Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-22, 12:44   #2131
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez pennbury Pokaż wiadomość
Hej kobitki, to znowu ja Tak jak pisałam, przymierzam się do zakupu azjatyckiego kremu BB. A że jestem jeszcze "zielona" w tym temacie, chciałabym się Was poradzić. Który krem BB jest lepszy: skin79 (orange) czy etude house precious mineral?
Orange jest suchy i pudrowy, ma kolorystykę szaro żółtą. EH jest lekko świetlisty choć też trochę suchawy ale nie aż tak jak Skin, kolorystkę ma beżową. U mnie wizualnie lepiej wygląda EH ale jest nieco zbyt beżowy no i zapycha najprawdopodobniej. Orange ma zdecydowanie lepszy kolor przy lekko żółtawych karnacjach i krzywdy mi nie zrobił ale nie podoba mi się kompletnie jak "leży" na skórze. Nie da się powiedzieć o jakimś podkładzie czy bb lepszy-gorszy. Zależy w jakim kolorze i jak jasną masz skórę, jakiego efektu oczekujesz, w jakiej jest kondycji-sucha czy tłusta.Na ebayu akurat z tymi dwoma bb nie ma problemu bo jest pełno próbek
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:15   #2132
Szopenhaga
Zakorzenienie
 
Avatar Szopenhaga
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 466
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

i ja postanawiam na stałe przerzucić się na bb creamy
Szukam czegoś:
- niezapychającego na starcie
- z dużym filtrem, 30 to minimum
- nie SZAREGO- nienawidzę cie ELMONGu... :/
- dające naturalne wykończenie, nie za tłuste, ale też nie suche i pudrowe

Co do krycia, nie oczekuję zbyt wiele. Mam sporo niedoskonałości, ale zależy mi tylko na ujednoliceniu cery

Melicie że: Missha Perfect cover, liloele dollish, lub dr G się nadadzą?
W sumie nie wiem od czego zacząć
__________________
WYMIENIAM
Szukam

Edytowane przez Szopenhaga
Czas edycji: 2014-08-22 o 21:19
Szopenhaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 17:34   #2133
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Szopenhaga Pokaż wiadomość
i ja postanawiam na stałe przerzucić się na bb creamy
Szukam czegoś:
- niezapychającego na starcie
- z dużym filtrem, 30 to minimum
- nie SZAREGO- nienawidzę cie ELMONGu... :/
- dające naturalne wykończenie, nie za tłuste, ale też nie suche i pudrowe

Co do krycia, nie oczekuję zbyt wiele. Mam sporo niedoskonałości, ale zależy mi tylko na ujednoliceniu cery

Melicie że: Missha Perfect cover, liloele dollish, lub dr G się nadadzą?
W sumie nie wiem od czego zacząć

ZacZnij od próbek: su:m, the history of whoo, Ohui, hera a najlepiej od kremów CC :-D

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Wpadłam do Was zeby przypomnieć ze jest wątek zakupowy, a kusi mnie jakies zamówionko z gmarketu :-D w sumie ostatnie zamowienie było jakies 4 miesiące temu wiec najwyższy czas

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
A ja nie polecam olejków, zrobiłam sobie nimi kuku i nabawiłam podskórnych gul. Chyba że coś na miarę DHC . Ja BB zmywam mleczkiem do mycia twarzy, też tłuste i bardzo dobrze mi służy.

Ja czekam na dhc ale cos dolecieć z Japonii nie moze. Testowałam olejek z the history of whoo. Łagodny dosyć, musiałam poprawić pianka. Mam za to z Mizona wode czyszczącą i ta sie swietnie rozprawia z bb ale nie nadaje sie do demakijażu oczu. Raz dostała mi sie do worka spojowkowego to myślałam ze oszaleje no i sprawdza sie jedyny Europejczyk w moich kosmetykach - bioderka sensibio h2o

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
hej

dolacze sie do waszego watku, bo uwielbiam azjatyckie kosmetyki! Probowalam wielu roznych kosmetykow, ale dopiero po tych kupionych w Tajlandii widac bylo naprawde roznice.. mowie tu o kazdego rodzaju kosmetykach, pielegnacyjnych do twarzy, wlosow, ciala i tez o kolorowce. widze, ze zamawiacie na eBay'u, czy tylko tam jest mozliwosc zdobycia ich? I czy mozna tam zamowic np kosmetyki firmy in2it? zabieram sie za czytanie tego watku

