sińce pod oczami u dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-07, 19:12   #1
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248

sińce pod oczami u dziecka


Niedawno byłam z moj 4-letnia córk u stomatologa , która zwróciła mi uwagę na sińce pod oczami ( oczywiście u małej). Pytała czy nie ma kłopotów z zatokami. Ma te sińce od kiedy pamietam , lekarz rodzinny twierdzi, że taka jej uroda (czyt. nie da skierowania, bo szkoda kasy). Czy któras z Was miała tak ze swoim dzieckiem? Do jakiego specjalisty sie z tym zwrócić ewentualnie?
erina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 20:33   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Moje dziecko też ma tak- również pediatra twierdzi, ze taka uroda
Ale moja mała jest pod stałą kontrolą laryngologa, bardzo często choruje, zatem rzeczywistość nieco koryguje te przypuszczenia. Miała też hgb na granicy dolnej normy- dostaje od czasu do czasu folik i witamine b-complex.
Zwróć uwagę na to, czy dziecko nie śpi w niewietrzonym pomieszczeniu, poproś mimo wszystko o skierowania na badania, jeśli to bardzo Cię niepokoi.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 20:40   #3
Kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 273
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Moja mała też tak ma (5 lat) i też pediatra "zaufany" twierdzi, że taka jej uroda. odpukać rzeczywiście jest okazem zdrowia. ale właśnie dzisiaj usłyszałam jakąś ludową mądrość, że to objaw problemów z nerkami (?). Powątpiewam w to ale przy najbliższej wizycie u pediatry jeszcze raz się upewnię.
Kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 07:51   #4
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

O matko z nerkami?? Trzeba to sprawdzic . Właściwie to jakie badania zrobić takiemu dziecku. Nasza pediatra ( kobieta ma juz chyba z 70 lat) jak twierdzi, że nic jej nie jest ,to mi nie powie jakie badania zrobić. ( powie, że mam sobie zrobić badania, pewnie na myśli bedzie miała psychiatryczne ). Ale szczerze powiem, że po wizycie u stomatologa troche mnie to niepokoi
erina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:16   #5
mmena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 33
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Alergolog opiekujacy sie moja corka gdy zauwazyl since pod oczami polecil nam wykonanie badan krwi i oznaczenie poziomu zelaza twierdzac, ze podejrzewa anemie. Mial racje, okazalo sie, ze to anemia. U nas to wynikalo z b. ubogiej diety. Mala mogla jesc tylko kilka produktow.
mmena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 08:15   #6
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Myślę, że jak byłaby to anemia to miałaby tez inne objawy: bladość skóry, przyśpieszne bicie serca, męczyłaby się przy zabawie, a jest to wulkan energii. Ale pewnie badanie krwi trzeba zrobić
erina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 12:22   #7
Babette
Raczkowanie
 
Avatar Babette
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 144
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Sińce pod oczami to objaw chorej wątroby, nie nerek. Ale to nie u takich maluchów. Tak sądzę. Mój syn ma "czasowe" sińce, jak ma katar. Przypuszczam, że to zatoki - muszę iść na badania do laryngologa. Zresztą potwierdziła to nasza pani doktor.
Lepiej jednak zbadać dziecko, bo wydaje mi się, że to z "urodą", to tak nie do końca...
__________________
Wierzę w diabły takie, jak ja wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem ty obroń mnie swym ramieniem.
Babette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 13:18   #8
kika261
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 4
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

moja córka ma 7 lat i odniepamiętnych czasów siniaki pod oczami. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził taka uroda, następny dał środki odczulające na pół roku bo alergia, jeszcze jedna że lambrie, robaczki następna długa kuracja, aż w końcu znalazłam panią doktór która stwierdziła że dzieco ma przerośnięte migdały co powoduje zatkanie kanalików przynosowych a to zkoleji powoduje zasinienie. I żadne lekarstwa na to nie pomogą. Olbrzymi stres a to w sumie nie moja wina.
kika261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 10:31   #9
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

i co te migdały do wyciecia sa?
erina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 08:47   #10
kika261
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 4
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Nie, bo z tego powodu nie choruje a ja boje się powikłań. Tz. mam sąsiadkę która ma dziecko "roślinkę" przez źle przeprowadzony zabieg. I wole jej sińce niż upośledzone dziecko.
kika261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 12:17   #11
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

moja córka miała wycięty trzeci migdał ( chrapanie wnocy, spanie z otwartymi ustami,mówienie przez nos...) wycięli i problemy sie skonczyły. Ale potem w tym samy szpitalu, ktoś źle dobrał dawke narkozy i dzieciak nie słyszy i nie widzi. Gdybym to usłyszała przed zabiegiem mojej córki to nigdy by nie wycięła tych migdałów ( choć czasami to podobno jest konieczne)
erina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 13:36   #12
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

nie chce cie martwic, ale moja starsza corka odkąd pamiętam miala własnie since pod oczami, tez dlugo myslalam, ze taka jej uroda...az wyszly problemy z nerkami....niestety.....m ocz sie zatrzymywał w organiźmie, miala czeste infekcje, bakterie w moczu, tajemnicze gorączki (niby na ząbki ) az krok po kroku doszlismy z pediatra, ze to nerki. Po pobycie w szpitalu, rozszerzeniu cewki moczowej (bo miala zwężona) od tego czasu minęły 2 lata i nie ma sińców, no czasami jak sie nie wyśpi ale tu nie ma reguły.
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 12:10   #13
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Cytat:
Napisane przez erina7 Pokaż wiadomość
Niedawno byłam z moj 4-letnia córk u stomatologa , która zwróciła mi uwagę na sińce pod oczami ( oczywiście u małej). Pytała czy nie ma kłopotów z zatokami. Ma te sińce od kiedy pamietam , lekarz rodzinny twierdzi, że taka jej uroda (czyt. nie da skierowania, bo szkoda kasy). Czy któras z Was miała tak ze swoim dzieckiem? Do jakiego specjalisty sie z tym zwrócić ewentualnie?
jeżeli mała jest alergikiem, albo ma tzw. skórę atopową to faktycznie taka jej uroda. to ponoć typowe u alergików.
jeżeli ma to od zawsze i nic jej się nie dzieje tzn. nie choruje, normalnie przybiera na wadze to raczej nie ma powodu do niepokoju.
każda z chorób, o których piszą dziewczyny ma jeszcze inne objawy nie same sińce. dlatego nie dziwię się, że lekarz nie dał skierowania jeżeli mała nie ma innych objawów chorobowych. ale jeżeli z twojego punktu widzenia coś zlekceważył to może spytaj innego lekarza? może młodszego?
jeżeli córka nie miała ostatnio robionych badań i koniecznie chcesz sprawdzić czy wszystko jest ok. to zrób jej morfologię krwi z rozmazem i badanie ogólne moczu. nawet bez skierowania - zapłacisz grosze. jeżeli jest chora to w badaniach to wyjdzie.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:05   #14
kika2025
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Moje dziecko też ma sińce pod oczami i byłam u lekarza, zrobiłam badania na anemię, robaki, i testy alergologiczne i nic. Chyba ma problem z zatokami, bo sińce stają się większe przy katarze. Nie wiem, jak sprawdzić czy to to, a lekarze nie dają chętnie skierowań.
kika2025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 11:18   #15
eha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 26
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

U mojego 3-latka sińce są przy katarze + dodatkowo przy niewyspaniu.
eha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 09:17   #16
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: sińce pod oczami u dziecka

u nas przy robakach na 9 próbek owsiki wyszły w dwóch
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-11 10:17:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.