urządzić małe mieszkanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 00:35   #1
makota002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Question

urządzić małe mieszkanie


witam
od długiego czasu czytuje wątki na forum i widzę jak fantastycznie zmieniacie mieszkanka
chylę czoła bo dopiero teraz widzę jak ciężka to praca - wyciągnąć coś pięknego za pomocą kilku małych czarodziejskich ruchów lub cudnych dodatków
ale do meritum.. kupiliśmy z moim przyszłym mężem mieszkanko na miarę naszych możliwości finansowych czyli skromne 38 metrów w wieżowcu os. przyjaźni w poznaniu, mieszkanie jest do kapitalnego remontu co jest z jednej strony minusem bo jeszcze trochę kasy trzeba będzie w to włożyć,a z drugiej strony plusem że będę mogła zrobić z tego mieszkania co tylko chce
i tu moja prośba pomóżcie drogie forumki coś zrobić z tego mieszkanka
siedzę nad tym już 3 miesiąc i jak na razie wymyśliłam że zabuduje drzwi do mniejszego pokoju w ten sposób poszerzę przemieszczając ściankę wnękę w łazience i wcisnę tam podwieszany wc - zyskam w ten sposób miejsce na pralkę w łazience ( załączniku zdjęcie z mieszkanka gdzie jest to zrobione)
mieszkanie szczytowe więc w kuchni jest okno i ściana dzieląca pokój od kuchni jest cała w mieszkaniach środkowych ze ślepą kuchnią jest okno na pokój
myślałam o tym żeby tak czy inaczej otworzyć częściowo kuchnię tzn wyburzyć ściankę do przedpokoju a w ścianie dzielącej kuchnię od większego pokoju zostawić tylko blat z do wysokości szafek dolnych (całej ściany nie wywalę bo i tak będzie mało szafek w kuchni)
do pokoju 1 dać kanapę typu greckiego oraz 2 fotele finki i ławę na druga ścianę 2 płytkie meble a w małym pokoju komandor żeby jak najefektywniej małą przestrzeń wykorzystać, nie mam pomysłu co do mniejszego pokoju, na najbliższy rok czy 2 to będzie gościnny pokój ale później też dziecięcy pewnie...co myślicie o moich modyfikacjach i czy macie może jakieś komentarze lub uwagi? wszelka pomoc potrzebna bo już sama nie wiem co z tym zrobić
w załącznikach zdjęcia:
1łazienka-koncepcja wstawienia kibelka
avocado-wanna i zlew do łazienki (już kupione czekają w piwnicy na koniec okresu grzewczego)
rzut - rzut mieszkania
rzut2 - rzut mieszkania z wprowadzonymi przeze mnie zmianami
jantar jadalnia- komodę (po prawej) i witrynę(po lewej) chcę kupić do większego pokoju
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1lazienka.jpg (36,3 KB, 251 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg avocado.jpg (19,9 KB, 240 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rzut.jpg (63,6 KB, 365 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rzut2.jpg (39,2 KB, 351 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jantar_jadalnia.jpg (46,1 KB, 213 załadowań)
makota002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 10:10   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Cytat:
Napisane przez makota002 Pokaż wiadomość
witam
jak na razie wymyśliłam że zabuduje drzwi do mniejszego pokoju w ten sposób poszerzę przemieszczając ściankę wnękę w łazience i wcisnę tam podwieszany wc - zyskam w ten sposób miejsce na pralkę w łazience ( załączniku zdjęcie z mieszkanka gdzie jest to zrobione)
mieszkanie szczytowe więc w kuchni jest okno i ściana dzieląca pokój od kuchni jest cała w mieszkaniach środkowych ze ślepą kuchnią jest okno na pokój
myślałam o tym żeby tak czy inaczej otworzyć częściowo kuchnię tzn wyburzyć ściankę do przedpokoju a w ścianie dzielącej kuchnię od większego pokoju zostawić tylko blat z do wysokości szafek dolnych (całej ściany nie wywalę bo i tak będzie mało szafek w kuchni)
Z fajnego mieszkania rozkładowego zrobiłaś nierozkładowe dziwne coś. Nie kombinuj. Ścianka przedzielająca kuchnię i przedpokój powinna zostać (przedpokój brudny, buty, kurtki itp.) no i będziesz mieć miejsce na niej na wieszaki. Możesz zlikwidować ewentualnie drzwi, lub zrobić przesuwne..W łazience zlikwiduj wannę i zrób prysznic - będzie miejsce na pralkę. Kuchnię zostaw jak jest - jeśli robisz mielone to w małym mieszkaniu przy otwartej kuchni czuć je wszędzie - a tak masz oddzielne pomieszczenie, które nie smrodzi na resztę.
Ewentualnie mogłabyś zrobić barek - i wtedy niepotrzebna byłaby Ci ława, która tylko zagraca pokój.

