pokój 17-latki - co zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-24, 17:25   #1
asia1811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2

pokój 17-latki - co zmienić?


Witam
Chciałabym zmienić coś w moim pokoju. I proszę o rady. Mam 17 lat. Planuję kupić nowe łóżko/tapczan lub coś innego do spania, ewentualnie siedzenia. Raczej nie stać mnie na radykalne zmiany typu: wyrzucić segment i kupić wszystko nowe. Może raczej okleić? Albo pozbyć się jakiegoś jednego elementu np. biurka i ewentualnie kupić inny. Meble (oprócz komody) mają 11 lat, więc czekają na zmiany.
Lubię kolor zielony, niebieski i żółty, ale jestem otwarta też na inne propozycje.
Wiem, co w moim pokoju na pewno zostanie: żółta roleta, komoda w kolorze olcha, zielony zegarek, no i oczywiście komputer, drukarka, wieża.
Przy najbliższej okazji pozbędę się miśków.
Planuję na drzwi zrobić kolaż ze zdjęć.
Załączam zdjęcia i plan pokoju.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plan.jpg (21,3 KB, 35 załadowań)
asia1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 17:31   #2
asia1811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

To zdjęcia pokoju
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sdgsf.jpg (76,8 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p2.jpg (82,1 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p3.jpg (55,5 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p4.jpg (62,5 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p5.jpg (53,1 KB, 57 załadowań)
asia1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 09:37   #3
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Proponuję tak:
1. Zmiana koloru ścian na coś żywszego; jeśli zostaje żółta roleta, musisz dobrać coś pod jej kolor, oby nie żółty. Może żywa pastelowa zieleń w połączeniu z ładnym ciemnym szarym?
2. Zmiana koloru karnisza - wystarczy farba by wyciągnąć jakiś fajny klimat, kontrastującymi ze ścianami
3. Jeśli chcesz coś zrobić z meblami małym kosztem, nie obijaj ich niczym tylko wymień uchwyty, nic więcej
4. Zmiana dywanu jest konieczna. Jeśli masz ładną podłogę wystarczy mały dywanik, jednokolorowy, góra dwu-kolorowy.
5. Masz dość mały pokój, ten rower treningowy trochę go zagraca
6. Co do łóżka musisz oszczędzać miejsce, ale "tapczan" to nie dobre rozwiązanie.
7. Czemu te fotele są zakryte?
8. Na stoliku może leżeć fajny obrus, też pastelowy, może pod kolor rolet.
9. Zmiana zasłon, po pierwsze na krótsze, po drugie może coś a'la tiulowe? Lekkie i półprzezroczyste? Skoro masz rolety nie trzeba kryjących.
Powodzenia w pokojowej rewolucji.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 22:33   #4
ninka35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Żaden ze mnie ekspert, ale powiem co zauważyłam:
1. Zasłonki zasłaniają Ci część okna, być może karnisz jest za krótki od strony drzwi. Może wystarczy tylko spiąć zasłonki.
2. Małe zdjęcie na pustej ścianie potęguje wrażenie pustki. Może powieś coś większego?
3. Na szafkach postawiłabym albo kwiaty, albo pudła na rzadziej używane przedmioty.
Powodzenia
ninka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 11:30   #5
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Miśki mogą zostać- pozbądź się sztucznych kwiatów
Na Twoim miejscu wykorzystałabym wnękę tylko na łóżko- większa jego część się tam schowa i nie będzie dominowało nad pokojem a tuż obok możesz postawić stolik i wtedy korzystać z łózka również jako siedziska.
Wprowadziłabym jakiś intensywniejszy kolor- meble są neutralne więc z większością się zgodzą.
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 12:48   #6
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Lubię urządzać innym pokoje dlatego też coś dorzucę
Na początek polecam stronkę: http://www.pinspire.pl/category/Home - jest od groma zdjęć różnistych pomieszczeń, jak pogrzebiesz może coś Ci wpadnie oko i zainspiruje.

