chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-17, 20:07   #1
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703

chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych


Hej!
Moim kłopotem jest masa ciała, ale moze zaczne od początku, żeby był jaśniejszy obraz mojego problemu

Ponad rok temu zauważyłam że sporo przytyłam, mimo że całe życie byłam szczupła (drobniutkie kości, np zawsze wszyscy się śmieli z moich nadgarstków, które można objąć kciukiem i małym palcem) w tamtym czasie byłam tzw skinny fat. - dlatego nie wiem, czy w moim przypadku mogę mówić o budowie ektomorfika. Schudłam około 10 kg, ale ćwiczeń ciągle nie było mi dość. Rozbudowa masy mięśniowej nie była wtedy moim priorytetem, bardziej zależało mi na ładnej rzeźbie. Na chwile obecną jednak coraz bardziej przestaje się sobie podobać bo robię się taka jakaś...żylasta. Mam mały biust przez co na wierzch wyłazi mi cały mostek, no i te chude, długie ręcę xd (niby jakiegoś tam bicepsa mam, ale jak pisze wyżej to raczej wygląda żylasto i sucho niż zdrowo i fit)
Taak, tak, u podstawy powinnam zacząć od diety, ale robię co mogę... nie wiem czy źle. Jestem studentka więc też za bardzo nie mogę szaleć, żeby codziennie robić sobie kanapki z avocado i grillowanym kurczakiem.

Moja budowa
wzrost 171cm
waga 55kg
talia 69 cm
biodra 91 cm
udo 51 cm
ramie w najwyższej części 27 cm

Przykładowa dieta dzienna
posiłek 1 -jogurt naturalny 200ml + muesli, bądź płatki owsiane + siemie lniane + bannan
posiłek 2 - wtedy jestem zwykle w szkole, więc jest to coś co mogę zjeść szybko np. serek wiejski z bułką, jogurt i owoc
posiłek 3 - np 100g ryżu paraboiled, 100g piersi z kurczaka, gotowany brokuł
posiłek 4 - 2 jajka na twardo, dwie kromki chleba z oliwą z oliwek, jakieś warzywo
posiłek 5 - maślanka 250 ml + dwie kromki chleba i serek na kanapki +
warzywo

++ od jakiegoś czasu przed i po treningowo bcaa




treningi mniej więcej co drugi dzień z czego raz w tygodniu bieganie ok 50 min, raz w tygodniu 'dywanówka' reszta siłownia


Ja już naprawdę nie wiem co robię źle, czemu nie przybywa mi w ogóle mięśni. Czy mam zmniejszyć ilość treningów, wykluczyć do zera cardio, żreć codziennie czekoladę, czy co

Jeżeli są tu dziewczyny z podobnymi problemami PROOSZĘ o rady !!!
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 20:22   #2
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
Hej!
Moim kłopotem jest masa ciała, ale moze zaczne od początku, żeby był jaśniejszy obraz mojego problemu

Ponad rok temu zauważyłam że sporo przytyłam, mimo że całe życie byłam szczupła (drobniutkie kości, np zawsze wszyscy się śmieli z moich nadgarstków, które można objąć kciukiem i małym palcem) w tamtym czasie byłam tzw skinny fat. - dlatego nie wiem, czy w moim przypadku mogę mówić o budowie ektomorfika. Schudłam około 10 kg, ale ćwiczeń ciągle nie było mi dość. Rozbudowa masy mięśniowej nie była wtedy moim priorytetem, bardziej zależało mi na ładnej rzeźbie. Na chwile obecną jednak coraz bardziej przestaje się sobie podobać bo robię się taka jakaś...żylasta. Mam mały biust przez co na wierzch wyłazi mi cały mostek, no i te chude, długie ręcę xd (niby jakiegoś tam bicepsa mam, ale jak pisze wyżej to raczej wygląda żylasto i sucho niż zdrowo i fit)
Taak, tak, u podstawy powinnam zacząć od diety, ale robię co mogę... nie wiem czy źle. Jestem studentka więc też za bardzo nie mogę szaleć, żeby codziennie robić sobie kanapki z avocado i grillowanym kurczakiem.

