Zakazenie w okolicy przekłutego pępka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-23, 07:41   #1
soagat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3

Zakazenie w okolicy przekłutego pępka


Witam was
Rok temu przekłułam sobie pępek. Na poczatku, wiadomo używam maści i przemywałam woda utleniona. Wiem że pepek bardzo długo sie goi ale ostatnio pomiedzy dwoma dziurkami zebrała mi sie wielka ropa z krwia. zaczelam to przemywac woda utleniona ale wzytsko na nic. probowalam takze to przebic ale starsznie bolalo. pępek zaczal mi ropiec. trwa to juz ponad miesiac.. mam zamiar jak wroce z wakacji udac sie do kosmetyczki ktora mi przebijala pepek ale teraz starsznie sie tym martwie, bo mysle ze to jakies uczulenie badz zakażenie ale w internecie nic o tym nie pisze..

Jeżeli mialyscie podobny problem z pępkiem, prosiłabym o rade
soagat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 09:33   #2
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=226936&page=13
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 20:22   #3
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Ajj, pępek jest miejscem które bardzo źle się goi. Ja miałam podobny problem, mi też się zbierała ropa, tyle że bez krwi. Ja wyciągałam kolczyk i naciskałam to miejsce z ropą (łatwo jest je wyczuć, ponieważ jest twarde, napewno wiesz) i ta ropa troche mi wypływała, wiem że to brzmi strasznie :/ A czy dalej masz kolczyk w pępku czy już wyjęłaś?
ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 20:26   #4
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

po pierwsze - nie wodą utlenioną a solą fizjologiczną!!!!!
po drugie - nie u kosmetyczki!!!!!
po trzecie - w Twoim przypadku polecam trybiotyk
po czwarte - jest już wątek o piercingu pępka!
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 11:00   #5
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

jezeli minelo juz tyle czasu to prawdopodnbnie juz ci sie nie zagoii bo jakby mialo sie zagoic to juz dawno by sie zagoilo , jedyne co moge doradzic to wyjac niestety kolczyk by nie doszlo do dalszego zakazenia , lub zmienic kolczyk mozliwe ze masz kolczyk z srebra a czasem ludzie maja na to uczulenie i najlepiej kupic kolczyk ze stali nie rdzewnej ale on jest troche drozszy , ja przemywalam tylko woda utleniona i zagoilo sie po dwoch tygodniach ale przemywalam codziennie po dwa razy
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 11:01   #6
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

kurcze ale glupote napisalam to ma byc kolczyk ze stali chirurgicznej
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 11:02   #7
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Cytat:
Napisane przez kasiamalibu Pokaż wiadomość
jezeli minelo juz tyle czasu to prawdopodnbnie juz ci sie nie zagoii bo jakby mialo sie zagoic to juz dawno by sie zagoilo , jedyne co moge doradzic to wyjac niestety kolczyk by nie doszlo do dalszego zakazenia , lub zmienic kolczyk mozliwe ze masz kolczyk z srebra a czasem ludzie maja na to uczulenie i najlepiej kupic kolczyk ze stali nie rdzewnej ale on jest troche drozszy , ja przemywalam tylko woda utleniona i zagoilo sie po dwoch tygodniach ale przemywalam codziennie po dwa razy

jeśli się nie znasz nie doradzaj
proponuję trybiotyk przez 7 dni, i żadnej wody utlenionej !!
a zagoić się ma szansę
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 11:58   #8
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Jeżeli masz kolczyk ze stali chirurgicznej, to możesz być uczulona na nikiel, dlatego najlepiej nosić kolczyk z tytanu. Tribiotic pomoże ci jedynie wtedy jeśli jest coś ze skórą na zewnątrz w miejscu przebicia, natomiast jeśli problem leży w środku, to ci maść nie pomoże, bo przecież nie będziesz jej wpychać do dziurki. Wiem z własnego doświadczenia, ponieważ sama dużo przeszłam z moim (dwa razy przebijany) ja poprostu za drógim razem przestałam go molestować, smarować, lać różnymi mieszankami. Stwierdziłam że jak ma się zagoić to się zagoi, starałam się tylko wycisnąć rope i o dziwo się zagoił, ale trwało to z 4 miechy i jest do teraz.Ale itak najlepiej żebyś z tym poszła do studia.
ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 12:17   #9
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Cytat:
Napisane przez kasiamalibu Pokaż wiadomość
jezeli minelo juz tyle czasu to prawdopodnbnie juz ci sie nie zagoii bo jakby mialo sie zagoic to juz dawno by sie zagoilo , jedyne co moge doradzic to wyjac niestety kolczyk by nie doszlo do dalszego zakazenia , lub zmienic kolczyk mozliwe ze masz kolczyk z srebra a czasem ludzie maja na to uczulenie i najlepiej kupic kolczyk ze stali nie rdzewnej ale on jest troche drozszy , ja przemywalam tylko woda utleniona i zagoilo sie po dwoch tygodniach ale przemywalam codziennie po dwa razy
zagoi sie -trzeba tylko wymienić kolczyk na ten z odpowiedniego materiału i zastosowac kuracje antybiotykową-może skończyć się na wizycie u lekarza