Cytat:
na najbliższy rok czy 2 to będzie gościnny pokój ale później też dziecięcy pewnie...co myślicie o moich modyfikacjach i czy macie może jakieś komentarze lub uwagi? wszelka pomoc potrzebna bo już sama nie wiem co z tym zrobić
Jeżeli planujesz mieszkać sama to w pokoju większym zrób salon i pokój do pracy, a w drugim garderobę i sypialnię.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-02-02 o 10:11
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 10:31   #3
Aska87
Raczkowanie
 
Avatar Aska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 302
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Witam zaglądnęłam na to forum przypadkiem i zaznaczam ze nie znam sie jakos zbytnio na wnerzach. Zdarzylo mi sie jednak pewien czas mieszkac w takim malutkim mieszkanku wiec pomyslalam ze sie wypowiem. (wlasciwie to nawet prrawie identyczny uklad ma twoje mieszkanie )

1) nie otwierałabym kuchni. Jest ona usytuowana zaraz przy drzwiach wejściowych wiec każdy kto do ciebie przyjdzie bedzie miał do niej wgląd. No chyba że zawsze utrzymujesz perfekcyjny porzadkek w kuchni. Zamiast drzwi moze łuk? Kuchnia niby bedzie otwarta, ale wszystko nie bedzie az na takim widoku

2) podoba mi się twój pomysł na łazienkę. Zazwyczaj krece nosem na wszelkie pokoje przechodnie ale ty tym sposobem zyskujesz nie tylko miejsce na pralke ale tez kąt w korytarzu do wieszania ubrań.

3) nie bardzo rozumiem po co stoi tam ta kanapa. Tv przypuszczam ze bedzie stał na którychś z półek witryny lub na komodzie. Lepiej przeniesc tam kanape, a przed kanapa postawic stolik do kawy ( ława moze zajac za duzo miejsca na srodku). Jeden z foteli mozesz ustawic po boku kanapy.

W miejsce kanapy postawiłabym mały kwadratowy stół i pewnie 3 krzesła.
__________________
65/84 = 28(60)E
w końcu mam dobrze dobrany stanik https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=294725
Aska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:33   #4
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: urządzić małe mieszkanie

ja nie zmieniałabym nic w układzie tego mieszkania.
pokoje przechodnie są bardzo uciążliwe. jeśli mniejszy pokój to będzie pokój dziecięcy to twoje dziecko w przyszłości przechodząć do swojego pokoju będzie musiało przejść przez salon-sypialnię twoją i męża - może się to okazać uciążliwe i niezbyt komfortowe.
zamiast otwierać kuchnię na korytarz pokusiłabym się na twoim miejscu o otworzenie jej na pokój - zamiast okna, które tam jest.
i po co ta szafa komandora w miejscu gdzie mogą być drzwi (i obecnie są).?
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:34   #5
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Ja bym kuchni nie otwierała na pokój i przedpokój...
Zamiast tzw. ławy i foteli proponuję normalny, choćby najmniejszy stolik i krzesła.
Nie wiem co to za pomysł jedzenia obiadów na ławie i nieposiadania zwyczajnego stołu...
W mniejszym pokoju zrób sobie narazie sypialnie, nie wiadomo kiedy doczekacie się dziecka.
Z jednej strony pomysł z szafą komandor jest dobry, z drugiej strony niezbyt ciekawy jeśli się myśli o dziecku.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 23:53   #6
makota002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: urządzić małe mieszkanie

