Mama potrzebuje rady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 12:18   #1
helenka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 13
Question

Mama potrzebuje rady.


Witajcie!
Mam pewien problem i potrzebuje porady.
Od jakiegoś czasu walczę z kilogramami, które zostały mi po ciąży i w końcu udalo się znaleźć sposób na aktywnośc ruchową po 2 godziny dziennie, którą mogę pogodzić z opieką nad synkiem. Mianowicie - kilkukilometrowe spacery z wózkiem. Mieszkam niedaleko jeziora i własnie otworzyli promenadę wokół jeziora. Idzie się nią pięknie - równa, ładna droga, jeziorko, drzewa itd. Ja zadowolona, Wojciech (mój synek) też. Problem tkwi w bucikach. Oczywiście moich. Mam takiwe stare wydeptane "adidasy" za 40zł. Są wygodne, ale tak intensywne marsze (staram się iść dość szybko) eksploatuję je niemiłosiernie i wkrótce butki wylądują w koszu na śmieci. Musze kupić coś nowego i nie wiem co. Może mi coś doradzicie? tak do 200zł?
PS. Dodam jeszcze, ze takie intensywne marsze przyniosły już pierwsze efekty i mogę je polecić mamom, które nie maja z kim zostawić dziecka, a chcą zgubić kg.
helenka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:37   #2
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Moja córka bardzo sobie chwali butki do biegania z Decathlon'u, te najtańsze pierwszą parę kupiliśmy jej równiutko rok temu i jeszcze żyją!
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:50   #3
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Śniegowa, helenka25 pytał o buty dla siebie-nie dla dziecka

Buty typowe do biegania są cholernie drogie ale też niepotrzebne Tobie, w sumie do spacerów, marszu po gładkiej, równej nawierzchnia nie trzeba jakiś specjalnych butów-kup poprostu porządniejsze-jakieś Nike, Adidas, Reebok czy Puma-są przewiewne (więc gdy spoci Ci się stopa nie ma ryzyka niespodzianki w postaci grzybicy), wytrzymałe, bardzo trwałe i bezpieczne. Dobrze trzymają stopę, amortyzują itd.
Ja mam jedne buty na siłownię od ponad 3 lat-wciąż wyglądają jakbym kupiła je wczoraj pomimo tego, że są użytkowane intensywnie codziennie (ćwiczę codziennie)-zapłaciłam za nie w siecie Athlet's Foot (teraz już jej nie ma) równo 189zł na wyprzedaży. Są to buty nike, dokładnie takie:
Na allegro są od 155zł, są napradę godne polecenia i posłużą napewno długo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nike.jpg (10,4 KB, 19 załadowań)
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:55   #4
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Moja córa ma 15 lat i nosi rozmiar 38
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 18:21   #5
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Mama potrzebuje rady.

To większy niż ja-u mnie skromne 36

myślałam, że chodzi o małego szkraba i kwestię 1szych butów do biegania...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:46   #6
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
To większy niż ja-u mnie skromne 36

myślałam, że chodzi o małego szkraba i kwestię 1szych butów do biegania...
hehe Właśnie dlatego poleciłam te decathlonowe. Sprawdziły się u nastolatki, więc u dorosłego tez powinny. Bardzo fajnie trzymają kotkę.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:58   #7
tyszka_
Rozeznanie
 
Avatar tyszka_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 967
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Koleżanka również ma te Decathlonówki za ok. 50zł do biegania i bardzo sobie chwali. generalnie warto się przejechać do Decathlonu i porozglądać. Ja np. do NordicWalkingu używałam buty, które pierwotnie kupiłam do maszerowania w górach. O takie http://www.decathlon.com.pl/PL/arpenaz-50-118667897/
Doskonale się sprawdziły i do Nordic'a i do górskich wędrówek
teraz biegam w takich http://www.decathlon.com.pl/PL/kapteren-50-129679879/ ale po bieganiu zawsze mam ze 3-4km spaceru do domu. Też są bardzo wygodne, jednak przed pierwsze 2tyg. mnie troszkę obcierały na pięcie (kupiłam dosyć dopasowane). teraz są już w sam raz
tyszka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 23:18   #8
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Mama potrzebuje rady.

helenko od siebie podpowiem rolki można wózek śmiało pchać przed sobą bez niebezpieczeństwa dla Wojciecha, no chyba, że zupełnie sobie nie radzisz z jazdą ale efekty szybsze i bardziej spektakularne niż w przypadku marszu są nawet wózki specjalne dla mam chcących biegać lub..rolkować, tylko oczywiście to dla tych z nadmiarem gotówki
Moja córa ma 12 i nosi 39 czyli tak ja ja a swoją drogą myślałam, że decathlon ma droższe buty..

