Koty - część VII - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-06, 14:59   #1501
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Daję pierś z kurczaka lub indyka i nie obkrawam z niczego. A generalnie w takim razie można np. skropić oliwą lub jakimś innym olejem?
lepiej nie, mozesz dac kotku olej z lososia (troszeczke co pare dni) ale to nie w celu tluszczenia miesa

dla kotka lepsza bylaby noga z kurczaka (ale bez kosci, kosc wyciac) ze skora, ale nie kazdy kot lubi (moje takie nogi maja w mieszance ktora podaje)

ale jak dajesz piersc z kawalkiem skorki to jest ok

Cytat:
No ona tak dziwnie zareagowała i zasugerowała, że ani puszki ani mięso, bo to szkodzi...
odpowiedzialnosc za zywienie naszy kotow spoczywa na nas nie na weterynarzach, wazne zeby cos na ten temat poczytac w kilku miejscach zeby moc wyrobic sobie opinie, dobrze wiedziec jakie sa zapotrzebowania zywieniowe naszego futrzaka, zwlaszcza jak ma problemy ze zdrowiem

wiadomo ze sucha karma jest najlatwiejsza i najszybsza ale to nie oznacza ze jest najlepsza, z tym ze o detalach jak doszlo do tego ze koty jedza sucha gotowa karme i jak sie ja robi kazdy moze sam poczytac

ja, mozna powiedziec postapilam wbrew woli vetow, bo zmienilam mojemu kocurowi dieta z suchej i mokrej gotowej na barfa, z tym ze mnie nikt nie powiedzial ze bede truc kota, powiedzieli mi ze mam nic nie zmieniac w diecie tylko pozwolic mu dozyc konca jego dni w spokoju (kocurek mial zyc max 3 tygodnie po wyjsciu ze szpitala, to bylo w kwietniu), pozniej po 3 tygodniach zapytano mnie czy wiem ze jest gotowa karma na przypadlosc ktora ma moj kocur, powiedzialam ze wiem ale sama zajmuje sie jego zywieniem, teraz jak jestesmy w klinice i jest vet ktory nie zna Skutera osobiscie (a jak czytaja karte to wyobrazaja sobie ze przyjdzie szkielet obciagniety skora ledwo chodzacy) to jestem dokladnie wypytywana co Skuter je, i nie slysze ze truje kota, wszyscy kiwaja glowami i widze ze analizuja co mowie, na koniec usmiechaja sie szeroko i gratuluja Skuterowi ze jest szczesciarzem
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 15:21   #1502
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Koty - część VII

Dziś Miętus standardowo za kanapą, ale tylko przez odkurzacz biedny ma trochę stresu, bo wprowadziła się nowa osoba do domu. A my mamy się wyprowadzić w związku z tym...

Ostatnio wylizał sobie futerko na boczku, czekałam na weekend żeby iść do weta (zamówić koleżeńską wizytę) ale już zarasta na nowo.
Na kolanka nie przychodzi ale daje się głaskać, nadstawia łebek, mruczy jak motorówka i kręci się żeby pogłaskać z każdej strony. Czasem się chowa, ale tylko jak coś go wystraszy. Dziś po obcinaniu pazurów szybciutko się przeprosił. Muszę tylko cały czas pamiętać że to nie Ravic, z którym można zrobić wszystko.

W porównaniu z ciemną dolina, w której byliśmy na początku, jest super
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG1101.jpg (74,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG1097.jpg (72,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG1096.jpg (70,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG11012.jpg (59,8 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez Wredonisia
Czas edycji: 2013-10-06 o 15:27
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 15:31   #1503
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
nie musisz suplementowac w tej wersji, ale moze podawaj mieso co drugi dzien
Rybiorku, a nie powinna być suplementowana tauryna i cos jeszcze - nie pamiętam co?
W Barfnym świecie czytałam, że żadna ze suchych karma nie zawiera odpowiedniej dawki.