witam ponownie Drogie Forumki!
dziękuje Wam za wszelkie rady! po przeanalizowaniu tego wszystkiego sama się zastanawiam nad tym by zbyt wiele nie przekombinować bo mogę "przedobrzyć"
jak się okazuje stelaż pod podwieszany wc jest także w wersji szer 40cm więc nie będę musiała ścianki przesuwać - co za tym idzie zamykać mniejszego pokoju, mieszkam w tym mieszkaniu razem z przyszły mężem a dzieci planujemy w najbliższych 2 latach więc nie chcę urządzać się w mniejszym pokoju zwłaszcza że odpowiada mi aby do tej pory robił za gościnny- oboje pochodzimy z południa polski a przeprowadziliśmy sie do Poznania i często mamy przyjezdnych gości którzy muszą gdzieś spać
w mniejszym pokoju także będzie narożne biurko pod oknem i komandor wzdłuż ściany po prawe od wejścia, taka szafa musi być bo w większym pokoju meble nie będą pojemne w łazience będzie co najwyżej jedna szafka nad pralką a w przedpokoju nie ma szans na żadną szafę dlatego komandor to najlepsze wyjście na wszystkie ubrania odkurzacz deskę do prasowania pościele koce itd... itp...
a propos tego stołu to też walczę z narzeczonym bo też nie wiem jak to będzie z jedzeniem przy ławie ja w rodzinnym domu miałam dużą kuchnię ze stołem przy którym były posiłki On u siebie miał ławę i tak sobie to wyobraża, poza tym mówi że nie będzie robił z jednego pokoju salonu sypialni i jadalni bo nie ma na to miejsca dlatego teraz ślęczę nad tym planem próbując nadać temu mieszkaniu ręce i nogi co uważacie o tym rozstawieniu który teraz załączyłam? wydaje mi się trochę pusto ale nie chcę mieć typowej meblościanki bo boje się że spowoduje to że pokój sprawi wrażenie jeszcze węższego a długiego, balkon jest typu papieskiego czyli tylko drzwi są. Telewizor pójdzie na środkową komodę a meble upatrzyłam sobie śliczne z firmy "Krysiak" kolekcja Jantar. Zastanawiam się jeszcze nad tym oknem między kuchnią a pokojem ale nie wiem co zrobić po stronie pokoju
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokoj2.jpg (44,1 KB, 149 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokoj3.jpg (35,5 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 36128_2004_jantar_systemowe.jpg (43,4 KB, 151 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jantar_jadalnia.jpg (46,1 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokoj1.jpg (56,1 KB, 102 załadowań)

