Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-17, 14:37   #391
anastazija111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 62
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Ahoy, Isa - ile po mtx musialyscie jeszcze zostac w szpitalu? Przy jakim poziomie bety dostalyscie zastrzyk i jak Wam to spadalo?
anastazija111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 15:04   #392
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez anastazija111 Pokaż wiadomość
Ahoy, Isa - ile po mtx musialyscie jeszcze zostac w szpitalu? Przy jakim poziomie bety dostalyscie zastrzyk i jak Wam to spadalo?
W poniedziałek dostałam zastrzyk przy becie ok 1900, w środę beta podskoczyla do 3500 (podobno to normalne, że najpierw skacze, a dopiero potem spada). W czwartek dostałam jeszcze Artrotek (tab. poronna) dopochwowo, żeby przyspieszyć cały proces. W poniedziałek mnie wypuścili, gdy beta spadła jakoś o połowę. Potem spadała dość wolno, ale dopiero po 14 dniach od wyjścia ze szpitala zaczęłam się oczyszczać i wyleciał mi pęcherzyk, od tamtej pory juz spadalo błyskawicznie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 12:26   #393
anastazija111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 62
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Dzieki Ahoy

Nie uwierzycie.. jest ciąża wewnatrzmaciczna! Niestety beta nie pozostawia wątpliwości, chyba że zdarzy się cud!
anastazija111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 12:53   #394
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez anastazija111 Pokaż wiadomość
Dzieki Ahoy

Nie uwierzycie.. jest ciąża wewnatrzmaciczna! Niestety beta nie pozostawia wątpliwości, chyba że zdarzy się cud!
super, jakaś dobra wiadomość
a beta w ogóle jakoś rośnie, jak tak to w jakim tempie? jesteś ciągle w szpitalu?
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 13:01   #395
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez anastazija111 Pokaż wiadomość
Dzieki Ahoy

Nie uwierzycie.. jest ciąża wewnatrzmaciczna! Niestety beta nie pozostawia wątpliwości, chyba że zdarzy się cud!
Ojej, wow. Czyli beta musiała urosnac skoro potwierdzili ciążę w macicy.
Oby teraz tylko takie wieści. Wspaniale!
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:56   #396
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez anastazija111 Pokaż wiadomość
Dzieki Ahoy

Nie uwierzycie.. jest ciąża wewnatrzmaciczna! Niestety beta nie pozostawia wątpliwości, chyba że zdarzy się cud!
Kurcze, cuda się zdarzają, wiec trzymam kciuki mocno!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 19:56   #397
Cyt_cyt
Raczkowanie
 
Avatar Cyt_cyt
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 119
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Kochana trzymamy kciuki za cud Najważniejsze ze to nie cp. Małymi kroczkami dotrzemy do upragnionego celu.
__________________
Córeczka 12.2012 i trzy aniołki
+ 10.2015 (8tc) + 03.2016 (7tc, cp, laparo) + 03.2017 (8tc, cp, mtx+laparo)
Lewy jajowód usunięty, prawy bez zrostów! Nie poddamy się!
Cyt_cyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-19, 08:52   #398
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Mam pytanie do Dziewczyn, które dostały Metotexate... Jaka dawkę mialyscie i czy Wasze cykle się po tym zmieniły?
Ja dostałam jedna dawkę 100mg w styczniu.
Dawniej ok 7 dni przed @ bolały mnie piersi i jajniki zaczynały, okres był bardzo obfity i bolesny. Teraz to już nie pamiętam jak to jest, gdy bolą piersi, za to drażnią mnie sutki, bolą plecy, kluja i ciągną jajniki, a sam okres jest skapy i krótki, tzn trwa ze dwa dni, a potem tylko lekkie plamienia... Boje się, że ten lek to zbyt wiele dla mnie :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 10:38   #399
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Anastazija, nadal jesteś w szpitalu? Co mówią lekarze? Czy jest szansa, że maluszek jednak się rozwinie?
Podziwiam Twoją siłę, bo tego stresu to za dużo, jak na jedną osobę.
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 21:26   #400
Isa1987
Raczkowanie
 
Avatar Isa1987
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 269
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez anastazija111 Pokaż wiadomość
Ahoy, Isa - ile po mtx musialyscie jeszcze zostac w szpitalu? Przy jakim poziomie bety dostalyscie zastrzyk i jak Wam to spadalo?
Przy pierwszej kroplowce beta wynosiła 97 i wypuścili po niecałych 48h, po tyg pojawiłam się na kontroli i beta słabo spadła i dostałam kolejną dawkę ale tu byłam dłużej bo min trzy dni trzymają żeby kasę dostać albo dwa nie pamiętam a z karty nie mogę dojść. Wcześniej wydawało mi się że na drugi dzień, jakoś człowiek wypiera złe wspomnienia.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Dziewczyn, które dostały Metotexate... Jaka dawkę mialyscie i czy Wasze cykle się po tym zmieniły?
Ja dostałam jedna dawkę 100mg w styczniu.
Dawniej ok 7 dni przed @ bolały mnie piersi i jajniki zaczynały, okres był bardzo obfity i bolesny. Teraz to już nie pamiętam jak to jest, gdy bolą piersi, za to drażnią mnie sutki, bolą plecy, kluja i ciągną jajniki, a sam okres jest skapy i krótki, tzn trwa ze dwa dni, a potem tylko lekkie plamienia... Boje się, że ten lek to zbyt wiele dla mnie :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z pierwszą@ zaczęłam brać anty, tak więc cykle regularne ale jak odstawiłam to były z różnicą jednego dnia. Bardziej skąpe były. Co do wpływu metotreksatu, mój lekarz twierdził że po takiej dawce juz nie ma śladu po 2 miesiącach. Podobno Przez pierwsze tyg można było zauważyć wypadanie włosów, mnie bardziej niż normalnie nie wypadały. Morfologia mogłabyc gorsza, u mnie tak nie było. Jedyne co miałam robić to uzupełniać kwas foliowy gdy beta spadnie do ujemnej i dostane@.
__________________
03.1014r. cp.....08.2014r. cb.....04.2015r. cp.....

15.10.2016r. Dziekuje za to że jesteś
Isa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 21:43   #401
Cyt_cyt
Raczkowanie
 
Avatar Cyt_cyt
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 119
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Anastazjia jak sie czujesz? Jesteś w domu?
__________________
Córeczka 12.2012 i trzy aniołki
+ 10.2015 (8tc) + 03.2016 (7tc, cp, laparo) + 03.2017 (8tc, cp, mtx+laparo)
Lewy jajowód usunięty, prawy bez zrostów! Nie poddamy się!
Cyt_cyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-20, 12:34   #402
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Ahoy, a Ty kiedy testujesz?
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 12:42   #403
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez MalgosiakMk Pokaż wiadomość
Ahoy, a Ty kiedy testujesz?
Ja dopiero w zeszły poniedziałek miałam pozytywny test owu, miałam testować w przyszły wtorek, ale już czuję, że okres przyjdzie. Wczoraj kupiłam sobie termometr i rano zmierzyłam temperaturę, wydaje mi się, że jest za niska na ciążę niestety



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 14:26   #404
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Ja dopiero w zeszły poniedziałek miałam pozytywny test owu, miałam testować w przyszły wtorek, ale już czuję, że okres przyjdzie. Wczoraj kupiłam sobie termometr i rano zmierzyłam temperaturę, wydaje mi się, że jest za niska na ciążę niestety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ahoy, w takim razie czekamy... zobaczymy, co będzie we wtorek
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 13:57   #405
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Dziewczyny, podglądałam dzisiaj moje maleństwo. Już sporo urosło 36mm ale najważniejsze, widziałam jak macha nóżkami i rączkami. Lekarz zadowolony, mówi, że pęcherzyk piękny, okrąglutki, maluszek ruchliwy
Jedyne co mnie zaniepokoiło to ciśnienie tętnicze. Mam je kontrolować 2 x dziennie do kolejnej wizyty. Miałam 130/86, czytałam, że >140 mowa o nadciśnieniu, ale dobrze, że lekarz woli zaobserwować, jak to z tym cisnieniem u mnie jest.
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 14:01   #406
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