W tej chwili mój to chodząca maszynka do jedzenia. Dzisiaj zjadł już 90g plus małe kawałki drobio, spokojnie jeszcze 60g dostanie


Tiramisu, jakby co to olej z łososia w tabl powinnaś dostać w aptece.
Moim zwierzakom na razie taki podaję, same rozgryzają i zjadaja tabl.
Raz kotu podsunęłam tabl. z olejem z wiesiołka myśląc, że nie tknie, a ten połknął w całości i chciał więcej tabl.


Malla, Mała wygląda cudnie na tym zdjęciu gdzie opadła jej głowa
śliczna jest
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG


Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2013-10-06 o 15:33
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 15:42   #1504
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
Dziś Miętus standardowo za kanapą, ale tylko przez odkurzacz biedny ma trochę stresu, bo wprowadziła się nowa osoba do domu. A my mamy się wyprowadzić w związku z tym...

Ostatnio wylizał sobie futerko na boczku, czekałam na weekend żeby iść do weta (zamówić koleżeńską wizytę) ale już zarasta na nowo.
Na kolanka nie przychodzi ale daje się głaskać, nadstawia łebek, mruczy jak motorówka i kręci się żeby pogłaskać z każdej strony. Czasem się chowa, ale tylko jak coś go wystraszy. Dziś po obcinaniu pazurów szybciutko się przeprosił. Muszę tylko cały czas pamiętać że to nie Ravic, z którym można zrobić wszystko.

W porównaniu z ciemną dolina, w której byliśmy na początku, jest super
Ale on cudny
Dobrze, że oswajanie idzie coraz lepiej
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 16:42   #1505
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VII

