Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-31, 14:13   #1
gilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ktc
Wiadomości: 3

Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii


Witam

Chciałem uzyskać pare rad i opini na temat tego antybiotyku. Już piszę jak wygląda sprawa.



Od 2 miesięcy stosuję kurację tetracykliną, jestem zadowolony z efektów, od jakiegoś czasu praktycznie nie pojawiają mi się nowe wypryski. Jak znikną niewielkie przebawienia po starych pryszczach, wszystko będzie w porządku.

Niestety mam pewne wątpliwości związane z pogodą jaka aktualnie występuje. Gdy widze takie słońce chętnie wyszedłbym na pole poopalać się trochę, napewno pomogłoby to w pozbyciu się pozostałych niewielkich przebarwień, jednak czytałem kilka opini, że nie jest to wskazane?
Jak wyglada sytuacja z opalaniem się, a może raczej byciem na słońcu i kuracją tetracykliną? Czy przy takim słońcu jakie jest teraz godzina czy 2 na słońcu mogą być szkodliwe? Czy może lepiej zrezygnować z "opalania się" do czasu zakończenia kuracji (około 1 miesiąc)? A może godzinka na słońcu nie zaszkodzi ?

Jakie jest prawdopodobieństwo powrotu trądziku po skończeniu leczenia tym antybiotykiem? Czy warto pod koniec terapi dorzucić do diety tabletki drożdżowe "dromin", plus trochę cynku i selenu, a później po zakończeniu kontynuować ich zażywanie, może to zwiększyc szansę pozbycia się trądziku na stałe?

Co mógłbym zrobić aby trądzik nie pojawiał się ponownie?
Myślałem o stałym stosowaniu tabletek drożdzowych, cynkowych i z selenem, picie bratka, do tego dorzucić saunę 2 razy w tygodniu, plus 2-3 razy w tygodniu smarowanie miejsc w których pojawiał się trądzik acne dermem? ma to jakiś sens?


byłbym bardzo wdzięczny za porady i odpowiedź na pytania, które zadałem (jeśli wybrałem zły dział to proszę o przeniesienie)

pozdrawiam
gilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 14:33   #2
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

jesli stosujesz antybiotyki z grupy tetracyklin to nie mozesz sie opalac . mozesz nabawic sie przebarwien, ktorych potem tak szybko nie pozbedziesz sie. stosuj kremy z filtrem przeciwslonecznym. ponadto w czasie stosowania tetracykliny trzeba zrezygnowac z produktow mlecznych. no i polecam probiotyk (lacidofil, lakcid, laktoral).

co jesli antybiotyk odstawisz - oznacza to powrot problemow z cera. antybiotyki doustne dzialaja wtedy gdy je stosujesz, a gdy odstawisz problem wraca niestety . antybiotyki lecza skutki, a nie przyczyne.

co do drozdzy, cynku, itd. to ja w to nie wierze. jednak sa osoby, ktore chwala sobie takie preparaty wspomagajace. na Twoim miejscu na razie z drozdzami to bym uwazala ze wzgledu na to, ze bierzesz antybiotyki, ktore moga powodowac grzybice, a drozdze tylko temu sprzyjaja.

co zrobic, zeby tradzik nie wrocil - oto jest pytanie za 100 punktow, na ktore nie znam odpowiedzi.

acne derm jak najbardziej .

ponadto polecam wyszukiwarke. bylo juz troche na ten temat . biochemia kosmetyczna tez bedzie pomocna .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 20:06   #3
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

ja też zaczęłam stosować tetracyklinę. i robi mi się przykro że takie ładne słoneczko a ja nie moge wystawic cialka... wiem też ze to dopiero początek i po miesiącu sie nie skonczy...
jeżeli chodzi o fotouczulenie (czyli to od słońca) to naprawdę radzę unikać. kiedys musiałam zazyc antybiotyk (nie tetracykline) a byłam wtedy w Turcji. wrocilam z ładną wyspyką na czole )) antybiotyk + słońce --> nie do pogodzenia...
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 13:25   #4
Mrówcia17
Przyczajenie
 
Avatar Mrówcia17
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 20
GG do Mrówcia17
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

ja bralam tetracykline ale w zime wiec z opalaniem nie bylo problemu teraz juz odstawilam i problem porwócił
Mrówcia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 20:42   #5
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Mrówcia17

bo nurtuje mnie pytanie... przez jak długi czas brałaś tetracyklinę (lub inaczej, jak długo trwała Twoja kuracja)?