gratulacje Małgosiu, a jak już masz jakieś małe problemy z ciśnieniem, to szczególnie miej na baczności się od drugiej połowy ciąży, bo nadciśnienie wtedy może być bardzo niebezpieczne
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 14:07   #407
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Małgosia, super,że fasolka pięknie rośnie a ciśnienie kontroluj i się nie martw, na pewno będzie dobrze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 14:28   #408
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Zdecydowanie będę kontrolować. Wiem, że to ważne. W domu mam ciśnieniomierz, będę sprawdzała.
No i tydzien ciąży jest idealny jak wg kalendarza, koniec 11 tygodnia
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 16:48   #409
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Malgosiu, ja miałam w poprzedniej ciąży nadciśnienie indukowane ciążą, teraz też mi się zaczyna. Kontroluj to, poczytaj w necie o zasadach prawidlowego pomiaru (jak siadać, kiedy mierzyć, ile po jedzeniu itd), bo to wcale nie jest takie oczywiste. To twoje ciśnienie to całkiem ok jeszcze, szczególnie, że przed wizytą sprawdzane, więc stres pewnie duży, może też nie zdążyłaś odpocząć przed pomiarem (minimum 15 minut powinno się posiedzieć/ poleżeć przed mierzeniem). No i co ważne jeszxze, to aparat, ktorym mierzysz. Nadgarstkowy to śmieć, nic nie warty. Elektroniczne na ramię też są bardzo średnie, często zawyżają pomiary. Ja nauczyłam się sobie mierzyć sama ręcznym i to jest najdokładniejsza opcja. Jakbyś miala pytania, to dawaj znać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 16:51   #410
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Malgosiu, ja miałam w poprzedniej ciąży nadciśnienie indukowane ciążą, teraz też mi się zaczyna. Kontroluj to, poczytaj w necie o zasadach prawidlowego pomiaru (jak siadać, kiedy mierzyć, ile po jedzeniu itd), bo to wcale nie jest takie oczywiste. To twoje ciśnienie to całkiem ok jeszcze, szczególnie, że przed wizytą sprawdzane, więc stres pewnie duży, może też nie zdążyłaś odpocząć przed pomiarem (minimum 15 minut powinno się posiedzieć/ poleżeć przed mierzeniem). No i co ważne jeszxze, to aparat, ktorym mierzysz. Nadgarstkowy to śmieć, nic nie warty. Elektroniczne na ramię też są bardzo średnie, często zawyżają pomiary. Ja nauczyłam się sobie mierzyć sama ręcznym i to jest najdokładniejsza opcja. Jakbyś miala pytania, to dawaj znać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Kasiu, masz rację; ciśnienie mierzył am praktycznie od razu jak przyszłam do lekarza, cisnieniomierz elektroniczny (taki na ramię). Czytałam, że to jeszcze nie jest tragedia z moim ciśnieniem. Napewno, jak coś się będzie działo, to zapytam. Dziękuję.
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 18:18   #411
Isa1987
Raczkowanie
 
Avatar Isa1987
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 269
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez MalgosiakMk Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podglądałam dzisiaj moje maleństwo. Już sporo urosło 36mm ale najważniejsze, widziałam jak macha nóżkami i rączkami. Lekarz zadowolony, mówi, że pęcherzyk piękny, okrąglutki, maluszek ruchliwy
Jedyne co mnie zaniepokoiło to ciśnienie tętnicze. Mam je kontrolować 2 x dziennie do kolejnej wizyty. Miałam 130/86, czytałam, że >140 mowa o nadciśnieniu, ale dobrze, że lekarz woli zaobserwować, jak to z tym cisnieniem u mnie jest.
Wspaniale oby więcej takich pozytywnych informacji. Zdrówka życzę i dbaj o siebie i maluszka
__________________
03.1014r. cp.....08.2014r. cb.....04.2015r. cp.....

15.10.2016r. Dziekuje za to że jesteś
Isa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 14:20   #412
_kosteczka_
Raczkowanie
 
Avatar _kosteczka_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 117
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Hej dziewczyny
Jestem nowa w tym wątku i mam nadzieję, że pozwolicie mi dołączyć do swojego grona.
Nie mam kogo się poradzić a wiem, że Wy zrozumiecie mnie jak nikt inny.
Mam do Was kilka pytań, ale może najpierw opowiem o mojej sytuacji.