Ja zamawiam z gmarket, czasami z Korea Depart jest specjalny wątek zakupowy gdzie robimy wspólne zakupy. Zapraszam
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 17:57   #2134
Szopenhaga
Zakorzenienie
 
Avatar Szopenhaga
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 466
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

juz zaglądałam do wątku zakupowego i czekam na kolejne zamówienie, żeby się przyłączyć
ile mniej więcej kosztuje taki pakiet próbek 'na start', załóżmy po 3-5 sztuk? razem z przesyłkami, ew cłem itd? Nie chodzi mi o konkretną kwotę, ale będzie to rzędu 10, czy 110zł
czy nie lepiej zamówić cała tubkę/ odlać komuś i jak nie podejdzie upchnać na wymiankowym? Chodzi mi o aspekt opłacalności:P

Przypomniało mi się o drugiej sprawie:
Moja mama (jest całkowitym laikiem w sprawie makijażu i pielęgnacji) wspomniała mi o jakimś kremie bb, który jest bezbarwny a potem dopasowuje sie idealnie do koloru cery. Przypuszczam, że widziała takiego 'niusa' na tvn style itp. Szukałam trochę w tym temacie, ale nic konkretnego nie znalazłam. Mówiłam mamie, że są takie kremy azjatyckie, które dobrze się wtapiają, ale ona uparła się, że ten krem musi on być biały na początku:P

Miałyście styczność z czymś takim? Polecacie coś?
__________________
WYMIENIAM
Szukam
Szopenhaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 18:07   #2135
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

To krem cc to co widziala twoja mama. Napewno tony moly jest taki bialy. Pakiet probek z przesylka wychodzi okolo 47 zl. Cena sztuki zalezy od ilosci probek. W zakupwym watku jest link do arkusza rozliczeniowego to mozesz sprawdzic ceny. Tam sa juz po wszystkich oplatach. W przypadku gornej polki (su:m, sulwhasoo, ohui) nie oplaca sie kupowac tubek bo kosztuja one srednio 100$ i wiecej wiec opieramy sie wylacznie o probki

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Teraz drozej troche bedzie bo zlotowka slaba i wysoki kurs dolara
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 18:48   #2136
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Moja wycieczka do Hangzhou w poszukiwaniu kremu CC iFiona zakończyła się niczym, w mieście producenta kremów w sklepach nie ma

Pytałam ostatnio o maseczki, w między czasie przyszły do mnie maski Miandsu Botanical Mask Sheet i chyba znalazłam maseczkowy ideał Fajne składy, głównie same ekstrakty roślinne, a skóra rozjaśniona i nawilżona.
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 19:00   #2137
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Moja wycieczka do Hangzhou w poszukiwaniu kremu CC iFiona zakończyła się niczym, w mieście producenta kremów w sklepach nie ma

Pytałam ostatnio o maseczki, w między czasie przyszły do mnie maski Miandsu Botanical Mask Sheet i chyba znalazłam maseczkowy ideał Fajne składy, głównie same ekstrakty roślinne, a skóra rozjaśniona i nawilżona.
wielka szkoda ale dziękuję za trud
a maseczki koreańskie czy chińskie?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 19:30   #2138
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
wielka szkoda ale dziękuję za trud
a maseczki koreańskie czy chińskie?
Maseczki koreańskie, z tej samej firmy co korzeń lukrecji i centella asiatica w proszku, o których wspominałam. Mają tylko cztery rodzaje masek, zielona herbata, aloes, ryż i kolagen.
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 19:48   #2139
Szopenhaga
Zakorzenienie
 
Avatar Szopenhaga
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 466
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

A co to za maseczki po 7 groszy sztuka? (evek-patrzyłam w podpisie na arkusz)

ja sie chyba zdam na Wasze propozycje Już mnie głowa boli od tych wszystkich blogów, jutubów, kwc i innych

Teraz kwestia techniczna: Zamawiacie 10 próbek bebików i przelewacie je do czegoś, czy zużywacie saszetki po kolei?
__________________
WYMIENIAM
Szukam
Szopenhaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 22:10   #2140
Cassonade
Raczkowanie
 
Avatar Cassonade
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 187
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dziewczyny, znacie może jakiś zamiennik dla Tony moly Dear me petite cotton? Chciałam kupić swoje drugie opakowanie, ale na ebayu została tylko jedna aukcja i obawiam się o termin ważności tego produktu. Używałam też Misshy Perfect cover w kolorze 21 i była całkiem fajna.
Cassonade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 23:08   #2141
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Szopenhaga Pokaż wiadomość
A co to za maseczki po 7 groszy sztuka? (evek-patrzyłam w podpisie na arkusz)

Teraz kwestia techniczna: Zamawiacie 10 próbek bebików i przelewacie je do czegoś, czy zużywacie saszetki po kolei?