i czy trądzik zawsze powróci? ja nie miałam jakiejś masakry na twarzy, po ponad miesięcznej kuracji jestem naprawdę zadowolona (oprócz tego ze jestem blada i moze mam jakies plamy po trądziku). buźka wygląda super, mogłabym zaryzykować stwierdzenie ze wizualnie się tego pozbyłam... a co jak odstawie leki, jak juz dermatolog powie "dziękuje, koniec kuracji"? wszystko na nowo wróci? z trądziku nie da się wyleczyć?
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 08:52   #6
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

na pewno antybiotyki doustne nie lecza tradziku .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 15:47   #7
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
na pewno antybiotyki doustne nie lecza tradziku .
czemu tak uważasz? przeciez tradzik to także i bakterie (piszę ogólnikowo, nie chcę robić tu wywodów co to trądzik i takie tam ). a bakterie zwalcza się między innymi antybiotykami... może chodzi Ci o to, że same antybiotyki doustne nie zwalczają trądziku? skoro dermatolog przepisuje antybiotyki to chyba nie po to żeby tylko sobie je brac... pozdrawiam
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 16:40   #8
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

ja jestem osoba, której tetracyklina nie pomogła-a tylko wnerwiła, bo musiałam wtedy zrezygnować ze słońca i stosować filtry 60 i wieksze.
Dermatolog przeczulil mnie, żebym raczej chodziła cieniem i osłaniała skóre i bezwzglednie sie smarowala filtrami, a tu kolega chce nam sie godzinę OPALAĆ...
Odradzam-mozna nabawić się plam-jak juz nadmienila poprzedniczka.
jak wspomnialam- mi nie pomogło NIC a NIC- a tu sie jeszcze dowiaduje, że mialo pomoc tylko przez okres kuracji a potem cudowne vintage echhhhhh...
mi pomogły Tabsy
szkoda, że jesteś facetem (hehe-zabrzmialo jakbym seksistką byla), bo tez moglbys sprobowac )
pozdrawiam Cierpliwych
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 17:55   #9
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Cytat:
Napisane przez VolleyMasta Pokaż wiadomość
czemu tak uważasz? przeciez tradzik to także i bakterie (piszę ogólnikowo, nie chcę robić tu wywodów co to trądzik i takie tam ). a bakterie zwalcza się między innymi antybiotykami... może chodzi Ci o to, że same antybiotyki doustne nie zwalczają trądziku? skoro dermatolog przepisuje antybiotyki to chyba nie po to żeby tylko sobie je brac... pozdrawiam
gdyz antybiotyki doustne lecza skutki, a nie przyczyny. nie znam ani jednej osoby, ktorej antybiotyki pomoglyby pozbyc sie tradziku raz na zawsze. wszystkim osobom powrocily kropy niestety . byl juz temat poruszany na forum. polecam wyszukiwarke .

a co do tego, dlaczego dermatolodzy przepisuja antybiotyki doustne na tradzik - to juz nie pisze na ten temat, bo noz w kieszeni mi sie otwiera. to jest najprostszy i najszybszy sposob na "niby" pozbycie sie tradziku.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 19:00   #10
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Aania A

akurat lekturkę całego (chyba) forum przerobiłam ale dzięki.
opinie są podzielone, dlatego z chęcią sama się przekonam co i jak. mam nadzieje (jak pewnie całę rzesze trądzikowców), że ze mną będzie inaczej. nie chcę zapeszać, ale na dzień dzisiejszy naprawdę dobrze wyglądam i jestem zadowolona... tyle tylko, że jestem w trakcie kuracji... odpukać

dolare

ja właśnie podejrzewam, że mi zaszkodziły tabsy. kiedyś już brałam tabletki (i wtedy pomogło), później była przerwa i w tym roku znowu zaczęłam brać. jak tak sobie wszystko ułożyłam to akurat wtedy własnie dostałam trądzik... ale winę z chęcią zwaliłam na tatę (dostałam chyba z genami), jest wspólwinny
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 07:57   #11
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

VolleyMasta oby z Toba bylo inaczej . ja jednak w to nie wierze . przepraszam za szczerosc. sama trulam sie tym swinstwem przez dlugi czas. w trakcie kuracji rewelacja, a potem niestety wszystko zaczelo powracac . dokladnie myslalam tak jak Ty, ze u mnie na pewno bedzie inaczej, ze po zakonczonej kuracji gladka buzia pozostanie...
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-04, 17:35   #12
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