Moja budowa
wzrost 171cm
waga 55kg
talia 69 cm
biodra 91 cm
udo 51 cm
ramie w najwyższej części 27 cm

Przykładowa dieta dzienna
posiłek 1 -jogurt naturalny 200ml + muesli, bądź płatki owsiane + siemie lniane + bannan
posiłek 2 - wtedy jestem zwykle w szkole, więc jest to coś co mogę zjeść szybko np. serek wiejski z bułką, jogurt i owoc
posiłek 3 - np 100g ryżu paraboiled, 100g piersi z kurczaka, gotowany brokuł
posiłek 4 - 2 jajka na twardo, dwie kromki chleba z oliwą z oliwek, jakieś warzywo
posiłek 5 - maślanka 250 ml + dwie kromki chleba i serek na kanapki +
warzywo

++ od jakiegoś czasu przed i po treningowo bcaa




treningi mniej więcej co drugi dzień z czego raz w tygodniu bieganie ok 50 min, raz w tygodniu 'dywanówka' reszta siłownia


Ja już naprawdę nie wiem co robię źle, czemu nie przybywa mi w ogóle mięśni. Czy mam zmniejszyć ilość treningów, wykluczyć do zera cardio, żreć codziennie czekoladę, czy co

Jeżeli są tu dziewczyny z podobnymi problemami PROOSZĘ o rady !!!
Ja tu widzę problem w diecie. Dla mnie (a ćwiczę siłowo) takie ilości to byłaby dieta redukcyjna, a nie na masę. I jakościowo średniawo. Za dużo nabiału, bardzo mało tłuszczu.

Ten art to informacje w pigułce co jeść. I z własnego doświadczenia mówię, że można tak jeść i nie wydawać nie wiadomo ile na żarcie, trzeba tylko trochę pokombinować i zapoznać się z ofertą sklepów

Jak wygląda Twój trening na siłowni? I powiedz proszę jeszcze raz, bo nie skumałam - ile razy w tygodniu w sumie ćwiczysz?
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:07   #3
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

O jakim artykule mówisz?
Tygodniowo około 4 treningi (dwa siłowe na siłowni, raz bieganie, raz dywanówka gdzie pracuje wszystko)

na siłowni zaczynam od 10 minutowej bieżni, steppera itp i przechodzę do ćwiczeń siłowych. Dziele je na dzień góry ciała i dołu. Całościowo taki trening trwa około godziny.
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:11   #4
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Sorry, link mi nie wskoczył. O tym: http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_Co_jedz%..._-t752315.html

Taka ilość wydaje mi się ok. przynajmniej na początek - po prostu wystraszyłam się, że jest tego więcej. Spróbuj zmodyfikować jedzenie, dorzuć do michy nieco kalorii i się zobaczy.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:16   #5
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Sorry, link mi nie wskoczył. O tym: http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_Co_jedz%..._-t752315.html

Taka ilość wydaje mi się ok. przynajmniej na początek - po prostu wystraszyłam się, że jest tego więcej. Spróbuj zmodyfikować jedzenie, dorzuć do michy nieco kalorii i się zobaczy.
Dokładnie Zapotrzebowanie na utrzymanie wagi wychodzi 2400 kcal, więc na przybranie trzeba do tego trochę dorzucić, a z tego jadłospisu który koleżanka podała na pewno tyle nie wyjdzie...
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:23   #6
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Dziękuje
skoro mówisz, że spożywam za mało tłuszczy, mogłabyś powiedzieć w jakiej postaci mogłabym go dodać? Oliwa z oliwek jest na porządku dziennym, zawsze leci do sałatek, na chleb właśnie, orzechy od czasu do czasu - no bo drogie... siemie lniane i inne nasiona. Masło extra zamiast oliwy na kanapki?