Cytat:
Napisane przez ju_stysia Pokaż wiadomość
Jeżeli masz kolczyk ze stali chirurgicznej, to możesz być uczulona na nikiel, dlatego najlepiej nosić kolczyk z tytanu. Tribiotic pomoże ci jedynie wtedy jeśli jest coś ze skórą na zewnątrz w miejscu przebicia, natomiast jeśli problem leży w środku, to ci maść nie pomoże, bo przecież nie będziesz jej wpychać do dziurki. Wiem z własnego doświadczenia, ponieważ sama dużo przeszłam z moim (dwa razy przebijany) ja poprostu za drógim razem przestałam go molestować, smarować, lać różnymi mieszankami. Stwierdziłam że jak ma się zagoić to się zagoi, starałam się tylko wycisnąć rope i o dziwo się zagoił, ale trwało to z 4 miechy i jest do teraz.Ale itak najlepiej żebyś z tym poszła do studia.
Tribiotyc delikatnie wprowadza się do kanału-i tam skutecznie działa
czesem jest zbyt słabym antybiotykiem-dlatego przekłuwanie się u osoby ,która ma pojęcie o komplikacjach jest takie ważne

pozatym zastanawiam się jak można chodzić miesiąc ze stanem zapalnym i nic z tym nie robić
moi klienci są informowani o tym jak moze wyglądać stan zapalny,żeby jesli kiedykolwiek i m się przytrafi móc od razu zareagować i wprowadzić odpowiednia pielęgnację i leczenie
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 14:37   #10
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Żeby wprowadzić Tribiotic do kanału musiałabym najpierw wyjąć kolczyk czego robić nie można: "6. Pamiętaj, aby podczas procesu gojenia oraz czyszczenia nie wyjmować kolczyka z uwagi na zagrożenie nadmiernego podrażnienia kanału przekłucia, co może doprowadzić do rozrostu ziarniny." o drógie to co jej się wydzila to może tylko przypominać ropę "6. Wydzielanie się płynu zawierającego limfę oraz inne wydzieliny, które towarzyszą uszkodzeniu skóry. Płyn zazwyczaj jest koloru biało-żółtawego, który osadza się na biżuterii tworząc skorupę (strupki). To nie jest ropa, ale wydzielający płyn wskazuje na leczenie się przekłutego miejsca." więc wcale nie musimy mówić o stanie zapalnym, ale poprostu o dłuższym czasie gojenia się, który może być bardzo zróżnocowany u różnych osób. Ja za pierwszym razem również wprowadzałam sobie tribiotic, to za drógim razem gdy przebijałam i o tym wspomniałam to zostałam wyśmiana. Niestety bardzo dużo jest u nas tego typu "PROFESIONALISTÓW", po których jest później tyle problemów. Zalecam poduczenie się i na ten czas półrocznu urlop, albo zmianę zawodu.

ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 14:44   #11
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Cytat:
Napisane przez ju_stysia Pokaż wiadomość
Żeby wprowadzić Tribiotic do kanału musiałabym najpierw wyjąć kolczyk czego robić nie można: "6. Pamiętaj, aby podczas procesu gojenia oraz czyszczenia nie wyjmować kolczyka z uwagi na zagrożenie nadmiernego podrażnienia kanału przekłucia, co może doprowadzić do rozrostu ziarniny." o drógie to co jej się wydzila to może tylko przypominać ropę "6. Wydzielanie się płynu zawierającego limfę oraz inne wydzieliny, które towarzyszą uszkodzeniu skóry. Płyn zazwyczaj jest koloru biało-żółtawego, który osadza się na biżuterii tworząc skorupę (strupki). To nie jest ropa, ale wydzielający płyn wskazuje na leczenie się przekłutego miejsca." więc wcale nie musimy mówić o stanie zapalnym, ale poprostu o dłuższym czasie gojenia się, który może być bardzo zróżnocowany u różnych osób. Ja za pierwszym razem również wprowadzałam sobie tribiotic, to za drógim razem gdy przebijałam i o tym wspomniałam to zostałam wyśmiana. Niestety bardzo dużo jest u nas tego typu "PROFESIONALISTÓW", po których jest później tyle problemów. Zalecam poduczenie się i na ten czas półrocznu urlop, albo zmianę zawodu.

wskaż mi gdzie pisałam o wyciagnięciu kolczyka?
maść wprowadzasz delikatnie poruszając kolczykiem w górę i w dól-zreszta tak powinna tez wyglądac prawidłowa pielęgnacja-na usunięciu z preta i spod kulek wydzielin wszelakich-do tego włąśnie uzywamy soli fizjologiczne, a potem Octenispetu
a limfę jest bardzo łatwo odróżnic od ropy-sama konsystencja jest zdecydowanie inna
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 14:52   #12
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

