Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 20:49   #1
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0

Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?


Witam
Za rok kończę studium, jednak mam coraz wiecej obaw czy znajde prace w zawodzie. Myśle zeby po skonczeniu isc jeszcze na zupełnie inny kierunek - kosmetykę, zaocznie i bezpłatnie na cosinusie... Czy to mo jednak cos da? Jakieś szance na prace?
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:26   #2
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Też się wybieram Jestem po studiach związanych z kosmetologią, ale jak to na studiach mnóstwo teorii a zajęć praktycznych tyle co kot napłakał A w cosinusie prawie same gabinety, kilka moich koleżanek jest po tej szkole i są zadowolone
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:33   #3
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Szczerze mówiąć gdy powiem rodzicą ze mysle o takiej szkole napewno sie roześmieja, ze to zawod dla tych bez ambicji itd. itp.
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:47   #4
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Cytat:
Napisane przez bleu0 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąć gdy powiem rodzicą ze mysle o takiej szkole napewno sie roześmieja, ze to zawod dla tych bez ambicji itd. itp.
Jestem innego zdania. Zdrowie i zabiegi kosmetyczne są teraz coraz bardziej "modne" nie trzeba po takiej szkole pracować piłując paznokcie w pierwszym lepszym zakładzie kosmetycznym, ale np starać się o pracę w gabinetach odnowy biologicznej itp Wg mnie bardzo na czasie, ja jestem właśnie po odnowie biologicznej
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:51   #5
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Jestem innego zdania. Zdrowie i zabiegi kosmetyczne są teraz coraz bardziej "modne" nie trzeba po takiej szkole pracować piłując paznokcie w pierwszym lepszym zakładzie kosmetycznym, ale np starać się o pracę w gabinetach odnowy biologicznej itp Wg mnie bardzo na czasie, ja jestem właśnie po odnowie biologicznej
No tak, ale czy szkola cosinusie wystarczy by starac sie o prace w takich gabinetach? Po studiach napewno tak.. Ale nie mam takiej mozliwości, nie stac mnie.
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:58   #6
ppaulinka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 289
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Po takim studium będzie Ci ciężko znaleźć pracę w tym zawodzie, salony kosmetyczne szukają raczej osób które ukończyły studia, mają jakieś wyższe kwalifikacje, kursy itp... ale warto próbować nawet dla samej siebie
ppaulinka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 22:00   #7
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Cytat:
Napisane przez ppaulinka1990 Pokaż wiadomość
Po takim studium będzie Ci ciężko znaleźć pracę w tym zawodzie, salony kosmetyczne szukają raczej osób które ukończyły studia, mają jakieś wyższe kwalifikacje, kursy itp... ale warto próbować nawet dla samej siebie
No właśnie... takie zajęcie na weekend, bo jak bezpłatne to czemu nie..
Ale moze jest ktos po tej szkole kto pracuje w zawodzie?
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 07:28   #8
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Ja uważam, że wiedza jak i praktyka jest bardzo ważna. Ja jestem po studiach, pracuje w SPA i teoria, którą nabyłam na studiach jest bardzo potrzebna, bo trzeba wiedzieć o różnych chorobach, zmianach skórnych itp. naprawdę wszystko się przydaje. A jest coraz więcej klientów, którzy potrzebują konsultacji, a nie tylko położenia maski na twarz Ja na moją praktykę na studiach nie narzekam i nie narzekałam, może dlatego, że nasza Pani była bardzo wymagająca, ale owszem jeśli czujesz braki i masz czas to ja bym na Twoim miejscu poszłam do tej szkoły. Opiniami się nie sugeruj, nigdy nikomu się nie dogodzi Ja szukałam opinii o mojej uczelni i się w pewnej chwili załamałam, a moje zdanie po ukończeniu studiów okazało się bardzo pozytywne
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 08:48   #9
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Najlepiej poczytać opinie w Internecie - jak ja szukałam szkoły kosmetycznej, to czytałam opinie dziewczyn w szkołach typu Cosinus, Żak jest problem z materiałami potrzebnymi do wykonywania zabiegów, typu maseczki, lakiery do paznokci. Na początku wszystko cacy pięknie, szkoła bezpłatna, a potem się okazywało, że dziewczyny musiały składać się na produkty, niektóre nie płaciły... U mnie w szkole, którą znalazłam, nauka jako taka jest bezpłatna, ale płacimy właśnie taką opłatę na wyposażenie szkoły (tj. 80 zł miesięcznie, co szybko się zwraca, bo do domu wracam czasem z wykonanymi zabiegami za duże pieniądze ) i o nic nie muszę się martwić.
Cytat:
Napisane przez issia88 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że wiedza jak i praktyka jest bardzo ważna. Ja jestem po studiach, pracuje w SPA i teoria, którą nabyłam na studiach jest bardzo potrzebna, bo trzeba wiedzieć o różnych chorobach, zmianach skórnych itp. naprawdę wszystko się przydaje. A jest coraz więcej klientów, którzy potrzebują konsultacji, a nie tylko położenia maski na twarz Ja na moją praktykę na studiach nie narzekam i nie narzekałam, może dlatego, że nasza Pani była bardzo wymagająca, ale owszem jeśli czujesz braki i masz czas to ja bym na Twoim miejscu poszłam do tej szkoły. Opiniami się nie sugeruj, nigdy nikomu się nie dogodzi Ja szukałam opinii o mojej uczelni i się w pewnej chwili załamałam, a moje zdanie po ukończeniu studiów okazało się bardzo pozytywne
Ale nie tylko na studiach kosmetologicznych wiedza teoretyczna jest wymagana. Ja na moim studium mam: dermatologię, kosmetologię, chemię kosmetyczną, fizykoterapię, anatomię itp. Więc kosmetyczka też po szkole wiedzę ma, a praktyki również jest sporo.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 08:54   #10
swiatkosmetykow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 36
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

........