7gr? Moze jakis błąd w arkuszu
Zamawiamy pakiety, to zależy jakie sprzedawca oferuje, przewaznie około kilkadziesiąt sztuk. Każda sie zgłasza ile chce saszetek. Nie przelewamy, bo po co?
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 23:21   #2142
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Cassonade Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie może jakiś zamiennik dla Tony moly Dear me petite cotton? Chciałam kupić swoje drugie opakowanie, ale na ebayu została tylko jedna aukcja i obawiam się o termin ważności tego produktu. Używałam też Misshy Perfect cover w kolorze 21 i była całkiem fajna.
To może nową wersję tego Tony Moly? Wiosną zmienili ten krem na Petite Cotton BB Cream Delight - Delight Petite Cotton BB Cream

Cytat:
Napisane przez Szopenhaga Pokaż wiadomość
Teraz kwestia techniczna: Zamawiacie 10 próbek bebików i przelewacie je do czegoś, czy zużywacie saszetki po kolei?
Kiedyś zużywałam po kolei, ale ostatnio jak już wiem, że mniej więcej mi coś pasuje, to przelewam do pustego opakowania typu cushion.

Dostałam kilka dni temu w gratisie do zamówienia duży zestaw próbek kremu BB z Sulwhasoo, sam krem całkiem ok, ale dla mnie sporo za ciemny, wymieszany w opakowaniu cushion pół na pół z białym kremem z Sidmool jest bliższy ideału.
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 11:27   #2143
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

co to za opakowanie cushion?Bo tylko z gąbką mi się kojarzy
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 11:52   #2144
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
co to za opakowanie cushion?Bo tylko z gąbką mi się kojarzy
Bo to gąbka Opakowanie jak na zdjęciu, kupiłam takie puste i mieszam w nich za ciemne BB z czymś białym. Wygodniejsze to niż codzienne mieszanie na dłoni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cushion.jpg (49,3 KB, 32 załadowań)
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 12:57   #2145
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Bo to gąbka Opakowanie jak na zdjęciu, kupiłam takie puste i mieszam w nich za ciemne BB z czymś białym. Wygodniejsze to niż codzienne mieszanie na dłoni.
a bo to do bb- wszystko jasne nie wiem czemu przeczytałam że w ogóle do produktów w próbkach to zamówiłaś i się zastanawiałam jak można cushion do normalnych kremów używać
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 13:20   #2146
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Szopenhaga Pokaż wiadomość
Teraz kwestia techniczna: Zamawiacie 10 próbek bebików i przelewacie je do czegoś, czy zużywacie saszetki po kolei?
Ja otwieram jedną, nakładam ile trzeba, a resztę przelewam do małego słoiczka po cieniach mineralnych. W ten sposób mogę sobie często zmieniać produkty, a nic mi się nie starzeje Ale ja w ogóle wolno zużywam kosmetyki 'smarowane' Nie musisz przelewać, mi po prostu często przechylała się próbka (opierałam o stojak z pędzlami) i paćkała wszystko wokoło.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 15:02   #2147
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

