Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-12-14, 10:21   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow

Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY.


Od moderatora:
Tworzę wątek zbiorczy.
Jest tu na razie ułamek wątków na ten temat, kolejne będę systematycznie łączyć. Reszta na razie do znalezienia przez wyszukiwarkę.
Proszę dopisywać się do tego wątku, zamiast zakładać nowe o tym problemie.



Mam brzydkie ciemne kropki na nosie zatykające pory. Nie usuwa ich regularne oczyszczanie w domu. Kosmetyki do cery mieszanej też nie zapobiegają temu problemowi. Podobne wągry robią mi się także na dekoldzie. Niestety, przestaję wierzyć też w peeling. Czy jest na to jakaś rada?

Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-11-15 o 19:39
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-16, 00:55   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Jeśli przeczytałaś mój poradnik to już wiesz jaki rodzaj cery jest skłonny do powstawania zaskórników. Z tymi czarnymi punkcikami zmagają się posiadaczki cery tłustej oraz mieszanej, czasami zdarza się że i na suchej cerze wypatrzymy jakiś zaskórniczek , ale to rzadkość. Czarne punkciki, potocznie zwane wągrami (bardzo nie lubię tej nazwy) to mieszanina łoju skórnego, złuszczonych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń zewnętrznych takich jak np. kurz, pył. Ta mieszanina gromadzi się w porach skóry i z czasem zatyka je. Punkciki są czarne ponieważ ich końcówki ulegają utlenieniu. Niektóre osoby mają obsesję na punkcie ciągłego usuwania zasdkórników. To błąd. Nie wolno oczyszczać skóry domowymi metodami. Taki zabieg może wykonać tylko kosmetyczka , a częstotliwość zabiegów musi być dobrana do potrzeb skóry. Taki zabieg to nie tylko mechaniczne oczyszczenie cery , ale również zabieg pielęgnacyjny polegający na stosowaniu preparatów łagodzących łojotok, stany zapalne.Musi być naprawdę dobrze zrobiony aby przynosił pozytywne efekty. Dlatego jeszcze raz przypominam oczyszczanie cery zostaw kosmetyczce. Sama możesz stosować maseczki oczyszczające, peelingi, preparaty z kwasem salicylowym.
Jeśli problem jest nasilony i cera bardzo mocno się zanieczyszcza to umów się na wizytę do dermatologa. Lekarz zaleci kurację specjalnymi preparatami i poradzi jak pielęgnować cerę. Kuracja jest zwykle dość długa , ale powinna przynieść efekty w postaci mniejszej ilości zaskórników na twarzy.

Jeśli skóra się przetłuszcza to nic dziwnego ,że zaskórniki są widoczne. Do domowej pielęgnacji stosuj maseczki oczyszczające, peeling(regularnie). Odwiedzaj też w miarę regularnie kosmetyczkę , aby profesjonalnie oczyściła cerę. Jeśli mimo prawidłowej pielęgnacji problem będzie Ci ciągle dokuczał to wybierz się do dobrego dermatologa.Przeczytaj część poradnika dot. cery mieszanej oraz tłustej.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2006-12-14 o 08:14
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-19, 14:33   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
wągry, zaskórniki

jak mam sobie poradzić z czarnymi wągrami na nosie i policzkach,chodzę czasami na oczyszczanie twarzy ale po kilku dniach efekt powraca,nie wiem czy to wina niedokładnego oczyszczania...... ale to tak brzydko wygląda....to już nie zniknie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-19, 14:33   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
czarne kropki na nosie i policzkach

jak mam sobie poradzić z czarnymi wągrami na nosie i policzkach,chodzę czasami na oczyszczanie twarzy ale po kilku dniach efekt powraca,nie wiem czy to wina niedokładnego oczyszczania...... ale to tak brzydko wygląda....to już nie zniknie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-19, 19:11   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czarne kropki na nosie i policzkach

Myślę, że to już po prostu taka twoja uroda , oczywiście nie mam na mysli, że masz się do tego przyzwyczaić i koniec, ale zrozumieć, że rozszerzonych porów nie można zlikwidować, ale można się starać je oczyścić, a przez będą one mniej widoczne. Zajrzyj sobie tutaj na forum na wątk poświęcony preparatowi Effaclare K, nazwa ta chyba była w tytule wątku. Możesz też zajrzeć na forum gazeta.pl:
http://www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?d...18&aid=1074340

http://www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?d...050&aid=205050

wiem , że są to bardzo długie wątki, ale jeśli masz czas i możliwości to może znajdziesz wśród tych porad również coś dla ciebie, pisałam tam na pewno na temat walki z czarnymi zaskórniakami, moje posty są opatrzone imieniem Basia. Natomiast na temat zabiegów w gabinetach kosmetycznych poradzi ci coś pani Beata.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-19, 19:11   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czarne kropki na nosie i policzkach