Zgadnijcie, ile kilogramów kotów mam na kolanach?
Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Malla, moja Luna też na początku nieprzyjemnie pachniałą, a już jak przeszła po mnie i machnęła dupką niedaleko mojej twarzy no nie było to nic przyjemnego... po jakoś tygodniu czy półtorej przeszło Ona też jest z typu krótkowłosych i Niko który ma sierść z podszerstkiem i bardzo grubą pachnie zdecydowanie fajniej, ale i tak kocham oboje nawet mojego małego śmierdziuszka
1- zdj z lutego
2,3- zdjecie z teraz
mała podrosła
Maluchy za szybko rosną
Teraz po spaniu znowu śmierdzi myszą i ma spocone łapki. Drugi zapaszek pozostał.
Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Malla, shila tak ma od zawsze ze ma nie do końca czysty tyleczek, niby sie myje uhm Mojo okolice około odbytowe ma zazwyczaj idealne. Shili niestety gruczoly sie zapychaja taki jej urok nie oczyszczaja się samoistnie jak ma to miejsce normalnie. Nie wyciskam u weta bp to trauma dla niej jest mocno przewrazliwiona nauczylam sie to robic swoim sposobem bezboleśnie az strzela brrr mazia. Zawsze jest szansa ze jest mała i nawyk domywania sie dopiero przyjdzie
Fuj... I jak się to robi? Jak jej nie przejdzie, skoczymy do weta na instruktaż. Na razie nie chcę w niej wywoływać traumy związanej z wizytą, choć stresu żadnego po niej nie widać
Zastanawia mnie, czy jeśli nie daje sobie wylizać pupy Danielsowi, a uszy i resztę tak, to czy dawała sobie w hodowli... Może ją to boli?
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Co do pecherza: sama ostatnio zalapalam ta przykra przypadlosc. Poszlam do lekarza. I zgadnijcie? Dostalam antybiotyk bez zadnych badan! Antybiotyk z litania przeciwskazan i skutkow ubocznych, po ktorym myslam, ze serce mi wyskoczy. Wzielam niestety tylko przez dwa dni (mialo byc 3, ale nie dalam rady). Lykam zurawine, bo w tej chwili badan zobic nie moge. A za kilka dni ide prywatnie.
Miałam zapalenie dróg moczowych i też dostałam antybiotyk bez dodatkowych badań, ale wcale mnie to nie razi. Pomógł. Ludzi nie stać na posiewy przy każdej infekcji, pewnie zrobiłabym to dopiero przy przedłużającej się.
Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
No i dlatego chcialabym drugiego kota (no dobra, nie tylko dlatego, ale ciii). Gorzej bedzie, jak drugi kot upodoba sobie mojego TZ albo synka... to wtedy co? do 4 razy sztuka?
Przysmaczki i będzie Twój
Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Zaczelo sie zapominanie o sniadaniu dla kitki. I brak uwagi i zabawy. Ja tego tak nie widzialam, bo cieszylam sie, ze kicia wiecej czasu spedza z nami. Ze do nas przychodzi obudzic, ze sie do mnie tuli. A tu chyba zaczynal sie glebszy problem.
Co ma komputer do śniadania? Chyba jej się faktycznie trochę znudziła
Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Chyba naprawde cos jest nie tak w relacji Kitka - dzieciaki, bo mlody sie ostatnio skarzyl, ze Kitka go podgryza po dloni. On nie moze nawet spokojnie obok niej przejsc, bo jak ona ma jego dlon w zasiegu zebow, to go zaraz podgryzie. Nie chodzi tu o typowe grzyzienie do krwi, czy cos, ale bardziej mi to na zaczepke wyglada, cos w stylu "chodz sie bawic" (ale moze chodzi o cos innego? na bank jest to zaczepka jakas). Moze stwierdzila, ze skoro mloda nie chce sie z nia bawic, to pozaczepia mlodego?
Może on stanie się NO?
Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy jak daję kotku oprócz suchej karmy ok 25 g surowego mięska (co dzień lub co dwa dni) to powinnam je czymś suplementować?
To mało, ja bym nic nie dodawała, mięso ma też swoje składniki odżywcze.
Na Miau panuje pogląd, że zalecane dawki karmy powinny być o 20% mniejszych od podanych na opakowaniach, nic się nie mówi o dodatkowej suplementacji.
Puszki też mają dodatki, więc nie wiem, czemu uczepiono się suchej karmy...
Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
kurcze, żeby tylko trafić na to 400+400
będę w Krakowie na chwilę, wiecie gdzie uderzać z szukaniem?
W Karusku jest 6 kg RC Sterilised za 148 zł. W stacjonarnym punkcie na Krowodrzy mają takie same ceny jak w necie.
http://www.karusek.com.pl/produkt.ph...d=7874&cat=203
Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
Na kolanka nie przychodzi ale daje się głaskać, nadstawia łebek, mruczy jak motorówka i kręci się żeby pogłaskać z każdej strony. Czasem się chowa, ale tylko jak coś go wystraszy. Dziś po obcinaniu pazurów szybciutko się przeprosił. Muszę tylko cały czas pamiętać że to nie Ravic, z którym można zrobić wszystko.
Świetne wieści!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2013-10-06 o 16:46
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 16:46   #1506
kotek77
Raczkowanie
 
Avatar kotek77
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 343
Dot.: Koty - część VII

Czarna znowu przyszła bez obroży co ona robi ,że wiecznie gubi je ,właściwie pozbywa się ich z premedytacją. Musi mieć dzwoneczek bo cwaniara poluje na ptaki.
kotek77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 17:02   #1507
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Malla - 7kg?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 17:30   #1508
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość

No ona tak dziwnie zareagowała i zasugerowała, że ani puszki ani mięso, bo to szkodzi...
trzeba było się spytać, jak koty żyją, jedząc same myszy i inne mięska, skoro to takie szkodliwe koncerny karmowe mają taki świetny PR, że aż lekarze się robią głupi od tego, no jak można powiedzieć, że mięsomięsożercy szkodzi
Ja wczoraj rozmroziłam kilka żołądków drobiowych (wiecie, jakie to jest twarde), pokroiłam, kot zjadł pokrojone. Jeden żołądek zostawiłam niepokrojony, na później. Wracam do kuchni- nie ma, zniknął

