jak ubierać się modnie mając skromny budżet?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-12, 09:22   #31
miracle567
Raczkowanie
 
Avatar miracle567
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 347
GG do miracle567
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

Ja wczoraj upolowałam świetne i dobre gatunkowo sweterki w C&A, 45 zł za jeden, więc wzięłam 2(szary i fioletowy) są takie klasyczne, więc mam zamiar jeden przerobić, może macie jakieś pomysły, właściwie to myślę o doszyciu jakiś perłowych guziczków i kokardy...
miracle567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 11:19   #32
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

up
__________________
kosmetyczka
szafa


wish
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 15:06   #33
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

u mnie z kasa moze co prawda nie jest krucho ale wywalanie na podkoszulek 80 zl czy 140 zl na jeansy to gruba przesada moim zdaniem

trzeba poprostu chodzic i chodzic i miec swoje stale miejsca oraz duzo szczescia

ja sie rozejrze po jakis blaszakach, budkach , bazarze, hurtowniach sa sklepy z nazwa strefa niskich cen, kiermasz, albo to jest poprostu market chinski,
sh - tam sie udaje po proste, zwykle ubrania, bluzeczki, bluzy cardigany, czasem znajde torebke.
mozna wykorzystac przeceny i wyprzedaze oraz kupony i znizki - te bardziej oplacalne pow 20%
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 17:30   #34
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

Niestety sklepy nie rozpieszczają nas cenami ..., co nie oznacza, że nie można się ciekawie ubrać nie nadwyrężając przy tym portfela. Trzeba jedynie wiedzieć, gdzie szukać i do dzieła.

Polecam ci zrobić rekonesans w twoim mieście, zwłaszcza jeśli mowa o lumpeksach znajdziesz w nich odzież używaną ale i nową. Nie raz udało mi się upolować nową rzecz z metkami , warto spróbować.
Odwiedzaj lumpeksy systematycznie, dzięki temu nabierzesz łatwości w szperaniu, dodatkowo kontakty z zaprzyjaźnionymi sprzedawcami się przydadzą - miły sprzedawca znając cię potrafi coś ładnego zachować "pod ladą"

Przeróbki - jeśli masz możliwość i chęci, to jest również szansa na odświeżenie garderoby. Dziewczyny wspominały już o tym, ale naprawdę przy okazji szperania w lumpekasach można wyszukać rzeczy nadające się do przeróbki. Jeśli potrafisz szyć, to w sklepach tego typu można kupić tkaniny albo większą sukienkę/spódnicę, która nadaje się do rozprucia , a potem uszyć coś nowego.

Bazarek/Hala Targowa - tutaj również można kupić ubrania w atrakcyjniejszych cenach, warto zaglądać. W każdym mieście znajdziesz takie miejsce i jest to świetna okazja do "tańszych" zakupów.

Allegro - nie raz dziewczyny na forum prezentowały wylicytowane "perełki". Jeśli masz dostęp do komputera, warto odwiedzać allegro, bo tutaj również można kupić ładne rzeczy w dobrej cenie - nie wychodząc z domu.

Wyprzedaże/promocje - może nie są organizowane tak często jakbyśmy tego oczekiwały, ale jak już są to stają się doskonałą okazją do zakupów. Można coś upolować i co ważniejsze o 30%/50% a nawet i 70% taniej.

Wymiana z koleżanką/ami - porozmawiaj z koleżankami, może się okazać, że mają w swoich szafach rzeczy, których nie noszą, ale chętnie się wymienią na coś innego. Możecie organizować takie spotkania i wymieniać się wzajemnie ciuchami.

Wspomniane już przeze mnie Allegro to również miejsce, gdzie możesz wystawić do sprzedaży ubrania, których już nie nosisz. W ten sposób zrobisz miejsce w szafie i co ważniejsze uzyskasz pieniądze na zakup nowych ubrań.

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na częste zakupy, pomyśl o dodatkach - one potrafią zdziałać cuda, chusty/biżuteria/kolorowe rajstopy, nie kosztują wiele, a dzięki temu możesz odświeżyć swój codzienny look.

Największa frajda to zakupy, które nie narażają portfela na pustki czego serdecznie Tobie, sobie oraz wszystkim forumowiczkom życzę.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 17:37   #35
Nadeel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 413
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

Ja polecam licytacje na allegro. Tanio mozna wylicytowac czasami jakies spodnie, bluzki itd.

Wymiany ciuchów - tu na wizażu lub takie co organizują na szafie w różnych miastach.

Ciucholandy - można znależć nawet nowe rzeczy z metkami. Ja nie lubie tak grzebac, ale moja babcia TAK i zawsze mi przywiezie mase oryginalnych "perełek"

Sklepy - przeceny w nich. Można fajnie bluzki kupić czasami za 6 zł

Widzę w profilu ze jesteś ze Śląska, to polecam Ci odwiedzic Fashion Hause. Są tam ciuchy o połowe tańsze niż w innych sklepach; koncówki kolekcji itd. Świetna byla noc wyprzedaży to kupiłam firmowe bluzki za 5 zł , a mój TŻ mase koszul po 10 zł z wloskiej firmy
Nadeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 17:32   #36
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

up
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 19:16   #37
aniela40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 390
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

ja sie ubieram w tesco,pepco i lumpy tanio i modnie
__________________
Aniołek 28.06.2010



aniela40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 21:20   #38
magdalena969
Raczkowanie
 