Myślę, że to już po prostu taka twoja uroda , oczywiście nie mam na mysli, że masz się do tego przyzwyczaić i koniec, ale zrozumieć, że rozszerzonych porów nie można zlikwidować, ale można się starać je oczyścić, a przez będą one mniej widoczne. Zajrzyj sobie tutaj na forum na wątk poświęcony preparatowi Effaclare K, nazwa ta chyba była w tytule wątku. Możesz też zajrzeć na forum gazeta.pl:
http://www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?d...18&aid=1074340

http://www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?d...050&aid=205050

wiem , że są to bardzo długie wątki, ale jeśli masz czas i możliwości to może znajdziesz wśród tych porad również coś dla ciebie, pisałam tam na pewno na temat walki z czarnymi zaskórniakami, moje posty są opatrzone imieniem Basia. Natomiast na temat zabiegów w gabinetach kosmetycznych poradzi ci coś pani Beata.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 00:30   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czarne kropki na nosie i policzkach

dziekuję za życzliwe zainteresowanie...rzeczyw iście znalazłam tam wiele przydatnych mi rzeczy,dziękuję [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-02-20, 00:30   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czarne kropki na nosie i policzkach

dziekuję za życzliwe zainteresowanie...rzeczyw iście znalazłam tam wiele przydatnych mi rzeczy,dziękuję [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 10:17   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czarne kropki na nosie i policzkach

Wyprobuj Differin. Naklada sie go na noc,jesli podraznia stosuj co druga noc . Do kuoienia w aptece
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 10:17   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: czarne kropki na nosie i policzkach

Wyprobuj Differin. Naklada sie go na noc,jesli podraznia stosuj co druga noc . Do kuoienia w aptece
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 12:01   #11
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: czarne kropki na nosie i policzkach

Nie napisałaś jaki masz rodzaj cery? Z zaskórnikami na nosie i policzkach zmaga się większość z nas. Oczyszczanie cery w gabinecie kosmetycznym powinno być przeprowadzane regularnie. Pomocne mogą być również zabiegi kosmetyczne zmniejszające przetłuszczanie się skóry. Jeśli kłopoty z zanieczyszczaniem się cery są rzeczywiście duże to wybierz się do dermatologa - poleci Ci preparat , który będzie zmniejszał łojotok, działał lekko złuszczająco ( może właśnie Differin). Z zabiegów gabinetowych polecam też złuszczanie naskórka za pomocą kwasów AHA, BHA lub peeling ziołowy.
Po oczyszczaniu cery w gabinecie powinnaś prowadzić regularną pielęgnację w domu - maseczki oczyszczające, peeling, możesz wypróbować plasterki na nos.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-02-20, 12:01   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: czarne kropki na nosie i policzkach

Nie napisałaś jaki masz rodzaj cery? Z zaskórnikami na nosie i policzkach zmaga się większość z nas. Oczyszczanie cery w gabinecie kosmetycznym powinno być przeprowadzane regularnie. Pomocne mogą być również zabiegi kosmetyczne zmniejszające przetłuszczanie się skóry. Jeśli kłopoty z zanieczyszczaniem się cery są rzeczywiście duże to wybierz się do dermatologa - poleci Ci preparat , który będzie zmniejszał łojotok, działał lekko złuszczająco ( może właśnie Differin). Z zabiegów gabinetowych polecam też złuszczanie naskórka za pomocą kwasów AHA, BHA lub peeling ziołowy.
Po oczyszczaniu cery w gabinecie powinnaś prowadzić regularną pielęgnację w domu - maseczki oczyszczające, peeling, możesz wypróbować plasterki na nos.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-21, 20:00   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dla Wioletty-kwas salicylowy

Wiolu, trochę informacji na temat kwasy salicylowego znajdziesz taj jak już tu pisałam, w wątku na temat Effaclare K oraz na stronach , których adresy podałam powyżej.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-21, 20:00   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dla Wioletty-kwas salicylowy

Wiolu, trochę informacji na temat kwasy salicylowego znajdziesz taj jak już tu pisałam, w wątku na temat Effaclare K oraz na stronach , których adresy podałam powyżej.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-05, 20:35   #15
dzidzia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 65
trądzik zaskórnikowy