Edytowane przez makota002
Czas edycji: 2009-02-08 o 01:09
makota002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 16:46   #7
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Cytat:
Napisane przez makota002 Pokaż wiadomość
(...)
mieszkam w tym mieszkaniu razem z przyszły mężem a dzieci planujemy w najbliższych 2 latach więc nie chcę urządzać się w mniejszym pokoju zwłaszcza że odpowiada mi aby do tej pory robił za gościnny- oboje pochodzimy z południa polski a przeprowadziliśmy sie do Poznania i często mamy przyjezdnych gości którzy muszą gdzieś spać
a gdzie będą spać jak już będziecie mieli dziecko?
Cytat:
Napisane przez makota002 Pokaż wiadomość
w mniejszym pokoju także będzie narożne biurko pod oknem i komandor wzdłuż ściany po prawe od wejścia, taka szafa musi być bo w większym pokoju meble nie będą pojemne w łazience będzie co najwyżej jedna szafka nad pralką a w przedpokoju nie ma szans na żadną szafę dlatego komandor to najlepsze wyjście na wszystkie ubrania odkurzacz deskę do prasowania pościele koce itd... itp...
szafa na wszystkie ubrania i odkurzacz owszem - ale dlaczego w pokoju dziecka. będziesz co chwilę wchodzić do jego pokoju po swoje spódniczki i męza spodnie?
uważam, że miejsce na szafę z ubraniami jest w tym pokoju w którym ma się łóżko, żeby nie łazić za ciuchami po całym domu. dlaczego nie postawisz szafy w miejscu gdzie jest ściana konstrukcyjna dzieląca duży pokój od kuchni. szafa 80 x 80 cm to jest spory schowek na wszelkie odkurzacze i deski do prasowania.
trójkątne biurko to też wedlug mnie jakiś dziwny wymysł "projektantów" - ani wygodnie się przy tym siedzi, ani nieszczególnie mniej miejsca zajmuje niż prostokątny blat.
Cytat:
Napisane przez makota002 Pokaż wiadomość
a propos tego stołu to też walczę z narzeczonym bo też nie wiem jak to będzie z jedzeniem przy ławie ja w rodzinnym domu miałam dużą kuchnię ze stołem przy którym były posiłki On u siebie miał ławę i tak sobie to wyobraża, poza tym mówi że nie będzie robił z jednego pokoju salonu sypialni i jadalni bo nie ma na to miejsca dlatego teraz ślęczę nad tym planem próbując nadać temu mieszkaniu ręce i nogi
jedzenie przy niskiej ławie jest strasznie niewygodne. siedzi się nad blatem ze ściśniętym żołądkiem podczas jedzenia.
jeśli nie chce robić z jednego pokoju salonu, sypialni i jadalni, to dlaczego kupił tak małe mieszkanie? może oczekiwał jakiegoś cudu po kupnie tego lokum? pomyśl też o tym, że ludzie, którzy mieszkają w kawalerkach mają wszystko razem w jednym pokoju - niekiedy też z otwartą kuchnią lub aneksem kuchennym
Cytat:
Napisane przez makota002 Pokaż wiadomość
co uważacie o tym rozstawieniu który teraz załączyłam? wydaje mi się trochę pusto ale nie chcę mieć typowej meblościanki bo boje się że spowoduje to że pokój sprawi wrażenie jeszcze węższego a długiego, balkon jest typu papieskiego czyli tylko drzwi są. Telewizor pójdzie na środkową komodę a meble upatrzyłam sobie śliczne z firmy "Krysiak" kolekcja Jantar. Zastanawiam się jeszcze nad tym oknem między kuchnią a pokojem ale nie wiem co zrobić po stronie pokoju
to co załączyłaś to właśnie jest typowa meblościanka.

radziłabym ci przebić tą ścianę pomiędzy kuchnią a pokojem - zrobic tam wysoki blat do jedzenia posiłków. Na długości 135 cm spokojnie się pomieścicie razem z gośćmi. ja mam w kuchni stolik o wymiarach 75 x 75 cm i bez problemu 2 osoby (w porywach do 4) mogą tam zjeść.
sofę rozkładaną postawiłabym pod oknem, obok dwa foteliki, stolik kawowy, naprzeciwko telewizor.

Edytowane przez dirt
Czas edycji: 2009-02-08 o 16:48 Powód: literówka
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 19:43   #8
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Nie jestem znawcą ani architektem ale ja bym widziała to tak /niestety nie umiem zrobić rzutu/:

1. łazienka wszystko tak jak jest połączone

2. mały pokój - nie robiłabym otwartego i z komandorem z powodów które ktoś wcześniej wymieniał. Zamiast otwartego ściąć jakby krawędź i zrobić drzwi pod skosem, natomiast salon otwarty, będzie większe wejście

3. Kuchnia - otworzyć na pokój ale nie dosłownie, tzn. w tym oknie które tam jest /zamiast dawać stół i krzesła/ zrobić coś ala barek/bufet. Tak żeby można było spokojnie zjeść w wyprostowanej pozycji a nie skurczeni przy ławie /wiem coś o tym bo sami teraz tak mamy/. W ogóle te drzwi które idą z kuchni na korytarz zabudowałabym - na ścianie byłoby miejsce na wieszaki i szafkę na buty. A tą ściankę która jest jakby dalej za drzwiami wzdłuż przedpokoju wyburzyć, żeby było wejście do kuchni przed barkiem. W ten sposób nikt centralnie wchodząc do mieszkania nie wejdzie na kuchnię. Co do zapachów to małym mieszkaniu czy kuchnia jest zamknięta czy nie i tak wszystko wszędzie czuć:/
W kuchni koniecznie dobrze przemyślane szafki, szuflady, myślę że można nawet wcisnąć pionową, a w niej też dużo rzeczy się schowa, zabudować od samego sufitu, miejsce pozostawione pod sufitem już jest stratą miejsca (przynajmniej dla mnie)