Ponad rok staraliśmy się z mężem o dziecko. Po kilku wizytach u lekarza otrzymałam Duphaston i w pierwszym cyklu jego stosowania udało się, ale była to niestety ciąża pozamaciczna Usunięto mi lewy jajowód. Było to w grudniu. Laparoskopie przeszłam za granicą. Tam nie udzielono mi zbyt wielu informacji na temat operacji i stanu moich narządów po. W dokumentacji szpitalnej wypisano tylko, że była to ciąża jajowodowa i że jajowód został usunięty. Na moje pytanie czy będę mogła zajść jeszcze w ciąże Pani doktor odpowiedziała tylko "tak". Lekarz w Polsce bez żadnych większych badań powiedział, że możemy starać się dalej i jeśli przez pięć miesięcy się nie uda mamy się zgłosić.
Udaliśmy się do lekarza w miniony poniedziałek. Zlecił nam badania i przypisał mi Clostilbegyt 1x dziennie od 3 do 7dc. Mąż wykonał dodatkowe badania ponieważ wyniki jego nasienia nie były za dobre. Na tej wizycie gdy zapytałam o inseminacje, powiedział, że u nas nie ma sensu, że szkoda pieniędzy. W czwartek zgłosiliśmy się z wynikami męża. Stwierdził, że wyniki są bardzo dobre a mojemu mężowi sklejają się plemniki i jednym najlepszym wyjściem jest inseminacja czyli zupełnie co innego niż mówił na wizycie poprzedniej. Wpisał Nas wstępnie na wrzesień na inseminacje i odrazu porobiliśmy badania. Jednak nie zbadał mnie normalnie i nie zlecił badania drożności jajowodów Powiedziałam mu także, że podczas stosunku czasami czuję ból brzucha po tej właśnie stronie. Odpowiedział, że na pewno to zrosty.
Nie wiem co mam robić boję się brać Clo, ponieważ czytałam, że po nim też występuje ryzyko ciąży pozamacicznej i czy to normalne, że nie zlecił drożności jajowodów?
Chciałabym abyście w miare możliwości napisały mi troszkę o swojej sytuacji i mam do Was bardzo dużo pytań. Między innymi:

1. Czy sprawdzałyście drożność jajowodów po cp?
2. Czy miałyście robioną inseminacje?
3. Czy znacie przyczyny swojej cp? Jak je sprawdzałyście?
4. Czy bierzecie/brałyście clo?
5. Czy po cp macie zachowane narządy czy trzeba było je usunąć?
6. Czy gdy występują zrosty po operowanej stronie powinno się robić inseminacje? Czy Wy macie takie zrosty?

Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale na prawdę nie mam kogo się poradzić i wyżalić.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
_kosteczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 14:29   #413
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez _kosteczka_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jestem nowa w tym wątku i mam nadzieję, że pozwolicie mi dołączyć do swojego grona.
Nie mam kogo się poradzić a wiem, że Wy zrozumiecie mnie jak nikt inny.
Mam do Was kilka pytań, ale może najpierw opowiem o mojej sytuacji.

Ponad rok staraliśmy się z mężem o dziecko. Po kilku wizytach u lekarza otrzymałam Duphaston i w pierwszym cyklu jego stosowania udało się, ale była to niestety ciąża pozamaciczna Usunięto mi lewy jajowód. Było to w grudniu. Laparoskopie przeszłam za granicą. Tam nie udzielono mi zbyt wielu informacji na temat operacji i stanu moich narządów po. W dokumentacji szpitalnej wypisano tylko, że była to ciąża jajowodowa i że jajowód został usunięty. Na moje pytanie czy będę mogła zajść jeszcze w ciąże Pani doktor odpowiedziała tylko "tak". Lekarz w Polsce bez żadnych większych badań powiedział, że możemy starać się dalej i jeśli przez pięć miesięcy się nie uda mamy się zgłosić.
Udaliśmy się do lekarza w miniony poniedziałek. Zlecił nam badania i przypisał mi Clostilbegyt 1x dziennie od 3 do 7dc. Mąż wykonał dodatkowe badania ponieważ wyniki jego nasienia nie były za dobre. Na tej wizycie gdy zapytałam o inseminacje, powiedział, że u nas nie ma sensu, że szkoda pieniędzy. W czwartek zgłosiliśmy się z wynikami męża. Stwierdził, że wyniki są bardzo dobre a mojemu mężowi sklejają się plemniki i jednym najlepszym wyjściem jest inseminacja czyli zupełnie co innego niż mówił na wizycie poprzedniej. Wpisał Nas wstępnie na wrzesień na inseminacje i odrazu porobiliśmy badania. Jednak nie zbadał mnie normalnie i nie zlecił badania drożności jajowodów Powiedziałam mu także, że podczas stosunku czasami czuję ból brzucha po tej właśnie stronie. Odpowiedział, że na pewno to zrosty.
Nie wiem co mam robić boję się brać Clo, ponieważ czytałam, że po nim też występuje ryzyko ciąży pozamacicznej i czy to normalne, że nie zlecił drożności jajowodów?
Chciałabym abyście w miare możliwości napisały mi troszkę o swojej sytuacji i mam do Was bardzo dużo pytań. Między innymi:

1. Czy sprawdzałyście drożność jajowodów po cp?
2. Czy miałyście robioną inseminacje?
3. Czy znacie przyczyny swojej cp? Jak je sprawdzałyście?
4. Czy bierzecie/brałyście clo?
5. Czy po cp macie zachowane narządy czy trzeba było je usunąć?
6. Czy gdy występują zrosty po operowanej stronie powinno się robić inseminacje? Czy Wy macie takie zrosty?

Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale na prawdę nie mam kogo się poradzić i wyżalić.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Witaj kosteczka. Ja miałam operacje w listopadzie. Jajowod został zachowany, ale z tego co wiem, czasami lepiej jak jest wycięty, bo w tym zachowanym lubią robić się zrosty.
Przyczyny cp do dnia dzisiejszego nie znam, mój gin mówił, że to napewno przypadek.
Nie mialam robionej drożności, ani innych badań, które miałby cokolwiek wnieść do poznania przyczyn cp.
Dostałam zalecenie odczekałam 6 miesięcy od operacji że staraniami. Wydawało mi się to tak długo, bo czytałam, że niektóre dziewczyny miały zalecenia 3 miesięcy czekania.
W maju, dokładnie pół roku od operacji, zaszłam naturalnie w prawidłowa, wewnatrzmaciczną, ciążę.
Nie brałam nic poza kwasem foliowym.
Zaufałam losowi, i chyba faktycznie był to przypadek.
Pisz i pytaj, jak coś będziesz chciała wiedzieć. Pozdrawiam.
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40

Edytowane przez MalgosiakMk
Czas edycji: 2016-07-24 o 14:32
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 15:20   #414
_kosteczka_
Raczkowanie
 
Avatar _kosteczka_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 117
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez MalgosiakMk Pokaż wiadomość
Witaj kosteczka. Ja miałam operacje w listopadzie. Jajowod został zachowany, ale z tego co wiem, czasami lepiej jak jest wycięty, bo w tym zachowanym lubią robić się zrosty.
Przyczyny cp do dnia dzisiejszego nie znam, mój gin mówił, że to napewno przypadek.
Nie mialam robionej drożności, ani innych badań, które miałby cokolwiek wnieść do poznania przyczyn cp.
Dostałam zalecenie odczekałam 6 miesięcy od operacji że staraniami. Wydawało mi się to tak długo, bo czytałam, że niektóre dziewczyny miały zalecenia 3 miesięcy czekania.
W maju, dokładnie pół roku od operacji, zaszłam naturalnie w prawidłowa, wewnatrzmaciczną, ciążę.
Nie brałam nic poza kwasem foliowym.
Zaufałam losowi, i chyba faktycznie był to przypadek.
Pisz i pytaj, jak coś będziesz chciała wiedzieć. Pozdrawiam.
Super! Gratuluję Takie informację dają nadzieję
Czasami też tak sobie myślę, że najlepiej zaufać losowi i cierpliwie czekać, ale nie jest to takie proste tym bardziej, że lata lecą.
Długo staraliście się o ciąże przed cp? Ta prawidłowa ciąża była po tej samej stronie co cp czy po przeciwnej ?

Edytowane przez _kosteczka_
Czas edycji: 2016-07-24 o 15:36
_kosteczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 16:07   #415
Isa1987
Raczkowanie
 
Avatar Isa1987
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 269
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez _kosteczka_ Pokaż wiadomość

1. Czy sprawdzałyście drożność jajowodów po cp?
2. Czy miałyście robioną inseminacje?
3. Czy znacie przyczyny swojej cp? Jak je sprawdzałyście?
4. Czy bierzecie/brałyście clo?
5. Czy po cp macie zachowane narządy czy trzeba było je usunąć?
6. Czy gdy występują zrosty po operowanej stronie powinno się robić inseminacje? Czy Wy macie takie zrosty?

Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale na prawdę nie mam kogo się poradzić i wyżalić.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Witam
Ja jestem po trzech nieudanych ciążach w tym dwóch pozamacicznych. Jajowody pozostawione.

