Prezerwatywa - zakładanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-20, 08:53   #1
Hitaxa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 20

Prezerwatywa - zakładanie


Witajcie, nurtuje mnie kwestia zakładania prezerwatywy. W instrukcji jest napisane, że przed założeniem prezerwatywy konieczne jest odciągnięcie napletka, jednak kiedy tak robiliśmy gumka blokowała się w rowku pod żołedziem Kiedy udało się nam ją stamtąd dalej rozwinąć to nie trzymała się w ogóle u trzonu penisa tylko wracała do połowy i się zsuwała.. Teraz zakładamy ją tak, że przykładamy prezerwatywę do penisa z nieściągniętym napletkiem, a TŻ rozwijając gumkę automatycznie zsuwa napletek pod prezerwatywą, i tym sposobem nic się nie zsuwa z trzonu itp. Wygląda to ok, ale wolę się upewnić niż potem schizować, więc czy takie zakładanie jest poprawne i nie zwiększa ryzyka pęknięcia itp?
Hitaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 10:02   #2
sybreed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 55
Dot.: Prezerwatywa - zakładanie

Trudno mi sobie wyobrazić, jak prezerwatywa zsuwa się tuż po założeniu, gdy penis jest w erekcji... Prezerwatywa może się zsunąć tylko wtedy, gdy penis wiotczeje. Nie rozumiem, co może mieć do tego napletek.
Prędzej cała ta procedura nakładania prezerwatywy stresuje chłopaka, penis robi się miękki i prezerwatywa się zsuwa. Zakładając, że rozmiar prezerwatywy jest dobrze dobrany.

Edytowane przez sybreed
Czas edycji: 2017-06-20 o 10:04
sybreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 10:13   #3
Hitaxa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 20
Dot.: Prezerwatywa - zakładanie

No właśnie nie wiem, czy nie ma za dużego napletka, ponieważ przy zsunięciu najpierw napletka pod żołędziem jest ten rowek i sporo fałdek skóry, a nie mam porównania jak to wygląda u innych.. Po prostu jak ściągamy najpierw napletek to prezerwatywa blokuje się w tym rowku i te fałdki skóry utrudniają normalne założenie prezerwatywy, a wiadomo, ze nie będziemy jej rozciągać wszerz żeby przesunąć.

Rozmiar jest dobry, ponieważ próbowaliśmy z większymi i były za duże, te standardowe idealnie przylegają do penisa, tylko właśnie przy takim zakładaniu, jak opisałam - że zsuwa napletek razem z prezerwatywą, wtedy nie ma w ogóle żadnego problemu, tylko boję się, że jest to nieprawidłowe.
Hitaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 11:20   #4
sybreed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 55
Dot.: Prezerwatywa - zakładanie

Nie pod żołędziem, tylko pod żołędzią

Nie rozumiem jednego - skoro przy obu sposobach zakładania prezerwatywy efekt jest ten sam - tzn. jest prezerwatywa na penisie ze zsuniętym napletkiem, to nie powinno być tak, że raz prezerwatywa się zsuwa, a innym razem nie.

Ten rowek i fałd są normalne. Prezerwatywę po prostu trzeba przeciągnąć przez ten fałd zdecydowanym ruchem.
sybreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 14:07   #5
Hitaxa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 20
Dot.: Prezerwatywa - zakładanie

No wiem właśnie, dziwne to jest, wygląda to tak, jakby ta skóra zsuwala prezerwatywe, nie wiem czy dobrze to opisuję. Bedziemy ćwiczyć na pewno.

Ale póki co zakładanie gumki tym sposobem, co opisałam jest bezpieczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hitaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 14:36   #6
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Prezerwatywa - zakładanie

Najważniejsze, żeby w zbiorniczku nie było powietrza, żeby nie był napompowany i jest okej.

Współżyjecie czy tylko zakładacie?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"

Edytowane przez Frezja__
Czas edycji: 2017-06-20 o 14:37
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 15:07   #7
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Prezerwatywa - zakładanie

Cytat:
Napisane przez Hitaxa Pokaż wiadomość
No wiem właśnie, dziwne to jest, wygląda to tak, jakby ta skóra zsuwala prezerwatywe, nie wiem czy dobrze to opisuję. Bedziemy ćwiczyć na pewno.

Ale póki co zakładanie gumki tym sposobem, co opisałam jest bezpieczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem o co ci chodzi, mój facet też ma dość długi napletek i założenie prezerwatywy to jest mały problem. Po założeniu okazuje się nie sięga do końca penisa bo zjechała do góry z napletkiem

Jeśli na czubku nie ma bąbla z powietrza to powinno być ok tak czy siak
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-20, 18:07   #8
Hitaxa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 20
Dot.: Prezerwatywa - zakładanie

No właśnie dokładnie tak, że gumka zsuwa się razem z napletkiem w dół (w sensie że w stronę żołędzi), jakby ją ten napletek ściągał

Współżyjemy, gumka dobrze przylega i pilnujemy, żeby nie było powietrza w zbiorniczku, akurat pod tym względem to jesteśmy bardzo skrupulatni w trakcie też sprawdzamy, ale dobrze się trzyma, czasami tylko minimalnie trzeba poprawić, ale to chyba normalne

Jedynie co się bałam to tego, że takie zakładanie jest nieprawidłowe i zwiększa się ryzyko, ale trochę mnie pocieszyłyście, że raczej wszystko ok

Edytowane przez Hitaxa
Czas edycji: 2017-06-20 o 18:08
Hitaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 16:49   #9
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Prezerwatywa - zakładanie

No ładnie pięknie. Jeżeli Wam nie pęka, nic się wielkiego nie dzieje to wszystko jest w porządku i nie ma się czym przejmować.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-21 17:49:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.