Mam trądzik zas.Kilka dni temu byłam u dermatologa i zaczęłam leczenie preparatem Atrederm 0,o25%.Niestety skóra na twarzy strasznie łuszczy się i piecze.Nie wiem co robić,mam przerwać kurację?
dzidzia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-05, 21:06   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik zaskórnikowy

nie przerywaj kuracji, może idz do tego lekarza co ci to przepisał i zapytaj się go co dalej, albo przerwij na 1- 2 dni i rozpocznij od nowa.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-06, 09:10   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik zaskórnikowy

Łuszczenie, zaczerwienienie a nawet pieczenie to normalne objawy przy stosowaniu tego preparatu. Nie przerywaj kuracji. W razie wątpliwości pytaj lekarza.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 07:23   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik zaskórnikowy

Ja również zaczęłam stosować Atrederm i on ma za zadanie złuszczać, więc bez obaw go stosuj. Mnie też piecze, ale da się wytrzymać, poza tym szybko przechodzi. Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 11:51   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik zaskórnikowy

Ja stosuje ten preparat juz prawie 3 miesiace i tez mi sie strasznie skóra łuszczy ale rezultaty są widoczne, więc warto się pomęczyć.Podobno trzeba go stosować conajmniej 18 tygodni.Życzę dużo wytrwałości!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-11-04, 21:08   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Bardzo proszę o wyczerpujące informacje na temat jak POZBYĆ się zaskórników (i może przy okazji jak one powstają, czy to ma zwiazek z "wyciskaniem" ropnych wyprysków w okresie dojżewania?)

Czy ktoś mi poradzi jak pozbyć się tych wstrętnych czarnych kropek.Kosmetyczka pomaga tylko na chwile.

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2006-12-14 o 08:15
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-04, 21:38   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Zaskórniki-czarne kropki

Kiedyś były w sklepach kosmetycznych takie plasterki na nos, ale teraz je chyba wycofali gdyż już ich nie widuję. Może spróbuj Effaclaru K.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-17, 00:03   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Jak samodzielnie usunąć czrne kropeczki z nosa?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-17, 09:35   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: nos

wycisnąć i po sprawie
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-17, 22:02   #24
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: nos

Regularnie myć miękką szczoteczką i żelem przeciwtrądzikowym z wodą, a później nie zapomnieć o dobrym kremie nawilżającym, bo może mocno wysuszyć. Regularnie stosuj krem z kwasem glikolowym 6-8%.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-17, 23:15   #25
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: nos

Wycisną wszystkich sie nie da, z resztą problem i tak wróci. A o ten krem z kwasem glikolowym , domyślam się, że pytać w aptece? I jak on działa?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-18, 07:43   #26
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: nos

Kwas glikolowy to jeden z kwasów AHA. Na wizażu jest kilka doskonałych artykułów na temat kwasów.
Gdzie można kupiś krem z kwasem glikolowym? W drogeriach- ale z niskim stężeniem kwasu, w aptekach- GlycoA i produkty NeoStrata(są tylko w niektórych aptekach), u kosmetyczki i w internecie np. http://www.bio-med.pl/neostratadetal.html
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 16:47   #27
JoannaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Tczew, woj. pomorskie
Wiadomości: 78
Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Od jakiegoś czasu na moim nosku jest bardzo dużo wągrów. Błagam o pomoc jak mam się ich pozbyć, może są jakieś preparaty, które potrafią mi pomóc???
JoannaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-03, 01:19   #28
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wągry - zmora

Oczyszczanie u kosmetyczki.
Z kosmetyków zmniejszających ilość zaskórników: zawierajace BHA, np. Effaclar K, Lysanel Activ; pilingi (niezbyt skuteczne); pochodne witaminy A- ale to są leki, nie kosmetyki, na receptę: Retin A, Differin, Izotrex/izotrexin
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-03, 11:23   #29
JoannaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Tczew, woj. pomorskie
Wiadomości: 78
Re: Wągry - zmora

Dziękuję Justy. Chętnie skorzystam z porad.
JoannaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-03, 21:40   #30
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Wągry - zmora

Ciekawa jestem czy te zaskórniki zauważyłaś niedawno , czy może są już od długiego czasu? Są tylko na nosie? Czy także na brodzie lub innych partiach twarzy? Ile masz lat? Jeśli zaskórników raczej nie miałaś a pojawiły się w większej ilości to być może spowodował to nieodpowiedni kosmetyk.
Najlepszym wyjściem będzie tak jak napisała Justy wizyta w gabinecie.Przeczytaj również wątek "rozszerzone pory".
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.