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Fuj... I jak się to robi? Jak jej nie przejdzie, skoczymy do weta na instruktaż. Na razie nie chcę w niej wywoływać traumy związanej z wizytą, choć stresu żadnego po niej nie widać
Zastanawia mnie, czy jeśli nie daje sobie wylizać pupy Danielsowi, a uszy i resztę tak, to czy dawała sobie w hodowli... Może ją to boli?
w internecie są filmiki, jak wyciskać psom, to tak samo, tylko technika na "małego psa" nie na "dużego"
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 17:30   #1509
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
kurcze, żeby tylko trafić na to 400+400

będę w Krakowie na chwilę, wiecie gdzie uderzać z szukaniem?
U mnie w prawie każdym zoologu są te promocyjne, b duży wybór Sterlized, Kitteny, Fit Indoor. Ostatnimi czasy głównie je kupuję. Wora 10kg mi się nie opłaca bo tylko Shilę tym karmię a sama nie przeje, prędzej zwietrzeje więc za te 20 zł 800gr wychodzi b ok cenowo
Ostatnio FIT kupilyśmy wcześniej sterylized Apetite Control

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Fuj... I jak się to robi? Jak jej nie przejdzie, skoczymy do weta na instruktaż. Na razie nie chcę w niej wywoływać traumy związanej z wizytą, choć stresu żadnego po niej nie widać
Zastanawia mnie, czy jeśli nie daje sobie wylizać pupy Danielsowi, a uszy i resztę tak, to czy dawała sobie w hodowli... Może ją to boli?
Malla narazie się tym nie zamartwiaj i nie kombinuj nie wymyślaj jej chorób których najpewiej nie ma. Tak Ci powiedziałam żebyś miała świadomość że coś takiego może wystąpić ale nie musi
U mnie to się objawia tym że Shila tylkiem jeździ po dywanie zaniepokoiło mnie to więc zaczęłam ten tyłek jej oglądać. Wziełam ją na kolana jak dziecko brzuchem w górę. Okolice otworów okołoodbytowych ma zawsze pokryte resztkami jakby kału, oczyszczałam jej to nie wiedząc nawet że to ujścia gruczołów i trysneła ta maź smierdząca i w ten sposób zazwyczaj jej oczyszczam, odginając ogon i zadzierając łapki tylnie, nie jest to sposób idealny ale nie sprawia jej bólu tak jak oczyszczanie u weta, bo przy tym krzyczała w niebogłosy i nie będę jej tego robić
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 17:36   #1510
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VII

Wątek o szczepieniu pominę.
Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Pisałam, że się zatkała i miała rentgen i lewatywę, a później nikt o nią nie pytał
Trzeba pisać, bo są tacy jak ja, co mają słabą pamięć
Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
dał jej parafinę raz jeszcze, antybiotyk, środek przeczyszczający i wysłał do domu, na drugi dzień zrobiła qpkę ptasią podczas skoku na drapak, później była jedna lepsza już w kuwecie a teraz znowu się zastanawiam gdzie jest kolejna ...
Sonik, nie wygłupiaj się, wykupaj się!
Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Malla - 7kg?
Mniej, ona jest leciutka. Ale nogi bolą, bo się strasznie gnieździły pieszczochy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 17:45   #1511
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

dzięki za te dodatkowe info o royalu, przemyślę jeszcze strategię


Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
W porównaniu z ciemną dolina, w której byliśmy na początku, jest super
no to super