1. Drożność miałam wykonaną dopiero po 3 ciąży, obydwa idealnie drożne.
2. Miałam proponowaną ale zanim padła propozycja mąż zrobił badanie nasienia - wyszły bardzo słabe ale mój gin kazał je skonsultować z andrologiem. Tam dostaliśmy informacje że nie jest aż tak źle, winę widział bardziej po mojej stronie. Kazano wykonać jeszcze raz badanie bo jedno nie jest miarodajne - nie zrobiliśmy. Jakoś tak wyszło, że zaszłam w kolejną cp i zlecono nam badania genetyczne. U męża wyszła nieprawidłowość w kariotypie. Genetyk zezwolił na dalsze starania, natomiast ginekolog dał nam ostatnią szansę i na szczęście się udało. Gdyby się nie udało, mieliśmy mieć inseminację ale niestety mielibyśmy szukać dawcy nasienia, tego nie chciałam. A i badania genetyczne zostały zlecone z tego względu, że ciąże porostu się nie rozwijały, beta słabo przyrastała albo dochodziło do samoistnego poronienia.
3. Najprawdopodobniej delikatne zrosty, parę lat wcześniej miałam laparoskopie - usuwanie torbieli.
4. Clo miałam zacząć brać przed trzecią ciążą i mieć wykonaną drożność bo minęło już pół roku a tu nic. Cykl przed rozpoczęciem zaszłam w cp. Jedynie przed czym przestrzegał lekarz to ciąża mnoga. Nic nie mówił o zwiększonym prawdopodobieństwie cp i myślę że tak by nie ryzykował.
5. Wszystko pozostawiono, z dwiema pierwszymi organizm sam sobie poradził, w trzeciej metotrexat.
6. Wydaje mi się, żeby zrobić inseminację to trzeba mieć zrobioną drożność ale mogę się mylić.
__________________
03.1014r. cp.....08.2014r. cb.....04.2015r. cp.....

15.10.2016r. Dziekuje za to że jesteś
Isa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 16:13   #416
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Cytat:
Napisane przez _kosteczka_ Pokaż wiadomość
Super! Gratuluję Takie informację dają nadzieję
Czasami też tak sobie myślę, że najlepiej zaufać losowi i cierpliwie czekać, ale nie jest to takie proste tym bardziej, że lata lecą.
Długo staraliście się o ciąże przed cp? Ta prawidłowa ciąża była po tej samej stronie co cp czy po przeciwnej ?
O pierwszą ciążę, niestety cp staraliśmy się 2 cykle i tak samo było teraz, już w 2 cyklu się udało.
Nie mam wiedzy na temat tego, z której strony była teraz owulacja. Nie mialam monitoringu.
Rozumiem, że latka lecą, u mnie podobnie, w tym roku 31 lat.
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40

Edytowane przez MalgosiakMk
Czas edycji: 2016-07-24 o 16:15
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 16:33   #417
_kosteczka_
Raczkowanie
 
Avatar _kosteczka_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 117
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi

Isa1987 Gratuluję! Na pewno wiele przeszłaś, ale najważniejsze, że w końcu się udało. Ja też bym nie chciała inseminacji z nasieniem dawcy. U nas problem jest bardziej po mojej stronie niż mojego męża.
Moja sytuacja jest inna od Waszej, bo mam tylko jeden jajowód Gdyby lekarz zorientował się wcześniej (a według innego lekarza powinien) może nie było by konieczności usunięcia jajowodu, ale nie ma co gdybać jest jak jest...
_kosteczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 18:37   #418
_kosteczka_
Raczkowanie
 
Avatar _kosteczka_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 117
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Może orientujecie się też, bo jeszcze nie konsultowałam wyników.
Miałam robione badania na Hiv, różyczkę,toxoplazme, przeciwciała itp. Mam ujemne wyniki z wyjątkiem:

Różyczka IgG ilościowo, które wynosi 45,9.

W jednym artykule czytałam, że to dobrze i że oznacza to że już chorowałam i mój organizm jest odporny w innym, że to oznacza, że zaczyna dziać się coś złego i organizm jest zarażony.
Miałyście to badanie?
_kosteczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 20:26   #419
MalgosiakMk
Zadomowienie
 
Avatar MalgosiakMk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 330
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

Kosteczka, a ile cykli już się staracie?
__________________
04.11.2015 cp (8tc) AniołekJeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na najlepsze.
Czekamy na Ciebie skarbie: TP14.02.2017
40/40
MalgosiakMk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 16:04   #420
_kosteczka_
Raczkowanie
 
Avatar _kosteczka_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 117
Dot.: Starania po ciąży pozamacicznej (ektopowej) - Cz. 2

My przed cp staraliśmy się troszkę ponad rok, a teraz jest to Nasz 5 cykl...
_kosteczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-13 09:55:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.