salon - i tu jest problem, wkładanie 2 foteli finek nie bardzo - są duże i zajmują sporo miejsca, lepiej mniejsze fotele typu większy"nocnik". Kanapa z szufladą na pościel, TV myślę, że jeśli będzie centralnie na przeciwko ławy to będzie za bliska odległość. Co do mebli jak będziesz wybierać to przeanalizuj ilość półek i szuflad, które są niezbędne. Jest dużo moblinych zestawów wiec można skompletować ciekawą całość.

Tylko przy takim układzie nie ma już miejsca na komandora więc musielibyście wszystkie ubrania wpakować do szafek w salonie. I salon/sypialnia jest otwarta więc przy dziecku to już mniej komfortowo. Ewentualnie schować kanapę/łóżko pod oknem, oddzielając ją za jakimś regałem zabudowanym od sufitu do podłogi. A fotele i ławę po drugiej stronie, TV na przeciwko.

Oj chyba mi nic nie wyszło z tych moich iluzji, jedynie te ścięte pod skosem drzwi mi sie podobają, albo wiem zamiast regału wstawić taką szafę ala komandor otwieraną drzwiami przesuwanymi z dwóch stron, albo tylko z jednej a z drugiej zostawić ścianę na powieszenie obrazu (widziałam coś podobnego chyba w dekoratorni), ewentualnie na szablon. Wtedy łóżko byłoby oddzielone, schowane za ścianą a z przodu można wstawić fotele i ławę, chyba powinno wystarczyć miejsca:/

No ale pojechałam, w każdym razie trzeba by to dobrze rozrysować, a ja tego nie potrafię....
no i poobliczać dokładnie
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 14:17   #9
makota002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: urządzić małe mieszkanie