No dobrze dziewczyny, odgrzeję pewnie wałkowany już wiele razy temat, ale zaczęły gryźć mnie wątpliwości. Zamawiałam miesiąc temu na eBayu od baviphat_korea zestaw próbek kremu pod oczy Su:m37. I niby nie mam żadnych obiektywnych wątpliwości co do oryginalności, ale naczytałam się ostatnio o rozlewniach podróbek i strach mnie obleciał. Zaczęłam czytać komentarze polecanych na Wizażu eBayowych sprzedawców i wszędzie przewijają się oskarżenia o podróbki. Wiec sama zaczęłam się zastanawiać, jak to możliwe, że opłaca się sprzedawać 50ml kremu w próbkach za kilkanaście $, podczas, kiedy w słoiczku kosztuje on ponad 100$. Czy któraś z was potrafi to jakoś logicznie uzasadnić?
A jeśli tak- zastanawiam się, czy powtórzyć zakupy u baviphat_korea, czy spróbować u topinkgirl - macie jakieś doświadczenia? Sama zwykle kupuję pełnowymiarówki u iamlove-shop i jestem bardzo zadowolona, ale te próbki...mam zagwozdkę!
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 15:09   #2148
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Maseczki koreańskie, z tej samej firmy co korzeń lukrecji i centella asiatica w proszku, o których wspominałam. Mają tylko cztery rodzaje masek, zielona herbata, aloes, ryż i kolagen.
To jest jakis specjalny korzen lukrecji? Widzialam w aptece niezmielony korzen lukrecji i taki w formie przyprawy, jak proszek. Czy to jest to samo o czym Ty piszesz? . W jaki sposob go stosujesz?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 15:15   #2149
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;47852469]No dobrze dziewczyny, odgrzeję pewnie wałkowany już wiele razy temat, ale zaczęły gryźć mnie wątpliwości. Zamawiałam miesiąc temu na eBayu od baviphat_korea zestaw próbek kremu pod oczy Su:m37. I niby nie mam żadnych obiektywnych wątpliwości co do oryginalności, ale naczytałam się ostatnio o rozlewniach podróbek i strach mnie obleciał. Zaczęłam czytać komentarze polecanych na Wizażu eBayowych sprzedawców i wszędzie przewijają się oskarżenia o podróbki. Wiec sama zaczęłam się zastanawiać, jak to możliwe, że opłaca się sprzedawać 50ml kremu w próbkach za kilkanaście $, podczas, kiedy w słoiczku kosztuje on ponad 100$. Czy któraś z was potrafi to jakoś logicznie uzasadnić?
A jeśli tak- zastanawiam się, czy powtórzyć zakupy u baviphat_korea, czy spróbować u topinkgirl - macie jakieś doświadczenia? Sama zwykle kupuję pełnowymiarówki u iamlove-shop i jestem bardzo zadowolona, ale te próbki...mam zagwozdkę![/QUOTE]

próbki są not for sale więc nawet jak 30 próbasów jest np. za 60zł to czemu miało by się nie opłacać Pytanie skąd mają aż tyle próbek Czyżby były hurtowo rozdawane u nich. Ja zamawiałam kilka razy u topinkgirl i nie sądzę że miałam podróbki. Produkty super działają i mają ładne ziołowe zapachy tak jak powinny. Ale ona już ponoć komuś podróbki sprzedała. Najczęściej to dotyczy próbek w tych małych buteleczkach kilku mililitrowych. Choć saszetek też czasem zdarzy się że sprzedawca pośród oryginałów próbuje "przemycić" podróby.

Macie jakieś godne polecenia produkty(pielęgnacja) Sidmool albo Innisfree? Może ktoś próbował oprócz esencji z tej serii Soybean kremu lub serum?

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-08-25 o 15:17
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-25, 15:27   #2150
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
próbki są not for sale więc nawet jak 30 próbasów jest np. za 60zł to czemu miało by się nie opłacać Pytanie skąd mają aż tyle próbek Czyżby były hurtowo rozdawane u nich. Ja zamawiałam kilka razy u topinkgirl i nie sądzę że miałam podróbki. Produkty super działają i mają ładne ziołowe zapachy tak jak powinny. Ale ona już ponoć komuś podróbki sprzedała. Najczęściej to dotyczy próbek w tych małych buteleczkach kilku mililitrowych. Choć saszetek też czasem zdarzy się że sprzedawca pośród oryginałów próbuje "przemycić" podróby.

