Stypendium socjalne a praca na umowę zlecenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-20, 09:50   #1
malpka999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1

Stypendium socjalne a praca na umowę zlecenie


Witajcie Dziewczyny,

Chciałabym spytać Was jak powinna wyglądać pewna sprawa. Mianowicie w 2016 roku rozpoczęłam studia na SGGW i złożyłam wniosek o stypendium, które zostało mi przydzielone. W styczniu 2017 rozpoczęłam pracę ale nie zgłosiłam tego faktu w dziekanacie i nadal otrzymywalam stypendium do lipca 2017. W tym momencie również chciałabym otrzymać stypendium ale powiedzcie mi dziewczyny czy fakt pracy na umowę zlecenie należy zgłosić w dziekanacie? Czy gdybym w przyszlym roku chciala otrzymać stypendium to wyda się to że nie zglosilam ,,dochodu,, i będę musiała zwrócić im otrzymane pieniądze?

Bardzo proszę o jakąś jasną odpowiedź bo nie mam zielonego pojęcia a jest to dość istotna sprawa. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
malpka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 10:05   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Stypendium socjalne a praca na umowę zlecenie

Cytat:
Napisane przez malpka999 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny,

Chciałabym spytać Was jak powinna wyglądać pewna sprawa. Mianowicie w 2016 roku rozpoczęłam studia na SGGW i złożyłam wniosek o stypendium, które zostało mi przydzielone. W styczniu 2017 rozpoczęłam pracę ale nie zgłosiłam tego faktu w dziekanacie i nadal otrzymywalam stypendium do lipca 2017. W tym momencie również chciałabym otrzymać stypendium ale powiedzcie mi dziewczyny czy fakt pracy na umowę zlecenie należy zgłosić w dziekanacie? Czy gdybym w przyszlym roku chciala otrzymać stypendium to wyda się to że nie zglosilam ,,dochodu,, i będę musiała zwrócić im otrzymane pieniądze?

Bardzo proszę o jakąś jasną odpowiedź bo nie mam zielonego pojęcia a jest to dość istotna sprawa. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
najprościej byłoby zadzwonić do dziekanatu i zapytać, przecież nie trzeba się przy tym przedstawiać z imienia i nazwiska.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 14:18   #3
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Stypendium socjalne a praca na umowę zlecenie

Sprawdź czy uczelnia wymagała podawania informacji jeśli były jakieś zmiany w dochodach. Ja studiowałam na innej uczelni, ale u mnie wymagali informacji gdyby coś się zmieniło. I u Ciebie mogą zrobic problemy jeśli się okaże, że pracowałaś, zarabiałaś, a nie poinformowałaś uczelni, że miałaś dochody. Mogłoby się okazać, że po podjęciu pracy i poinformowaniu uczelni o tym fakcie zabrano by Ci to stypendium w trakcie roku akademickiego. A Ty nie poinformowałaś o tym uczelni i dalej brałaś stypendium. Może się okazać, że jak teraz znowu się zgłosisz po stypendium i uczelnia zobaczy, że pracujesz od stycznia, pobierałaś wcześniej stypendium i nie informowałaś uczelni o podjęciu pracy, to moga się domagać zwrotu stypendium za kilka miesiecy (może jeszcze się okazać, że uczelnia np. doliczy jakieś odsetki). Jak teraz pójdziesz po stypendium i wyda się, że pracowałaś, a nie poinformowałaś o tym uczelni, to mogą robić Ci problemy, każą zwrócić stypendium pobierane przez kilka miesięcy itp
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 14:25   #4
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Stypendium socjalne a praca na umowę zlecenie

Przejrzyj regulamin stypendium. Jeżeli jest wymagana informacja o Twoim dochodzie to tak, powinnaś to wtedy zgłosić, bo być może dochód przeważyłby o cofnięciu stypendium lub zmianie kwoty. Jeżeli nie zaważyłby to teoretycznie nic się nie stało, ale zgłosić nadal powinnaś. Jeżeli pracujesz na tej umowie w dniu składania wniosku to może wyjść to na jaw bo system nie uzna tego za dochód utracony.
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 15:09   #5
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Stypendium socjalne a praca na umowę zlecenie

Tak powinnaś to zgłosić (jest to dochód uzyskany), może to teraz wyjdzie bo będą mieć porównanie. Uczelnia może wystąpic też o zwrot kwoty lub całego stypendium. Przy zmianie dochodów na nowo przeliczane jest prawo do stypendium i jego wysokość.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-28 16:09:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.