AaniaA

wiem, że przynudzam i jestem frajerką bo wierzę w "wyleczenie' mojej przypadłości, ale... no własnie... jak to jest: po skończonym leczeniu (czyli antybiotykach, maściach) stosuje się coś dalej w ramach utrzymania efektu czy po prostu koniec, jest się wyleczonym i już? bo może o taka skóre trzeba już walczyć do końca życia? chociaż nie wyobrażam sobie tego, że moglabym być niewolnicą ciągłego smarowania antytrądzikowymi kremami... o braku opalania już nie wspomnę.
przyznam się też, że łatwiej mi przychodzi wiara w cudowne wyleczenie, bo ja trądzik miałam zaledwie 2 miesiące i nie nacierpiałam się zbytnio, jedno jest pewne: nie przerywam leczenia i oddaje się w ręce pani dermatolog, nawet jeżeli będzie mnie to kosztowało kupę nerwów i jeszcze więcej kasy

a i jeszcze jedno, to znaczy, że nie "wyleczyłas" się z trądziku?
ps: nie przepraszaj za szczerość
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 21:34   #13
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

a ja mam pytanko dlaczego trzeba zrezygnowac z produktow mlecznych? mi dermatolog wlasie kazala przy tetracyklinie duzo kefirow czy czegos tam mlecznego...

a co do efektu to u mnie tez byl super po miesiacy nie mialam ani plamki na twarzy no i myslalam ze to wystarczy glupiutka juz nie poszlam po recepte i tradzik wrocil wiec wole juz chyba ten moj differin niz lykanie przez pol czy rok jakis tabletek ktore niby lecza wewnatrz a ak naprawde to tylko zewnatrz
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 22:31   #14
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

olasia

przy "zwykłych" antybiotykach zazwyczaj powinno się pić mleko, kefiry oraz jeść wszelakie produkty pochodzenia mlecznego, białko przywraca do normy florę bakteryjną naszego przewodu pokarmowego, ponieważ antybiotyki robią tam zazwyczaj spustoszenie i zabijaja nasze pożyteczne bakterie.

tetracyklina to inna bajka. antybiotyk ten wchodzi w interakcje z białkiem. cytuję: "jak wykazały badania, przyjmowanie tego preparatu w obecności mleka i produktów bialkowych może zmniejszyć jego wchłanianie o blisko połowę, i w efekcie nie doprowadzić do oczekiwanych działań terapeutycznych"
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 12:42   #15
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

jej to dobrze, ze juz nie chodze do tej dermatolozki! ale baba niedouczona a ja jak ta owca na rzez siejej sluchalam!
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 13:16   #16
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Cytat:
Napisane przez VolleyMasta Pokaż wiadomość
jak to jest: po skończonym leczeniu (czyli antybiotykach, maściach) stosuje się coś dalej w ramach utrzymania efektu czy po prostu koniec, jest się wyleczonym i już? bo może o taka skóre trzeba już walczyć do końca życia? chociaż nie wyobrażam sobie tego, że moglabym być niewolnicą ciągłego smarowania antytrądzikowymi kremami... o braku opalania już nie wspomnę.
jesli skora jest tradzikowa to trzeba dbac o nia cale zycie. jak skonczysz kuracje antybiotykowa to nadal stosuj kwasy czy tez retinoidy, a co za tym idzie filtry ochronne.

Cytat:
Napisane przez VolleyMasta Pokaż wiadomość
przyznam się też, że łatwiej mi przychodzi wiara w cudowne wyleczenie, bo ja trądzik miałam zaledwie 2 miesiące i nie nacierpiałam się zbytnio, jedno jest pewne: nie przerywam leczenia i oddaje się w ręce pani dermatolog, nawet jeżeli będzie mnie to kosztowało kupę nerwów i jeszcze więcej kasy
to czyzby ten 2-miesieczny tradzik byl np. z odstawienia pigulek antykoncepcyjnych? a wczesniej mialas problemy z cera? mnie antybiotykoterapia kosztowala nie tylko duzo pieniedzy, nerwow, ale i zdrowia. antybiotyki wyjalowily moj ogranizm doszczetnie .

Cytat:
Napisane przez VolleyMasta Pokaż wiadomość
a i jeszcze jedno, to znaczy, że nie "wyleczyłas" się z trądziku?
wciaz walcze i jak widac antybiotyki nie pomogly mi .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 14:37   #17
Champs
Zadomowienie
 
Avatar Champs
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Okolice pięknego miasta Kraków
Wiadomości: 1 754
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