Macie jakieś godne polecenia produkty(pielęgnacja) Sidmool albo Innisfree? Może ktoś próbował oprócz esencji z tej serii Soybean kremu lub serum?
Sama sobie tak po cichu kombinowałam więc takiego potwierdzenia potrzebowałam ) Mój Su:m37 to teżnie jakaś nieokreślona breja, tylko naprawdę gęsty i delikatnie pachnący krem-chyba byłam trochę nieufna na wyrost.
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 15:52   #2151
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Ja zamawiam zawsze próbki w saszetkach Niektóre są not for sale, ale z tego co mi wiadomo, to często rozdają te próbki w koreańskich oddziałach sklepów i podobno wystarczy się parę razy przejść żeby zebrać ładną kolekcję .
Za to do próbek rozlewanych do buteleczek czy małych opakowań jakoś nie mam zaufania, parę razy w ten sposób coś kupiłam ale miałam wątpliwości głównie do kremów BB i CC bo skąd mam pewność, że to na pewno ten odcień i ten krem, a nie inny tej samej marki? Albo po prosty zwykły podkład? Dlatego wolę próbki w saszetkach, bo nawet jeśli to podróbki to się zorientuję przed nałożeniem, a nie po zastosowaniu .
No i nigdy nie ma pewności czy otrzymamy w 100% oryginalny produkt - dlatego warto sprawdzić opinie o sprzedającym w komentarzach i na różnych forach. Warto też zwracać uwagę na datę ważności - raz mi się zdarzyło, że od zaufanego sprzedawcy dostałam maseczkę której data ważności kończyła się za miesiąc Na to też nic nie poradzimy , ale przed aplikacją lepiej sprawdzić.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 16:06   #2152
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

No właśnie - kolejna kwestia: co z datami ważności na próbkach? na tych, które już mam, nie ma wytłoczonej żadnej daty. Można się czymś tutaj kierować, czy jesteśmy zdani tylko na dobrą wolę sprzedawcy, czy nie wciśnie nam starego kosmetyku?
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 16:12   #2153
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
próbki są not for sale więc nawet jak 30 próbasów jest np. za 60zł to czemu miało by się nie opłacać Pytanie skąd mają aż tyle próbek Czyżby były hurtowo rozdawane u nich.
Czasami jak mam okazję, to robię małe zamówienie z Amore Pacific czy LG Care, zamówienia niewielkie, bo 150$-200$, do dwóch pierwszych dostałam po prawie 300 próbek, aż się zastanawiałam czy to ma mnie zachęcić czy zniechęcić do zakupów, bo taka ilość kosmetyków, to na rok by mi starczyła.

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
To jest jakis specjalny korzen lukrecji? Widzialam w aptece niezmielony korzen lukrecji i taki w formie przyprawy, jak proszek. Czy to jest to samo o czym Ty piszesz? . W jaki sposob go stosujesz?
Na opakowaniu mam tylko napisane 100% Licorice Powder. Też się kiedyś zastanawiałam czy ten z apteki, to by było to samo. Mieszam proszek z wodą i nakładam na twarz, choć częściej najpierw nakładam na twarz lekko zwilżoną maskę, taką jak w sheet maskach i potem na nią nakładam tą papkę.
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 17:47   #2154
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Ja zamawiam na gmarket i nigdy nie trafiły mi sie podróby próbek. W Korei jest zakaz sprzedaży próbek bo koncerny kosmetyczne tracą na tym ale sorzedawcy ich nie sprzedają tylko dodają jako gratis do np. Sheet mask :-D
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 18:30   #2155
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;47852469]No dobrze dziewczyny, odgrzeję pewnie wałkowany już wiele razy temat, ale zaczęły gryźć mnie wątpliwości. Zamawiałam miesiąc temu na eBayu od baviphat_korea zestaw próbek kremu pod oczy Su:m37. I niby nie mam żadnych obiektywnych wątpliwości co do oryginalności, ale naczytałam się ostatnio o rozlewniach podróbek i strach mnie obleciał. Zaczęłam czytać komentarze polecanych na Wizażu eBayowych sprzedawców i wszędzie przewijają się oskarżenia o podróbki. Wiec sama zaczęłam się zastanawiać, jak to możliwe, że opłaca się sprzedawać 50ml kremu w próbkach za kilkanaście $, podczas, kiedy w słoiczku kosztuje on ponad 100$. Czy któraś z was potrafi to jakoś logicznie uzasadnić?
A jeśli tak- zastanawiam się, czy powtórzyć zakupy u baviphat_korea, czy spróbować u topinkgirl - macie jakieś doświadczenia? Sama zwykle kupuję pełnowymiarówki u iamlove-shop i jestem bardzo zadowolona, ale te próbki...mam zagwozdkę![/QUOTE]
Hej Tak z ciekawości, który krem pod oczy su:m kupiłaś? Bo ja właśnie kilka dni temu zamówiłam zestaw saszetek Secret Programming Eye Lift Mam nadzieję, że porządnie zadziała bo tego mi trzeba.
Co do topinkgirl, zamawiałam u niej kilka razy i ostatnim razem dostałam podróbki. Kazała mi je odesłać i dostałam kasę z powrotem. Od tamtego czasu u niej nie kupowałam ale myślę, że to nie było celowe, mogła lewy towar dostać i sama nie zauważyła bo wcześniej moje zamówienia od niej były jak najbardziej w porządku (mam porównanie).