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Ja wczoraj rozmroziłam kilka żołądków drobiowych (wiecie, jakie to jest twarde), pokroiłam, kot zjadł pokrojone. Jeden żołądek zostawiłam niepokrojony, na później. Wracam do kuchni- nie ma, zniknął
Oo! Raz rozmrażałam Felutowi jakieś mięsko i też taki cały kawał odłożyłam. Zwykle kroiłam malusieńkie kawałeczki, no bo dla tak delikatnego kotecka, to muszą być odrobinki, no nie? Wracam - mięsko zniknęło. Moja pierwsza myśl - Felka się nim pobawiła, przepacała dalej i popchnęła za szafki (szafki kuchenne są przymocowane bardzo mocno u nas). I zaczęłam świrować, że ojejku jejku, to mięso zacznie tam gdzieś gnić, śmierdzieć, trzeba zaraz wszystko rozkręcać i je skądś wyciągać. I dopiero siostra mi uświadomiła, ze jest taka malutka możliwość, że mięso jest już w brzuszku No i oczywiście - było.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 18:03   #1512
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Jakby Sonia miała takie zdrówko jak Milka, to byłabym milionerką :P. Malla nie pisałam, bo od tamtego tygodnia jestem zombie, trzy noce zarwane pod rząd to nie dla mnie :/.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 18:32   #1513
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Na Miau panuje pogląd, że zalecane dawki karmy powinny być o 20% mniejszych od podanych na opakowaniach, nic się nie mówi o dodatkowej suplementacji.
Puszki też mają dodatki, więc nie wiem, czemu uczepiono się suchej karmy...
Mają dodatki ale porównaj to z zalezcanymi dziennymi dawkami składników...
choćby tauryna na barfnym świecie podają, że dawka dzienna to 500-1000 mg, przelicz choćby bardzo ogólnie ile dostaje jej Twój kot z karmą
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 18:50   #1514
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Mają dodatki ale porównaj to z zalezcanymi dziennymi dawkami składników...
choćby tauryna na barfnym świecie podają, że dawka dzienna to 500-1000 mg, przelicz choćby bardzo ogólnie ile dostaje jej Twój kot z karmą
ja mam dane, że zawartość tauryny w pokarmach dla kotów powinna wynosić
0,26 g/1000kcal karmy suche
0,51g/1000kcal karmy mokre
w Applawsie jest 2000mg (2g) tauryny na 1 kg, nie ma podanej kaloryczności
Ja znalazłam informacje, że
Cytat:
Według ostatnich zaleceń koty powinny dostawać karmę zawierającą taurynę, w przeliczeniu na kilogram suchej masy: 1200 mg w pokarmie suchym i 2000–2500 mg w pokarmie wilgotnym
http://www.felinologia.org.pl/tauryn...-kotow-i-psow/
więc trochę się różnią te wartości
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 19:07   #1515
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Koty - część VII

Esfira, z tego, co rozumiem, to na Barfny świecie informacje są przede wszystkim opierane na procentowej/ilościowej zawartości składników w tym co je kot, np. myszy.

Szkoda że nie można cytować, polecam przeczytać cały ten wątek.
Jest tam post dziewczyny, która pisze że w tuszce myszy jest 700 mg tauryny w 100g miesa i podaje źródło informacji:
http://www.vetpol.org.pl/www_old/ZW2...ie_tauryny.pdf

edit: to chyba ten sam artykuł

tutaj dalsza dyskusja co do artykułu:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic...r=asc&start=90
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG


Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2013-10-06 o 19:17
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 19:43   #1516
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Pisałam, że się zatkała i miała rentgen i lewatywę, a później nikt o nią nie pytał . Zaczęła często chodzić do kuwety, pojechałyśmy, wetka zrobiła rentgen, wyszło zatkanie i zgazowanie okrężnicy, zrobiła lewatywę, doustnie podała dużo parafiny, zakaz jedzenia i nic to nie dało, więc na drugi dzień znowu rentgen, usg, badanie krwi, dwie lewatywy, parafina doustnie, antybiotyk, środek przeczyszczający i dalej nic, oprócz tego, że u wetki wyszedł z niej mały qpal. W niedzielę miała umówione badanie z kontrastem, ale był nasz wet, obmacał ją porządnie, wygniótł ją tak, że bardzo płakała, nawet jej palca do odbytu wsadził , dał jej parafinę raz jeszcze, antybiotyk, środek przeczyszczający i wysłał do domu, na drugi dzień zrobiła qpkę ptasią podczas skoku na drapak, później była jedna lepsza już w kuwecie a teraz znowu się zastanawiam gdzie jest kolejna ...