dziękuje Wam za poświecenie czasu na przeanalizowanie tego mieszkanka, szczególnie Tobie agol54 !
pomysł z ścięciem pokoju i postawieniem drzwi w ukosie jest po prostu genialny!
co do innych pytań
mieszkanie kupiliśmy takie bo smutna prawda tylko na takie małe jest nas stać, nie oczekujemy cudów po prostu próbujemy zrobić z tego coś mieszkalnego, wiecznie tu mieszkać nie będziemy ale liczmy się że najbliższe 10 lat tak będzie, wchodzenie do pokoju dziecka po rzeczy.. przy mniejszym dziecku abstrahując od problemu budzenia go gdy będzie miały to do wieku 8-9 lat chyba nie będzie nam zarzucał braku prywatności, a chodzenie po całym mieszkaniu za ubraniami... to naprawdę niewielkie mieszkanie więc te parę metrów nie robią mi różnicy, u siebie w domu rodzinnym mieliśmy w moim pokoju komandora i nie był to dla mnie problem a dla rodziców duża zyskowność przestrzeni
ale wracając do mojego mieszkania
do małego pokoju chciałabym między biurkiem a komandorem wstawić w przyszłości łóżeczko na razie będzie tam może regał na książki a na przeciwległej ścianie wersalka (to a propos noclegu gości)
nie będę robić w nim naszej sypialni teraz po to żeby za 2 lata zmieniać wszystko bo nie będzie mnie na to stać pewnie, prze obecną sytuacje na rynku ledwo wiążemy koniec z końcem zadłużeni kredytem
kuchnię myślę otworzyć tylko do wysokości szafek dolnych nie do samej ziemi tylko zastanawiam się w takim razie jak urządzić tę ścianę od strony salonu, bo postawienie stołków lub krzeseł będzie skutkowało brakiem miejsca na nogi a już na pewno obijaniem/brudzeniem ściany poniżej blatu, czy dobrym rozwiązaniem byłoby wysunięcie blatu jeszcze kawałek poza ścianę dzielącą pokój z kuchnią? dawałoby to trochę miejsca na nogi ale nie wiem czy to rozwiązanie ma ręce i nogi
piszesz równie że przy wstawieniu mebli kanapy i finek nie będzie miejsca na komandora a co jeśli wstawić go do mniejszego pokoju? a fotel finka wydawało mi się że nie zajmuje aż tak dużo miejsca jego szerokość to jakieś 60-65cm a "nocnik" wygodny ma szersze boki chyba, te wąskie są strasznie niewygodne
nadal nie wiem co zrobić z salonem, sama się martwię tym że tv będzie za blisko, myślałam o tym żeby postawić go w rogu pokoju koło okna do kuchni ale wtedy przy oglądaniu tv w dzień trzeba będzie zasłaniać rolety bo będzie świeciło w ekran, chyba że postawie go pod drzwiami balkonowymi ale wtedy jak ustawić meble kanapę i fotele?
dodam że kanapy długo szukaliśmy ponieważ musiała mieć co najmniej 200cm długości spania (mój chłopak ma 2 metry wzrostu) i nie być dużo większa ogólnie bo jeśli już znaleźliśmy pasującą to z bokami miała jakieś 2,5 metra a to za dużo jak na mały salon, również sofa która by może nie była szeroka ale musiała by się w którąś stronę rozkładać na te minimum 2 metry, ale w która i gdzie? czy po złożeniu nie świeciło by to miejsce pustką? dlatego typ grecki wydaje nam się idealnie, w załączniku zresztą dodaje wybrany model
będę wdzięczna za wszelkie rady!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rzut1.jpg (74,9 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rzut.jpg (78,0 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Liberokanapa1.jpg (11,4 KB, 60 załadowań)

Edytowane przez makota002
Czas edycji: 2009-02-28 o 14:45
makota002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 17:20   #10
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: urządzić małe mieszkanie

cieszę się że spodobał ci się pomysł ze ściętymi drzwiami

Tak sobie myślę, że ten komandor faktycznie w małym pokoju najlepiej umieścić, ale pomyślałam, że może nie tak dosłownie prosto, lepiej wykorzystać kąt i zrobić narożną z dostawianymi prostymi bocznymi szafami tutaj puszczam linka bo nie umiem wstawiać zdjęc:/ np. z mebli fox zestaw Romeo i Julia, do nich można później dobrać również komódki i chyba biurko też
http://images.google.pl/imgres?imgur...icial%26sa%3DN

co do wersalki w małym pokoju hmm, pod oknem pewnie się nie zmieści a jak dasz ją wzdłuż ściany to dodatkowo wydłuży pokój, dlatego myślę że lepiej jakąś składanką sofkę dwuosobową, coś jak dawne "amerykanki: i wtedy pod okno ją dać a biurko przesunąć obok szafy. Na przeciwległej ścianie byłoby miejsce na jakieś szuflady czy półki na zabawki gdy dziecko podrośnie lub na szafki, wcześniej lóżeczko mogłoby tam stać.

Co do salonu to jak najbardziej do dolnych szafek otwarta kuchnia, blat można wysunąć na salon - może być taki jak blat szafek w ten sposób jakby przedłużysz blat roboczy i będzie miejsce na przygotowywanie posiłków a obok lodówki możesz dać wysoką pionową szafę np na sprzęt gospodarczy - odkurzacz, miotła itp., ścianę pod blatem pomalować czymś łatwo zmywalnym na ewentualne pobrudzenia od butów, u sufitu można jakieś halogenki podczepić, a boki blatu ściąć aby nie był kanciasty bo przy wchodzeniu do salonu można zahaczać o niego