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Dokładnie Zapotrzebowanie na utrzymanie wagi wychodzi 2400 kcal, więc na przybranie trzeba do tego trochę dorzucić, a z tego jadłospisu który koleżanka podała na pewno tyle nie wyjdzie...
olaboga nie mam pojęcia jak mój żołądek to pomieści. Obecnie siedzę w domu u siebie i mam nieograniczony dostęp do lodówki i ostatnie dwa posiłki muszę jeść na siłę tak syta jestem po całym dniu
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:45   #7
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
Dziękuje
skoro mówisz, że spożywam za mało tłuszczy, mogłabyś powiedzieć w jakiej postaci mogłabym go dodać? Oliwa z oliwek jest na porządku dziennym, zawsze leci do sałatek, na chleb właśnie, orzechy od czasu do czasu - no bo drogie... siemie lniane i inne nasiona. Masło extra zamiast oliwy na kanapki?

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------



olaboga nie mam pojęcia jak mój żołądek to pomieści. Obecnie siedzę w domu u siebie i mam nieograniczony dostęp do lodówki i ostatnie dwa posiłki muszę jeść na siłę tak syta jestem po całym dniu
Orzechy ziemne są niedrogie w biedronce, 400g za ok. 5,5zl, są w wersji "czystej" (bez tłuszczu, bez soli). Do tego możesz dorzucić np awokado, tłuste ryby np makrela też dużo nie kosztuje.
Jak lubisz oliwę na kanapki to jak najbardziej może być, nie musisz jej zamieniać na masło.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 23:13   #8
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Orzechy ziemne są niedrogie w biedronce, 400g za ok. 5,5zl, są w wersji "czystej" (bez tłuszczu, bez soli). Do tego możesz dorzucić np awokado, tłuste ryby np makrela też dużo nie kosztuje.
Jak lubisz oliwę na kanapki to jak najbardziej może być, nie musisz jej zamieniać na masło.
dzięki, dzięki, będe kombinować!
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:10   #9
KarolciaMichalska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Hej! Ja mogę Ci polecić stronkę ******
Jest tam kalkulator kalorii, fajne porady dietetyczne i co najważniejsze filmiki, jak uzyskac figurę, o której marzymy. I to nie jest stronka tylko dla grubasków, którzy chcą schudnąc, ale równiez dla osób, które chcą wyrzeźbić ładne mięśnie. Spróbuj, nic nie zaszkodzi spróbowac

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2014-03-18 o 12:17 Powód: reklama
KarolciaMichalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 12:12   #10
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Cytat:
Napisane przez KarolciaMichalska Pokaż wiadomość
Hej! Ja mogę Ci polecić stronkę *******
Jest tam kalkulator kalorii, fajne porady dietetyczne i co najważniejsze filmiki, jak uzyskac figurę, o której marzymy. I to nie jest stronka tylko dla grubasków, którzy chcą schudnąc, ale równiez dla osób, które chcą wyrzeźbić ładne mięśnie. Spróbuj, nic nie zaszkodzi spróbowac
Taaa wystarczy kupić podkładki do ćwiczeń za jedyne 39,99
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2014-03-18 o 12:17
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 13:39   #11
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: chudzielec chce mięśnie :( do osób doświadczonych

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Taaa wystarczy kupić podkładki do ćwiczeń za jedyne 39,99
reklama chamska, ale (po przeczytaniu regulaminu czy nie musze za to płacić :P ) zarejestrowałam się. I w sumie spoko, ze to zrobiłam, bo zawsze szukałam właśnie tych ćwiczeń typu slide (kiedyś je widziałam na jakimś fitpagu i szalenie mi się spodobały ) a co do podkładek... ja mam zamiar użyć tego http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&...95236072237967 dobrze się ślizga a i podłoga będzie czysta a równie dobrze może to być kawałek grubszego materiału albo i kartka papieru (chociaż ta ślizgać się będzie gorzej)
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 14:39:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.