Sonię kąpałam dwa razy, nadal jest cały tył kota w parafinie, dopiero od dwóch dni nie puszcza bąków, ale zadek wciąż pachnie inaczej, także no, łączę się w bólu.
a wiadomo co jest przyczyna? czy to przez karme, ktora tak zle na nia dziala? zminilas jej jakos diete teraz? biedny Sonik

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 20:56   #1517
CatherineWolf
Raczkowanie
 
Avatar CatherineWolf
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 73
Dot.: Koty - część VII

Mój wielbiciel kąpieli olejowej już prawie doszedł do siebie. Strachu było dużo, ale wszystko dobrze się skończyło. Futerko na dole jest jeszcze delikatnie przybrudzone, ale pewnie do końca tygodnia już całkiem nie będzie śladu.

A maleństwo nadal u nas. Szukamy jej domu i mam nadzieję, że uda się coś znaleźć.
__________________
BLOGUJE
The Wolf Palace
CatherineWolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 02:48   #1518
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VII

CatherineWolf - masz już jakieś ogłoszenia?
Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
tutaj dalsza dyskusja co do artykułu:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic...r=asc&start=90
Oczywiście tam się kłócą, nikt nie wie nic na pewno, a wyniki badań są rozbieżne.
Moim zdaniem źle do tego podchodzą. To, że kot na wolności zjada x myszy, co daje y tauryny nie oznacza, że tej ilości tauryny potrzebuje.
Ile kotów żywionych samą suchą karmą choruje z powodu niedoboru tauryny? To są całkiem konkretne objawy, więc nie powinno być problemu z rzetelnymi badaniami.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 05:30   #1519
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VII

Dziewczyny, mam takie pytanie: czy koty ... siwieją? Zauważyłam w piątek u Persilli taką siwą aureolę wokół łebka.

On ma ok. 5 lat, czyli na ludzkie ok. 37.

Jak oglądałam zdjęcia Majla (pies) to byłam zaskoczona, bo on miał cały pyszczek czarny z brązowymi brwiami , a teraz jest bielusieńki.

Jak to jest z kotami?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 10:05   #1520
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VII

Siwieją, ale nie w takim stopniu jak psy czy ludzie. Często ogranicza się to do wibrysów lub pojedynczych kępek.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 10:21   #1521
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
więc trochę się różnią te wartości
Ja zakładam, że jak w karmie jest ok 2000mg/kg to jest dobrze .

W PoN jest ponad 3g, więcej w karmach się nie spotyka chyba.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 10:24   #1522
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
CatherineWolf - masz już jakieś ogłoszenia?

Oczywiście tam się kłócą, nikt nie wie nic na pewno, a wyniki badań są rozbieżne.
Moim zdaniem źle do tego podchodzą. To, że kot na wolności zjada x myszy, co daje y tauryny nie oznacza, że tej ilości tauryny potrzebuje.
Ile kotów żywionych samą suchą karmą choruje z powodu niedoboru tauryny? To są całkiem konkretne objawy, więc nie powinno być problemu z rzetelnymi badaniami.
pewnie ilosci tauryny dodawane do karm sa jakies srednie statystyczne ale nie mniej niz kocie minimum

jak zaczeto produktowac suche karmy tauryny nie dodawano w ogole i dopiero masowe choroby kotow (slepota, serce) sprawily ze zainteresowano sie tematem i stwierdzono ze tauryna jest konieczna w kociej diecie

obecnie rzadko zdarzaja sie koty ktore maja klopoty zdrowotne z powodu braku tauryny w diecie / zbyt niskiej ilosci (no chyba ze kot ktory jest zwywiony tylko gotowanym miesem, wtedy ewidentnie kot ma wielkie szanse zachorowac bo wiadomo ze gotowanie zabija tauryne i jak kot nie dostaje nic innego to wlasciciel sam prosi sie o klopot)

