Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Moda - Wspólne Zakupy

Notka

Moda - Wspólne Zakupy Wspólne Zakupy, wspólne zamówienia obuwia, odzieży i dodatków z polskich oraz zagranicznych hurtowni i sklepów. Tutaj również kupisz i sprzedasz rzeczy ze Zbiorowych zamówień.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-02-04, 09:22   #1
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483

Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"


Dziewczyny, mamy do Was parę słów.

Od jakiegoś czasu na naszym podforum istnieje dziwny proceder obchodzenia regulaminu. Dostajemy z Turkusem informacje, że osoby, które nie spełniają wymogów regulaminu(czyli nie mogą brać udziału w zamówieniach, bo albo niedawno się zarejestrowały, albo mają kilka postów) nagabują osoby, które są upoważnione do uczestniczenia lub organizacji zamówień, żeby wzięły je do zamówienia po cichu, przez gg lub PW. Do Organizatorek normalnie się zgłaszają przez PW i proszą, żeby zamówić dla nich kilka dodatkowych sztuk i nierzadko proponują za to prowizję. Do uczestniczek z kolei piszą PW, żeby uczestniczki udawały, że to ciuchy dla nich, czyli żeby do swojego zamówienia dołączyły kilka ich ubrań, wpłacają uczestnicze swoją część, następnie organizatorka zamawia, wysyła do uczestniczki, które z kolei wysyła do "trolla". Wiemy z Turkusem, że kilka osób praktykowało takie zachowania, wiemy nawet konkretnie o kilku osobach, które szły na taki układ, bo niestety trolle bywają tak uprzejme, że potem donoszą, że ktoś im wyświadczył przysługę.

Ja sama osobiście dostałam kilka PW od różnych Sprzedawców, którzy trafili na nasze podforum i się chcieli dowiedzieć o jakość ubrań, skąd warto zamawiać itd. Póki były to grzeczne pytania, odpowiadałam, bo czemu mam nie pomóc, ale jak dziś jedna z naszych uczestniczek dostała PW z propozycją opłacenia informacji o chińskich sklepach, miarka się przebrała.

Obydwie z Turkusem postanawiamy, że wszelkie wątki typu japan zostają do odwołania wycofane z zamówień. Koniec z zamawianiem z tych stron. Zbyt wiele problemów one powodują, ciągle są tam jakieś zadymy i niejasne sytuacje. Są najbardziej oblegane, sporo osób przyciągnęły na Wizaż, tylko po to by obejść wysokie ceny na Allegro, nie pomogły ograniczenia.

Ostrzegamy też, że od tej pory jeśli dojdzie do nas informacja, że ktoś zgodził się na przyjęcie propozycji sprzedania informacji- osoba ta od razu dostaje bana. Osoba, która proponuje taki układ oczywiście od razu też.

Zdajemy sobie sprawę, że spora grupa uczestniczek jest fair i nie zgadzała się na takie propozycje lub nawet o takich nie słyszała. Przepraszamy te osoby, że pozbawiamy je możliwości korzystania z tych sklepów, ale na chwilę obecną jesteśmy zmuszone to zrobić.Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć jakieś rozwiązanie.

Wątek jest otwarty, jeśli macie pytania, jakieś wątpliwości-zapraszam do dyskusji.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2009-02-04 o 09:27
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 09:30   #2
tysiulka18
Zakorzenienie
 
Avatar tysiulka18
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 188
GG do tysiulka18
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

ja dostałam propozycję od jednej z wizażanek, która nie miała możliwości zamawiania, abym jej zamówiła "po cichu" ciuszki z japan style, z zapewnieniem że najpierw mi wpłaci pieniądze itd. i że nikomu nie powie Oczywiście nie zgodziłam się na taki układ
tysiulka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 09:33   #3
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Właśnie dostałam jakiś czas temu taką wiadomość pw i zastanawiałam się o co chodzi. Myślałam,że jest organizowane zamówienie na cct i brakuje chętnych. Wchodzę na wątek i jednak nie.
A tu się okazuje,że takie kwiatki
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 09:39   #4
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Mi się na szczęście nic takiego nie zdarzyło, ale pewnie bym odmówiła. Ćwirka juz kiedys pisała w wątku do zamawiania o takiej sytuacji, ze właśnie sprzedawcy z allegro życzyli sobie po kilka sztuk konkretnych rzeczy do zamówienia - to już była beszczelność.

