sio tłuszczyku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-11, 07:23   #1
Picotement
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 52

sio tłuszczyku!


Drogie Wizażanki,
zwracam się do Was jako kompletny laik w kwestii ćwiczeń.
Chciałabym pozbyć się tłuszczu przede wszystkim z brzucha + ogólnie wzmocnić ciało.
słodycze już jakiś czas temu poszły w odstawkę, odżywiam się w miarę zdrowo. raz w tygodniu chodzę na basen + taniec.
największy problem sprawia mi regularne wykonywanie ćwiczeń.
jakie ćwiczenia/ zestawy możecie mi polecić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Picotement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 10:33   #2
MalaMalaMi
Zadomowienie
 
Avatar MalaMalaMi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 313
Dot.: sio tłuszczyku!

Jest masa ćwiczeń na youtubie. Najgorzej to zacząć.
Ja proponuję ćwiczenia z Mel B. Daje niezły wycisk, a przy tym widać, że ona też się męczy i świetnie się bawi. Nie znoszę zachwalanej Chodakowskiej, bo dla mnie to ona jest jak robot, nie poci się, nie męczy, a w dodatku jej głos i brak jakichkolwiek emocji doszczętnie odbiera mi ochotę na ćwiczenia.
Także z czystym sumieniem zachęcam do odpalenia sobie filmiku i poćwiczenia z żywą, radosną i spoconą Mel B. Na początku jest ciężko, ale im dalej tym lepiej.
Jeżeli natomiast masz problem z samozaparciem to polecam wydać pieniądze. Mnie ciężko jest zebrać się do ćwiczeń w domu, dlatego kupiłam karnet na fitnes. W moim przypadku wydane pieniądze wiążą się z koniecznością chodzenia ;-)
Bo ciuchów "na lepsze czasy" mam całą masę, ale niestety to do mnie nie przemawia, za to bezpośredni wydatek na "dobrą figurę" skłania mnie do ćwiczeń. Jak już się tak rozpisałam to jeszcze powiem, że właśnie dzisiaj idę pierwszy raz na fitness z "wydanych pieniędzy". Mam nadzieję, że będzie dobrze. W zeszłym roku jak wydałam 150 zł na karnet to potrafiłam chodzić na fita dwa razy dziennie i nawet wstawać o 6 rano, żeby wybrać się przed zajęciami. A później: Miłość, wypady, słodkie randki i troszku przybyło tu i ówdzie . Mam jednak zamiar wrócić do tych pięknych czasów kiedy wspaniale się czułam i dobrze wyglądałam bogatsza jednak o TŻ`a tym bardziej, że planujemy wakacje, a nie będę kąpać się w worku jutowym przy 40 stopniach upałów.
Także Picotement zabieramy się za siebie. Życzę dużo samozaparcia i wiary w siebie. DASZ RADĘ!
__________________

MalaMalaMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 11:43   #3
Picotement
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 52
Dot.: sio tłuszczyku!

MalaMalaMi, dzięki za tak rozbudowaną odpowiedź.
dziś robiłam Mel B 10 minutowy trening dla brzucha. momentami wymiekałam, ale zrobiłam. za kilka dni pewnie będę w stanie wykonanać całość, to już będzie sukces
pozdrawiam i powodzenia!
Picotement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:47   #4
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: sio tłuszczyku!

Ja natomiast polece Ci 6week6pack od Jillian Michaels. Fajny polgodzinny zestaw, ćwiczenia angazuja całe ciało, a brzuch pracuje niejako "przy okazji"
Chodakowska odradzam, choc sama z nia zaczynalam, ale siadały mi przy niej stawy, poza tym źle robi niektóre ćwiczenia. Melb jest fajna, ale 10minut cwiczen dziennie to za malo, zeby miec jakiekolwiek efekty.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:29   #5
Picotement
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 52
Dot.: sio tłuszczyku!

6week6pack od Jillian Michaels chętnie przetestuję
Picotement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:00   #6
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: sio tłuszczyku!

Ja po zimie tez się zastałam i w dodatku miałam problemy z kręgosłupem po nieszczęsnym upadku więc długo nie ćwiczyłam. Ale jakiś czas temu znów zaczęłam ćwiczyć. Ćwiczę głównie w domu ale już powoli wychodzę na rower.

Żeby się nie nudzić to czasami zmieniałam zestawy. To jest zresztą wskazane żeby nie ćwiczyć cały czas tego samego bo po pewnym czasie przestaje przynosić efekty. Warto się zapoznać z różnymi zestawami. Ja na przykład jak nie miałam czasu na ćwiczenia to robiłam zestawy Tamilee Webb. Trwały około 15 min każdy. Najbardziej mi odpowiadają zestawy Cindy Crawford. Jak miałam ochotę na wycisk to robiłam Tae Bo Billego Banksa. A czasami po prostu wybierałam coś z danego zestawu i przewijałam sobie np na ćwiczenia na klatkę piersiową albo na ramiona, albo na nogi.
Teraz też mam plan w ten sam sposób ćwiczyć tylko na razie ostrożnie żeby nie przeciążać kręgosłupa i nabrać kondycji. W dodatku zakupiłam rower stacjonarny i od niedawna jeżdżę. Przy spalaniu tłuszczu cardio też jest ważne więc wybierz sobie jakiś rower, bieganie, basen, skakankę czy inne. Są też gotowe treningi których tempo pozwala spalać tłuszcz.

Warto sobie zrobić raz w tygodniu dzień przerwy od jakichkolwiek ćwiczeń. U mnie to samo wychodzi bo robię dzień przerwy jak już kompletnie nie chce mi się. Czasami zdarzą się też słabsze dni kiedy nie masz siły (wtedy można zrobić coś lekkiego, np rozciąganie oczywiście po dobrej rozgrzewce) albo ochoty (wtedy można zrobić coś co sprawia przyjemność np włączyć muzykę i potańczyć).

Ale i tak najważniejsze to dieta. Ja tam ze swojej nie wycinam żadnych produktów a jedynie ograniczam niektóre takie jak słodycze, tłuszcze zwierzęce wiadomo to co nie zdrowe i tuczące. dodałam tez trochę więcej warzyw, kasz, oleje roślinne. Czasami się skusze na coś słodkiego ale zazwyczaj jak już to staram się z rana zjeść. Najważniejsze to zadbac o regularność posiłków i o to żeby nie chodzić głodnym.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:03   #7
Picotement
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 52
Dot.: sio tłuszczyku!

dzięki wielkie za rady. mam nadzieję, że kręgosłup nie będzie Ci za bardzo dokuczał. powodzenia !
ps. dziś byłam na siłowni: 25 minut biegania + 10 minut orbitrek
Picotement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 21:14   #8
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: sio tłuszczyku!

ja tez pare razy zaczynalam rozne zestawy cwiczen i jak na razie najbardziej przemawia do mnie Mel B. choc nie jestem pewna, czy naprawde sa po tym az TAKIE super efekty, jak niektorzy pisza...?
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-16 22:14:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.