Avatar magdalena969
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wloszakowice
Wiadomości: 74
GG do magdalena969
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

poczułam ochotę na zakupy i czytam tak wasze wiadomości i jutro biegnę na rajd po lumpexach! trzymajcie kciuki !!
__________________
"..look into the mirror at yourself, don't u like you? "

najwieksze szczescie w moim zyciu:
  • Olivia Adaobi 3.01.2014
  • 24 tc
  • 610 gram, 32 cm
magdalena969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:55   #39
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

lumpki, przeceny, allegro

zajrzyj na wątek o atrakcjach cenowych na all
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:52   #40
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

warto zaopatrzyć się na przecenach w bazy-klasyki:
jeansy dopasowane do Twojej figury, elegancką bluzkę, jednokolorowy sweterek,
marynarkę, szpilki, fajną białą koszulę, dobrą jakościowo torebkę, chustkę,
prosty, klasyczny płaszcz.
później możesz dokupić jakieś dodatki i inne fajne ubrania w sh
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 19:10   #41
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

Ja się aopatruję w ciuchy raczej klasyczne i dobre jakościowo, średnio dwa razy do roku odświeżam szafę. Wszystko kupuję NA WYPRZEDAŻACH. Spodnie za 80 zł spokojnie znajdziesz, a i ja nie mam prawie żadnych bluzek droższych niż 30zł
A jeśli jesteś modomaniaczką i chcesz wyglądać trendi i dżezi i jak szafiarka to polecam second-handy. Trzeba się wysilić, pójść, poszukać, ale naprawdę da się coś fajnego znaleźć za grosze.
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-06, 17:44   #42
martuska87
martuska877
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gliwice
Wiadomości: 750
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

fashion house a to w jakim miescie czy na stronie?
martuska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 16:04   #43
matzas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

ja od dawna kupuje w ciuchlandach i zwyczajnie przeszywam guziki na te ozdobne w necie można kupić super guziki polecam!
matzas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 16:41   #44
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

Prosta zasada- mniej znaczy więcej

Postawić na klasykę, trzeba wiedzieć w czym nam dobrze (np. ja nie noszę ostatnio sukienek, raczej jeansy) i polecam polować w outletach na ubrania lepszej jakości, których wcale nie trzeba mieć w szafie tonę (dla mnie max 3 do 5 par jeansów).
Bluzek poza tzw basicami raczej nie posiadam, do tego kilka swetrów (ale raczej wełniane, dobrej jakości), które kupuje się na lata.

Moda powraca, więc nawet jeśli coś nie jest modne teraz to nie znaczy, że nie będzie np. za rok.
Kupiłam ze 2 lata temu torbę worek na wyprzedaży i na początku żałowałam, a w tym sezonie było modne to wyjęłam z szafy i nosiłam. Dlatego nie wyrzucam ubrań czy toreb (chyba, że zniszczone), bo nigdy nie wiadomo.
Nie raz kupiłam buty na wyprzedaży, ostatnią parę, bo nie była modna, koniec sezonu/poza sezonem, a za rok model i kolor wrócił do łask. Dlatego nie trzeba mieć wcale dużego budżetu.

W lumpach nie zawsze tanio, ale jak ktoś ma sprawdzony, z ubraniami nieznoszonymi, dobrej jakości i czasem nawet z metką od nowości to jak najbardziej (nawet dziś mam swoje ulubione ciuszki z lumpa w szafie).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 21:57   #45
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: jak ubierać się modnie mając skromny budżet??

A ile to jest skromny budżet w skali roku? Ja np. nie mam czasu chodzić po galeriach i robię zakupy 2 razy w roku, czasem może 3 i nie zawsze kupuję w sieciówkach. Zdarza mi się kupić coś od projektantów, ale też można to dobrze upolować. Doceniam też polskich, młodych projektantów - wcale nie tych co tak szafują swoją marką i mają ceny z kosmosu. Poza tym moim zdaniem warto zainwestować na lata w dobrą torebkę, buty i płasz czy żakiet. To sięâ˜â˜â˜â˜☠zwróci. Moim zdaniem głupotą jest co sezon kupować sobie np. nowy płaszcz. Ja mam w sumie 3 już od 2 lat i przez kolejne lata będę w nich chodzić. Jeden jest czerwony, drugi czarny, a trzeci srebrny.

Ogólnie dobrą zasadą jest też posiadanie kilku par butów na dany sezon, wtedy tak się nie niszczą.

Modnie będzie się zawsze ubranym jak ubrania będą dobrej jakości (nie będą wyglądały na tanie jak to się mówi w modowym slangu) i jakiś jeden detal/dodatek będzie na topie (np. srebrny w tym sezonie). A ubrania dobrej jakości wcale nie musząą kosztować majątku. Ja kieruję się☠przede wszystkim materiałami przy wyborze ciuchów.

W mojej ocenie takie sklepiki jak Zara oferują marnej jakości ciuchy w cenach kompletnie nieadekwatnych. Prosty przykład. Koszula z jedwabiu firmy Milanówek kosztuje 200 zł (bynajmniej za tyle kupowałam dwa lata temu). A w Zarze tyle kosztuje poliester...
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.

Edytowane przez besciara
Czas edycji: 2015-11-19 o 22:03 Powód: usuwanie znaczków
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-19 22:57:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.