Całkowicie rozumiem decyzję moderatorek o zawieszeniu zamówień.
Mam nadzieję tylko, ze jak się wszystko uspokoi, to ponownie będzie mozliwość zamawiania
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 09:42   #5
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
Całkowicie rozumiem decyzję moderatorek o zawieszeniu zamówień.
Mam nadzieję tylko, ze jak się wszystko uspokoi, to ponownie będzie mozliwość zamawiania
tak mam taką nadzieję wiem, że są też dziewczyny które cierpliwie czekają aż będą spełniać wszystkie wymagania.

I zastanawiam się też, "czy zakazany owoc nie smakuje lepiej" tzn czy teraz nie znajdą się jacyś oszuści, proponujący "ciche zebranie chętnych" na pw. Dlatego dziewczyny uważajcie!
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 10:12   #6
pafnucja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 412
Smile Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Oczywiście pewnym rozwiązaniem problemu była obecność na forum co najmniej przez pół roku, napisanie 200 czy nawet 500 postów same wiecie, że nie stanowi zadnego problemu, można to zrobić w ciagu jednego wieczoru. Chodzi po prostu o jasne określenie zasad, jeżeli osoby zamawiające "po cichu" same się ujawniają, argumentując pewnie, ze już brały udział w zamówieniu i nie sprawiały kłopotów to wiadmo, że to i tak zostanie ujawnione. Dlatego wykluczenie na czas jakiś takiej uczestniczki z zamówień stanowi jakieś rozwiązanie. Jak można stwierdzić czy dana osoba zamawia dla siebie czy też dla paru innych. Można też wprowadzić ograniczenia co do ilości zamawianych sztuk odziezy.
Można też nie zamawiać w ogóle oczywiście.\
Pamietam, że jak zaczełam czytać Wasze forum, to trochę sie dziwiłam, że można wejść na stronę "z ulicy" i zamawiać, przez 2 tygodnie szukałam jakieś haczyka. Potem wprowadziłyście ograniczenia, oczywiście byłam rozczarowana, ale miałam czas, żeby Was trochę poznać..Jasne, że się cieszę, że mogę zamawiać już w chwili obecnej, jednak uważam że powinny być jakieś reguły..Może nawet regulamin uczestniczki, z którym każda się zapozna..unikniemy wówczas wątków w stylu..jestem nowa..i chciałabym brać udział...
pafnucja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 10:21   #7
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

ja tez dostalam takie pw, mimo, ze nie bralam nigdy udzialu w zamowieniu
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 10:23   #8
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

jeżeli wprowadziłabyś ograniczenia co do liczby sztuk zamawianych rzeczy to uwierz byłby jeszcze większy chaos. Ja nie zamawiam więcej niż 5 rzeczy inna wizażanka zamawia 10 jeszcze inna może więcej. To nie od tego zależy......
Jakiś czas temu odniosłam wrażenie że wizażanka za prośbą innej zamówiła więcej ciuszków. I teraz mam pytanie. Czy to jest fair? Czy to też jest łamanie regulaminu?
Oczywiście chyba ta druga się nie załapała bo była wystarczająca liczba osób które zamawiają i spełniała jak najbardziej regulamin.

Ja też dostałam, ale wolałam odesłać do organizatorki (przepraszam jeśli to był kłopot )
__________________
2 07 2011 -

Edytowane przez niusia212
Czas edycji: 2009-02-04 o 10:25
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 10:29   #9
chemiczka
Raczkowanie
 