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2011-10-10 o 23:20
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:07   #9
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
helenko od siebie podpowiem rolki można wózek śmiało pchać przed sobą bez niebezpieczeństwa dla Wojciecha, no chyba, że zupełnie sobie nie radzisz z jazdą ale efekty szybsze i bardziej spektakularne niż w przypadku marszu są nawet wózki specjalne dla mam chcących biegać lub..rolkować, tylko oczywiście to dla tych z nadmiarem gotówki
Moja córa ma 12 i nosi 39 czyli tak ja ja a swoją drogą myślałam, że decathlon ma droższe buty..
Droższe też mają, ale te za 50 spokojnie dają radę.
Kostiumy kąpielowe też mają bardzo trwałe- moja córcia trenowała także pływanie i była na basenie jakieś 8-9 razy w tygodniu i te najtańsze wytrzymywały podobny okres czasu jak speedo.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 18:42   #10
helenka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 13
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Bardzo Wam dziękuję za te podpowiedzi. Jak będę mieć okazję to przejadę sie do tego decathlonu, bo u mnie nie ma. No i muszę się dalej rozglądać.
Generalnie to nie potrzebuję butów "specjalistycznych", ale tez nie takich zwykłych, bo te moje marsze sa intensywne i w szybkim tempie. W zwykłych paputach wysiadaja mi kolana po 3 km.
Na rolkach niestety nie umiem jeździć i już się raczej nie nauczę
A pytanie też: jak jest z butami kupionymi na allegro? przecież sie ich nie przymierza?
helenka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 21:39   #11
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Droższe też mają, ale te za 50 spokojnie dają radę.
Kostiumy kąpielowe też mają bardzo trwałe- moja córcia trenowała także pływanie i była na basenie jakieś 8-9 razy w tygodniu i te najtańsze wytrzymywały podobny okres czasu jak speedo.
Warto wiedzieć
Cytat:
Napisane przez helenka25 Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję za te podpowiedzi. Jak będę mieć okazję to przejadę sie do tego decathlonu, bo u mnie nie ma. No i muszę się dalej rozglądać.
Generalnie to nie potrzebuję butów "specjalistycznych", ale tez nie takich zwykłych, bo te moje marsze sa intensywne i w szybkim tempie. W zwykłych paputach wysiadaja mi kolana po 3 km.
Na rolkach niestety nie umiem jeździć i już się raczej nie nauczę
A pytanie też: jak jest z butami kupionymi na allegro? przecież sie ich nie przymierza?
Jeśli umiesz na łyżwach to z pewnością poradzisz sobie i na rolkach Zawsze większy wysiłek niż przy marszu
Kupiłam wiele par butów na allegro ale mam akurat typową 39 więc nie było problemu. Ale masz rację, zawsze jest ryzyko, że coś nie będzie pasowało. W sumie można zwrócić zawsze i prosić o wymianę, ale wtedy oczywiście zwiększają się koszty przesyłki i cała zabawa jest porównywalna cenowo ze zwykłym sklepem
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 23:07   #12
helenka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 13
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Na łyżwach też nieszczególnie
To jest własnie ten minus zakupów przez interent - brak możliwosci przymiarki.
helenka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 08:33   #13
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Mama potrzebuje rady.

Takie "specjalistyczne" buty lepiej amortyzują wstrząsy, więc kolana by tak nie bolały
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:02   #14
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Mama potrzebuje rady.

tych które poleciła Lady_Kala nie polecam do biegania są strasznie twarde pomimo tych oznaczeń na podeszwie - ściema. Stopy się okropnie w nich męczą. Od siebie mogę polecić Reebok Zig - http://counterkicks.com/wp-content/u...g-sonic-21.jpg - mam te i są rewelacyjne, lekkie i świetnie amortyzują. Na all kupiłam za 230zł
__________________

Edytowane przez Klepsydra88
Czas edycji: 2011-10-12 o 10:04
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.