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
próbki są not for sale więc nawet jak 30 próbasów jest np. za 60zł to czemu miało by się nie opłacać Pytanie skąd mają aż tyle próbek Czyżby były hurtowo rozdawane u nich. Ja zamawiałam kilka razy u topinkgirl i nie sądzę że miałam podróbki. Produkty super działają i mają ładne ziołowe zapachy tak jak powinny. Ale ona już ponoć komuś podróbki sprzedała. Najczęściej to dotyczy próbek w tych małych buteleczkach kilku mililitrowych. Choć saszetek też czasem zdarzy się że sprzedawca pośród oryginałów próbuje "przemycić" podróby.

Macie jakieś godne polecenia produkty(pielęgnacja) Sidmool albo Innisfree? Może ktoś próbował oprócz esencji z tej serii Soybean kremu lub serum?
Tak, to mi sprzedała raz podróbki Ale już napisałam powyżej, co o tym myślę.

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Ja zamawiam zawsze próbki w saszetkach Niektóre są not for sale, ale z tego co mi wiadomo, to często rozdają te próbki w koreańskich oddziałach sklepów i podobno wystarczy się parę razy przejść żeby zebrać ładną kolekcję .
Za to do próbek rozlewanych do buteleczek czy małych opakowań jakoś nie mam zaufania, parę razy w ten sposób coś kupiłam ale miałam wątpliwości głównie do kremów BB i CC bo skąd mam pewność, że to na pewno ten odcień i ten krem, a nie inny tej samej marki? Albo po prosty zwykły podkład? Dlatego wolę próbki w saszetkach, bo nawet jeśli to podróbki to się zorientuję przed nałożeniem, a nie po zastosowaniu .
No i nigdy nie ma pewności czy otrzymamy w 100% oryginalny produkt - dlatego warto sprawdzić opinie o sprzedającym w komentarzach i na różnych forach. Warto też zwracać uwagę na datę ważności - raz mi się zdarzyło, że od zaufanego sprzedawcy dostałam maseczkę której data ważności kończyła się za miesiąc Na to też nic nie poradzimy , ale przed aplikacją lepiej sprawdzić.
Ja nie mam nic przeciwko mini-buteleczkom, też już zamawiałam nieraz i dostałam towary w porządku. Tak, jak napisałaś - trzeba sprawdzać komentarze i ilość sprzedanych produktów.

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Czasami jak mam okazję, to robię małe zamówienie z Amore Pacific czy LG Care, zamówienia niewielkie, bo 150$-200$, do dwóch pierwszych dostałam po prawie 300 próbek, aż się zastanawiałam czy to ma mnie zachęcić czy zniechęcić do zakupów, bo taka ilość kosmetyków, to na rok by mi starczyła..
Łohoooo, nieźle Aż chyba kiedyś zrobię sobie takie zamówienie

Edytowane przez chiao
Czas edycji: 2014-08-25 o 18:32
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 19:12   #2156
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evek Pokaż wiadomość
Ja zamawiam na gmarket i nigdy nie trafiły mi sie podróby próbek. W Korei jest zakaz sprzedaży próbek bo koncerny kosmetyczne tracą na tym ale sorzedawcy ich nie sprzedają tylko dodają jako gratis do np. Sheet mask :-D
Na Gmarket nawet u najlepszych można trafić na podróbki próbek, popularny gugiya miał mały epizod sprzedaży podróbek THOW.

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Łohoooo, nieźle Aż chyba kiedyś zrobię sobie takie zamówienie
Jedyny minus - czasami w gratisie dostaje się starocie
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 19:50   #2157
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Na Gmarket nawet u najlepszych można trafić na podróbki próbek, popularny gugiya miał mały epizod sprzedaży podróbek D

