co wychodzi z USG, to jest inna bajka. Jeśli są duże rozbieżności, to trzeba to monitorować.

A to, czy jedni uznają 13t6d za 13. czy 14. tydzień to jest mały problem.. Prawie każdy lekarz podaje inaczej

Ale u Ciebie są jakieś inne rozbieżności, lepiej to skonsultuj.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-16, 10:11   #8
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Który tydzień ciąży???

Hej u mnie była różnica dwóch tygodni pomiędzy tymi liczonymi z @ a tymi z usg... miałam późno owu i stad taka różnica
ja liczę tygodnie wg usg, są bardziej wiarygodne, tym bardziej, że @ przed ciażą nie były idealnie regularne

nic sie nie stresuj

a jeśli chodzi o 10t1d to jest to początek 11 tc bo 10tygodni masz skończone i zaczynasz 1 dzień 11 tygodnia

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;50250353]Najprostsze: ciążę się liczy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Wpisałam sobie Twój w kalkulatorze ciążowym i wychodzi mi 14. tydzień (13 t i 6 d). I tak jest "oficjalnie". (Swoją drogą - miałaś już USG I trymestru?)
To, co wychodzi z USG, to jest inna bajka. Jeśli są duże rozbieżności, to trzeba to monitorować.

A to, czy jedni uznają 13t6d za 13. czy 14. tydzień to jest mały problem.. Prawie każdy lekarz podaje inaczej

Ale u Ciebie są jakieś inne rozbieżności, lepiej to skonsultuj.[/QUOTE]


tak do końca to to nie jest inna bajka bo jeśli kobeta ma cykle po 50dni to nijak ma sie to wyliczanie z @... liczenie z @ jest ok, jeśli cykle są standardowe, mniej wiecej 28-30dni, ale w przypadku dłuższych lepiej sie sugerować usg, jeśli kobieta nie wie, kiedy dokładnie miała owu...
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 15:00   #9
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Który tydzień ciąży???

Ale mój wpis wcale nie przeczy temu, co Ty napisałaś.
Ja nie twierdzę, że wynikami z USG nie należy się sugerować.

Ale wszędzie formalnie ciąża będzie zapisana na podstawie OM (autorka pisze, że ma cykle 33-34-dniowe, więc jakiegoś wielkiego problemu nie widzę). Czy to w karcie ciąży czy w szpitalu.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 17:33   #10
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Który tydzień ciąży???

Sam fakt ze dla wlasnej wygody przesunela ci miesiaczke o prawie 1,5 tygodnia jest dla mnie powodem do zmiany lekarza. Poza tym ja miala miesiaczke 28.11 i jestem obecnie w 12 tygodniu
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 08:42   #11
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Który tydzień ciąży???

Przejdź się do innego lekarza, to raz

U mnie tp z OM a z USG różni się prawie miesiac, ot mój cykl z 30 zrobił się 60dniowy. i terminem wg usg sugeruje się mój lekarz. Bo różnica dwóch tygodni jest 'spoko', ale 4 już nie bardzo..
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 11:50   #12
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Który tydzień ciąży???

a tymi tygodniami ciazy jest smiesznie ja tez mam wpisane 2 rozne w ksiazeczce
raz z miesiaczki liczone a raz komputer jakos policzyl tak ze mam tydzien roznicy
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-17 12:50:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.