podaz tauryny jest dosc istotna gdy mam kota chorego np na HCM (kardiomiopatia przerostowa -typ choroby gdzie sciany komor serca sie pogrubiaja i jedna z komor powieksza sie - wszystko do momentu gdy w koncu serce nie jest w stanie pompowac prawidlowo krew) - u takiego kota dobrze jest zwiekszyc ilosc tauryny ponad norme, pomaga to choremu sercu lepiej pracowac, sprawia to ze kot czuje sie dobrze fizycznie

(obecnie wersja tej choroby gdzie sciany serca robia sie ciensze co jest wynikiem braku tauryny w diecie jest bardzo rzadka)

inna sprawa jak suplementujemy, mieso ktore dajemy kotu nie jest takim jakie spozywalby w naturze dlatego dodajemy suplementy, z tym ze tauryna jest tylko jednym z nich

Malgosiu - nie popadajmy w przesade, jak ktos zywi sucha, dobra karma i daje dziennie/co drugi dzien ok 20g mieska to uwazam ze nie musi extra suplementowac, jednak jak chce to tez nie problem, tauryna jest dla kotow jak dla ludzi witamina C - nadmiar bedzie wysikany, oczywiscie mowimy o rozsadnej dawce suplementacji
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 10:25   #1523
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
a wiadomo co jest przyczyna? czy to przez karme, ktora tak zle na nia dziala? zminilas jej jakos diete teraz? biedny Sonik
Wet po dokładnym wywiadzie uznał, że ja zawiniłam, bo praktycznie z dnia na dzień zmieniłam styl żywienia z kilku małych posiłków (karma mokra) do dwóch dużych rano i późno wieczorem (karma mokra), przez co Sonia jadła w ciągu dnia dużo chrupek a piła mało i się zatkała .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 10:38   #1524
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie: czy koty ... siwieją? Zauważyłam w piątek u Persilli taką siwą aureolę wokół łebka.
Felut się szpakowaty robi . Ma coraz więcej białych włosków na uszach. Bardzo przystojny kocur z tego wychodzi, taki George Clooney w wersji felutowatej.


Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Wet po dokładnym wywiadzie uznał, że ja zawiniłam, bo praktycznie z dnia na dzień zmieniłam styl żywienia z kilku małych posiłków (karma mokra) do dwóch dużych rano i późno wieczorem (karma mokra), przez co Sonia jadła w ciągu dnia dużo chrupek a piła mało i się zatkała .
Ważne, że już wiesz i drugi raz się nie zatka Ściskam





O, nowa notka u Pewnej Użytkowniczki i w końcu dwa nowe zdjęcia Mała jest boska
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-10-07 o 10:42
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 10:59   #1525
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ile kotów żywionych samą suchą karmą choruje z powodu niedoboru tauryny? To są całkiem konkretne objawy, więc nie powinno być problemu z rzetelnymi badaniami.
Podobno mniejsze niedobory typu gorsza jakości sierści nie jest łatwo zauważyć i powiązać z tauryną.

Za to sąsiadka miała kota, który widać było na oko nie rósł jak powinien. Teraz myślę, że to był właśnie niedobór tauryny, być może już od czasu karmienia przez matkę, bo dieta kotki i małych raczej śmieciowa była.
W końcu dorósł, nawet dochował się kociąt. Tylko został taki drobny (a w zasadzie została, bo okazał się kotką).

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Malgosiu - nie popadajmy w przesade, jak ktos zywi sucha, dobra karma i daje dziennie/co drugi dzien ok 20g mieska to uwazam ze nie musi extra suplementowac, jednak jak chce to tez nie problem, tauryna jest dla kotow jak dla ludzi witamina C - nadmiar bedzie wysikany, oczywiscie mowimy o rozsadnej dawce suplementacji
To spoko
Myślałam, że to konieczność, wytłumaczenie na barfny świecie ma dla mnie sens.