Avatar chemiczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 116
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez pafnucja Pokaż wiadomość
..Jasne, że się cieszę, że mogę zamawiać już w chwili obecnej...
A jakim prawem skoro nie masz 200 postów?
chemiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 10:38   #10
yoco
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 571
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Ostatnio tak rzadko zaglądam na wizaż - wchodzę zobaczyć co słychać i nawet nie mam czasu za dużo się udzielać a raczej ostatnio nie czynie tego wcale jestem zszokowana, że jakieś wizażanki dopuściły się takiego oszustwa - nazywajmy rzeczy po imieniu myślę ze dziewczyny te powinny zostać jakoś ukarane - w końcu ze zbiorowych zamówień nie wolno czerpać dodatkowych korzyści i jak mamy sobie ufać i pomagać w takiej atmosferze - to przestaje mieć jakikolwiek sens
yoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 10:43   #11
pafnucja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 412
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez chemiczka Pokaż wiadomość
A jakim prawem skoro nie masz 200 postów?

No własnie..jakim prawem..



Dlatego uważam, że każda z uczestniczek powinna najpierw przeczytać dokładnie regulamin i wątki dotyczące zamówień.
pafnucja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 11:08   #12
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Z jednej strony jest to jakieś wyjście, ale z drugiej, trochę szkoda, bo te wątki były naprawdę oblegane i na ich zamknięciu tracą najbardziej uczciwe Wizażanki.
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 11:15   #13
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Ja sie z tym nie spotkałam, ale mam raczej farta do PW od napalonych czternastolatków
Dwa zamowienia angela, jedno juz skladane, drugie skladane za kilka dni (brak kompletu zaawiajacych) jeszcze beda realizowane?

Mam taki pomysł..
A gdyby zrobić je niewidoczne dla osob nie spelniajacych wymogow?
Wtedy nowi- sprzedawcy np przegladajacy forum w ogole by nie wiedzieli czy watki sa czy ich nie ma, czy ktos sklada zamowienie i kto w nich bierze udział, więc wysyłanie PW na slepo losowo do dziewczyn mijałoby sie z celem.
Również zniknąć musiałyby "tajemnice" bo po nich mozna sie dopatrzec kto kupuje.

edit:
wlasnie doczytalam, ze cct jest ostatnie, szkoda, taks ie cieszylam na to causeway


Edytowane przez 201704051255
Czas edycji: 2009-02-04 o 11:21
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 11:24   #14
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez pushit;10815177

[COLOR=SeaGreen
Mam taki pomysł..
A gdyby zrobić je niewidoczne dla osob nie spelniajacych wymogow?
Wtedy nowi- sprzedawcy np przegladajacy forum w ogole by nie wiedzieli czy watki sa czy ich nie ma, czy ktos sklada zamowienie i kto w nich bierze udział, więc wysyłanie PW na slepo losowo do dziewczyn mijałoby sie z celem.
Również zniknąć musiałyby "tajemnice" bo po nich mozna sie dopatrzec kto kupuje.

[/COLOR]
to byłoby świetne rozwiązanie, ale wątpię czy możliwe do zrealizowania..
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 11:31   #15
waaampirek
Organizatorka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 197
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość

wlasnie doczytalam, ze cct jest ostatnie, szkoda, taks ie cieszylam na to causeway


ja tez...
czyli to zamówienie do dojdzie do skutku?
waaampirek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 11:34   #16
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez olenkaa Pokaż wiadomość
to byłoby świetne rozwiązanie, ale wątpię czy możliwe do zrealizowania..
jest jak najbardziej mozliwe jesli zrobic grupy uzytkownikow
i jest jedno małe ale...
my to mamy na forum, gdzie uzytkownikow jest ok 40... tutaj mysle, ze musialby byc inny sposob, bo komu by sie chcialo dzielic taka ilosc zarejestrowanych...

chyba, ze podforum z dodatkowym dostepem o ktory sie trzeba ubiegac, tez calkowicie niewidoczne dla "obcych"

Edytowane przez 201704051255
Czas edycji: 2009-02-04 o 11:35
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 11:39   #17
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
szczerze powiedziawszy ja już od jakiegoś czasu byłam za zamknięciem...
usunełam swój nr gg z wizazu tylko dlatego, że kilka razy dziennie dostawałam wiadomosci dotyczące japonek typu jak sie składa zamowienia, jaka jest jakos ciuszków itp. A skąd ja mam to wiedziec? u mnie w szafie jest jedna kiecka i jedne korale, nigdy nie składałam zamówienia. moja wiedza na ten temat jest pratycznie równa 0.
Temat japonek to nie dość, że 'bardzo wrażliwy' temat na wizazu, to sprawiający ful kłopotów.