Edytowane przez swiatkosmetykow
Czas edycji: 2012-05-22 o 06:34
swiatkosmetykow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 13:37   #11
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Cytat:
Napisane przez swiatkosmetykow Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi jaka to jest różnica czy jest to szkoła Cosinus czy inna policealna... Moim zdaniem żadna... Bo i tak kończysz szkołe z tytułem technika, jeśli oczywiście się postarasz. I jeszcze jedna rzecz, na pewno ciężko jest znalezc prace w zawodzie kosmetyczki, jak i też inną w dzisiejszych czasach, ale po to są kursy żeby się podszkolic, dowiedziec czegoś nowego. Myślę, że szkoła Cosinus plus kursy, daje nam szanse żeby starac sie o prace w zawodzie.
Jednak jakas roznica jest. Podobnie jest ze studiami. Niektorzy beda woleli osobe po uniwersytecie, a dla innych nie bedzie roznicy czy pracownik skonczyl uniwersytet czy szkole wyzsza czegos&czegos.
Juz w wielu tematach dziewczyny pisaly, ze z dyplomem masówek typu Cosinus dziekowano im juz na wstępie.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 15:49   #12
swiatkosmetykow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 36
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

....

Edytowane przez swiatkosmetykow
Czas edycji: 2012-05-22 o 06:34
swiatkosmetykow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 16:07   #13
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Cytat:
Napisane przez swiatkosmetykow Pokaż wiadomość
Ja np. nie mówie, że skończe cosinusa i pstryk i będe miała prace w zawodzie. Ale dajmy że osoba miała by ukończoną tylko jakąś płatną policealną szkołe kosmetyczną a druga kosmetyke w cosinusie a do tego kursy i ciekawe kogo by wtedy pracodawca zatrudnił. Tak samo ktoś ukończy kosmetologie i też szczerze wątpie, że od razu znajdzie prace, bo teraz ważne jest doświadczenie...
Przeczytaj mojego posta powyżej to zobaczysz, że akurat w przypadku szkoły kosmetycznej ciężko jest mówić o całkowitej "bezpłatności". I owszem ma znaczenie jaką szkołę skończysz, bo pracodawca mniej więcej zna poziom nauki każdej ze szkół - zresztą, np u mnie prowadzące często wyłapują osoby, które się starają i potem rekomendują je do pracy.

A jeżeli już mowa o konkurencji na rynku pracy - jestem na studiach i jest nas na roku ok 250 osób. W mojej szkole kosmetycznej jest jedna grupa z mojego semestru i jest nas 15.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 16:39   #14
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Cytat:
Napisane przez swiatkosmetykow Pokaż wiadomość
Ja np. nie mówie, że skończe cosinusa i pstryk i będe miała prace w zawodzie. Ale dajmy że osoba miała by ukończoną tylko jakąś płatną policealną szkołe kosmetyczną a druga kosmetyke w cosinusie a do tego kursy i ciekawe kogo by wtedy pracodawca zatrudnił. Tak samo ktoś ukończy kosmetologie i też szczerze wątpie, że od razu znajdzie prace, bo teraz ważne jest doświadczenie...
Teraz jesli mysli sie na powaznie o tym by po studium kosmetycznym pracowac w zawodzie to calkowicie naturalne, ze robi sie cos dodatkowo(kursy/studia albo ciągłe praktyki w trakcie trwania studium). Wiec realniej byloby patrzec na sytuacje: ktos po szkole kosmetycznej z kursami + ty po cosinusie z kursami.
To nie mial byc w zadnym razie pojazd, po prostu Twoj post zabrzmial tak, jakbys sadzila ze jako jedyna robisz cos poza nauką w studium. Przyklad tego masz w poscie wizazanki powyzej.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 16:50   #15
swiatkosmetykow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 36
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

......................

Edytowane przez swiatkosmetykow
Czas edycji: 2012-05-22 o 06:34
swiatkosmetykow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 20:22   #16
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Co sądzicie o kosmetyce na Cosinusie?

Cytat:
Napisane przez swiatkosmetykow Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy któraś z Was miała stycznosc z ta szkołą, że tak piszecie. A tak w ogóle SZKOLA podkreślam SZKOLA jest bezpłatna jeśli o to chodzi, ale kosmetyki np. do manicure musimy miec swoje. bo nie wyobrażam sobie czekac na jakąś rzecz nie wiem ile czasu. i na tym koncze pozdro bo i tak nie dojdziemy do porozumienia, Wy swoja ja swoje

i na żadne produkty się nie składamy, każdy kupuje to na co ma ochote.
Nie zrozumiałam Twojego oburzenia
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.