Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-11-20, 19:54   #4081
pikdaria
:)

Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Lovender - teraz ceny mogą być inne bo ona ściągała jakieś 2 lata temu, czyli zakładała jakieś 4 lata temu. Lepiej zadzwonić zapytać. Raczej nie robią problemu z udzielaniem takich inf.

Ja i moj kot - ja bym tez nie usunęła zdrowych zębów. Przynajmniej nie po zaleceniu od jednego orto.
Argumenty, ze może się coś z nimi zacząć dziać do mnie nie trafiają. Z każdym zębem może się coś zacząć dziać. Jeżeli ósemki wychodzą prosto i maja się dobrze to są tak samo wartościowe jak 7 czy 6. I w przyszłości mogą okazać się na wagę złota.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pikdaria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 21:11   #4082
czekoladowoo
Zakorzenienie

Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jutro mam wizyte u orto i powiem Wam że nie wiem czego się bardziej obawiam. Tego że powie, że nie ściągamy czy że ściągamy a dla mnie jest krzywo
czekoladowoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 21:23   #4083
apsikapsik
Przyczajenie

Założyłam dziś czarne gumki, bo myślałam, że z moją orta spotkam się dopiero po świętach (wiadomo, barszczyk moze odbarwić ) a tu zonk, równo za miesiąc kolejna wizyta. Fajnie

Swoją drogą mam pytanie. Nie było dziś mojej ortodontki i gumki zmieniała mi higienistka, nie zmieniła mi drutu, tylko te gumki (to moja pierwsza wizyta po założeniu). Myslicie, że podkręciła mi jakoś ten aparat, czy po prostu zmieniła, bo już przyszłam?

apsikapsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 16:48   #4084
trustmyself
Zakorzenienie

GG do trustmyself

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Jutro mam wizyte u orto i powiem Wam że nie wiem czego się bardziej obawiam. Tego że powie, że nie ściągamy czy że ściągamy a dla mnie jest krzywo
To powiedz, że nadal jest krzywo, wskaż gdzie i zapytaj jaką ma propozycję działań na to, żebyś była w pełni zadowolona. To Twoje zęby, Twoje zdrowie i Twoje pieniądze. Ja też mam uwagi do swojego uzębienia, ale jestem dopiero w połowie leczenia i ufam, że z czasem będzie ok. A jeśli nie będzie to będę to sygnalizować orto, tak jak czasem pytam dlaczego tu jest tak, a nie inaczej itd.

Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...

To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 17:15   #4085
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
To powiedz, że nadal jest krzywo, wskaż gdzie i zapytaj jaką ma propozycję działań na to, żebyś była w pełni zadowolona. To Twoje zęby, Twoje zdrowie i Twoje pieniądze. Ja też mam uwagi do swojego uzębienia, ale jestem dopiero w połowie leczenia i ufam, że z czasem będzie ok. A jeśli nie będzie to będę to sygnalizować orto, tak jak czasem pytam dlaczego tu jest tak, a nie inaczej itd.
Ale ja jej to mowie i ona sama to widzi tylko obie bylysmy nastawione juz na sciaganie a one uparte sie nie ruszaja.
Dlatego sciagamy narazie tylko dol. Dzisiaj dokładnie powiedzialam co mi sie nie podoba, ona ze swojej strony tez i działamy dalej z gora. Jest tez szansa ze moze po zdjeciu w koncu zeby sie ustawia.

Stary 2017-11-21, 17:24   #4086
trustmyself
Zakorzenienie

GG do trustmyself

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ale ja jej to mowie i ona sama to widzi tylko obie bylysmy nastawione juz na sciaganie a one uparte sie nie ruszaja.
Dlatego sciagamy narazie tylko dol. Dzisiaj dokładnie powiedzialam co mi sie nie podoba, ona ze swojej strony tez i działamy dalej z gora. Jest tez szansa ze moze po zdjeciu w koncu zeby sie ustawia.
No i super, trzymam kciuki

Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...

To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 17:31   #4087
ja i moj kot
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pikdaria Pokaż wiadomość
Lovender - teraz ceny mogą być inne bo ona ściągała jakieś 2 lata temu, czyli zakładała jakieś 4 lata temu. Lepiej zadzwonić zapytać. Raczej nie robią problemu z udzielaniem takich inf.

Ja i moj kot - ja bym tez nie usunęła zdrowych zębów. Przynajmniej nie po zaleceniu od jednego orto.
Argumenty, ze może się coś z nimi zacząć dziać do mnie nie trafiają. Z każdym zębem może się coś zacząć dziać. Jeżeli ósemki wychodzą prosto i maja się dobrze to są tak samo wartościowe jak 7 czy 6. I w przyszłości mogą okazać się na wagę złota.