Kupowałam jakies 10 razy u tego sprzedawcy i nigdy nie miałam problemu moze akurat dobrze trafiam
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 11:24   #2158
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Hej Tak z ciekawości, który krem pod oczy su:m kupiłaś? Bo ja właśnie kilka dni temu zamówiłam zestaw saszetek Secret Programming Eye Lift Mam nadzieję, że porządnie zadziała bo tego mi trzeba.
Chiao, mam Flawless Regenerating Eye Cream, zamówiłam go głownie dzieki tej recenzji: http://agathblog.blogspot.com/2013/0...-flawless.html.
Potrzebowałam czegoś bardzo mocnego, bo w wakacje zawsze pracuję na nocki i rok temu po takim 3-miesięcznym cyklu moja skóra pod oczami wyglądała naprawdę staro. W tym roku chciałam trochę uprzedzić fakty i jestem bardzo zadowolona - krem jest gęsty i taki treściwy, czasami po przebudzeniu nadal go czuję pod oczami. Chodziło mi głównie o profilaktykę, ale ostatnio zaczęłam się przyglądać (szkoda,że nie zrobiłam zdjęć w lipcu!) i wyprasował mi część kreseczek, jakich się dorobiłam rok temu. W sumie może być uznany za dość ciężki, nie spotkałam nigdy kremu pod oczy spoza azjatyckiego rynku o takiej konsystencji.
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 22:24   #2159
Kriana
Zadomowienie
 
Avatar Kriana
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 260
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dotarły do mnie dwa zamówienia z ebay i to po 6 dniach!

U cosmeticmarket2012 zamówiłam:
- Missha Perfect Cover BB, 21
i dostałam próbki:
- TonyMoly Aqua Aura Serum
- SkinFood Broccoli Whitening Ampoule

Natomiast u sing-sing-girl zamówiłam próbki:
- Lioele Dollish Veil Vita BB, 1
- Lioele Triple the solution BB
- Missha, Signature Wrinkle Filler BB, 21
- Missha Signature Real Complete BB, 21
i dostałam próbki:
- Missha Super Aqua Ultra Water-Full Cream,
- BRTC Blemish Recover Balm,
- Lioele Beyond the solution BB,
- Lioele Waterdrop Sleeping Pack,
- Innisfree Apple Juicy Cleansing Oil
- Hanyul Rice Essential Skin Emulsion w malutkim opakowaniu 5ml

Jestem w pełni usatysfakcjonowana ależ będzie testowania!
__________________
.zaufanie to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym ruchem
i 100% pewności ze tego nie zrobi.


18.07.2014 <3
18.06.2022 <3
Kriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 11:59   #2160
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;47865425]Chiao, mam Flawless Regenerating Eye Cream, zamówiłam go głownie dzieki tej recenzji: http://agathblog.blogspot.com/2013/0...-flawless.html.
Potrzebowałam czegoś bardzo mocnego, bo w wakacje zawsze pracuję na nocki i rok temu po takim 3-miesięcznym cyklu moja skóra pod oczami wyglądała naprawdę staro. W tym roku chciałam trochę uprzedzić fakty i jestem bardzo zadowolona - krem jest gęsty i taki treściwy, czasami po przebudzeniu nadal go czuję pod oczami. Chodziło mi głównie o profilaktykę, ale ostatnio zaczęłam się przyglądać (szkoda,że nie zrobiłam zdjęć w lipcu!) i wyprasował mi część kreseczek, jakich się dorobiłam rok temu. W sumie może być uznany za dość ciężki, nie spotkałam nigdy kremu pod oczy spoza azjatyckiego rynku o takiej konsystencji.[/QUOTE]

Aha
Do mnie przyszła.....Secret Programming Essence, a nie krem pod oczy z tej serii. Bardzo mi się nie podoba, że jessie market dała taki mylący tytuł aukcji. Było napisane "Secret Programming Essence Eye Cream Eye Lift" a tylko ten produkt był wystawiony, więc to nie, że były inne też do wyboru i ja się pomyliłam :/ No ale cóż, przynajmniej zużyję też na inne miejsca na twarzy, przyda się, a krem kupię następnym razem. Już ją nałożyłam pod oczy i mimo tego, że produkt jest wodnisty, na skórze jest taka miła, delikatna warstwa nawilżająca. O wiele lepiej, niż w przypadku O HUI Cell Power Essence (czy jakoś tak), która wchłaniała się bez śladu, zero nawilżenia.

Macie pomysł, do czego przelać tę esencję? Leje się przez palce, wydobywanie jej z saszetki jest niewygodne i mam wrażenie, że dużo się marnuje :/

Edytowane przez chiao
Czas edycji: 2014-08-27 o 12:02
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-30 10:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.