W momencie kiedy się goi to jest to troche spuchnięte i samym poruszaniem w górę i w dół byłam w stanie wprowadzić maść jedynie płyciutko pod miejsce przebicia i nie dochodzi tam gdzie leży problem. Jeśli chciałam żeby tam dotarło musiałam wyjąć cały kolczyk namoczyć cały pręt w tribioticu i włożyć, czyli jest to bezcelowe bo samym ruszaniem nie działa, bo jest za płytko, a żeby doszło tam gdzie ma dojśc to trzeba kolczyk wyjąć, to samo powiedział mi facet w studio. Byćmoże tobie szybko się zagoił i poprostu nie wiesz, ja już przeszłam dużo przez to i prubowałam wszystkiego.
ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 15:00   #13
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Cytat:
Napisane przez ju_stysia Pokaż wiadomość
W momencie kiedy się goi to jest to troche spuchnięte i samym poruszaniem w górę i w dół byłam w stanie wprowadzić maść jedynie płyciutko pod miejsce przebicia i nie dochodzi tam gdzie leży problem. Jeśli chciałam żeby tam dotarło musiałam wyjąć cały kolczyk namoczyć cały pręt w tribioticu i włożyć, czyli jest to bezcelowe bo samym ruszaniem nie działa, bo jest za płytko, a żeby doszło tam gdzie ma dojśc to trzeba kolczyk wyjąć, to samo powiedział mi facet w studio. Byćmoże tobie szybko się zagoił i poprostu nie wiesz, ja już przeszłam dużo przez to i prubowałam wszystkiego.
to jak jest problem tego typu ,że masci antybiotykowe nie pomagają miejscowo idzie się do lekarza i prosi o antybiotyki doustnie-a najlepiej jest wcześniej zrobic wymaz z wydzieliny z antybiogramem ,żeby wiedzieć z czym walczyć i jakimi środkami-(odpukać bakterie tlenowe i beztlenowe ,które sa najczęsciej przyczyną nadkażeń nie są lekoooprne-często neomecyna lub natamecyna rozwiązują szybko sprawę)
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 15:03   #14
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

"2. Jeśli jesteś zmuszony/zmuszona do posmarowania miejsca przekłucia maścią z antybiotykiem, "
pamiętaj, aby nanosić minimalne ilości maści, ponieważ zbyt obfite smarowanie może spowodować powstanie klejącej pozostałości, która będzie blokowała dostęp powietrza i w rezultacie możemy tylko pogorszyć sytuację.

Maść z antybiotykiem jedynie nanosi się, a nie wprowadza do żadnych kanałów. "Używanie maści z antybiotykiem.
Jeśli Twoje miejsce przekłucia mocno się zaczerwieniło" przecież nie jestem w stanie stwierdzić czy jest zaczerwienione w środku, tylko na zewnątrz. Polecam tą stronkę.
ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 15:19   #15
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

A wie ktoś może coś na temat przekłuwania karku? Bardzo mi się to podoba, ale boję się że to boli i nie wiem jak się to goi. Jak ktoś ma jakieś informacje to byłabym wdzięczna.
ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 15:53   #16
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

jest odpowiedni wątek na temat nape surface

wykonuje się go tylko na tytanowych surface barach-goi się od 8 tygodni w górę-jak każdy kolczyk powierzchniowy jest obarczony wyższem ryzykiem migracji i ze względu na bliskość włosów i kontakt z odzieżą istnieje ryzyko infekcji
ps. w Polsce tylko kilkanaście osób potrafi prawidłowo wykonywac przekłucia powierzchniowe -więc wybór piercera jest tu bardzo ważny-a wręcz decydujący o istnieniu takiego kolca
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 11:35   #17
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Dzięki wielkie.
A czy samo przekłucie jest bolesne? Moja koleżanka robiła i twierdzi że jej nic nie bolało, ale nie wiem czy jej wierzyć... przecież to jest ogromny kawał skóry przebity...
ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 12:57   #18
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

skóra karku nie jest mocno unerwiona-jest to miejsce z tych mniej bolesnych przy przekłuwaniu
a zawsze można poprosić o znieczulenie w maści bądź sprayu-sa one bardzo skuteczne
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:32   #19
soagat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: Zakazenie w okolicy przekłutego pępka

Nie wiedzialam ze nie moge uzywać wody utlenionej..

Jakbym mogla poszlabym do lekarza niestety wyjechalam miesiac temu za granice i dopiero worce do Polski za miesiac gdzie bede mogla skontaktowac sie z lekarzem.

Ropa nie wyplywa mi z dziurki od kolczyka tlyko zebrala sie w miejscu pomiędzy dwoma dziurkami tam gdzie jej w ogole nie powinno byc. Wyglada to jak 'pryszcz' ktory w ogole sie nie chce zagoic i strasznie sie tym martwie. Dzisiaj poszlam juz po maść bo moglam w tutejszych aptekach ja dostac ale nie wiem czy sens jest smaowanie tego miejsca. Bo nie wiem czy nie powinnam tego 'zapychac'

Gdzie moglabym dostac sól fizjologiczną ?

Pozdrawiam i dziękuje za wpisy

Aha i pani o nicku sharlottek mowi mi ze byl juz o tym wątek. Owszem, wątków o piercingu jest mnóstwo, natomiast o takim zakażeniu jeszcze nie zauwazyłam ;]
soagat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.