Właśnie one się psują, bo przed aparatem wyleczyłam dwie ósemki. Jedna śmiesznie wyrosła, jakby przechylona, a druga nie wyrosła do końca. I zęby na dole mam stłoczone.

Dzisiaj dzwoniła do mnie orto, żeby potwierdzić jutrzejszą wizytę. Jak wrócę zdam relację co i jak.
ja i moj kot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 17:34   #4088
czekoladowoo
Zakorzenienie

Dla mnie 8 sa kompletnie zbedne. I wiele razy juz widzialam jak psuly po jakims czasie efekty leczenia bo niby na zdjeciu szly prosto a jednak dla zebow bylo za ciasno

Stary 2017-11-21, 22:19   #4089
shukri
Raczkowanie

Kurczę, a u mnie będą usuwane górne ósemki i dolne czwórki, przy zachowaniu dolnych ósemek boję się tego, najbardziej szkoda mi czwórek
shukri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 07:34   #4090
Anonimka1988
Zadomowienie

Ja mam dolne ósemki, ponieważ kilka lat temu musiałam pozbyć się siódemek. Teraz są przechylone na miejsce tych zębów, a aparat ma je naprostować - także będą mi służyć te ząbki jak wszystkie inne.
Stary Wczoraj, 20:08   #4091
chouette_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez apsikapsik Pokaż wiadomość
Założyłam dziś czarne gumki, bo myślałam, że z moją orta spotkam się dopiero po świętach (wiadomo, barszczyk moze odbarwić ) a tu zonk, równo za miesiąc kolejna wizyta. Fajnie

Swoją drogą mam pytanie. Nie było dziś mojej ortodontki i gumki zmieniała mi higienistka, nie zmieniła mi drutu, tylko te gumki (to moja pierwsza wizyta po założeniu). Myslicie, że podkręciła mi jakoś ten aparat, czy po prostu zmieniła, bo już przyszłam?

Nie zawsze co wizytę zmienia się łuk, ja np już od kilku miesięcy nie miałam zmienianego (ale podejrzewam, że mam już ten ostatni, najgrubszy, chociaż na początku leczenia też chodziłam np 2 miesiące z jednym łukiem).
Dostałam tydzień temu łańcuszek, dzisiaj byłam na przesunięciu na kolejny ząb i w końcu mam wyrównaną linię pośrodkową! Nie sądziłam, że to będzie możliwe
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."

Edytowane przez chouette_
Czas edycji: Wczoraj o 20:14
chouette_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:57   #4092
nusia114
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Nie zawsze co wizytę zmienia się łuk, ja np już od kilku miesięcy nie miałam zmienianego (ale podejrzewam, że mam już ten ostatni, najgrubszy, chociaż na początku leczenia też chodziłam np 2 miesiące z jednym łukiem).
Dostałam tydzień temu łańcuszek, dzisiaj byłam na przesunięciu na kolejny ząb i w końcu mam wyrównaną linię pośrodkową! Nie sądziłam, że to będzie możliwe
Gratulacje i zazdro! Ja wlasnie walcze z linia posrodkowa teraz i póki co rezultaty zerowe Nie wiem, mam nadzieje ze jakos sie to ruszy. Ogólnie zaczelam sie obawiac, ze bede musiala miec miniimplanty w sumie nie mialabym nic przeciwko, ale chodzi o to ze to dosyc spory dodatkowy koszt No nic, zobaczymy co orto powie na nastepnej wizycie

Pracuję nad sobą
nusia114 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 00:38   #4093
apsikapsik
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź

Co do funkcji ósemek to różnie, zależy jak wyrosną. Jeśli wyrośnie bardziej czop niż ząb, w dodatku krzywo, to lepiej usunąć. Jeżeli jednak jest ładny, podobny do innych trzonowców, to jak najbardziej spełnia swoją funkcję i można go zostawić. To bardzo indywidualna sprawa. Ja mam wszystkie cztery ósemki i żadnej nie musiałam usuwać, bo było na nie miejsce, w dodatku nie odróżniają się od siódemek i nie psują, więc fajnie. Chociaż podobno nie mam dolnych dwójek

apsikapsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:53   #4094
asik1503
Zakorzenienie

Ja byłam wczoraj na wizycie orto zrobił mi kontrolny pantomogram żeby sprawdzić jak się mają korzenie i bardzo mi poprawił humor bo powiedział, że wszystko jest super i górny łuk jest idealnie ustawiony (korzenie też), na dole dalej walczymy z jednym zębem i jak on się ustawi to praktycznie będziemy kończyć

07.09.2016 dół

Insta

asik1503 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
aparat ortodontyczny, aparat stały, higiena jamy ustnej, ortodonta, pasta, zęby

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
rofl100
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości