Zmień siebie w 21 dni! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Rossmann - Szał Ciał

Notka

Konkurs Rossmann - Szał Ciał Załóż swój wątek na dedykowanym forum "Szał ciał" - czyli sposób na piękną figurę do lata. Opisz w tym wątku jaki masz sposób na osiągnięcie pięknej figury. Czy masz jakieś ulubione ćwiczenia, diety, czy sprawdzone sposoby na piękne, zadbane ciało?

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-04, 08:36   #1
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149

Zmień siebie w 21 dni!


21 dni. Podobno tylko tyle potrzeba, żeby pozbyć się jakiegokolwiek nawyku. A to właśnie nasze nawyki decydują o tym jakie jest nasze życie i w jakiej jesteśmy formie. Unikanie śniadań i objadanie się na noc, jedzenie przed komputerem lub telewizorem, bezsprzecznie przysporzą nam dodatkowych kilogramów. Ale nawyk przecież niekoniecznie musi być zły. Zwyczaj balsamowania ciała po kąpieli czy zmywania makijażu zawsze przed snem sprawią, że nasza skóra będzie ładniejsza. Codzienne ćwiczenia, nawet kilkunastominutowe, ale robione rutynowo, systematycznie, z pewnością wysmuklą i ujędrnią nasze ciało.

Widzimy więc, że warto zadbać o to, aby mieć jak najwięcej tych dobrych i jak najmniej złych nawyków. Ale uwaga - nie wszystko na raz. Chcąc zmienić za dużo za jednym razem możemy bardzo szybko się zniechęcić. Dlatego warto wybrać jeden poważny, lub kilka mniejszych przyzwyczajeń, które chcemy wyeliminować bądź wprowadzić.
Moim najgorszym nawykiem jest wieczorne objadanie się, zwykle przed komputerem. Jestem świadoma, że przyzwyczajenie to niszczy efekty, które osiągam poprzez ćwiczenia, dlatego postanowiłam kategorycznie wyeliminować ten zwyczaj. W jaki sposób? Jak mówił Michael Jordan - "Just do it!" Wytrzymaj 21 dni, zdyscyplinuj się, nie rób sobie wymówek.

Do tego codzienna pielęgnacja ciała w postaci masażu lub peelingu, balsamu (ponieważ po zimie kolor mojej skóry przypomina kolor szpitalnych ścian dobrym wyborem będzie balsam brązujący), kremu do stóp (tak niewiele robiłam dla nich zimą) oraz rąk - powinny już wiele zmienić w wyglądzie mojego ciała.

A Wy, wybrałyście już nawyk, który zmienicie tej wiosny?
POWODZENIA!

__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 08:47   #2
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

To może ja się przyłączę na początek za cel stawiam sobie przez 21 dni nie pić gazowanych napojów, a wyłącznie wodę mineralną


Zobaczymy czy się uda!
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 14:36   #3
Tina_Fit
Przyczajenie
 
Avatar Tina_Fit
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 21
Talking Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

Rewelacyjny pomysł i mam nadzieje, że skuteczny Również słyszałam, że potrzeba 2-3 tygodni, aby organizm odzwyczaił się od danej "czynności". Moją największą zmorą są CHIPSY!!!! To właśnie z nimi chcę stoczyć wojnę, bo są sprawcą moich kilku nadprogramowych kilogramów
Wchodzę w to dziewczyny - 21 dni - bez chipsów i innych słonych przekąsek! Oraz - 21 dni - picia minimum 1,5l wody niegazowanej. Równowaga zachowana. Coś zabieram- coś daje

Z wodą mam zamiar zrobić tak: codziennie rano otworze nową 1,5l butelkę i wypiję ją do końca dnia

Wytrwałości!
__________________
6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1 - 0

Tina_Fit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 15:14   #4
april:)
Zakorzenienie
 
Avatar april:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 470
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

ciekawy plan z tymi 21 dniami
april:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 15:18   #5
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

To i ja dołączę Mam zamiar zacząć jeść śniadania zamiast wypijania dwóch kubków kawy. Start od jutra
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 19:20   #6
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

DZIEŃ 1 - Czyli jak się za to zabrać?

Kiedy już założymy sobie, co chcemy w swoim zachowaniu zmienić, jesteśmy zwykle pełne zapału i entuzjazmu. Zabieramy się za planowanie - co będziemy robiły, czego nie, wypisujemy pokaźną listę "dobrych" i "złych" czynności. Wiem, bo sama tak robiłam. Niestety często nasze ambicje nas przerastają i kiedy przychodzi wieczór, zmęczone pracą/studiami/szkołą/opieką nad dziećmi stwierdzamy, że nam też coś od życia się należy. Dlatego żeby wynagrodzić sobie trudy i stresy całego dnia - wieczorem odpuszczamy sobie swoje postanowienia i "relaksujemy" się leżąc brzuchem do góry i oglądając ulubiony program w TV. Pół biedy, jeśli kończy się jedynie na tym. Gorzej, gdy na scenie pojawiają się nasze ukochane przekąski.
Dlatego przetrwanie pierwszego dnia jest takie ważne. Trzeba zmusić się do tego, żeby zrobić coś inaczej, żeby, niejednokrotnie, wysilić się, podczas gdy mogłybyśmy się zwyczajnie polenić. Jak sobie ułatwić zadanie? Pomyśl, o jakiej porze dnia będzie ci najłatwiej "zabrać się za siebie". Zaplanuj i zarezerwuj sobie konkretną godzinę, którą na to przeznaczysz, czy to na ćwiczenia, pomalowanie paznokci, wzięcie długiej kąpieli czy też nałożenie maseczki na twarz. Te czynności również nas relaksują, a do tego dadzą nam satysfakcję i widoczne efekty, że rzeczywiście zrobiłyśmy coś dla siebie. Ważne jest także nasze nastawienie. Pomyśl, że rezygnujesz z batonika nie dlatego, że jesteś na diecie, ale dlatego, że CHCESZ być szczuplejsza; nie myśl, że zmuszasz się do ćwiczeń - powiedz sobie, że właśnie sprawiasz, że kształtują się Twoje mięśnie i poprawia się Twoja kondycja.

Podsumowując:
  • Myśl o pozytywnych konsekwencjach Twojego działania
  • Zarezerwuj czas
  • Zrób coś inaczej niż zwykle
  • Zmuś się, jeśli na początku będzie to konieczne.
Wytrzymaj pierwszy dzień, a później już będziesz miała punkt zaczepienia.
Jak to powiedział ktoś mądry: Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku.
Nie staniemy się piękne i nie będziemy miały zadbanego ciała od razu. Bo nie o to chodzi, żeby spędzać w łazience cały dzień przed "wielkim wyjściem", a o to, żeby systematycznie, codziennie, robić coś pozornie mało znaczącego.

Ja dzisiaj:
  • Poćwiczyłam (skakanka + callanetics)
  • Zadbałam o swoje paznokcie i dłonie zniszczone kilkugodzinną, niemal codzienną pracą w rękawiczkach (piłowanie paznokci, pokaźna warstwa kremu kilka razy dziennie, a na noc nałożę na skórki i paznokcie olejek rycynowy)
  • Wymasowałam swoje nogi szorstką gąbką pod prysznicem
  • Zaaplikowałam sobie balsam brązujący
I najważniejsze: NIE OBJADAŁAM SIĘ! (Muszę przyznać, że to między innymi dzięki Wam, Kochane )

***
LeejdiNaati, Tina_Fit, anuszka1401 - trzymam kciuki i wierzę w Waszą wytrwałość!!! Dawajcie znać, jak Wam idzie


Do jutra!
__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 19:34   #7
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

ciekawe czy ja dam rade ???:c onfused:

spróbuję od jutra
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 05:48   #8
Tina_Fit
Przyczajenie
 
Avatar Tina_Fit
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 21
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

Dzień pierwszy za nami Pełen sukces!
_Samantha_ masz rację jeżeli chodzi o stawianie sobie zbyt ygórowanych celi. Też kiedyś próbowałam zmienić wszystko na raz.. Oczywiście z marnym skutkiem Tylko systematyczna praca nad sobą daje efekty!
Powodzenia!
__________________
6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1 - 0

Tina_Fit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 08:04   #9
MaagxD
Przyczajenie
 
Avatar MaagxD
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 20
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

Oke, dziewczęta zaczynam z Wami ) 21 dni bez słodyczy ale za to z ćwiczeniami xD POWODZENIA !
MaagxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 10:46   #10
betullana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

Bardzo ciekawy ten sposób 21 dni ciekawa jestem czy dam radę wytrzymać jeszcze nie wymyśliłam z czego zrezygnuję a co nowego wprowadzę do mojej codzienności , ale zaraz nad tym podumam i skrzętnie zanotuję, co postanawiam oraz postaram się tego trzymać oczywiście trzymam kciuki za Was wszystkie Kobietki Kochane i mam nadzieję, że damy radę - wytrwamy w postanowieniach
betullana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 11:33   #11
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

Dzień pierwszy- porażka. Automatycznie po nakarmieniu mojej córki poszłam do kuchni wstawić wodę i była kawa Zreflektowałam się, kiedy ubyło pół półlitrowego kubka
Więc zaczynam od zera.
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 12:32   #12
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

no ja z kawy nie zrezygnuje na pewno, mowy nie ma, za bardzo ją kocham :P

ale , kupiłam dziś krem liftingujący do biustu i ciała, od rana mam za sobą 60 brzuszków w dwóch seriach po 30 Niestety zjadłąm w markecie bułkę z serem wiec mozna powiedziec ze nadal jestem na zero
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 12:44   #13
rtama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

No to i ja się dołączam
Wykreślam - wszelkiego rodzaju słodkości, lenistwo
Dodaje - dobre śniadanie, owoce do diety, ćwiczenia
Dzień pierwszy jutro
rtama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 07:26   #14
Tina_Fit
Przyczajenie
 
Avatar Tina_Fit
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 21
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

Hey Dzień 4 melduję, bez żadnych grzeszków!!!!
__________________
6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1 - 0

Tina_Fit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:33   #15
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

Cytat:
Napisane przez Tina_Fit Pokaż wiadomość
Hey Dzień 4 melduję, bez żadnych grzeszków!!!!
gratuluje!!!

ja sie niestety wyłamałąm

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

wymiękłam przy makowcu
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 11:03   #16
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

samantha - i jak Ci idzie?????

bo mnie wcale
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 21:28   #17
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Zmień siebie w 21 dni!

ja również bez peelingu się nie rozstaję,i mam strasznie bladą skórę po zimie heh
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Rossmann - Szał Ciał


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.