Bardzo fajny pomysł koleżanki wyżej o zmianie uchwytów! Pokój jest nieco zagracony - zainwestuj w dwa duże, teksturowe pudełka i trzymaj w nim mniej używane przedmioty. Pudła postaw np na komodzie albo szafie.
Zmieniłabym firanki i zasłony w oknie - dałby się zainwestować w rolety? Zasłony można by ewentualnie ciekawie upiąć, albo supeł na nich zawiązać.
Co do ściany przy której jest łóżko: jest taka tapeta w kwadraty w które można wklejać zdjęcia - wyglądają jakby były w ramce. Nie mogę jej niestety znaleźć w necie... Ona jest biała, kwadraty narysowane są czarną linią. Jedną ścianę wykleiłabyś tapetą i wieszała na niej pamiątkowe zdjęcia (bo widzę, że parę obrazków jest w pokoju).
Wykładzinę zmieniłabym na bardziej kolorową, brąz jest smutny Może zielony dywanik, który wygląda jak trawa?

A na koniec trochę szalony pomysł: pomaluj każdą ścianę innym kolorem. W starym mieszkaniu miałam tak wymalowany salon. Jest to odważne, bardzo wesołe, miłe dla oka. Jesteś młoda i na pewno taka ekstrawagancja byłaby na miejscu
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 18:10   #7
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Tak jak napisał ktos wyżej - wykorzystaj wnękę tylko na łóżko. Daj jakiś żywy kolor ścian, może być żółty ale taki dość ciemny i bardzo słoneczny kolorek. Może być też kolor typu jagodowy, w sumie to zależy ile słońca wpada ci do pokoju, bo jeśli mało to kolor nie może być za ciemny. Meble możesz porostawiać z przerwami pomiędzy i nie muszą się "przytulać" od ściany do ściany. Na tapczan jakaś ładna narzutka, wiem że gotowe są dość drogie, ale można kupić fajne materiały w szmateksie i samemu obszyć (mama moze ci pomóc), ja taką mam, bardzo ładną i bardzo pasuje + do tego obszyć / kupić poduszki. Dużo ładnych i tanich dodatków można kupić w jysk, careefour i pepco. Pustą ścianę możesz zapewnić jakimś ładnym plakatem tematycznym np z empika. Pudełka na pierdoły też super sprawa. Sztuczne kwiaty zastąp prawdziwymi

Jeśli wykorzystasz wnękę tylko na tapczanik + będziesz miała ładna narzutkę to możesz poduszki poukładać dookoła

Edytowane przez jezozwierzyk
Czas edycji: 2012-03-27 o 18:14
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 21:49   #8
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Tak mnie jeszcze natchnęło, że nie tylko wykorzystałabym wnękę na samo łóżko, ale również pomalowałabym ją na inny kolor tak żeby powstał taki kącik sypialny.
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 22:05   #9
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Tak mnie jeszcze natchnęło, że nie tylko wykorzystałabym wnękę na samo łóżko, ale również pomalowałabym ją na inny kolor tak żeby powstał taki kącik sypialny.
Super pomysł , takie wnęki i różne inne elementy super się maluje innymi kolorami , u mnie kurde wszystko proste...
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 09:19   #10
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Ja mam fragment słupa i do moich fioletowych ścian planuję obić go czarną koronką :P Trzeba kombinować, a i tanim kosztem można wiele zmienić!
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 12:30   #11
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: pokój 17-latki - co zmienić?

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Ja mam fragment słupa i do moich fioletowych ścian planuję obić go czarną koronką :P Trzeba kombinować, a i tanim kosztem można wiele zmienić!
My właśnie malujemy sypialnię (klikam palcami brudnymi w farbie), kolorek będzie jarzębinowy + jedna ściana dookoła okna beżowa, meble olcha, zobaczymy jak wyjdzie
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.