No i ustawienie salonu, to chyba największy problem:/
Kanapę fajną wyszukałaś mam podobną Jednak zastanawiam się czy poraz kolejny nie wykorzystać kąta i pokusić się o jakiś niebanalny narożnik pod oknem? w ten sposób wykorzystasz przestrzeń. Na ścianie całej stolik rtv i TV + jakaś witryna na szkło, książki itp. A na ścianie od strony małego pokoju jakaś komoda z szufladami na bieliznę?
Do narożnika fotele, finek jak nie widzę ale to jak ty uważasz bo to Tobie mają służyć nie mi. No i jakiś stolik przy narożniku na kawę

Jakbyś mogła rozrysować taką wizję to byłoby super, bo oczami wyobraźnie to nie do końca może dobrze wyglądać
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:25   #11
wromilpoz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Napisz proszę co zrobiłaś z kaloryferem w kuchni.
Mieszkam w podobnym mieszkaniu i nie ukrywam, że kuchnia jest dla mnie największym problemem. Okno, kaloryfer i komin w jednym z rogów czynią ją totalnie nieustawną.
wromilpoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 18:41   #12
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Hej
troche czasu minęło odkąd autorka wątku prosiła o pomoc, ale mimo tego wkleje moje wypociny.
Od razu zaznaczam - jest to propozycja ustaiwenia mebli, a nie samych mebli.
Mój program był wyjątkowo ubogi jeżeli chodzi o meble ;-)
dlatego po krótce wyjaśnię:
- te białe szezlongi to nie tak To ma byc NAROŻNIK. Najlepszy mebel do tak małego pokoju by dobrze zorganizować przestrzeń.
- małe czarne to półka na tv, myślę ze coś takiego powinnoi być,
bez obrazy ale ustawienie które zaproponowałaś w pierszym poście jest bardzo emeryckie
- ten mały stoliczek pod oknem ma być na jakiś kwiatek ew można na nim położyc laptopa czy coś, małe krzeseła nie zajmują dużo miejsca a zawsze można sobie na nich przycupnąć (te akurat to meble ikeowskie które nakłada sie jeden na drugi)

no i reszta to też propozycje układu, nie mebli ani broń Boże kolorystyki
kiedyś miałam super program do projektowania wnętrz ale gdzieś mi się zapodział... muszę poszukać.

Daj znać makota002 co z Twoim mieszkankiem!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg propozycja.jpg (34,9 KB, 129 załadowań)
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 23:38   #13
makota002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Cytat:
Napisane przez wromilpoz Pokaż wiadomość
Napisz proszę co zrobiłaś z kaloryferem w kuchni.
Mieszkam w podobnym mieszkaniu i nie ukrywam, że kuchnia jest dla mnie największym problemem. Okno, kaloryfer i komin w jednym z rogów czynią ją totalnie nieustawną.
wywaliłam całkiem!
tzn. pytaliśmy w spółdzielni czy można usunąć kaloryfer który nie działa już 5 lat! ( a mimo to wskazuje 2 jednostki, dla porównania w łazience wskazywał 3!) i oczywiście absolutnie nie wolno.... ale przyszedł któregoś razu Pan od kaloryferów wymieniać wkłady i okazało się że można tylko nie tych co trzeba pytaliśmy....
a co do mieszkanka to zmieniło się i to diametralnie
już prawie mieszkamy jak ludzie budżet nas tylko spowalnia
nie mam narazie pomysłu jak skończyć mniejszy pokój bo narazie jest tam tylko łóżko i komandor ale nie spieszy mi się bo i tak mnie narazie na to nie stać
narazie ma jedynie zdjęcia większego pokoju
makota002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 17:07   #14
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: urządzić małe mieszkanie

Wyrzuć te kwiaty (storczyki?) z szafki.
Szkoda, że zrobiliście sobie nieco nowocześniejszą wprawdzie, ale wciąż meblościankę z PRLowskimi naleciałościami. Wygląda to ciężko i topornie.
Dywanik na podłodze straszny. Kanapa zawalista. Fotel do niczego nie pasuje kolorem poręczy. Firany lepiej wyglądałby krótkie, a już najlepiej jakieś zasłony w żywym kolorze.
Ogólnie pokój prezentuje się, jakby urządzała go 50letnia ciocia, a nie młodzi ludzie.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2009-11-17 o 17:10
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.