W artykle mozna sprawdzić, które mięso zawiera najwięcej tauryny, przydatna wiedza, jesli ktoś tak kota dokarmia
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 13:00   #1526
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
CatherineWolf - masz już jakieś ogłoszenia?

Oczywiście tam się kłócą, nikt nie wie nic na pewno, a wyniki badań są rozbieżne.
Moim zdaniem źle do tego podchodzą. To, że kot na wolności zjada x myszy, co daje y tauryny nie oznacza, że tej ilości tauryny potrzebuje.
Ile kotów żywionych samą suchą karmą choruje z powodu niedoboru tauryny? To są całkiem konkretne objawy, więc nie powinno być problemu z rzetelnymi badaniami.
no właśnie, nie jest powiedziane, że zawartość tauryny w myszy to jest zalecane dzienne spożycie przez kota, może dieta myszowa pokrywa zapotrzebowanie na taurynę "z górką"
O wiele częstszymi zaburzeniami pokarmowymi jest niedobór tiaminy, hiperwitaminoza A czy żywieniowa nadczynność przytarczyc. O taurynie oczywiście też trzeba pamiętać, ale karmienie kota każdą karmą komercyjną raczej pokrywa te zapotrzebowanie.

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Za to sąsiadka miała kota, który widać było na oko nie rósł jak powinien. Teraz myślę, że to był właśnie niedobór tauryny, być może już od czasu karmienia przez matkę, bo dieta kotki i małych raczej śmieciowa była.
W końcu dorósł, nawet dochował się kociąt. Tylko został taki drobny (a w zasadzie została, bo okazał się kotką).
mógł być po prostu niedożywiony za młodu
Cytat:
W artykle mozna sprawdzić, które mięso zawiera najwięcej tauryny, przydatna wiedza, jesli ktoś tak kota dokarmia
najwięcej ma bycza żółć
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 13:17   #1527
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VII

Dobrze, że nie bycze jaja

Monika - nie wiem, czy zrozumiałam... Sonia jadła tylko mokrą i wet wyskoczył niczym Filip z konopi czy jadła mokrą i zagryzała suchą? W pierwszym momencie zrozumiałam, że ustalono jako przyczynę zatkania suchą karmę, choć dajesz samą mokrą...

Dziś koty wstały o 9:30. Normalnie zacznę się spóźniać do pracy, jak skończę urlop
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2013-10-07 o 13:18
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 13:36   #1528
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
mógł być po prostu niedożywiony za młodu
w sensie że za mało jedzenia dostawał? myślę, że nie, aż tak źle koty tam nie miały
ale jakość jedzenia bardzo bardzo słaba (karmy marketowe m.in)

Kotka była mała naprawdę długo, mając rok wyglądała jak "dziecko". Poza tym nie było wdać, żeby jej coś dolegało.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 13:39   #1529
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VII

Nie znam się na kocicach. Obecnie każdy dachowiec wydaje mi się o połowę mniejszy od Danielsa, no może nie Skuter Jak idę do kogoś znajomego z kotką i mówię "o, jakie maleństwo", to zwykle słyszę "no co ty, ma 5 lat i jest największa w sąsiedztwie".
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 13:45   #1530
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie znam się na kocicach. Obecnie każdy dachowiec wydaje mi się o połowę mniejszy od Danielsa, no może nie Skuter Jak idę do kogoś znajomego z kotką i mówię "o, jakie maleństwo", to zwykle słyszę "no co ty, ma 5 lat i jest największa w sąsiedztwie".


Skuter ma 2 lata i 4 miesiace i jest najwiekszy w okolicy

ale mam tak samo, nawet we wlasnym domu - Rusia to dla mnie malenstwo, nie tylko wygladowo, jak biore ja na rece to czuje takie male, drobne cialko

(moi znajomi tego nie potwierdzaja, wg nich Rusia jest duza, Cycek wielki a Skuter olbrzymi)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 09:36:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.