To ja wam napiszę jak było ze mną.
Na początku stycznia 2007r. zaczełam brać Tetralysal czy jakoś tak,w każdym razie tetracyklinę jak wyczytałam na ulotce.Brałam ten antybiotyk przez 1,5 miesiąca i odstawiłam na własne ryzyko.Dlaczego? Otóż dlatego,że na początku kuracji tzn. jakieś trzy tygodnie buźka była bajeczna:zero zmian trądzikowych,przebarwieni a zaczęły znikać- krótko mówiąc buzia miodzi.Ale.. zaczęłam mieć inne problemy zdrowotne,a mianowicie:problemy z mięśniami (nocne i dzienne skurcze mięśni łydek,mięśni pod łopatkami,mięśni ud...).Do tego paznokcie posypały mi się nawet nie wiem kiedy,nie wspomnę o ciągłym wysychaniu ust,skórek wokół paznokci,włosy wychodziły garściami.Dodam,że w trakcie brania tetracykliny łykałam zestaw witamin,ale to i tak wogóle nie pomagało, bo objawy opisane przeze mnie wcześniej zaczęły się z czasem nasilać.Doszło do tego,że zaczęłam mieć problemy nawet z mięśniami w stopach tzn.,że mająć skurcz mięśni w stopie palce w tejże stopie wyginały się każdy w taką stronę w jaką chciał -uwierzcie wyglądało to okropnie.Na domiar złego nabawiłam się infekcji ginekologicznych.
Jak więc sami czytacie najlepszym dla mnie rozwiązaniem było zaprzestanie kuracji tym dziadostwem !!!
Powiem szczerze ta kuracja przyniosła mi więcej szkód w organiźmie niż korzyści.Tetracyklinę brałam tylko 1,5 miesiąca ale poziom witamin i elektrolitów w organiźmie wyrównuję do dzisiaj...a jest kwiecień !!!
Champs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 15:40   #18
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Champs ja o negatywnych skutkach antybiotykow nie pisze, bo bym przestraszyla poprzednikow . jednak rozumiem Ciebie doskonale Champs. ja przechodzilam to troche inaczej i tez nie moge dojsc do siebie po tej antybiotykoterapii, a u mnie od odstawienia tych swinstw minelo troche wiecej czasu niz u Ciebie .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:37   #19
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Ania jakie ty miałas skutki? Napisz
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-05, 18:44   #20
nelly26
Raczkowanie
 
Avatar nelly26
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: sochaczew
Wiadomości: 68
GG do nelly26 Send a message via Skype™ to nelly26
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

odradzam branie tego specyfiku,moja siostra brala tetracycline i niestety ma teraz powazne problemy z watroba....odradzam
__________________
Nelly
Nadzieja ma skrzydła..przysiada w duszy i nuci pieśń która nigdy nie ustaje
nelly26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 21:34   #21
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Kurcze narobiłyscie mi stracha Zwłaszcza, że ostatnimi czasy strasznie bolą mnie kolana i mięśnie, nie wspominając o żołądku Do tego odkąd biore tetralysal badania krwi które robiłam były nie za dobre I co ja mam zrobić Moja dermatolog chce jeszcze przedłużyć kuracje do 4 miesięcy i zwiększyć dawke do 2 tabletek na dobę. Mam nadzieję, że się na tyle stan cery poprawi, że nie będzie takiej potrzeby i skończe brac to dziadstwo za trzy tygodnie Wczesniej jednak mam zrobić szereg badań, przede wszystkim tarczycowe, bo jest sporo przesłanek, że to tarczyca jest głównym winowajcą moich problemów zdrwotnych m.in. trądziku...
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 21:58   #22
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Jem Tetralysal od ok 1,5 miesiąca, stan buzi się poprawia, dolegliwości nie mam żadnych, nie jem lakcidu, bo jem wit PP i jeszcze jakąś B jakiś nutrilon czy jakoś tak, moja lekarka (pediatra) powiedziała że to wystarczy.
Moja dermatolog mówi że wielu pacjentów stosuje kuracje tym antybiotykiem, nikt nie ma żadnych dolegliwości a nawroty zdarzają jej się bardzo rzadko.
Ja uważam że trądzik to sprawa bardzo indywidualna. Krem, który dla mnie jest świetny, dla kogoś innego może okazać się okropny. Wszyscy skarżyli się na wysyp przy Differinie, ja nie miałam. Mając anginę też nie mamy pewności że przepisany antybiotyk nam pomoże. Zresztą leki są po to żeby nam pomóc, albo przynajmniej spróbować.
Nie ma co się martwić na zapas, oczywiście istnieje możliwość że po odstawieniu trądzik wróci, ale chyba lepiej żyje się ze świadomością że pomoże
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 07:49   #23
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Moja dermatolog mówi że wielu pacjentów stosuje kuracje tym antybiotykiem, nikt nie ma żadnych dolegliwości a nawroty zdarzają jej się bardzo rzadko.
to jakas z niej szczesciara, ze trafia na takich pacjentow . srednio w to wierze. ja tez bylam przekonana, ze nic mi nie bedzie po antybiotykach. kuracje dobrze znosilam, jednak to byl ukryty diabel . u jednych skutki od razu wychodza i bardzo dobrze (wtedy natychmiast przestanie sie stosowac to ohydztwo), a innych antybiotyki zzeraja powoli .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 09:01   #24
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