jak przejdzie "szał" na japonki to pomyślimy o ponownym powrocie wątków

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
jest jak najbardziej mozliwe jesli zrobic grupy uzytkownikow
i jest jedno małe ale...
my to mamy na forum, gdzie uzytkownikow jest ok 40... tutaj mysle, ze musialby byc inny sposob, bo komu by sie chcialo dzielic taka ilosc zarejestrowanych...

chyba, ze podforum z dodatkowym dostepem o ktory sie trzeba ubiegac, tez calkowicie niewidoczne dla "obcych"
jest coś takiego wykonywalne technicznie, bo jest taki dział na wizazu
Ale... ja jednak jestem za tym, żeby czasowo zawiesić to i tyle
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 11:46   #18
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Technicznie jest możliwe zrobienie niewidzialnego działu, ale to absolutnie nie przejdzie. Już dla mnie jest to zły pomysł, co dopiero da Złosia. Wizaż jest portalem publicznym, nie możemy ukrywać części zawartości
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2009-02-04 o 11:57
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 11:53   #19
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Ćwirka ma dla was niespodzianke
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 11:57   #20
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Ku przestrodze i na dowód, przykład jedej Wizażanki, która usilnie nagabywała inne osoby. Nicku nie podaje z przyczyn oczywistych, rozmowy skopiowane słowo w słowo(czytamy od dołu, są to wpisy w profilu)


Cytat:
2009-01-31 22:13
xxx
czesc to znowu ja napisałam ci meila... więc jak mozesz to odpisz z góry dziekuję
Edytuj Report IP


2009-01-27 10:42
xxx
wiem ale chodziło mi o to czy będziesz robiła jakies prywatne teraz i czy mogłabym sie dołączyć ?? moje gg 1246xxx
Edytuj Report IP


2009-01-26 23:13
uczestniczka zamówień:
hej nie mogę organizować zamówień Turq mnie wpisała Ćwirka usunęła więc robię tylko prywatne a o bycie organizatorką będę mogła się ubiegać dopiero latem
Edytuj Report IP


2009-01-26 12:29
xxx
czesc chciłabym sie zapytać czy bedziesz robiła jakes zamówienie w najbliższym czasie

Cytat:
uczestniczka zamówień:
nie, dziękuję
Edytuj Report IP


2009-01-27 20:29
xxx
chciałabym sie zapytac czy byłabyś chętna do zamówienia ale prywatnie moje gg 1249xxx

Cytat:
2009-01-28 14:22
uczestniczka zamówień:
dzięki ale nie jestem zainteresowana. pozdrawiam.
Edytuj Report IP


2009-01-28 12:14
xxx
ubran ??
co o tym sądzisz?? mozęmy pozbierac jeszce pare osób to dla mnie ważne
Edytuj Report IP


2009-01-28 12:08
uczestniczka zamówień:
ale zamówienie czego?
Edytuj Report IP


2009-01-28 10:48
xxx
czesc chciałabym sie zapytac czy byłabyś chętna do zamówienia prywatnego z japońskich stron ?? odpisz z góry dziękuje
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 12:21   #21
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
jest coś takiego wykonywalne technicznie, bo jest taki dział na wizazu
Ale... ja jednak jestem za tym, żeby czasowo zawiesić to i tyle
forum moderatorow?

W sumie cienka granica, bo niby nie ma nic zlego w tym, ze ktos chce sobie kupic 2 bluzki. Same na jednym wątku społecznosciowym myslamysmy czy by sie nie zlozyc w kilka osob i zrobic sobie prywatne zamowienie z VS. Szkoda, ze tutaj chodzi o sprzedawcow z all, bo szukanie jelenia juz mi sie srednio podoba.

Podejrzewam, ze po zamknieciu watkow i tak beda chetne do organizacji, i tak na PW beda propozycje i i tak beda dziewczyny, ktore beda chcialy zamowic. Jak to sie skonczy, tego nie wiem. Ja mam doswiadczenie z facetem, ktory okradl swoich wspolzamawiajacych na 30tys. Do tej pory nie ma sprawy w sądzie, bo kto skrzyknie 30paru poszkodowanych (zaden prawnik nie chce sie tego podjac)... a tak, kazdy z osobna - niska szkodliwosc, wysokie koszta procesu, wiec sprawy nie bedzie.

Edytowane przez 201704051255
Czas edycji: 2009-02-04 o 12:22
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 12:29   #22
nightmare84
Wtajemniczenie
 
Avatar nightmare84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 2 312
GG do nightmare84
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

hmmm, no ok, nieuczciwosc nieuczciwoscia. ale uwazam ze nie do konca jest to wszystko sprawiedliwe. dlaczego dziewczyny ktore sa krotko na wizazu maja nie miec prawa zamowienia fajnej rzeczy? nie kazdy jest sprzedawca i oszustem.
nightmare84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 12:41   #23
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez nightmare84 Pokaż wiadomość
hmmm, no ok, nieuczciwosc nieuczciwoscia. ale uwazam ze nie do konca jest to wszystko sprawiedliwe. dlaczego dziewczyny ktore sa krotko na wizazu maja nie miec prawa zamowienia fajnej rzeczy? nie kazdy jest sprzedawca i oszustem.
Ale nie chodzi o oszustów Ograniczenia są dlatego, bo część osób trafiła na wizaż poprzez wpisanie w google kombinacji słów "japan style". Forum powstało, żeby zrobić "dobrze" starym Wizażankom, które tak czy siak tu już były a zamówienia są dla nich dodatkiem. Czemu mamy robić przyjemność osobom, które zalogowały się tylko po to, aby kupować po kosztach i nie przepłacać na Allegro?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 12:56   #24
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Bardzo dobrze dziewczyny, że zamykacie te wąteki!
Nie chciałabym być organizatorką takiego zamówienia, męczyć się nad wyliczeniami -by było sprawiedliwie i dobrze, a później uświadomić sobie, że ktoś sprzedaje te ciuchy i na tym zarabia :/

Oby za jakiś czas styl Japan ucichł może wtedy da się normalnie, uczciwie i po koleżeńsku zamawiać zbiorowo
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 13:15   #25
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat wizażanki, która wpisała się na moim profilu:

Cytat:
czesc chciałabym siezapytać czy byłabys chętna do zamówien z japońskich stron ?? moje gg 12xxxxx czekam na odpowiedz
Oraz dwie wiadomości, które otrzymałam na PW.

Cytat:
cześc jestem nowa ale chciałabym sie spytac czy znalazłyście organizatorke do zamówienia ze strony asia-wholesale.... Jako że jestem nowa nie moge zamawiac ale chciałabym sie zapytac czy jak będziecie zamawiac to mogłabys pare mojich ubrań zamówić wraz ze swoimi... bardzo proszę oczywiście wcześniej moge wpłacic kase dla pewności ze cie nie oszukam
pozdrowienia i z góry dzięki
Cytat:
chciałbym sie zapytac czy bedziesz moze organizowałą zamówienia z asia-fashion...
z góry dziękuje i pozdrawiam
Oczywiście, moja odpowiedź była negatywna.

Popieram działanie Ćwirki i Turkusa, ale myślę, że dopóki wątek o zamówieniach z tamtych stronek, będzie widoczny, ciągle będą pojawiały się nowe osoby i "sprzedawcy". Ciężka sytuacja.
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 13:32   #26
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Mam taki pomysł..
A gdyby zrobić je niewidoczne dla osob nie spelniajacych wymogow?
Wtedy nowi- sprzedawcy np przegladajacy forum w ogole by nie wiedzieli czy watki sa czy ich nie ma, czy ktos sklada zamowienie i kto w nich bierze udział, więc wysyłanie PW na slepo losowo do dziewczyn mijałoby sie z celem.
Również zniknąć musiałyby "tajemnice" bo po nich mozna sie dopatrzec kto kupuje.
to jest dobry pomysł

Rozumiem waszą decyzję, ale myślę, że zamykanie tych wątków nie do końca jest dobrym wyjściem -czemu uczciwe dziewczyny mają zostać ukarane za oszustki. A tak jak już wyżej napisało kilka osób, teraz zamówienia będą sie dziać na PW albo przez gg i tam jeszcze łatwiej o oszustwa.

Myślę, że tą sytuację da się jakos rozwiązać, tylko trzeba pokombinować

Cytat:
Napisane przez czesterka Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze dziewczyny, że zamykacie te wąteki!
Nie chciałabym być organizatorką takiego zamówienia, męczyć się nad wyliczeniami -by było sprawiedliwie i dobrze, a później uświadomić sobie, że ktoś sprzedaje te ciuchy i na tym zarabia :/
Ta... dla ciebie to moze dobrze, ale ja np chętnie bym jeszcze coś zamówiła i wiele innyh dziewczyn również.
Ty nie chciałabyś być organizatorką (ja też nie) ale jednak są dziewczyny, którym taka rola odpowiada-przecież robią to z własnej woli.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL

Edytowane przez Kica.
Czas edycji: 2009-02-04 o 13:36
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 13:40   #27
angel001
Zakorzenienie
 
Avatar angel001
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 518
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Tez dostalam dzis taką wiadomość, oferowano mi prowizję za informacje.
A właśnie Ćwirko, napisałaś, że z cct będzie tylko dokończone zamówienie, a causeway mall ? Wprawdzie jak narazie stoi ono w miejscu bo nie mamy odpowiedniej ilości par, więc nie wiem czy mogę je kontynuować czy nie ?
__________________
angel001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 15:20   #28
yoco
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 571
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Szał na japońskie ciuszki i ich sprzedaż na allegro potrwa jeszcze dłuuugo dłuuuuugo - narazie nie mam sama pomysłu jakby zaradzić takim sytuacja - z jednej strony można stworzyć własne grono zaufanych wizażanek, które kupują tylko dla siebie a nie dla zarobku ale z drugiej strony wiem ze pozostałe dziewczyny, te nowe, będą niezadowolone ciężka sprawa - ciuszki za małe pieniądze a duże oszustwa z tym związane - na takie osoby trzeba nakładać stałego bana!
yoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 15:47   #29
Moody
Raczkowanie
 
Avatar Moody
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 209
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Jestem na wizażu niecałe pół roku. Przed wprowadzeniem ograniczeń udało mi się załapać na jedno zamówienie, a po ich wprowadzeniu postanowiłam po prostu zaczekać aż będę spełniać wszystkie wymogi. Rozumiem jednak, że wiele osób jest mniej cierpliwych, zadręczają moderatorki i użytkowniczki niezgodnymi z regulaminem propozycjami. Dlatego rozumiem decyzję o zamknięciu zamówień japan, ale mimo to uważam, że może być jakieś inne wyjście, nie krzywdzące uczciwych użytkowniczek, które nie zamawiają ciuchów w celach zarobkowych.
Popieram pomysł pushit - może zamknięty wątek pozwoliłby uniknąć oszustów, zainteresowanych jedynie zamawianiem.
Zgadzam się także z yoco, że osoby próbujące w jakiś sposób obejść aktualny regulamin, powinny natychmiastowo dostawać bana.
Moody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 16:45   #30
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Ostrzeżenie dla użytkowniczek naszego podforum! Zamykamy wątki "japan style"

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Ta... dla ciebie to moze dobrze, ale ja np chętnie bym jeszcze coś zamówiła i wiele innyh dziewczyn również.
Ty nie chciałabyś być organizatorką (ja też nie) ale jednak są dziewczyny, którym taka rola odpowiada-przecież robią to z własnej woli.
Chyba właśnie nie odpowiada im, że wśród wizażanek biorących udział w ich zamówieniu są "oszustki", skoro zamykają te wątki
Rozumiem, że osoby uczciwe są w pewnym sensie pokrzywdzone, ale lepiej wybrać mniejsze zło.
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Moda - Wspólne Zakupy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.