A znowu moj dermatolog powiedzial mi, zeby unikac doustnych antybiotykow tak dlugo jak sie da, bo nawroty sa bardzo czesto i to takie bledne kolo sie robi...
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 12:18   #25
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
A znowu moj dermatolog powiedzial mi, zeby unikac doustnych antybiotykow tak dlugo jak sie da, bo nawroty sa bardzo czesto i to takie bledne kolo sie robi...
i tu ma racje ten dermatolog .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 15:09   #26
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

To ja sie chciałam was zapytać, skoro te antybiotyki powodują tyle skutow ubocznych i po odstawieniu ich trądzik wraca to własciwie po co dermatologdzy je przepisują? czy jest w tym jakis sens/?
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 15:14   #27
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Cytat:
Napisane przez Olcia101 Pokaż wiadomość
To ja sie chciałam was zapytać, skoro te antybiotyki powodują tyle skutow ubocznych i po odstawieniu ich trądzik wraca to własciwie po co dermatologdzy je przepisują? czy jest w tym jakis sens/?
tez nad tym sie zastanawialam . nie wiem, moze dlatego przepisuja, ze tak najprosciej. lekarz nie martwi sie tym czy pacjent bedzie mial jakies skutki uboczne czy tez nie. nie jest to dla niego wazne ; to nie on bedzie sie tym trul. przekonalam sie juz o tym wiele razy . tak jak kiedys pisalam w innym watku - lekarze nie lubia inteligentnych pacjentow, ktorym nie da sie byle czego wcisnac. najlepszy pacjent to taki, ktory nie zadaje pytan, malo wie, wierzy slepo lekarzowi.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 16:02   #28
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

To w takim razie po co w ogóle leczyć się antybiotykami? Każdy antybiotyk w jakiś tam sposób nas niszczy. Na każdy lek, obojętnie czy to doustny czy to jakaś maść każdy ma zupełnie inną reakcję. Każde leczenie jest w pewnym sensie eksperymentem, kupując leki na serce też nie mamy pewności że akurat te nam pomogą..
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 18:14   #29
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

A co byście powiedziały na taka kuracje. Zeby zacząć łykac tetracyklinę, wiekszosci osob pomaga. I pod koenic kuracji zaczac uzywać differin. Moze wtedy ten wysyp na poczatku smarowania differinrm bedzie miejszy.Potem skaczy sie juz łykac ten antybiotyk i moze jakies pryszcze powroca ale mniej dzieki differininowi i pozniej juz bedzie ich coraz mniej a przynajmniej ten poczatek smarowania jakos się przezyje łągodniej. Więc czy fdzieki tetracyklinie ten wysyp przy differinir moze byc mniejszy?
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 18:15   #30
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
To w takim razie po co w ogóle leczyć się antybiotykami? Każdy antybiotyk w jakiś tam sposób nas niszczy. Na każdy lek, obojętnie czy to doustny czy to jakaś maść każdy ma zupełnie inną reakcję. Każde leczenie jest w pewnym sensie eksperymentem, kupując leki na serce też nie mamy pewności że akurat te nam pomogą..
no tak, ale jesli ma sie angine czy tez grype to bierze sie antybiotyki gora 2 tygodnie, a nie tak jak w przypadku tetracykliny 3 miesiace minimum. jest roznica w czasie dawkowania, nieprawdaz? wszyscy wiedza - lekarze i pacjenci, ze antybiotykow doustnych nie nalezy stosowac przez dlugi okres czasu. sa to leki, ktore stosuje sie wtedy gdy jest sie chorym. dlugie stosowanie jest bardzo szkodliwe dla organizmu. oczywiscie, ze kazdy organizm reaguje inaczej na dany lek, jednak tak jak napisalam wczesniej - nie znam ani jednej osoby, ktorej antybiotyki doustne pomoglyby na tradzik.

pisze o tym, zebyscie unikneli tego czego mi sie nie udalo uniknac. lekarz nie wspomnial ani slowem, ze tak dzialaja antybiotyki doustne na tradzik. gdybym mogla to podalabym ta lekarke do sadu, ale szkoda mi na to zdrowia i pieniedzy.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.